Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak. Ale jest kilka warunków:
- dana wystawa musi mieć odpowiednią rangę, bo nie na każdej wystawie te CAC-e działają; ja zawsze dzwoię do Organizatoró i się dopytuję, czy ta zasada przy tej, kokretej wystawie działą;
- psiak musi posiadać tytuł Championa kraju zrzeszonego w FCI (zatwierdzony Championat, chociaż czasami oni i wstecz też wyrabiają...).
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur'][B][SIZE=3]Poszukuję kogoś "bukwującego" ?[/SIZE][/B]

Dostałam od nich meila i "rozszyfrowałam", że można zgłaszać się meilowo, a opłata jest w dzień wystawy. Napisali jeszcze, że odpowiedzą na wsie waprosy.

Wolałabym jednak, żeby to ktoś potwierdził, a ichnie znaczki nie chcą mi się tutaj wkleić.[/quote]

Kaur czy wiesz już na 100% jak to jest z tą wystawą??
Czy rzeczywiście można zgłaszać meilowo ( do kiedy i na jaki mail??) i czy można płacić na mijscu (i ile??)

czy ktoś ma formularz zgłoszenia i może go wkleić na forum??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']Kaur czy wiesz już na 100% jak to jest z tą wystawą??
Czy rzeczywiście można zgłaszać meilowo ( do kiedy i na jaki mail??) i czy można płacić na mijscu (i ile??)

W meilu, który od nich dostałam jest napisane:

[COLOR=navy]"Rejestracja na wystawę możliwa jest przez nasz adres emailowy. Opłata w dzień wystawy" [COLOR=black](efra-husky - jeszcze raz dzięki[/COLOR] [/COLOR][COLOR=#000000]:lol: )[/COLOR]

Ja pisałam tu [EMAIL="[email protected]"][COLOR=red][email protected][/COLOR][/EMAIL] i stąd dostałam odpowiedź.
Podali mi jeszcze taki [EMAIL="[email protected]"][COLOR=red][email protected][/COLOR][/EMAIL] .

Nie przysłali mi formularza zgłoszeniowego, więc wydaje mi się, że wystarczy uniwersalny - tak jak pisała Asiaczek.

Opłata za CACIB wynosi 40 euro, w dniu wystawy może być trochę więcej bo tak jest zawsze) - to wiem od rosyjskiego znajomego znajomych...

Mam jeszcze adres do tradycyjnej korespondencji (też bukwami) - mogę wysłać na meila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Załatwienie wizy rosyjskiej nie różni się zbytnio od załatwiania każdej innej.[/quote]

W celu uzyskania trzymiesięcznej, wielokrotnej wizy turystycznej do Obwodu Kaliningradzkiego trzeba złożyć w konsulacie (albo w jakimś pośrednictwie):
- formularz wizowy (mają na miejscu),
- zdjęcie 3*4 cm,
- paszport, który będzie ważny jeszcze 180 dni po zakończeniu wizy.
Wiza jest bezpłatna.
Czas oczekiwania 7 dni.
Psy muszą mieć aktualne szczepienia - innych wymogów brak.

Przy wizie jednokrotnej wymagają dodatkowo rezerwacji np. na hotel, natomiast przy dłuższej - badań w kierunku HIV.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']ja zawsze dzwoię do Organizatoró i się dopytuję, czy ta zasada przy tej, kokretej wystawie działą;
[/quote]

A nie dzwoniłaś przypadkiem w sprawie której z krajówek odbywających się w lipcu i sierpniu ;) ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']
Przy wizie jednokrotnej wymagają dodatkowo rezerwacji np. na hotel, natomiast przy dłuższej - badań w kierunku HIV.[/quote]

Heee??? bo teraz to zdurniałam. Czyli jeżeli chcę dostać wizę to muszę mieć zarezerwowany hotel?? nawet jak jadę na jeden dzień??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']

Nie przysłali mi formularza zgłoszeniowego, więc wydaje mi się, że wystarczy uniwersalny - tak jak pisała Asiaczek.

Mam jeszcze adres do tradycyjnej korespondencji (też bukwami) - mogę wysłać na meila.[/quote]

Co do formularza to nasz polski uniwersalny? I czy zgłoszenie wypisujecie po rosyjsku, czy naszymi literami? kurcze obawiam się, że jeśli wypiszę zgłoszenie naszymi literkami to mi mogą nie przyjąć bo nie będą umieli odczytać (tak jak na maile po angielsku nie odpisują).

[B]Kaur[/B] możesz mi wysłać adres organizatora na [email][email protected][/email]

Przyomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Czy ktoś orientuje się w sprawie rosyjskich ubezpieczeń na samochód? Gdzie takie coś można wykupić i mniej więcej jaka jest jego cena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']
Wiza jest bezpłatna.
[/quote]

A ja znalazłam tabelkę opłat za wizy i wcale z tego nie wynika, że jest ona bezpłatna.
[CENTER][B][B]Kategoria i rodzaj wizy[/B][/B][/CENTER]
[CENTER][B][B]Opłaty konsularne,[/B][/B][B]
[B][B]pobierane w złotych[/B][/B][/B][/CENTER]
1.
[B]Wiza jednokrotna zwykła lub jej przedłużenie[/B]
termin rozpatrzenia wniosku (nie licząc dnia przyjęcia wniosku):

5 dni roboczych
[CENTER]48[/CENTER]
4 dni roboczych
[CENTER]80[/CENTER]
3 dni roboczych
[CENTER]112[/CENTER]
2 dni roboczych
[CENTER]176[/CENTER]
1 dzień roboczy
[CENTER]240[/CENTER]
w dniu przyjęcia wniosku
[CENTER]368[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']A ja znalazłam tabelkę opłat za wizy i wcale z tego nie wynika, że jest ona bezpłatna.
[/quote]

Dzwoniłam do konsulatu w Poznaniu i tam mi powiedzieli, to co napisałam.
Dzwoniłam też do pośrednictwa i tam powiedzieli mi to samo - wiza bezpłatnie, natomiast jest opłata za pośrednictwo - 180,00 pln netto.

