Jump to content
Dogomania

Od kiedy myć psu zęby?


J&F

Recommended Posts

Ja bym go powoli przyzwyczajała od małego do szczoteczki i smaku pasty. Jak pies jest już duży to trudniej go nauczyć mycia zębów, a maluszka można powolutku uczyć że to fajne jest. Po każdym takim myciu (na początku bardzo krótkim, żeby pies się nie zniechęcił) w nagrodę bym się z nim bawiła, żeby kojarzył mycie z czymś fajnym. Po takim treningu powinno być dobrze jak już będzie starszy. Ja tak swojego nauczyłam kąpania. Nie lubił go bardzo, ale po każdym kąpaniu dostawał ciasteczka i dużo zabawy. Psisko nadal nie lubi kąpania, ale stoi w wannie spokojnie, potem da się wytrzeć i wtedy od razu zaczyna szaleć bo wie, że będzie nagroda.
Co do czyszczenia zębów to oprócz pasty i szczoteczki są jeszcze inne preparaty, do których też może warto przyzwyczaić psa. Są preparaty którymi można popsikać zęby i nie trzeba ich myć. Jak będziesz chciała to podam linki do tych rzeczy, o których wiem :) ale pewnie znajdziesz sama tego dużo w sieci :).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zgadzam sie, szczotkowanie ząbków najlepiej zacząć jak najszybciej! poczatkowo nawet dac tylko do zlizania odrobine pasty, a szczoteczka dotknac zabków czy dziąseł. A potem stopniowo coraz wiecej zebów szczotkowac, dac smakolyk na zakonczenie i zabawa :p. Wszystko po to, aby sie dobrze psiakowi kojarzylo :)

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z przedmówcami. Na początku delikatnie i od maluszka przyzwyczajać, że się szczoteczką po zębach gmera.
Co do podanego wyżej linka, wg mnie żadne dentasticsy itp nie działają tak dobrze jak szczoteczka.
A co do tych psikanych preparatów, macie z tym jakieś doświadczenia? Są dobre?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...