Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

ale tam są fajne zoologiki :loveu: :evil_lol:

ja jakis czas temu mialam czarne woreczki w psie lapki w takim zielonym pojemniku w ksztalcie kostki. Tylko, że to woreczki jakoś dziwnie pachniały... tzn. chyba miały pachnieć a raczej śmierdziały :evil_lol:
w jisku widziałam jakis czas temu takie woreczki w czarnym pojemniczku :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam właśnie ten zielony pojemniczek z czarnymi 'pachnącymi' torebkami. ;) Ale ciągle zapominam go zabierać na spacery, sprzątam zwykłymi 'śniadaniowymi' :lol: A te 'pachnące' mam tylko zawsze na treningu bo zaległy w plecaku i nie wychodzą.

A gdzie w Polsce można dostać te kolorowe, które wkleiła moth? Fajoskie są, teraz można się lansować nawet zbieraniem kup! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
A gdzie w Polsce można dostać te kolorowe, które wkleiła moth? Fajoskie są, teraz można się lansować nawet zbieraniem kup! :diabloti:[/quote]

No włąśnie, też dołączam się do pytania ;) gdzie mozna je dostac ? fajne takie kolorowe są, albo te rybki :D

A co do tych od karliego, też są super, ale mi sie bardziej niebieski podoba:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A no mają :) poszukałam i znlalazłam, cena nawet nie aż taka kolosalna no ale jak na taki mały pojemniczek to 35 zł bym nie dała:shake:

PS. sory za małego offa ale patrzcie jakie boskie legowisko :loveu::lol:
[URL]http://i42.tinypic.com/34r6dyr.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

widzialam na allegro kolorowe, pisało, ze z karuska, to moze tam mają tez inne :razz:

[quote name='WŁADCZYNI']
Muszę wreszcie zakupić jakiś pojemniczek bo jak wyciągam klucze z kieszeni to mi się sypią torebki i muszę zbierać:roll:[/quote]

Dlatego ja mam już przyzwyczajenie i w spodniach: w lewej tylnej nosze klucze, w prawej tylnej drobniaki, w prawej przedniej papierowe pieniądze, karteczki itp. a w lewej przedniej telefon :diabloti: w kurtce tez sobie wszystko układam tak, zeby niczemu nic nie przeszkadzało. takie zboczenie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Są w PsimRaju, w Karusku i w HotDogu (ten ma stoisko w Galerii Mokotów).
Najtańszy pojemnik kosztuje 19 zł - jednokolorowa kość większa. Ja mam przypięty do rączki przy smyczy. Wcześniej zapominałam, żeby napakować kieszenie workami. Te są zawsze pod ręką. Moim zdaniem świetna sprawa, a przy okazji ciekawy gadżet. Pojemnik jest ładnie wykonany i bardzo trwały. Można łatwo przepinać jeśli ktoś posiada więcej smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Ja po swoim szczeniaku sprzątam, mimo że w okolicy na oczy psiego śmietnika nie widziałam. Tych normalnych ludzkich też nie za wiele. Zbieram w foliowe torebki, na ekologicznych papierowych bym zbankrutowała... Spędzam na dworze średnio 6h dziennie, jeszcze nie widziałam nikogo sprzątającego po swoim psie... Za to na "trawnikach" do wyboru do koloru: kupy, kości, papierki, śmieci... Większość wychodzących z psami to ludzie od 50 lat wzwyż. Może są przekonani, że przepisy ich nie obowiązują? A wiszą jak byk na tablicy na osiedlu... :mad:

A te kolorowe pojemniczki na woreczki wyglądają kusząco, ale znając mnie - zapominałabym je ze sobą wziąć. Może jak się zrobi cieplej i nie będę nosić kurtki? Bo póki co wszystko trzymam w kieszeniach :diabloti:, No a smakołyki w saszetce na pasku :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']

A te kolorowe pojemniczki na woreczki wyglądają kusząco, ale znając mnie - zapominałabym je ze sobą wziąć. [/quote]

Dlatego właśnie mają to kółko, aby przyczepić do smyczy. :cool3:

[IMG]http://1.1.1.1/bmi/www.rogestercollection.pl/images/a.jpg[/IMG]
[IMG]http://1.1.1.3/bmi/www.rogestercollection.pl/images/c.jpg[/IMG]

Ja zawsze sprzątam i drażnią mnie ci, którzy tego nie robią. Ani ja, ani moje psy nie lubimy biegać po kupach.
Jak ludzie widzą, że sprzątam, to sami zaczynają i to jest pozytywne. Niestety zdarzają się narzekający na bród dookoła, ale sami nie robią z tym nic, bo na worki trzeba wydać, bo inni tego nie robią, bo nie ma sensu, bo ziemia potrzebuje nawozu, bo przenoszenie kup w inne miejsca (na wysypisko) jest bezcelowe. Czasami mam ochotę pozbierać kilka kup i zanieść takiemu delikwentowi na wycieraczkę. :mad:

Link to comment
Share on other sites

GW pisze o problemie koop.
Na forum aż zawrzało :evil_lol:
[url=http://wyborcza.pl/1,94898,6213129,Psia_kupe_podrzuc_sasiadowi.html]Psią kupę podrzuć sąsiadowi[/url]

Oraz [url=http://wyborcza.pl/1,94898,6216369,Kto_ma_placic_za_sprzatanie_psich_kup_.html]Kto ma płacić za sprzątanie psich kup?[/url]

Co do tych psich toalet to....hmmm :roll: Jak wytłumaczyć psu że akurat tu i teraz ma zrobić koo? Dla mnie psie toalety to wywalanie kasy w błoto...


