Jump to content
Dogomania

gusia686

Recommended Posts

Jestem nowa na forum i mam pytanie do wszystkich właścicieli czworonogów. Jakby się Państwo zapatrywali na plac zabaw dla psów. Mianowicie polegałoby to na tym, że właściciel za niewielką opłatą miałby wstęp na ogrodzony plac zabaw na którym znajdowałyby się różne urządzenia typu tunele, slalomy, huśtawki i różne inne przeszkody. Istniałaby również możliwość transportu psiaka w obie strony. Mianowicie jeżeli zdarzyłaby się taka sytuacja, że właściciel nie miałby możliwości wyjść z psiaczkiem w któryś dzień (wiadomo, takie sytuacje się zdarzają), istniałaby możliwość przyjechania po pupila, zabrania go na plac, żeby się wyszalał i odwozu z powrotem do domu o określonej przez właściciela porze. Taki plac byłby połączony z możliwością zapisania psiaka na szkolenie z podstawowego posłuszeństwa oraz ze specjalną myjnią dla psiaków, gdzie właściciel mógłby umyć swojego psiaka po dobrej zabawie na placu.
O opinie prosiłabym głównie ludzi z okolic Lublina, ale cenne będą opinie właścicieli psiaków z całej Polski.
Z góry dziękuję za opinie i wszystkich pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Ja się bardzo zapatruję na tak!:) Właśnie mam szczeniaka 3,5 miesiąca i bardzo brakuje mi takiego miejsca, gdzie mógłby się wyhasać, pobawić z innymi psami i spalić energię.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie my z mężem mamy dwa psiaki i też bardzo na tym cierpimy, że nie bardzo mają się gdzie wybiegać i spożytkować energię, dlatego myślimy o stworzeniu takiego placu zabaw na obrzeżach Lublina. Ale póki co zbieramy opinie właścicieli psiaków :) Dlatego proszę wszystkich o wypowiadanie się. Może ktoś był już z psiakiem na takim placu i może się podzielić doświadczeniami z tym związanymi. Piszcie! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takie przestrzenie są absolutnie niezbędne. Rozmawiając z mieszkańcami mojego miasta przy okazji zbierania materiałów do pracy inż., dowiedziałam się, że wielu z nich byłoby gotowych nawet płacić faktycznie za opiekę nad takim miejscem, byleby istniało. Parki za granicą zazwyczaj są darmowe, ale pojawiają się także płatne i na brak klientów chyba nie narzekają skoro istnieją. Ciekawe jak sprawdziłoby się to w Polsce :) Trzymam kciuki i czekam z zainteresowaniem na decyzje :)

Link to comment
Share on other sites

Pomysł oczywiście fajny - jak się sprawdzi w konkretnym mieście,to już czas pokaże.
Ja bym jedynie dodała do tego jakieś umówione na godzinę spotkania psów od czasu do czasu,bo czasem właścicielom zależy najbardziej na tym,żeby ich pies miał okazję wyszaleć się z innymi psami,a jak plac zabaw jest akurat pusty,to zostaje tylko praca samemu z psem.

Link to comment
Share on other sites

a w okolicach warszawy nie macie ochoty?? :lol: wątpię żeby był pusty...
Jak jestem w Warszawie bardzo mi brakuje "wybiegów ogrodzonych" za dużo ulic trochę sie boje o mojego narwańca i jeszcze przeszkody byłoby super u siebie nie mam gdzie zainstalować a może by się Bemolkowi spodobało. Tylko byłoby trzeba dokladnie wyliczyć bo wejście za kilka złotych spoko ale żeby nie za drogo to wyszło bo i klientów będzie brak....
a myjnia też świetny pomysł, ja bym korzystała bo na kąpiel dużego psa muszę rezerwować sporo czasu i plany logistyczne w rodzinie uskuteczniać bo potem cała łazienka do gruntownego sprzątania a inni członkowi rodziny też chcą korzystać

Link to comment
Share on other sites

A właśnie - myjnia. W moim mieście powstała taka w zeszłym roku,niestety ze średnio dogodną lokalizacją,poza tym jak mam dać 20 zł za dostęp do korytka,gdzie psa i tak muszę "obrobić" sama,to dla mnie nie ma większej różnicy czy sobie jeszcze w domu będę musiała dodatkowo wannę i podłogę w łazience umyć. I z tego co widzę,tłumów tam nie mają w żadnym wypadku.
Ale z pewnością każdy ma inne potrzeby i z założenia pomysł z myjnią koło placu zabaw też powinien się sprawdzić.Tylko że to już jest zupełnie innego rzędu inwestycja i większe ryzyko strat w przypadku małego zainteresowania.
A jak już się rozpędzisz,to może jeszcze pomyśl o snack-barze dla zgłodniałych piesków,albo w ogóle o sklepiku z psimi artykułami,a co ;)

Pomysł dowożenia psów wydaje mi się fajny,ale znów zapotrzebowanie zależy ściśle od lokalizacji i trybu życia mieszkańców.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, czy i jak się to przełoży na praktykę ;) Ja ze swojej strony dodałabym jedną uwagę - warto, gdyby ktoś "z głową" dobierał psy na dany wybieg, bo czasem np. małe, delikatne psy nie cierpią dużych i napastliwych, inne z kolei świetnie się bawią ze wszystkimi, nie zważając na rozmiar ;) Żeby to miało ręce i nogi, to pewnie musiałoby być kilka wybiegów ogrodzonych.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

tylko że włąśnie to może być niezła opcja jak masz mniej czasu bo jak pies ma z tobą współpracować i np biec slalomem to szybciej się zmęczy niż długim spacerem :P pomijając fakt tego że czas na spacer to mus jak się tego psa ma ja jak mam mniej czasu to właśnie włączam rower /rolki krótkie sesje "musztry" bo psychicznie łatwiej psa zmęczyć .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ULKA12']A macie pomysły co na takim placu mogło by być. Ja osobiście prowadzę DT i mam zamiar taki [URL="http://www.activegarden.pl"][COLOR=#808080]plac zabaw[/COLOR][/URL] zrobić dla swoich podopiecznych ale zastanawiam się co byłoby dla nich atrakcyjne i bezpieczne.[/QUOTE]

Mój pies w sezonie letnim to uwielbia się wspinać po rampach zakończone platformą, to jest bardzo fajna gadżet, nawet z palet można coś takiego zbudować jak chcesz to Ci prześlę zdjęcie bo troszkę się nad tym głowiłem ale w końcu sobie poradziłem i wyszło całkiem fajnie, Borys nie chce z tego schodzić.

Link to comment
Share on other sites

W schronisku powstał wybieg dla zwierząt, z którego mogą korzystać czworonogi i ich właściciele. Ogrodzony teren ma hektar powierzchni. Zwierzaki można bezpiecznie wypuścić, żeby się wybiegały, nie zagrażając innym.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...