Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Szarik']Abstra***ąc od tematu, ja tam nie uważałabym Kasi za zbieraczke kupek, banna za prawdomówność nie dostała.

A tak już w temacie, to musze się pochwalić, że pierwsze kupki mam już za sobą ;) ;) ;)[/quote]

heheh, znamy kasie, znamy.. ;)

a tak w temacie - i jak było? :lol:
ja mam dzisiaj za sobą pięciokrotne sprzątanie :roll: [wczoraj kość była ;)]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skibka']Ja jestem za zbieraniem odchodów swojego pupila..Aktualnie mam 3 miesięcznego psa i nie chce sama chodzić po trawie więc muszę ją ciągnąć (ja też idę po trawie) po powrocie do domu przynoszę masę qp na butach...;/[/quote]

nie ciągnij psa a do siebie wołaj. ciągnąc nie nauczysz chodzenia na smyczy ;)
poza tym dla tak małego kluska zasr***any trawnik to nie jest dobre miejsce, długo jest po kwarantannie? lepiej omijaj te najbrudniejsze miejsca :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']heheh, znamy kasie, znamy.. ;)

a tak w temacie - i jak było? :lol:
ja mam dzisiaj za sobą pięciokrotne sprzątanie :roll: [wczoraj kość była ;)][/quote]

Było... cuchnąco. I Szarik się dziwił dlaczego pani się do jego kupci zbliża, trochę powypadało na ziemię, innym razem jakiś pan szedł i gapił się jakby jakieś ufo spadło na ziemię, albo Yeti przybył, no ale już jest coraz lepiej :multi:

[quote name='etka1973']Niestety, również mieszkam w Poznaniu, na Grunwaldzie. Na moim osiedlu także pojawiły się tabliczki "zakaz wyprowadzania psów". Aby pies mógł zrobić siusiu musimy przejść 5-7 minut. A co zrobić kiedy on to musi zrobić natychmiast?[/quote]

Myślę, że narazie jeszcze możesz przenosić swojego psiaka, z tego co wiem, to na rekach psy nie siusiają. Ani to drugie ;) Wazne jest, aby pies ANI RAZU nie załatwił sie w tym miejscu. Po pierwsze, przyzwyczai się, że tamta powierzchnia jest nietykalna. A po drugie nie zostanie tam jego zapach. Albo poprostu biegnij z pieskiem po chodniku na smyczy, tak jak ja to robiłam. Wtedy się nie załatwia, bo wie, że biegnie gdzies, gdzie będzie mógł to zrobić.

[quote name='etka1973']Mam podobne problemy tyle, że na Grunwaldzie w Poznaniu.[/quote]

[quote name='etka1973']Mam podobne problemy w Poznaniu.[/quote]

:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Było... cuchnąco. I Szarik się dziwił dlaczego pani się do jego kupci zbliża, trochę powypadało na ziemię, innym razem jakiś pan szedł i gapił się jakby jakieś ufo spadło na ziemię, albo Yeti przybył, no ale już jest coraz lepiej :multi:[/quote]

ja zasadniczo nie wącham, nie oddycham ;) ale czasami trzeba też i zapach sprawdzić :roll: czy wszystko zdrowo idzie ;)
nabierzesz wprawy i przestanie lecieć :lol: ja mam zbieracz ferplastu i jak mam inne torebki do niego to też mi "leci", kwestia wprawy i naumienia się ;)