Fajniutkie i ładniutkie te pojemniczki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Co do tych psich toalet to....hmmm :roll: Jak wytłumaczyć psu że akurat tu i teraz ma zrobić koo? Dla mnie psie toalety to wywalanie kasy w błoto...[/quote]

kiedyś był wywiad w TV o psich toaletach i zaczepili jakąś starszą babkę z jamnikiem, która stwierdziła, że "jej Kubuś nie będzie robił do toalety, bo go żwirek w łapki gniecie!"... :splat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maziak&Negra']A u nas niema warnuków bo niema pojemników ani worzeczków:angryy:
POejmniki są tylko w jednym miejscu na całe masto, a dostać woreczki to jest masakra. Gyby były większe miżliwości to pewnie więcej osób by zbieralo.[/QUOTE]

A koszy nie ma na śmieci zwykłych? Torebek kupić nie można? Ile kosztuje rulon śniadaniówek - 2zł? Bez przesady. Warunki są tylko ludzie mają to w dupie.



Irytują mnie ludzie mający psy, niesprzątający ale rzucający teksty w stylu 'oh tak gdyby wszyscy sprzątali to było by czysto':angryy:

Pojemnik rybka jest śliczna, ale i tak bardziej przemawia do mnie karlie - szkoda że w PL nie ma takiego bo niebieski pasowałby mi idealnie do szelek i smyczy, a różowy wpiełabym do saszetki w lato.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']kiedyś był wywiad w TV o psich toaletach i zaczepili jakąś starszą babkę z jamnikiem, która stwierdziła, że "jej Kubuś nie będzie robił do toalety, bo go żwirek w łapki gniecie!"... :splat:[/QUOTE]
:lol:
Wiesz, nawet ją rozumiem :roll::lol::siara::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ej to widać - jak moją sukę coś szczypie czy kłuje to podchodzi do mnie żebym ją na ręce wzieła i ma przy tym tak wymowną minę że wiem o co chodzi;) solone chodniki są koszmarem:mad:
Do psiej toalety bym suki nie wpuściła - cholera wie czy ludzie wchodzący tam z psami mają je odrobaczone/badane na robale, czy ich psy są zdrowe. Jak często toaleta byłaby sprzątana - przecież to szybko będzie też tonąć w kupach.
Bardziej podoba mi sie opcja wszyscy sprzątamy po psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ej to widać - jak moją sukę coś szczypie czy kłuje to podchodzi do mnie żebym ją na ręce wzieła i ma przy tym tak wymowną minę że wiem o co chodzi;) solone chodniki są koszmarem:mad:
Do psiej toalety bym suki nie wpuściła - cholera wie czy ludzie wchodzący tam z psami mają je odrobaczone/badane na robale, czy ich psy są zdrowe. Jak często toaleta byłaby sprzątana - przecież to szybko będzie też tonąć w kupach.
Bardziej podoba mi sie opcja wszyscy sprzątamy po psach.[/quote]


skoro buty i odzież ledwo wytrzymują solone chodniki to psie łapki już w ogóle... :shake:
osobiście uważam, że psie toalety... jakby to ująć - nie są najlepszym rozwiązaniem :roll: no ale jak ktoś w ogóle nie sprząta....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']
Co do tych psich toalet to....hmmm :roll: Jak wytłumaczyć psu że akurat tu i teraz ma zrobić koo? Dla mnie psie toalety to wywalanie kasy w błoto...
[/quote]

Ja mam identyczne zdanie na ten temat. Lepiej zrobi wiecej tak zwanych ' psich parków...

A co do pojemnikow od karliego, to jakby sie postarac to można by jakos je wysłac ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maziak&Negra']A u nas niema warnuków bo niema pojemników ani worzeczków:angryy:[/quote]

Tak jak napisała Władczyni - nie macie w ogóle koszy na śmieci? Nie wierzę.
Jak nie ma woreczków? Masz internet, możesz zamówić specjalne, można kupić worki śniadaniowe, zbierać reklamówki ze sklepów. Wszystko można jak się chce. :angryy:
Nie rozumiem postawy roszczeniowej wielu ludzi - "mają nam dać." :roll:
Kto ma Wam dać i kto ma za to zapłacić?
Każdy właściciel psa jest odpowiedzialny za porządek po swoim pupilu. To w jego obowiązku jest zaopatrzenie się w worki, torebki czy kto co lubi.
U nas w parku jest taki delikwent, który ciągle powtarza, że mandaty wzrosły, że będą karać za kupy, że od wiosny będą rozdawać worki, to wtedy zacznie sprzątać. Krew mnie zalewa. :mad: Naprawdę potrzebne są wysokie mandaty, darmowe worki, aby ludzie sprzątali?! Dramat. Chęć sprzątania powinna wynikać z naszej kultury osobistej, z dobrego wychowania. Każdy, kto nie sprząta jest dla mnie chamem. Nie widzę żadnych powodów dla których ludzie mieliby nie sprzątać. Nie przyjmuję żadnych wytłumaczeń. To powinien być naturalny odruch.
Dlaczego jest coraz więcej zakazów wyprowadzania psów na trawniki, do parków?! Systematycznie pracuje na to większa część posiadaczy psów, a cierpią wszyscy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']A koszy nie ma na śmieci zwykłych? Torebek kupić nie można? Ile kosztuje rulon śniadaniówek - 2zł? Bez przesady. Warunki są tylko ludzie mają to w dupie.



