Jump to content
Dogomania

jaka karma dla psa z otyłością?


domcia88

Recommended Posts

Wtrącę swoje trzy grosze, z racji że mam dwa psy kilkunastoletnie, jeden kastrat z olbrzymią tendencją do tycia, druga sunia sterylizowana, którą odchudzałam po przygarnięciu, bo była okrąglutka ;)

Po pierwsze ruch. Duuużo ruchu dostosowanego do psa. Słowa weterynarza, żeby nie forsować psa oznaczają, że masz nie wsiadać od razu na rower i nie kazać psu biec przez 15 km. Ale starszy psiak, gdy nie ma upałów, może iść spokojnie na kilkugodzinny spacer, nic mu się nie stanie. Ułóż jej na początek taki stopniowany plan spacerów, jeżeli do tej pory prawie w ogóle nie miała większego wysiłku, tzn. idźcie najpierw na godzinkę + kilka rzutów piłeczki, następnego dnia troszkę dłużej itd. aż poprawi jej się kondycja. Wiem co piszę, mam staruszki, które zasuwają całymi dniami, bawią się jak szczeniaki, aportują patyczki i są w świetnej formie. Oczywiście z racji wieku super zdrowe nie są, jeden ma szmery w serduchu, druga zwyrodnienia kręgosłupa. Suka ma zakaz biegania po schodach i górkach, nagłego wysiłku typu "zrywy", pies nie biega gdy są upały, robimy przerwy, gdy widzę, że jest zmęczony. Ale nie odmówię im ruchu, co z tego, że są starsze, mają nadal cieszyć się życiem. No i gdyby nie biegały byłyby baleronami na psich łapach, co przy ich dolegliwościach szybko spowodowałoby postęp chorób.

Po drugie karmienie. Nie musisz oczywiście się do tego zastosować, ale ja bardzo nie lubię karm typu "light". Jak przeczytasz skład najczęściej jest to po prostu zboże z odrobiną tłuszczu, zero mięsa. Psy po tym nie mają energii na bieganie, są głodne, za to tyją lub wcale nie zrzucają wagi. Przynajmniej u mnie tak było. Ja stosuję zwykłe karmy bytowe o wysokiej zawartości mięsa. Bardzo ładnie odchudziłam psiaki na karmach rybnych, np. TOTW Pacific Stream lub Fish4Dogs. Moje psy mają bardzo ściśle ustalone dawki, gdy podam choć odrobinę więcej, tyją (szczególnie pies). Zaczynasz od ilości podanej na opakowaniu i gdy pies nie chudnie stopniowo zmniejszasz. Docelowo może tego wyjść mniej od porcji karmy light, ale pies dostaje zdrowsze i treściwsze jedzenie. A najważniejsze jest niepodawanie absolutnie niczego między posiłkami. Upewnij się, że żaden z domowników nie dokarmia psa, może o tym nie wiesz ;) I nie przejmuj się żebraniem, po jakimś czasie pies przyzwyczaja się do mniejszych porcji i przestaje. Zdrowiej dla niego jakiś czas być głodnym, niż otyłym, bo to powoduje poważne choroby.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Psu trzeba przede wszystkim ograniczyć jedzenie smakołyków - słodkiego, tłustego itd.
Obowiązkowo musisz mu zwiększyć ruch. Dobrym sposobem będzie np. wspólne bieganie. Pewnie są jakieś [url=http://www.odchudzanietabletki.com/tabletki-na-odchudzanie/][COLOR=#000000]tabletki na odchudzanie[/COLOR][/url] dla psa, ale to musiałbyś już do weterynarza się udać.

Oczywiście najlepiej gdyby pies jadł głównie suchą karmę, ale tak się nie da...

Link to comment
Share on other sites

Vicky jak u Was ? są efekty ? Ja odchudzając moją sunię używam błonnika dla psów .Dzięki temu sunia na pełny żołądek i przestała chodzić głodna. Polecam ! [URL]http://www.kuchniapupila.pl/pies/zdrowie1/preparaty_doustne/blonnik_buraczany,p598126822[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Witam
Dawno mnie tu nie było, jednak muszę pochwalić się,ze efekty są na karmie RC obesity...Sonia schudła ponad 2 kg.:multi:
z czego bardzo cieszymy się i co najważniejsze jest to już widoczne nie tylko wizualnie, ale również zachowanie jest inne ma większą ochotę na zabawę, aportownie itp.
Nadal podajemy tę karmę no i mamy nadzieje na zrzucenie kolejnych 2 kg.
gayka dzięki za link do błonnika wypróbujemy i to, aby Sonia nie czuła głodu bo z tego co widzę apetyt jej nie odpuszcza musimy bardzo pilnować przy jedzeniu, aby nie podkradała karmę dla Wiki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

jeśli macie grubego bądź otyłego psa zapraszam do akcji - wielkie testowanie karm typu light ;))
zgłoś swojego zwierzaka i wygraj dla niego worek pysznej psiej karmy
poszukujemy 7 testerów ;))
[url]https://www.facebook.com/events/410938932310102/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Marta666'][B]gayka[/B] pies chętnie je ten błonnik?[/QUOTE]

Tak, wcina chętnie. Zalewam błonnik odrobiną wody i czasem dodaję jogurtu naturalnego lub kefiru. Pycha!
Ostatnio przyplątała się mojej suni dyskopatia i musiałysmy szybko trochę ciałka zrzucić . Jak zawsze RC Obesity okazała się super skuteczna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dokładnie. Podawanie karm w/w raczej nie ma sensu. Przede wszystkim dużo ruchu. Co do karm, większość firm ma w swojej ofercie karmę typu light. Może być Brit light 8% tłuszczu, Brit Care light 9%, Nutra Nuggets light/senior 9%. W skrajnych przypadkach można stosować diety weterynaryjne. Trovet Wight & Diabetic - dieta pokarmowa dla psów z nadwagą i otyłością 5% tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...