Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

[quote name='Psiarka']Wszystko! Zależy od właściciela i od jego podejścia. Bo niektórzy to myślą tak: "eh... Co tam jedna mała kupka mojego * znaczy. Ja postprzątam a co z tymi innymi odchodami?"[/quote]
żeby chociaz te kupki były małe, ja to zwykle widze wielkie kloce ze az sie niedobrze robi:placz:

[B]coztego [/B]olewam kupozbieracze które maja byc za darmo bo nie bede chodzic z łopatką na spacerki, po porstu ładuje do kieszeni woreczki foliowe i mam z głowy, ale jak narazie nie widze ludków sprzątajacych po swoich psiakach, i to jest smutne, zabrze tonie w śmieciach i kupach i chyba darmowe kupozbieracze nic nie zmienią, a szkoda bo moze sprzatajac te kloce zaczeliby sie zastanawiac chociazby nad dietą swoich psów

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cząsteczka']
[B]coztego [/B]olewam kupozbieracze które maja byc za darmo bo nie bede chodzic z łopatką na spacerki, [/QUOTE]
Ja też nie chcę żadnych torebek czy łopatek, woreczki wystarczają ;)
[QUOTE] ale jak narazie nie widze ludków sprzątajacych po swoich psiakach, i to jest smutne[/QUOTE]
Pozostaje nam tylko świecić przykładem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką łopatkę, obleczoną w worek foliowy (bo wolę to potem nosić na tej łopatce :)

W Tychach sprzątanie miasta (połączone z mandatami dla niezbierających kupsk (choć jeszcze o żadnym nie słyszałam)):

[URL="http://www.etychy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=536"]www.etychy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=536[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.etychy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=536"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

nie jestem w temacie ale wicie co mnie wnerwia??? Moge sprzątać i owszem chce, nawet nie musze mieć specjalnych torebek... ale myśl że musze chodzić z tym po całym osiedlu zanim znajde dobry kosz mnie dobija... to jest krok do sprzątaniakupek psów... WIECEJ POMARAŃCZOWYCH PSICH KOSZÓW !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Shedow - ależ to zostało tu już wielokrotnie potwierdzone, ze można wrzucać do zwykłych koszy na śmieci. NIe muszą być "psie". Gówienko musi być po prostu w woreczku i wrzucasz do pierwszego lepszego, jaki napotkasz :)[/quote]


aha wybaczcie:):) Ale zobacz ilu bezdomnych grzebie w śmietnikach rozrzucają śmieci i często nie sprzątają prawda?? :):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shedow']aha wybaczcie:):) Ale zobacz ilu bezdomnych grzebie w śmietnikach rozrzucają śmieci i często nie sprzątają prawda?? :):):)[/quote]

To miało znaczyć :)
Jesli ktoś rozrzuca śmieci - trudno, ja nie będę, tak samo jak nie buntuję się że trzeba sprzątć po psie, gdy widzę innych niesprzątających i już wkrótce będę z dumą zbierać psie kupki po swoim psiaku (gdy do mnie za tydzień trafi) :)

Link to comment
Share on other sites

W moim miasteczku ma wejść przepis mówiący o sprzątaniu po psiakach-dopiero!!!Ale lepiej póżno niż wcale!!Ale oczywiście problem KOSZE!!!:angryy: Brakuje ich na zwykłe śmieci-a co dopiero psie:cool3: !!Jestem ciekawa jak rozwiążą to władze gminy??Ale jeszcze coś chciałam dodać-wiele osób pisało tu że nie można uczyć psa załatwiania się na chodniku-zgadzam się z tym-ja uczyłam swoją psinę załatwiać się na ulicy przy krawężniku i sprzątałam po niej nawet z tej ulicy.Obojętnie skąd ale powinniśmy wyrobić w sobie nawyk sprzątania po milusińskich inaczej będzie syf smród i będą przydarzały się takie sytuacje jak mnie-idę na spacerek ze swoim 1.5 rocznym synkiem-małe potknięcie i ląduje w kupie przysypanej na chodniku śniegiem:angryy: :placz: :angryy: :placz: MASAKRA

