Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK a [URL="http://%5BURL=%22http://www4.mappy.com/sid1/gZOgh7aV7Mn21w/CFGMA?poi_rr=1&poi_rx=1&poi_ry=1&csl=m2&fsl=m2&gsl=m2&msl=m2&temp_no_prop=0&comment=&xsl=plan&out=2&ccm2=643&nom2=&wnm2=&tnm2=Kaliningrad&pcm2=&tcm2=100370%3Ba10m2%3D&x=22&y=5"]cos takiego[/URL] znalazłam

z tej mapki wynika że z Mamonowa mamy bardzo prosty dojazd bo jedziemy cały czas drogą A194 do samego centrum i w lewo bedzie na Lenińskij Prospekt i dalej w lewo Prospekt Mira:)) to bardzo dłuuuga ulica

Link to comment
Share on other sites

Mam pierwsze wieści z granicy, bo dzisiaj jechała ekipa na klubówkę na sobotę:
A więc luz - kolejki nie ma, w ciągu godziny przekroczyli granicę, niczego nie chcieli: ani prezerwatyw, ani apteczki, niczego nie sprawdzali w aucie, psy przejechały na to, na co się wcześniej przejeżdżało, czyli paszport plus wpis od weta powiatowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilla2004']Jesli wystarczy stare świadectwo to jest cos takiego:[URL]http://www.embassyofpoland.fi/palvelu/prawa/prawolemmiki.html[/URL][/quote]

Dzisiaj dostałam od weta mniej więcej takie świadectwo z dużą czerwoną pieczątką plus taka sama pieczęć do paszportu w dział "Legalizacja"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta'][quote name='cotons rule!']

To za championat RKF jest jakiś typowy dyplom???:crazyeye: Bo ja mam tylko dyplom Championa Rosji a na RKF dostałam taką karteczkę jak przy CAC/CACIB tyle, że z napisem champion RKF. I myślałam, że tylko to ma być:cool3: . Czyli, że powinnam się upomnieć po odrębny dyplom Championa RKF???
[/quote]
Tak. Aby dostać tytuł Ch.RKF trzeba - przede wszystkim - zapłacić (nie wiem, ile, to się często zmienia na naszą niekorzyść), przesłać im papierki lub dać na wystawie.
Jak nie będziesz wiedziała, jakie papierki im przekazac, to na wystawie można ze wszystkimi dokumentami przejść się do Sekretariatu i tam na pewno powiedzą i od razu wezmą właściwe papierki. Do tego musi byc kopia rodowodu i chyba kopia jakiegoś Championatu uznanego przez FCI... nie pamiętam dokładnie...

Mocna trzymam za Was kciuki!!!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Mam pierwsze wieści z granicy, bo dzisiaj jechała ekipa na klubówkę na sobotę:
A więc luz - kolejki nie ma, w ciągu godziny przekroczyli granicę, niczego nie chcieli: ani prezerwatyw, ani apteczki, niczego nie sprawdzali w aucie, psy przejechały na to, na co się wcześniej przejeżdżało, czyli paszport plus wpis od weta powiatowego.[/quote]

Och...Jaka szkoda, a ja mam tyle prezerwatyw;) ;) ;) :evil_lol: Zasmusiłaś mnie:lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

A tak poważnie - czuję się jak przed maturą : typowy rozstrój żółądka + nieprzespana noc. Jak nigdy. Choć przeczuwam "niezłe przeboje ringowe" (z tego co wiem) - jadę, inaczej się nie przekonam:placz: :shake:

I dla wszystkich POWODZENIA !!!!!!!!!!

Do zobaczenia na granicy w Mamonowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='Juta']
Tak. Aby dostać tytuł Ch.RKF trzeba - przede wszystkim - zapłacić (nie wiem, ile, to się często zmienia na naszą niekorzyść), przesłać im papierki lub dać na wystawie.
Jak nie będziesz wiedziała, jakie papierki im przekazac, to na wystawie można ze wszystkimi dokumentami przejść się do Sekretariatu i tam na pewno powiedzą i od razu wezmą właściwe papierki. Do tego musi byc kopia rodowodu i chyba kopia jakiegoś Championatu uznanego przez FCI... nie pamiętam dokładnie...

