Jump to content
Dogomania

Badania a hodowla psów


flashka-g

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Huskuś']
Gratuluję odwagi przyznania się do tego.[/quote]

Haniu, czy ja wiem, czy to taka odwaga :cool3: . Poprostu założyłam sobie pewne cele i do nich dążę, to mniejszymi, a to większymi kroczkami, w miarę możliwości :lol: . Akurat w tym przypadku nie ma sensu czegokolwiek ukrywać, zwłaszcza, że suka nie była rozmnażana, a i kłamstwo ma krótkie nogi ;) . Wiesz sama dobrze, że jeśli w hodowli są młode psy i część z nich ma wpisane wyniki, a część nie, to wygląda to dosyć podejrzanie (w warunkach polskich). Oczywiście nie genetalizuję tego aż tak, aczkolwiem akurat w Samoyedach jestem baaaaaardzo sceptycznie nastawiona do pojawiających się i znikających wyników badan :evil_lol: .

[quote]To i tak więcej procentowo w stosunku do ilości hodowli niż w przypadku hodowli Husky. :) [/quote]

No tak, nie pomyślałam o tym.
Ale wiesz, mamy w Samkach coraz więcej "pasjonatów" sportów zaprzęgowych, którzy to chcą naprawiać rasę w Polsce, ale sami badanie psów przed rozmnożeniem mają głęboko w d .... (bo przecież to kosztuje ...). No i wyłażą potem takie kwiatki, że niebadane Samoyedy zaczynają bardzo intensywnie trenować i po jakimś czasie pojawiają się u nich widoczne anomalie w ruchu ... , a beztroski "naprawiacz rasy" tłumaczy potem sędziemu na wystawie, że ruch psu "się popsuł" od pracy w zaprzęgu :crazyeye: . No być może się i popsuł, ale warto by było sprawdzić, dlaczego ....

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no to sie tez pochwalimy :)

Unkas HD-A, 2 x badanie oczu- eyes clear (4.06.2004 ; 03.02.2007)
Norton HD-A
Queeni HD-A
Tasha HD-A
Dunia niebawem :)
mam zamiar reszcie tez zrobic badania oczu
no i jestem zadowolona bo kilkoro dzieci moich chłopaków juz jest przebadane a kolejne będą :D

Link to comment
Share on other sites

Proszę powiedzcie mi czy do badań w kierunku dysplazji stawów biodrowych pies musi być pod pełną narkozą?
Jedni mówią że tak, inni że wystarczy "głupi Jaś", a inni że na "żywca"
Jak to jest?
Najważniejsza sprawa, gdzie w Warszawie najlepiej zrobić badania? u kogoś kto się na tym zna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bajon']Witam,
Uprzejmie informuję, że termin badań oczu i serca w Poznaniu uległ zmianie.
Badania odbędą się 17 marca!!!!!!!!!
[/quote]

No to teraz każdy, kto nie mógł przebadać psów 10 marca z powodu innych zajęć, może to spokojnie zrobić.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SYLWIA:)'][FONT=Comic Sans MS]Dołączamy do przebadanych:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Arktogea VIXEN,Arktogea QUEEN of SNOW- wolne od chorób dziedzicznych oczu-eyes clear-25.02.2007[/FONT][FONT=Comic Sans MS] :-)[/FONT][/quote]

Gratuluję i proszę o certyfikat do mnie [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] do tabelki przebadanych [URL]http://husky-anana.net/badania/badane.html[/URL]

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

moze ktos sie zainteresuje;) kopiuje z Biuletynu nr 1/2007 z ZK w Opolu

Hodowców zainteresowanych badaniem genetycznym chorób oczu u psów prosimy o zapisy w biurze oddziału lub zgłoszenie bezpośrednio w Klinice Weterynaryjnej przy ul Poznanskiej 2 w Opolu tel 077 4554177.
Badanie przeprowadzi dr Zdzisław Kiełbowicz- chirurg okulista z Akademii Rolniczej we Wrocławiu- wraz z wydaniem Certyfikatu.
Zgłoszenia przyjmowane beda do dnia 01.04.2007., badanie odbędzie sie w kwietniu, o dokładnym terminie zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie.