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Inni nawet g...o w pieniądze potrafią zamienić....[/QUOTE]
Taaa, ale w naszym kraju pieniądze władze tylko tracą :razz:

U mnie na osiedlu tylko ja <chyba?!> sprzątam :mad:
Moja mama <która rano wychodzi z suczą> kulturalnie zbiera kupe do woreczka i idzie sąsiad, który patrzy z niedowierzaniem :cool3:
Pyta sie: "I co pani teraz z tym zrobi?"
Moja mama w myślach mówi sobie: "A do garnka włożę" :diabloti:
Ale na szczęscie się powstrzymała i powiedziała, że wyrzuci do kosza :lol:

U nas też by sie przydało więcej koszy - takich zwykłych. Bo jak ide na spacer [taki ok. pół godziny] to mam po drodze tylko !uwaga! JEDEN kosz na śmieci. I idź tu człowieku 20 minut z kupą :lol:
Całe szczęście, że moja sucza załatwia się obok tego jedynego na naszej drodze, ale jakże zbawiennego śmietnika :cool3:

Pozdrawiamy
Sarah&Delta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinia_w']Ja mam taką łopatkę, obleczoną w worek foliowy (bo wolę to potem nosić na tej łopatce :)

W Tychach sprzątanie miasta (połączone z mandatami dla niezbierających kupsk (choć jeszcze o żadnym nie słyszałam)):

[URL="http://www.etychy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=536"]www.etychy.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=536[/URL]
[/quote]

Tak serio to dopiero tydzień temu dowiedziałam się, że wprowadzono taki przepis. Zaraz sprawdzałam w różnych ustawach naszego miasta i oczywiście jeszcze nic nie było wprowadzone (nie wiem jak teraz). Dowiedziałam się o tym na oś L gdzie na każdych drzwiach z klatek wywiesili o tym informacje, oczywiście na moim osiedlu nikt o niczym takim nie słyszał. Sprzątać? Chyba by mnie wyśmiali.

Link to comment
Share on other sites

U mnie wogóle nie ma takich koszy :/ NIKT nie sprząta, najgorzej jak przyjdzie wielki hrabia z bloku na nasz trawnik i nagradza pieska jak zrobi koope pod furtką :shake: .
Ja jak 2x w roku sprzatam całe podwórko to wychodzą 2 śmierdzące wiadra z niewinnego kolaczka :lol:

Czekam na woreczki w oologicznym i kosze... ale chyba sie nie doczekam w takim małym miasteczku :(

Link to comment
Share on other sites

u nas pełno meneli , na chodnikach mnóstwo śmieci, ale mimo wszystko sprzatam kupki, zaczeła sprzątac moja sąsiadka, i widze ze dwie panie w tym jedna starowinka tez sprzątają po swoich psach, nie ma co sie przejmowac ze wysmiewają pomysl o tych co to pochwalają :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A jak to jest z siuskami ???

...bo kupki sprzątam- z resztą z mojego malucha to prawie ich nie ma:lol:

Dzisiaj pies pobiegł pod blok, w ktorym inna suczka ma cieczke, no i zaczął sobie spacerowac po trawniku i posikiwac, nagle z balkonu wychyla sie jakies babsko, i drze sie ze mam sobie isc z psem, bo to jest miejsce dla dzieci, a nie dla psow. Odkrzyczałam jej (bo z 4 piętra sie darła:cool3:), że kupy sprzątam, a sikac moj pies moze gdzie tylko chce...
Babka powiedziala ze zadzwoni po straz miejska, to powiedziałam, "prosze bardzo, ja poczekam". Ona dalej sie produkowała (jakos nie chciala zadzwonic), a ja sie oddaliłam bo pies ciągnal w inna strone.
Dodam że to nie jest zaden ogrodzony trawnik, ani miejsce przy piaskownicy dla dzieci..zwykły trawniczek jakich wiele...kilka ławek, na ktorych przesiadują okoliczni dresiarze i plotkujące staruszki..

[B]I JAK TO JEST Z PSIM SIKANIEM??[/B] są jakies przepisy??:lol:..bo chocbym nie wiem jak sie starała sprzątac psich siuskow mi sie nie uda:evil_lol:

..czekac nastepnym razem na SM?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...