Jump to content
Dogomania

Staff kuleje..


leszczuuuu

Recommended Posts

Witam od kilku dni moj Staff kuleje na jedna lape.. nie caly czas ale jak np:sie zasiedzi,lezy.. albo idzie na spacer..jak go cos zaciekawi to rusza i wszystko ok ale jak idzie powoli to troche kuleje.. zona mowi ze nie ale ja widze ze tak.. moze to dlatego ze ma dopiero 9 miesiecy.. i rosnie ?!?! prosze o pomoc !!! :(

Link to comment
Share on other sites

Musisz obserwować, może skoczył, nadwyrężył ?? Moja kiedyś też kulała, pojechaliśmy do weta bo trwało to kilka dni i.... u weta biegała jak sarenka, chyba podziałała adrenalina, ale jeśli pies kuleje to przede wszystkim go nie przeciążaj..

Link to comment
Share on other sites

ehh.. i zlecial kolejny dzien a pies nadal kuleje glownie na spacerze choc w domu tez czasami.. i co tu robic ?!?! a moze takie nadwyrezone miesnie dluugo sie regeneruja ?? ograniczyc spacery jedynie do wyjscia na ogrod ?? zastawic schody zeby nie latal z gory na dol ?? pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Do zwykłego lekarza idź, moja też kulała na przednią łapę, przy psach z ADHD nie trudno o kontuzję łapy, moja kulała kilka dni, aż w końcu pojechaliśmy do weta, poszukaj jakiejś kliniki w swoim obrębie, w moim mieście jest dwóch wetów, ale im bym nie zaufała ;) więc pojechaliśmy 25km i pies szybko wrócił do formy :)

Link to comment
Share on other sites

no ja mam inne doswiadczenia przy psie z adhd-u nas okazalo sie, ze naderwany jest przyczep miesniowy i skonczylo sie na 1,5 miesiecznym uziemieniu, rehabilitacji i jeszcze na koniec trzeba bylo robic rezonans. dlatego jestem dosc wrazliwa jesli chodzi o urazy, ktore nie przechodza.

warto zasiegnac opinii ortopedy.

nie mniej jednak mam nadzieje, ze to nic takiego i wystarczy psa troche pooszczedzac i zapodac tabletke przeciwzapalna.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. dzieki wwszystkim za pomoc.. ;) a moze ktos mi powie jakie sa objawy dysplazji ?? Jedna to kulawa łapa a moze sa jakies inne ?? Gdyz dzisiaj go "przemacalem" calego i nic go nie boli..choc w jednej lapie pomiedzy poduszkami bylo ok dal zbadac.. a w drugiej cos nie tak.. wogole nie podobalo mu sie to.. a wiec cos czuje ze cos mu sie wbilo.. choc nic nie widac na pierwszy rzut oka.. jutro ide do weta wiec mysle ze sie wszystko wyjasni.. hmmm tabletke przeciwzapalna.. a moze byc taka dla ludzi ?? :) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dysplazja wyjdzie na zdjęciu, jej początki są ciężki do zauważenia, a Twój pies jest młody więc ciężko by było aby była zaawansowana i pies miałby problem z wstawaniem, piszczałby, wyglądałby na chorego.

Tabletek nie dawaj na własną rękę, od tego są lekarze.. co innego biegunka, a co innego jeśli sam nie wiesz co psu dolega, to może być zwyczajne zwichnięcie, ale bez badań nikt Ci tego nie potwierdzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszczuuuu']hmm.. dzieki wwszystkim za pomoc.. ;) a moze ktos mi powie jakie sa objawy dysplazji ?? Jedna to kulawa łapa a moze sa jakies inne ?? Gdyz dzisiaj go "przemacalem" calego i nic go nie boli..choc w jednej lapie pomiedzy poduszkami bylo ok dal zbadac.. a w drugiej cos nie tak.. wogole nie podobalo mu sie to.. a wiec cos czuje ze cos mu sie wbilo.. choc nic nie widac na pierwszy rzut oka.. jutro ide do weta wiec mysle ze sie wszystko wyjasni.. hmmm tabletke przeciwzapalna.. a moze byc taka dla ludzi ?? :) pozdrawiam[/QUOTE]

nie, nie moze byc taka dla ludzi.
musi byc taka dla zwierzat i to dopiero po zdiagnozowaniu psa przez lekarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hmm.. a teraz jeszcze mi sie przypomnialo ze Wet powiedzial tak: jak tabletki nie pomoga to dostanie zastrzyki.. albo mowil ze zastrzyki albo tabletki.. ?!?!! Czy to poprostu naciagacz moze byc ?! albo moze pies obrasta w miesnie bo dzisiaj dostrzeglem ze na przednich lapach <przednia lewa kuleje> wychodza mu mozna powiedziec "bicepsy" hehe jak zaczyna biegac po ogrodzie bawic sie i robic kolka wkolo mnie z predkoscia wiatru to nie kuleje.. wydaje mi sie ze to dlatego kuleje.. :) co Wy na to ?! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...