Jump to content
Dogomania

kastracja a dominancja


Reailia

Recommended Posts

ja mam labradora, mixa rhod.ridgebacka/owcz. niemieckiego i bernenczyka :) fajna miesznka

a co do kastracji - z tego co zauwazylem po psach moich znajomych - psy robia sie troszke spokojniejsze i... co chyba najwazniejsze... przestaja tak bardzo uganiac sie za plcia przeciwna swojego gatunku ;)

Link to comment
Share on other sites

a u mojego sie nie wchlonela ta skora i ma taki woreczek malutki :oops: zarosniety zreszta sierscia 8) ale jaja mial ogromniaste wczesniej :wink: wiec jak lezy na pleckach to widze spora roznice :lol:

niektorzy veci robia tak, zeby wygladalo, ze pies ma jajka, tylko nieduze...

Aleksandro- Twoj Ramzes kastrat- to w ogole nie widze problemu, jakby mial byc z drugim kastratem 8)

Link to comment
Share on other sites

najlepiej spytaj, co i jak chce zrobic, a potem z nim to omow, popros, zeby cos wiecej na ten temat powiedzial.

jak nie bedzie chcial, poszukaj innego weta.

moj pies tez mial na poczatku pusty worek, troche odstajacy, potem mu sie wchlonal do tego stopnia, ze go juz prawie nie widac.

a worek chyba musi zostac i to chyba musi tak wygladac - bo by musieli za duzo szyc i naciagac, a nie sadze, zeby to psu wyszlo na dobrze, zwlaszcza, ze jest w miejscu, gdzie na ogol dzialaja na skore dosc spore obciazenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no i stalo sie.

Tabris jest juz wykastrowany a przy okazji tez Azziru.

Oba maja sie dobrze. Woreczki na razie puste i wiszace smiesznie, bo w dodatku postrebrzone:)

Daw wam znac o zmianach w zachowaniu, jak tylko jakies zajda, bo na razie nic oczywiscie nie widac.

Link to comment
Share on other sites

Woreczki na razie puste i wiszace smiesznie, bo w dodatku postrebrzone:)

Daw wam znac o zmianach w zachowaniu, jak tylko jakies zajda, bo na razie nic oczywiscie nie widac.

Skąd ja znam to posrebrzanie, moj jest kudlaty wiec widac tak nie bylo :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nas sterylizacja i kastracja jest ciągle tematem tabu,efekty widać w schroniskach i na wiosnę,kiedy przychodzą psy nie wiadomo skąd,wiadomo włóczą się za sukami,a potem się gubią,albo bloki okupuje pięć,czy sześć psów i siedzą od rana do nocy,nie mówiąc o suce z cieczką,która się męczy i szuka sposobu,żeby dać się pokryć

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dlatego żal mi tych psów, błąkają się po hektarach wsi i miast, głodne zapchlone, nierzadko ląduja pod kołami aut. Ale właśnie dlatego ich właściciele powinni zadbać o ich kastracje, albo porządnie dopilnować.

Mam do Was pytanie jakby każdy miał wybierać psa czy suczkę to co byście wybrali teraz?

Link to comment
Share on other sites

Ja odpowiem tak: :)

Jeśli miałabym mieć jedno zwierzę (a już sobie tego raczej nie wyobrażam) - to mi wszystko jedno.

Ale jeśli miałabym mieć dwa stworzenia w domu (stan obecny i na plany przyszłość) - to dwa psy. Ewentualnie parkę, ale tylko wtedy, jeśli suka by była wcześnie wykastrowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 16 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...