Jump to content
Dogomania

Labrador zbyt przyjazny dla psów


sobek34

Recommended Posts

Mój labrador ma 2 lata, jest spokojny gdy nie ma koło niego żadnych psów. Gdy zobaczy jakiegoś szczeka i chce się z nimi bawić większości psom to się nie podoba , zaczynają go gryźć, raz zdarzyło się że był spokojny spokojny grzecznie siedział obok innego psa co zrobić żeby pies zachowywał sie normalnie przy innych psach?

Link to comment
Share on other sites

Nagradzać za spokój, jak wiesz że nie umie się z nimi bawić - to czemu go dopuszczasz? Najwyraźniej tamte psy chcą spokojnych kontaktów, więc nie ma szaleńczego szczekania, ani biegu w ich stronę. W domu także musisz wypracować sobie jego skupienie, by mieć do tego jakąś podstawę na zewnątrz. W którym momencie zaczynają go gryźć i czy gryzą go na serio, czy kłapią w powietrzu zębami, czy warczą, czy odganiają?

Link to comment
Share on other sites

Jak go nie chce puści to szczeka . Pierwsze psu go akceptują ale gdy zaczyna je trącać i skakać zaczynają próbować gryzić on odskakuje. Są dwie sytuacje, kiedy przechodzę z nim obok domu gdzie są zamknięte w karatach psy zaczyna być nerwowy, ciągnie stronę tego domu i skacze najczęściej gdy podejdę z nim to obsikuje płot. Druga sytuacja mam domu jeszcze jednego psa mix ON 7lat gdy mam labka na smyczy i chce pogłaskać tamtego który jest w kojcu skacze próbuje zwróci moja uwagę na niego a gdy mówię żeby warował jest spokojny ale tylko przy nim. Jakby drugi pies chciałby obwąchać jego zad to wyrywa się i skacze. Pies gdy jest ze mną jest spokojny, czy ten spokój też nagradzać ?

Edited by sobek34
Link to comment
Share on other sites

Człowieku, to nie dopuszczaj do szczekania, tylko zapchaj go zabawą lub jedzeniem nagród, lub musi coś wykonać bezwarunkowo, np. siad. Samo zjedzenie wymaga od psa spokoju, wierz mi.. jeśli zje nagrodę lub dwie - puszczasz, na długiej lince. Gdy zaczyna się rozkręcasz - odwołujesz. Nie przychodzi - ściągasz i od nowa sytuacja z nagrodami. Zamiast głaskać ONka, czekać aż tamten skoczy by powiedzieć mu waruj, lepiej zrób tak od razu - waruj, pogłaskanie i nagroda.
Tak, spokój nagradzasz zawsze. Pies musi wiedzieć że to jest pożądane zachowanie. Możesz obrócić szczekanie w komendę - najpierw nagradzasz za szczeknięcie i zaraz mówisz "cicho" i nagradzasz. Potem, jak pies załapie że chodzi o szczekanie, za to już nie nagradzasz, tylko po dwóch szczeknięciach jest "cicho" i wtedy nagroda. Wówczas pies wykonuje komendę "głos", nagradza przez to sam siebie, potem jest cicho i Ty go nagradzasz. Na spacerach wtedy łatwiej będzie Ci opanować szczekanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...