Mocna trzymam za Was kciuki!!!
Pzdr.[/quote]

Będę składać dla kogoś o Ch. RKF to się dowiem. No i może jak się uda, to Rudy zdobędzie. Ch. RUS mamy, brakuje RKF

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']A tak poważnie - czuję się jak przed maturą : typowy rozstrój żółądka + nieprzespana noc. Jak nigdy. Choć przeczuwam "niezłe przeboje ringowe" (z tego co wiem) - jadę, inaczej się nie przekonam:placz: :shake:

I dla wszystkich POWODZENIA !!!!!!!!!!

Do zobaczenia na granicy w Mamonowie.[/quote]

Juta prosiła, abym zrobiła sprostowanie:

JEDZIEMY PRZEZ BEZLEDY mamy z Warszawy dużo bliżej na to przejście, więc pewnie wszyscy spotkamy się tam na miejscu w oczekiwaniu na otwarcie stadionu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bongobongo']Przezornie, nie będziemy dziękować ;)[/quote]

Trzymamy za wszystkich kciuki...na w tym roku nie wyszlo, ale moze w przyszlym :-)
Bongo...czekam potem na relacje co i jak z tym Kalinkiem bo mnie przerazil i w tym roku zrezygnowalismy :evil_lol:

:terazpol::terazpol::terazpol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Trzymamy za wszystkich kciuki...na w tym roku nie wyszlo, ale moze w przyszlym :-)
Bongo...czekam potem na relacje co i jak z tym Kalinkiem bo mnie przerazil i w tym roku zrezygnowalismy :evil_lol:

:terazpol::terazpol::terazpol:[/quote]

OK! Tylko najpierw musze wrócić:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Zawsze jak tam byłam, to w tamtą stronę było OK, gorzej z powrotem......:cool3: , ale damy radę!

Link to comment
Share on other sites

Ja wywalczyłam Ch.Rus , Ch. RKF I BOB w dobermanach.
Juta też wzięła wszystko co było do wzięcia:loveu:
Generalnie Polacy wypadli SUPER.

A na granicy luzik rzadna z opowieści sie nie sprawdziła w tamta stronę ok 1 godz celnicy bardzo mili z powrotem 1 godz i równiez sympatycznie wszyscy nas przepuszzczali z usmiechem , pytając jak nam poszło . Jestem pozytywnie zaskoczona.:razz:

Link to comment
Share on other sites

W grupie VII na dzisiejszej wystawie w Kaliningradzie nasi znajomi

MIDNIGHT OF SKYROCKET (zwany Munio) - wyżeł węgierski
ARIA Bielańska Sfora (zwana Xsarą) - wyżeł weimarski
zdobyli po: CAC, CACIB, BOB i po championacie Rosji i Federacji Rosyjskiej.

A na finałach Munio BOG I a Xsara BOG II:multi:

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie GRATULKI dla wszystkich!!!! :Rose: :thumbs:

Shilla i reszta załogi DŻI - strasznie miło było Was poznać. Macie piękne psy!!!

Bonguś - dzięki za wspaniałe towarzystwo!! Ucałuj MR. COBRĘ w "okularki" i tam, gdzie ciocia głasiała, hihi;)

Było tak, jak pisałam. O czym przekonałam się po raz kolejny. Kultura, kultura i jeszcze raz kultura. Mr. Cobra został dodatkowo wykreowany przeze mnie względem kaliningradzkich celników na "nie podchadit, bo jak złapiut to ubijut", z czego owi celnicy byli strasznie zadowoleni:lol: . Kasia, sorki za to, ale nie mogłam się powstrzymać ku obustronnej uciesze (mojej i celników:loveu: ). Kolejek nie było a ja nawet nie miałam "płachty" od powiatowego i wcale nikt o nią nie prosił. Tyle że w drodze powrotnej koszmar faktycznie. Jednak wyłącznie ze względu na olbrzymią ilość wracających z wystawy w jednym czasie samochodów a nie ze względu na czyjąkolwiek złośliwość.:shake:

