Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

Czy ktos sie zlituje nad rhodesianka ktora jest zgloszona ma wize a nie ma z kim jechac.:placz:
Dojade do przejscia granicznego do ktorego karza.
Samochod jest na meza a jego niet wiec nie moge wjechac nim do Kalinka bo nie mam notarialnego pozwolenia na uzytkowanie pojazdu.
Partycypuje oczywiscie we wszystkich kosztach

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie! :crazyeye: Jestem w pozytywnym szoku, ponieważ dziś po raz pierwszy od lat otrzymałam potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę CACIB.:p Wraz z kilkoma telefonami, mailami, adresem strony i nie wiem czym jeszcze:loveu:
No! :evil_lol: I to mi się podoba:mad: . Byleby jeszcze dotrzeć, zgarnąć co jest do zgarnięcia i wrócić to będzie super:cool3: :lmaa: :siara: :megagrin:

Link to comment
Share on other sites

A nieeeeeeeee:cool3: . Wyslalam faxem zgloszenie na wystawe z prosba o zaproszenie dla dwoch osob.
I dzis wyjelam ze skrzynki list a w nim owo potwierdzenie podbite okragla pieczecia z podpisem przewodniczacej RKF:loveu: . Umi sie :mad: :razz: ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja juz nie dam rady zalatwić wizy :placz: . Bo jako osoba poniżej 16 lat musiałabym jechać z kimś dorosłym. Mój tata pracuje w policji wiec niedziela to dla niego normalny dzień pracy. Zresztą nawet gdyby ktoś miał ze mną pojechec to i tak wizy dla niego nie zdążylibyśmy załatwić.
Jestem załamana...
Hawana miałaby ogromne szanse (rok temu nie bylo ani jednego setera irlandzkiego i tylko 4 wyzly)

Zastanawiam sie, czy byłaby możliwość, żeby ja ktoś zabrał ze sobą? Ja znalazłabym dla niej handlera. Chodzi mi o dowóz z i na wystawę, opiekę nad nią (można ja owiązać razem z innymi psami, osoba, która by ja wystawiała przyszłaby sobie odpowiednio wcześniej i przygotowałaby ją do oceny) i załatwienie spraw papierkowych w sekretariacie (opłacenie i odberanie nr stratowego)

Błagam... Czy ktoś podjął by sie tego? Oczywiście opłacę przejazd suczki. Byłabym niezmiernie wdzięczna gdyby ktoś zechciał mi pomóc

Link to comment
Share on other sites

Hawana - odpuść sobie. :angryy: Widać nie jest Ci pisana ta wystawa! Może na krajówkę się wybierz? Będą jeszcze w tym roku. A teraz wyrób sobie wizę na spokojnie (ważna jest 3 miesiące). Ustal wszystko, poukładaj...
Ja osobiscie nigdy, przenigdy nie powierzyłabym nawet najbardziej zaufanej osobie mojego psa, bo co by było gdyby np coś się stało Twojemu psu?! Czy pomyslałaś o tym???
Myślę, że rzadna odpowiedzialna osoba nie podejmie się tego wyzwania:shake: Tym bardziej do Kaliningradu, gdzie mogą się przyczepić do tego, że jedzie czyjś pies bez prawowitego właściciela. Sytuacja podobna jak z samochodem, na który trzeba mieć notarialną zgodę jego prawnego właściciela. Inaczej mogą uznać, że jest kradziony...
Daj sobie spokój dziewczyno, nic na siłę. Masz jeszcze kilka wystaw CACowych w tym roku. Przyszykuj się na spokojnie, załatw z rodziną. A poza tym wydasz kupę pieniędzy choćby na formalności, pies pojedzie bez Ciebie z nieznaną mu osobą, będzie się denerwował, że Ciebie nie ma (chyba, ze Cię nie kocha...) i w najlepszym razie źle się zaprezntuje i nie wygra. Rzecz normalna. Handler to pryszcz w porównaniu do całej reszty. Odpuść....

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jakiego masz psa, ale setery są psami bardzo towarzyskimi, a w szczególności Hawana. Hawana była już 3 dni be zemnie na szkoleniu.
Z pewnością będzie odczuwać pewien dyskomfort z powodu braku znajomej osoby, ale da rade i nie będzie z nią na wystawie żadnych problemów (może jedynie wymiotować w drodze na wystawę, ale podam je tabletkę; w drodze powrotnej nie ma z nią takich problemów). Gdybym uznała, że będzie to dla niej coś strasznego to nigdy bym sie na to nie zgodziła.
To co chcę zrobić to nie jest jakiś mój chory, nie realny pomysł. Wielu hodowców tak robi. Ja też będę w tym roku jechała z dwoma cudzymi psami (bez właściciela).
Osoba, która by sie tego podjęła nie miałaby najmniejszych kłopotów - traktowałaby ją jak kolejnego swojego. Wystarczyłoby ja tylko przypiąć razem ze swoimi, a handlerowi przekazać cały potrzebny "sprzęt".