Dotyczy to tylko wiz do Obwodu Kaliningradzkiego, a nie do Rosji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']Heee??? bo teraz to zdurniałam. Czyli jeżeli chcę dostać wizę to muszę mieć zarezerwowany hotel?? nawet jak jadę na jeden dzień??[/quote]

Tak mi powiedzieli w konsulacie.
Nie przejmuj się - ja też zwątpiłam jak to usłyszałam, dlatego "lepsza" jest ta dłuższa.

Link to comment
Share on other sites

Jak będziecie składali wnioski wizowe, to pamiętajcie, żeby zaznaczyc, że ten wyjazd jest w ramach "wymiany przygranicznej", to wtedy wiza jest [B]bezpłatna!!!!!!![/B] Każda inna, nawet na 1 dzień, jest płatna!!!

Jeżeli macie możliwości, to lepiej składać osobiście; w ten sposób zaoszczędzicie od 100 do 180 zł!

W tym roku nigdzie nie dzwoniłam, bo do Kalinka wybieram się dopiero jesienią (albo i to nie!).

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy ktos już coś wie konkretnego?
najbardziej mnie interesuje termin zgłoszeń....

Co do wizy to mamy juz wszystko wyjaśnione :)
Teraz jeszcze niech ktos napisze coś o tych dziwnych rosyjsich ubezpieczeniach samochodowych - gdzie i za ile i czy rzeczywiście są potrzebne....
A dla psiaka wystarcza tylko paszport?? czy coś jeszcze innego?
No i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa - w jakie dni ktore grupy FCI, bo nie wiem co wpisac we wniosku wizowym.

Boziu nie wiedziałam, że tyle spraw jest do załatwiania z tą Rosją....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardotka, a czy to nie jest tak, że bez ubezpieczenia wogóle nie przepuszczą przez granicę? Tak mi się wydaje.... :roll:
Ja również ubezpieczenie kupowałam na samej granicy- w jakiejś budce parę metrów przed stanowiskami.
Jest tych budek sporo po drodze- trudno nie zauważyć ;)
Nie pamiętam teraz ceny, ale grunt, że zależy ona m.in. od pojemności silnika.
Asiaczek swego czasu podawał cenę, jaką zapłacili za busa, ale pamiętam, że mi wyszło jakoś tak dwa razy drożej- bo mam 3,5 l :lol:
Asiaczku, pamiętasz może ile wtedy płaciliście?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']To 3,3 l ile może kosztować (orientacyjnie)?[/quote]

To już chyba ten sam próg co mój :diabloti:
Pamiętam, że wyszło mi prawie dwa razy więcej niż Asiaczek zapłacił za ubezpieczenie busa, ale ile to było to nie pamiętam- pamiętam tylko moje zaskoczenie ;)
Asiaczku, potrzebna nam Twoja pomoc! :lol:

[quote name='Kaur']- ewentualnie gdzie się tego dowiedzieć.[/quote]

Może w konsulacie Rosji będą znali stawki....? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']To już chyba ten sam próg co mój :diabloti:
Pamiętam, że wyszło mi prawie dwa razy więcej niż Asiaczek zapłacił za ubezpieczenie busa, ale ile to było to nie pamiętam- pamiętam tylko moje zaskoczenie ;)
Asiaczku, potrzebna nam Twoja pomoc! :lol:



Może w konsulacie Rosji będą znali stawki....? :roll:[/quote]
Nie pomogę. Nie to, żebym, nie chciała, ale za Chiny Ludowe - nie pamiętam. Bij, zabij - no, nie pamiętam!!!:oops::placz::shake:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']To już chyba ten sam próg co mój :diabloti:
Może w konsulacie Rosji będą znali stawki....? :roll:[/quote]

Tak sobie myślę, że skoro passat był koło 80, to ten nasz przedział może być koło 200... - nic tylko trzeba zmienić autko na wyjazd.
Jutro zadzwonię do konsulatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']Jutro zadzwonię do konsulatu.[/quote]

Niestety, ubezpieczenia samochodu owiane są mrokiem tajemnicy i "miło" zaskoczą nas na granicy :diabloti: .
Jakie są stawki nie wiedzą ani w konsulacie, ani w ambasadzie.
Ewentualne informacje można uzyskać w polskim kosulacje, ale .... w Kaliningradzie (007 4012 47 1169 - jeśli ktoś ma ochotę dzwonić).

Może jednak znajdzie się ktoś kto pamięta, albo ma inny pomysł niż telefon do Rosji ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']Niestety, ubezpieczenia samochodu owiane są mrokiem tajemnicy i "miło" zaskoczą nas na granicy :diabloti: .
Jakie są stawki nie wiedzą ani w konsulacie, ani w ambasadzie.
Ewentualne informacje można uzyskać w polskim kosulacje, ale .... w Kaliningradzie (007 4012 47 1169 - jeśli ktoś ma ochotę dzwonić).[/quote]

Nasz Konsulat się takimi sprawami nie zajmuje :evil_lol:
Dzwoniłam przed chwilą i to potwierdzili - odsyłają do firm ubezpieczeniowych, ale jakich niestety nie potrafili powiedzieć :roll:
Radzę wykonać telefon na przejście graniczne- może oni cokolwiek będą w stanie powiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...