Jednak tu mała uwaga - ten rok był ostatnim miłym akcentem dla Polaków:evil_lol: ;) . W przyszłym już nie będzie tak miło:evil_lol: ;)

No i teraz jestem zmuszona jechać do Zakopca na wystawę - w końcu muszę coś zrobić z tą apteczką, kamizelką i prezerwatywami.........:razz: :roflt:

A tak poza tym : "Juta zgarnęła" wszystko, łącznie z BOB. Grupę przesiedziała w samochodzie przez własne frajerstwo (lub jak kto woli : przez drastyczną rozbieżność w podejściu do sytemu sędziowania p. Harsanyi;) ....który to niby miał oceniać grupę II:angryy: ). Poznała sporo przesympatycznych osób, nażłopała się piffka po drodze i wogóle, i wogóle to było "jazzy" :happy1:
:hand:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Nasza dogomaniaczka Supergosia ma super wynik!!!Ze swoim jamnikiem wywalczyła Zw.Klubu,Ch.Rus,Ch.RKF:loveu::loveu::loveu:Gratulacji Gosiu!!!!:multi::multi::multi:[/quote]

[quote name='Shilla2004']Ja wywalczyłam Ch.Rus , Ch. RKF I BOB w dobermanach.
Juta też wzięła wszystko co było do wzięcia:loveu:
Generalnie Polacy wypadli SUPER.

A na granicy luzik rzadna z opowieści sie nie sprawdziła w tamta stronę ok 1 godz celnicy bardzo mili z powrotem 1 godz i równiez sympatycznie wszyscy nas przepuszzczali z usmiechem , pytając jak nam poszło . Jestem pozytywnie zaskoczona.:razz:[/quote]

[quote name='sylrwia']W grupie VII na dzisiejszej wystawie w Kaliningradzie nasi znajomi

MIDNIGHT OF SKYROCKET (zwany Munio) - wyżeł węgierski
ARIA Bielańska Sfora (zwana Xsarą) - wyżeł weimarski
zdobyli po: CAC, CACIB, BOB i po championacie Rosji i Federacji Rosyjskiej.

A na finałach Munio BOG I a Xsara BOG II:multi:[/quote]
No, proszę!!! A tak wszyscy krakali....

[FONT=Century Gothic][SIZE=5][COLOR=Red][B]Ogromne Gratulacje dla wszystkich!!! Jesteście super!!!

BRAWO!!! BRAWO!!! BRAWO!!!
[/B][SIZE=2][COLOR=Black]Pzdr.[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

My tez wrocilismy z sukcesem
w Hovawartach zdobylismy CAC, CACIB, BOB no i mamy Ch.Rus,Ch.RKF, z czego jestem bardzo dumna:multi:
Na granicy w tamta strone, krotko, dluzej w drodze powrotnej, znajomosc jezyka i "sabaka" dalo nam szybka odprawe...mezu, jesli czytasz to Ci raz jeszcze dziekuje.
I jeszcze jedno...do Kaliningradu do samego stadionu trafilismy rewelacyjnie szybko i bez mapy, ale juz wyjazd okazal sie trudniejszya a jeszcze pilotowalismy "Osoby w srebrnym peugeot":eviltong:, bo mialo byc tak krotko i na temat.No nic...Kilka rubli i Rusek wyprowadzil caly peleton z miasta.
Dziewczyny mam nadzieje, ze szczesliwie dojechalyscie:bye:

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze ja dodam ze co prawda polskie rhodesiany nie "wziely" wszystkiego ale przyjechaly z championatami rosji (jeden nawet + federacji rosyjskiej) i CACIBA-mi, takze pelnia szczescia.
W Mamonowie na wjazd nie czekalismy wogole (mysle oczywiscie o wjezdzie na pierwsza bramke) natomiast za szybki wyjazd Pan an granicy bez zenady zazyczyl sobie po 15$ od maszyny.