Irytują mnie ludzie mający psy, niesprzątający ale rzucający teksty w stylu 'oh tak gdyby wszyscy sprzątali to było by czysto':angryy:

[U]Pojemnik rybka jest śliczna, ale i tak bardziej przemawia do mnie karlie - szkoda że w PL nie ma takiego bo niebieski pasowałby mi idealnie do szelek i smyczy, a różowy wpiełabym do saszetki w lato.[/U][/quote]
A tu moze w niebieskim kolorze:)[URL="http://www.kacikpupila.pl/sklep/czystosc-pielegnacja-inne-srodki-c-28_56_92.html?page=2&sort=1a"]Sklep zoologiczny Akcesoria dla zwierząt Karma dla psów i kotów - kacikpupila.pl[/URL]
Nam udalo sie kupic na bazarku takie walcowate:)


Moth - nie powinno sie wrzucac woreczkow z kupa do zwyklych pojemnikow na smieci - miasto powinno wydzielic specjalne do tego celu, chodzi o utylizacje. Jak spotkasz upierdliwego Straznika, czy Policjanta, mozesz dostac mandat. Lecz ja wrzucam do normalnych smietnikow kupy i watpie, bym za to zostala ukarana, gdyz raczej moje zachowanie jest szokiem dla tych panow.
A to, co powyzej napisalas - to prawda - marudzimy, ze brud i smrod, ale zeby zgiac kregoslup i zabrac kupe - to juz fuj!
[COLOR=Red]MOJ PIES MOJA KUPA!!!!! [/COLOR]I tyle!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Moth - nie powinno sie wrzucac woreczkow z kupa do zwyklych pojemnikow na smieci - miasto powinno wydzielic specjalne do tego celu, chodzi o utylizacje. Jak spotkasz upierdliwego Straznika, czy Policjanta, mozesz dostac mandat.[/quote]

[B]sota[/B], bodajże w ubiegłym roku sanepid jednak stwierdził, że psie qpy można sprzątać do zwykłych śmietników, nie wiem, czy decyzja była ogólnopolska ale na pewno obowiązuje to np. w woj. mazowieckim. gdyby jakiś naprawdę upierdliwy stróż prawa kazał wyrzucić do 'azorka' to bym mu kupę wręczyła i powiedziała, żeby sobie poszukał :evil_lol: u mnie w mieście widziałam... a jakieś całe dwa 'azorki'.... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']
Moth - nie powinno sie wrzucac woreczkow z kupa do zwyklych pojemnikow na smieci - miasto powinno wydzielic specjalne do tego celu, chodzi o utylizacje.[/quote]

Ja akurat korzystam ze specjalnych, bo w parkach do których chodzę jest ich kilkanaście. :multi: Jednak z tego co kojarzę sanepid wypowiadał się w tej kwestii i można wyrzucać do zwykłych koszy, zwłaszcza jak innych nie ma.
Na porannym spacerze spotykam panów oczyszczających miasto. Worki ze śmieciami ze zwykłych koszy i tych przeznaczonych na psie odchody lądują na tym samym samochodzie. Zresztą w "psich" koszach lądują śmieci wszelkiego kalibru. ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]sota36 - upierdliwość SM jedno a przepisy lokalne drugie. u mnie wolno worki z po-psią zawartością wrzucać do zwykłych koszy o ile są wyłożone workiem [tylko co ze specjalnymi koszami na kupale? wiele z nich worków nie ma :D]. poza tym jestem zdania [choć wiem że własne zdanie to tu wiele nie ma do rzeczy], że SM zamiast polować na tych co sprzątają i wrzucają do śmieci powinni polować na tych, co nie sprzątają i zasry*** okolicę.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]gdzieś w tym wątku było natomiast, że sanepid nie ma nic przeciwko wrzucaniu takich worków do zwykłych śmieci.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]moth - podpisuję się pod twoimi słowami wszystkimi "rencami i nogami" :)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]postara "dajcie a posprzątam" wkurza mnie podobnie. a papier toaletowy to ktoś rozdaje? o ile mi wiadomo, raczej większość z nas sobie sama musi kupować i takoż z workami.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]dajcie worki, dajcie kosze, dajcie ładną pogodę to się schylę i posprzątam. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]nie sprzątanie i szukanie absurdalnych wymówek to najzwyklejsze chamstwo.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...