[quote name='Szarik']
Myślę, że narazie jeszcze możesz przenosić swojego psiaka, z tego co wiem, to na rekach psy nie siusiają. Ani to drugie ;) Wazne jest, aby pies ANI RAZU nie załatwił sie w tym miejscu. Po pierwsze, przyzwyczai się, że tamta powierzchnia jest nietykalna. A po drugie nie zostanie tam jego zapach. Albo poprostu biegnij z pieskiem po chodniku na smyczy, tak jak ja to robiłam. Wtedy się nie załatwia, bo wie, że biegnie gdzies, gdzie będzie mógł to zrobić.
:hmmmm:[/quote]
tu się zgadzam :) ja mam jakiś kawałek powiedzmy 150/200 metrów od klatki schodowej do rejonu w którym już "wolno" ;) i choć siusiania nie wyeliminuje to z kupkami już się nauczył, że dalej można. metodą pośpiechu właśnie i zwolnienia w dozwolonym rejonie. psiaki szybko to załapują :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']ja zasadniczo nie wącham, nie oddycham ;) ale czasami trzeba też i zapach sprawdzić :roll: czy wszystko zdrowo idzie ;)
nabierzesz wprawy i przestanie lecieć :lol: ja mam zbieracz ferplastu i jak mam inne torebki do niego to też mi "leci", kwestia wprawy i naumienia się ;)
[/quote]

Ja narazie nie mam kupozbieracza, choć łopatkę sobie upatrzyłam już. Narazie mam takie torebki. Niedługo mam urodziny, więc obkupię Szarika za wszystkie czasy, w tym kupozbieracz dostanie w prezencie :eviltong:. Myślę, że wtedy bedzie łatwiej. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Ja narazie nie mam kupozbieracza, choć łopatkę sobie upatrzyłam już. Narazie mam takie torebki. Niedługo mam urodziny, więc obkupię Szarika za wszystkie czasy, w tym kupozbieracz dostanie w prezencie :eviltong:. Myślę, że wtedy bedzie łatwiej. ;)[/quote]

heheh, skąd ja to znam :lol: każdą wolną kasę też w psa ładuję ;)
a zbieracz polecam swój - ferplast nippy :) ładnie się składa, daje radę zebrać i mniejsze i ciut większe gabaryty :) nie wygląda na bardzo trwały, ale mam swój od jakichś 10 miesięcy i jeszcze jest cały :) polecam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']heheh, skąd ja to znam :lol: każdą wolną kasę też w psa ładuję ;)
a zbieracz polecam swój - ferplast nippy :) ładnie się składa, daje radę zebrać i mniejsze i ciut większe gabaryty :) nie wygląda na bardzo trwały, ale mam swój od jakichś 10 miesięcy i jeszcze jest cały :) polecam ;)[/quote]

Tak tak, właśnie ten mam na celowniku :razz:. A dokupujesz do tego torby? Jak CIę to wychodzi?

Link to comment
Share on other sites

Ciekawi mnie jak to jest z tym kupozbieraczem w praktyce. Ta łopatka się nie brudzi? Zawsze zbieram przez torebkę, bo tak jest my wygodniej, bo Foxi nie zawsze równo zbierze, a tak prawie, że ręką to mogę wszystko pozbierać, a tym kupozbieraczem chyba wszystko trzeba za jednym razem wziaść, czy nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Tak tak, właśnie ten mam na celowniku :razz:. A dokupujesz do tego torby? Jak CIę to wychodzi?[/quote]

początkowo kupowalam torebki. ale koszt jest ZA DUZY :) bo to 8 czy 9 PLN za 24 torebki :shake:
uzywam roznych torebek - tych ktore czasami powywieszaja na stojakach do sprzatania specjalnie, kupilam tez w realu chyba taka cala rolke [250 szt] malych przezroczystych torebek :) tez pasuja :) kiedys byly w rosmanie idealne torebki - na odpady kosmetyczne z rosmanowskiej serii RUBIN, ale zniknely juz dawno temu i nie pojawiaja sie znow :(