Do tego jeszcze mandacik 50$ (za to ze zawracajac samochod wjechal na chodnik), ale i tak warto bylo.
Na granicy generalnie bez horrorow (no moze czekalibysmy troche dluzej).

Niestety nie bylo mi dane poznac Juty ale moze nastepnym razem. Ja na wystawie jestem gerneralnie tak zakrecona ze zapomnialam ze chcialam Was odnalezc

A oprocz tego GRARTULACJE dla zwyciezcow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saszula']My tez wrocilismy z sukcesem
w Hovawartach zdobylismy CAC, CACIB, BOB no i mamy Ch.Rus,Ch.RKF, z czego jestem bardzo dumna:multi:
Na granicy w tamta strone, krotko, dluzej w drodze powrotnej, znajomosc jezyka i "sabaka" dalo nam szybka odprawe...mezu, jesli czytasz to Ci raz jeszcze dziekuje.
I jeszcze jedno...do Kaliningradu do samego stadionu trafilismy rewelacyjnie szybko i bez mapy, ale juz wyjazd okazal sie trudniejszya a jeszcze pilotowalismy "Osoby w srebrnym peugeot":eviltong:, bo mialo byc tak krotko i na temat.No nic...Kilka rubli i Rusek wyprowadzil caly peleton z miasta.
Dziewczyny mam nadzieje, ze szczesliwie dojechalyscie:bye:[/quote]

Dojechałyśmy i dziękujemy WAm Bardzo;)

Dziękujemy za Gratulacje.
Ja również gratuluję wszystkim!!!

Juta na też było bardzo miło Was poznać:))))) A Twoje psy to klasa sama w sobie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Na wstępie GRATULKI dla wszystkich!!!! :Rose: :thumbs:

Shilla i reszta załogi DŻI - strasznie miło było Was poznać. Macie piękne psy!!!

Bonguś - dzięki za wspaniałe towarzystwo!! Ucałuj MR. COBRĘ w "okularki" i tam, gdzie ciocia głasiała, hihi;)

Było tak, jak pisałam. O czym przekonałam się po raz kolejny. Kultura, kultura i jeszcze raz kultura. Mr. Cobra został dodatkowo wykreowany przeze mnie względem kaliningradzkich celników na "nie podchadit, bo jak złapiut to ubijut", z czego owi celnicy byli strasznie zadowoleni:lol: . Kasia, sorki za to, ale nie mogłam się powstrzymać ku obustronnej uciesze (mojej i celników:loveu: ). Kolejek nie było a ja nawet nie miałam "płachty" od powiatowego i wcale nikt o nią nie prosił. Tyle że w drodze powrotnej koszmar faktycznie. Jednak wyłącznie ze względu na olbrzymią ilość wracających z wystawy w jednym czasie samochodów a nie ze względu na czyjąkolwiek złośliwość.:shake:

Jednak tu mała uwaga - ten rok był ostatnim miłym akcentem dla Polaków:evil_lol: ;) . W przyszłym już nie będzie tak miło:evil_lol: ;)

No i teraz jestem zmuszona jechać do Zakopca na wystawę - w końcu muszę coś zrobić z tą apteczką, kamizelką i prezerwatywami.........:razz: :roflt:

A tak poza tym : "Juta zgarnęła" wszystko, łącznie z BOB. Grupę przesiedziała w samochodzie przez własne frajerstwo (lub jak kto woli : przez drastyczną rozbieżność w podejściu do sytemu sędziowania p. Harsanyi;) ....który to niby miał oceniać grupę II:angryy: ). Poznała sporo przesympatycznych osób, nażłopała się piffka po drodze i wogóle, i wogóle to było "jazzy" :happy1:
:hand:[/quote]
A czy ktoś może mi podać z katalogu zgłoszone Siberian Husky, miały być dwa ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Gratuluję wszystkim odważnym sukcesów w Kalningradzie :multi: [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I była bym bardzo wdzięczna, za sprawdzenie, czy były zgłoszone jakieś Bearded Collie?[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...