Niestety kosztów nie znam;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Podbijam temat, bo "coś" się ruszyło.
W zasadzie, powinnam się najpierw skontaktować z Hanią, ale od soboty nie mogę się dodzwonić :roll:
Szef Klubu Szpica, p. Zygmunt Jakubowski, załatwił z organizatorami wystawy klubowej w 2008 roku (Oddział Legionowo), bezpłatne udostępnienie pokoju do wykonania badań oczu przez dr Garncarza.
Pokój ma być zacieniony, dostępny przez cały czas trwania wystawy.
Dr Garncarz mógłby przeprowadzać tam płatne badania uczestniczących w wstawie psów.
Jedyny sęk w tym, że dr Garncarz jeszcze o tym nie wie, choć z tego, co pisała mi Hania, wstępnie się na luty 2008 zgodził.
Stąd też prośba do kogoś, kto ma z nim dobre układy o podjęcie tematu.
Prelekcja w dniu wykładów (dzień przed wystawą klubową) również mile widziana.

Link to comment
Share on other sites

Hania ma teraz na glowie problemy z Luna - jest ciezko chora - wiec pewnie stad trudnosci, zeby sie z nia skontaktowac. Rozmawialam z nia w ubieglym tygodniu i wiem, ze napisala e-mail do dr-a Garncarza, ale nie dostala jeszcze odpowiedzi, choc bylo to juz jakis czas temu. W tej sytuacji trzeba bedzie do niego przedzwonic - zrobie to dzis wieczorem, jesli bedzie trzeba to podjade do gabinetu. Czy znany jest dokladny termin klubowki? Bo zapewne zostane o to zapytana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']OK, sprobuje zadzwonic do niego wieczorem.[/quote]

W skrócie, chodziłoby o coś takiego:
1.) w sobotę wygłasza prelekcję na temat oczu, może trochę statystyk, jego doświadczeń itp.
Oczywiście, za prelekcję nikt wygłaszającemu nie płaci.
2.) w niedzielę ma bezpłatnie udostępniony pokoik, w którym może prowadzić badania, za które oczywiście właściciele psów by płacili.
Jest propozycja (wstępnie zatwierdzona), żeby informację o planowanych badaniach wysyłać wraz z potwierdzeniami zgłoszeń, co dawało by większą szansę na lepszą frekwencję.

Jakieś ewentualne sugestie, co do wyposażenia pokoju, czy innych niezbędnych warunków, mile widziane, żeby móc je zawczasu załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Pan dr Garncarz zgodzil sie wyglosic prelekcje na temat chorob genetycznych oczu, dziedziczenia ich i koniecznosci badan. Zarezerwowal w kalendarzu podane terminy. Wszystkie szczegoly bedziemy ustalac na poczatku przyszlego roku - teraz jest to jeszcze zbyt odlegly termin. Jesli chodzi o pomieszczenie do badan, to wszystkie dyrektywy ma Hania. Powiedz mi prosze Kasiu do kiedy mamy zglosic te informacje u organizatora wystawy, a postaram sie je do tego czasu wydobyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']Pan dr Garncarz zgodzil sie wyglosic prelekcje na temat chorob genetycznych oczu, dziedziczenia ich i koniecznosci badan.[/quote]

Świetnie!
Dobra robota.

[quote name='ReiMar'] Zarezerwowal w kalendarzu podane terminy. Wszystkie szczegoly bedziemy ustalac na poczatku przyszlego roku - teraz jest to jeszcze zbyt odlegly termin. Jesli chodzi o pomieszczenie do badan, to wszystkie dyrektywy ma Hania.[/quote]

To podejrzewam, że te informacje przekazała p. Zygmuntowi, bo np. takie informacje, jak możliwość zacienienia pokoju, miał.

[quote name='ReiMar'] Powiedz mi prosze Kasiu do kiedy mamy zglosic te informacje u organizatora wystawy, a postaram sie je do tego czasu wydobyc.[/quote]

Podejrzewam, że na początku 2008 roku, będzie OK.
I tak ddział legionowski jest na tyle prężny i ma na tyle dużo imprez do zoganizowania, że jeszcze o tej klubówce nie myślą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżę temat... :cool3:

Czy możecie mi potwierdzić, że dr Przemysłam Bryła jest jak najbardziej uprawnionym lekarzem do badań oczu i wydawania certyfikatów ?

Ta lista psich okulistów się powiększyła, prawda ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Manu']Odświeżę temat... :cool3:

Czy możecie mi potwierdzić, że dr Przemysłam Bryła jest jak najbardziej uprawnionym lekarzem do badań oczu i wydawania certyfikatów ?

Ta lista psich okulistów się powiększyła, prawda ?[/quote]

Tak jest lekarzem uprawnionym :)
Certyfikat jak najbardziej się otrzymuje po badaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...