[quote name='kaskaSz']Ciekawi mnie jak to jest z tym kupozbieraczem w praktyce. Ta łopatka się nie brudzi? Zawsze zbieram przez torebkę, bo tak jest my wygodniej, bo Foxi nie zawsze równo zbierze, a tak prawie, że ręką to mogę wszystko pozbierać, a tym kupozbieraczem chyba wszystko trzeba za jednym razem wziaść, czy nie?[/quote]
na kupozbieracz zakładasz torebkę - zasada taka sama jak przy sprzątaniu ręcznym ;) ja wolę zbierać przez kupozbieracz, kilka razy sprzatałam samą torebką i nie przepadam za tym ;) kupozbieracz ubrudził mi się tylko raz jak torebka się ześlizgnęła. tak to nei ma siły żeby się ubrudził :) i nie trzeba za jednym razem - jak koopa jest w kawalkach to trzeba po kolei kazdy polapac ;) wykonalne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']Ciekawi mnie jak to jest z tym kupozbieraczem w praktyce. Ta łopatka się nie brudzi? Zawsze zbieram przez torebkę, bo tak jest my wygodniej, bo Foxi nie zawsze równo zbierze, a tak prawie, że ręką to mogę wszystko pozbierać, a tym kupozbieraczem chyba wszystko trzeba za jednym razem wziaść, czy nie?[/quote]

Zapytaj eksperta ;) Ale wydaje mi się, z ta łopatką, to też przez woreczek bierzesz. Moim zdaniem to najpraktyczniejsze i najhigieniczniejsze. :)

[quote name='pauli_lodz']początkowo kupowalam torebki. ale koszt jest ZA DUZY :) bo to 8 czy 9 PLN za 24 torebki :shake:
uzywam roznych torebek - tych ktore czasami powywieszaja na stojakach do sprzatania specjalnie, kupilam tez w realu chyba taka cala rolke [250 szt] malych przezroczystych torebek :) tez pasuja :) kiedys byly w rosmanie idealne torebki - na odpady kosmetyczne z rosmanowskiej serii RUBIN, ale zniknely juz dawno temu i nie pojawiaja sie znow :(


na kupozbieracz zakładasz torebkę - zasada taka sama jak przy sprzątaniu ręcznym ;) ja wolę zbierać przez kupozbieracz, kilka razy sprzatałam samą torebką i nie przepadam za tym ;) kupozbieracz ubrudził mi się tylko raz jak torebka się ześlizgnęła. tak to nei ma siły żeby się ubrudził :) i nie trzeba za jednym razem - jak koopa jest w kawalkach to trzeba po kolei kazdy polapac ;) wykonalne :)[/quote]

No właśnie, nie uśmiacha mi się co parę dni kupowac woreczki za taka kwotę. Myślę, że zwykłe też moga być. Dzięki za pomoc ;).

Link to comment
Share on other sites

Co do woreczków to powiem szczerze, że ja "operuję" woreczkami śniadaniowymi - 1 op /1000 szt (są w różnych wymiarach). Na początku miałam oryginalne, w zestawie do kupozbieracza nippy, a potem stwierdziłam, że to za droga impreza. Bo mojemu czworonoznemu szczęściu zdarza się czasami walnąć qoopę 3 razy w ciagu jednego spaceru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rene@Rabik']Co do woreczków to powiem szczerze, że ja "operuję" woreczkami śniadaniowymi - 1 op /1000 szt (są w różnych wymiarach). Na początku miałam oryginalne, w zestawie do kupozbieracza nippy, a potem stwierdziłam, że to za droga impreza. Bo mojemu czworonoznemu szczęściu zdarza się czasami walnąć qoopę 3 razy w ciagu jednego spaceru.[/quote]

ooo... :cool3: a mozesz podac firme tych woreczkow sniadaniowych??:cool3:
bo ja kupilam raz sniadaniowe jan niezbedny i na zbieracz ferplastu byly duzo za male - tak ciasne byly ze ledwo sie otwieral i zebranie tego co trzeba to byla niezla gimnastyka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Pakowanie kupek w woreczki śniadaniowe za bardzo pobudza moją wyobraźnię. :D[/QUOTE]


:eviltong:

"ooo... a mozesz podac firme tych woreczkow sniadaniowych??
bo ja kupilam raz sniadaniowe jan niezbedny i na zbieracz ferplastu byly duzo za male - tak ciasne byly ze ledwo sie otwieral i zebranie tego co trzeba to byla niezla gimnastyka "

To jest produkt firmy HIT - moje mają wymiar 10x4x27

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...