Jump to content
Dogomania

Eksport do Rosji


Heavenly

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 1 year later...

[color=indigo]"W przypadku przemieszczania zwierząt towarzyszących z Polski na terytorium państwa trzeciego, obowiązują przepisy prawne krajowe, ustanowione przez władze państwa docelowego. Informacje w zakresie warunków przemieszczenia zwierzęcia towarzyszącego do państw trzecich można uzyskać w placówkach dyplomatycznych lub bezpośrednio u władz weterynaryjnych docelowego kraju trzeciego.

Przepisy przekazane do Głównego Inspektoratu Weterynarii, obowiązujące przy przemieszczaniu w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym z Polski do następujących państw trzecich:



ISLANDIA
JAPONIA
NORWEGIA
SZWAJCARIA
[b][u]ROSJA[/u] [/b]"[/color]

[u]Źródło:[/u] [i][url]www.wetgiw.gov.pl[/url][/i]

Czyli wynika z tego, że trzeba zadzwonić do Głównego Inspektoratu Waterynarii w Warszawie i tam wszystko powiedzą.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Czy wiecie co musi miec szczeniak ,zeby przejechac ta granice????????Na ile sie dowiedzialam,to do 3 miesiaca zycia tylko paszport i normalne szczepienie,po 3 miesiacu kwarantanna i szczepienia na wscieklizne-ale to wiem od laika....jedna z moich suczek jedzie do Rosji i co musze zalatwic poza rodowodem eksportowym????i paszportem?????
Drugie pytanie-Francja:oops: .Jakie sa wymogi????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']Czy wiecie co musi miec szczeniak ,zeby przejechac ta granice????????Na ile sie dowiedzialam,to do 3 miesiaca zycia tylko paszport i normalne szczepienie,po 3 miesiacu kwarantanna i szczepienia na wscieklizne-ale to wiem od laika....jedna z moich suczek jedzie do Rosji i co musze zalatwic poza rodowodem eksportowym????i paszportem?????
Drugie pytanie-Francja:oops: .Jakie sa wymogi????[/quote][I]o Francję zapytaj HONEY , chyba powinna wiedzieć;)[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']Drugie pytanie-Francja:oops: .Jakie sa wymogi????[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Teoretycznie powinny mieć powyzej trzech miesięcy i mieć zaszczepiona wściekliznę. W praktyce to w zeszłym roku wysłałam dwie suczki do Francji - miały ok. 9 tygodni. Nowi własciciele przyjechali do Słubic, tu im je przekazaliśmy. Były zachipowane i miały paszporty, no i pierwsze szczepienia wg kalendarza szczepień dla szczyli. Wścieklizny oczywiście jeszcze nie, bo ta jest na końcu. Na granicy polsko niemieckiej sa praktycznie tylko słuzby graniczne i obywatelom UE sprawdzają tylko paszporty, a pies może siedzieć na kierownicy (leona nawet szczeniaka nie sposób nie zauważyć) i co najwyżej powiedzą, ale śliczny. A dalej praktycznie zero kontroli, bo to obszar Schoengen.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz..czyli jest tak samo jak wwozenie psa do Polski,bo jak przywiozlam psa z Belgii wowczas 19 miesiecznego(we fiacie uno!!!-80 kilo:lol: ) to nikt sie nawet o psa nie spytal-na pewno go zauwazyli :roll: .Ze szczeniorka mialam to samo-ale wolalam sie tu upewnic,Francja potwierdzi dopiero za tydzien czy biora mloda,ale do Rosji szczenie jedzie na 100%.A jak dlugo sie czeka na rodowod eksportowy????I czy musze tym malcom na eksport wyrabiac metryki czy od razu wystapic o ten rodowod??????Ciemna jestem,wiem,ale to nasz pierwszy miot i nie spodziewalam sie ze za granice ktores pojedzie:oops:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Metryki Ci wystawią przy przeglądzie miotu. Potem na ich podstawie wystawiasz rodowód eksportowy - musisz mieć dane nowego właściciela (imę, nazwisko, adres). Rodowód eksportowy jest po francusku i ma wyraźnie zaznaczone, że jest na eksport. Czeka się do dwu miesięcy, odbiera w oddziale i wysyła do nowego właściciela albo wręcza mu przy odbiorze psa.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Z informacji jakie uzyskałam w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii wynika, że mogę wwieść na teren Rosji szczeniaka, który nie ukończył jeszcze trzeciego miesiąca życia i co za tym idzie nie jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Konieczny jest dokument, że teren z którego szczeniak pochodzi nie jest objęty epidemią wścieklizny. Tyle wiem w teorii, ale chciałabym wiedzieć jak to jest w praktyce. Czy ktoś z Was wwoził takiego malucha na teren Rosji?

Link to comment
Share on other sites

W lutym sprzedałam szczeniaka do Rosji - miał 2 miesiące + paszport + chip + standardowe zaświadczenie od lekarza powiatowego.
Szczeniak leciał ze swoją nową właścicielką samolotem - w kabinie - ani Polacy ani Rosjanie nie zapytali o żaden dokument psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[B]Beza[/B], bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :) Domyślam się, że Twój szczeniak to jakaś mała rasa, dlatego mógł podróżować w kabinie? W naszym przypadku to odpada nasz szczeniak to akita i ma już skończone 9 tygodni. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, dowieziemy szczeniaka na granicę i tam go przekażemy nowej Panci, przynajmniej obejdzie się bez wiz :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...