Link to comment
Share on other sites

UWAGA! UWAGA!
Dziewczyny z Wawy, które jada ze mną do Kalinka proszę o pilny kontakt. Nawet dziś. Jedziemy of cors i nic złego się nie stało, ale wynikło coś nowego i mam czas do jutra aby to z Wami skonsultować!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']A nieeeeeeeee:cool3: . Wyslalam faxem zgloszenie na wystawe z prosba o zaproszenie dla dwoch osob.
I dzis wyjelam ze skrzynki list a w nim owo potwierdzenie podbite okragla pieczecia z podpisem przewodniczacej RKF:loveu: . Umi sie :mad: :razz: ;)[/quote]

no normalnie szok:razz: :lol:

To dobrze z emasz to zaproszenie, chociaz od 1 czerwca jest napisane że zaproszenia od organizatorów imprez kulturalno-sportowych itp nie sa honorowane :mad: ale trzymam kciuki że celnicy o tym nie wiedza;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Słuchajcie! :crazyeye: Jestem w pozytywnym szoku, ponieważ dziś po raz pierwszy od lat otrzymałam potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę CACIB.:p Wraz z kilkoma telefonami, mailami, adresem strony i nie wiem czym jeszcze:loveu:
No! :evil_lol: I to mi się podoba:mad: . Byleby jeszcze dotrzeć, zgarnąć co jest do zgarnięcia i wrócić to będzie super:cool3: :lmaa: :siara: :megagrin:[/quote]
Brawo!
No to teraz zgarniaj to, co jest do zgarnięcia...
Mocno trzymam kciuki za polską ekipę!
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku z tym zgarnianiem to akurat był taki żarcik dla rozweselenia sytuacji:lol: . Ale kto wie, kto wie.... Dziewczyny na pewno zgarną. Ja mam koszmarnie dużą konkurencję więc ciężko będzie:placz: . I jak zwykle w moim przypadku na miejscu okaże się, że jest prawie dramat. :-( Ale jak nie będą chcieli dać po dobroci to wydrzemy siłą:mad: :razz: :diabloti:

P.S.
Wczoraj wczytałam się bardziej szczegółowo w to niby potwierdzenie i okazuje się, że to jest OFICJALNE ZAPROSZENIE Z KALININGRADZKIEGO RKF nie tylko dla nas ale i dla psa na firmowym duku. :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Normalnie nie otrząsnę się z tego aż do wyjazdu:loveu:
Coś mi się wydaje, że teraz są dla mnie tacy mili a na miejscu będzie wpier....l.:evil_lol: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki.
Juz zadzwonilam sprawdzilam
Nawet mi wielkosc stawki podali - tylko ze mi sie nie zgadza.
Macie jakies pomysly kto tam oprocz Polakow jezdzi?- tak z ciekawosi pytam.


Czy ktos ma jakies wiadomosci jak w tej chwili wyglada przekraczanie granicy (szczegolnie z powrotem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiesia756']Dzieki.
Juz zadzwonilam sprawdzilam
Nawet mi wielkosc stawki podali - tylko ze mi sie nie zgadza.
Macie jakies pomysly kto tam oprocz Polakow jezdzi?- tak z ciekawosi pytam.


Czy ktos ma jakies wiadomosci jak w tej chwili wyglada przekraczanie granicy (szczegolnie z powrotem)[/quote]


Wiesiu, najczęściej nikomu się nie zgadza. Nie martw się, ja mam podane przez nich trzy wersje stawki w mojej rasie - każda inna.....:lol: A żeby było śmieszniej to tak naprawdę nie wiem, w której klasie jest mój pies, bo podali mi dwie :mad: .

Mam nadzieję, że na granicy nie będzie problemów w rzadną ze stron:roll: . Się zobaczy na miejscu niestety:evil_lol: . Jak coś to możemy się umówić na granicy, my jedziemy najprawdopodobniej przez Mamonowo. Razem zawsze raźniej.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Asiaczku z tym zgarnianiem to akurat był taki żarcik dla rozweselenia sytuacji:lol: . Ale kto wie, kto wie.... Dziewczyny na pewno zgarną. Ja mam koszmarnie dużą konkurencję więc ciężko będzie:placz: . I jak zwykle w moim przypadku na miejscu okaże się, że jest prawie dramat. :-( Ale jak nie będą chcieli dać po dobroci to wydrzemy siłą:mad: :razz: :diabloti:[/quote]
A ja nie żartowałam! Zgarniajcie, zgarniajcie i to duuuużo, aby było co oblewać w domkach!:lol:
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku obiecuje ze swojej strony, że jak zgarniemy to będziemy oblewać ogólnie forumowo. I się kobieto nie wymigasz:mad: . A jak nie to tez będziemy chlać wódę z rozpaczy. To tak dla kolejnego rozweselenia sytuacji - tym razem z rozpaczy:placz: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']A może mi ktos podac nr telefonu do ichniego Związku, a poza tym jak załatwić by przysłali potwierdzenie zgłoszenia psów?[/quote]

Przysłali mi faxem potwierdzenie i na piśmie mam podany do nich taki telefon (4012) 77 08 71, OCZYWIŚCIE WCZEŚNIEJ KIERUNEK 007, czyli podaję całość:[B] 007 4012 77 08 71 [/B]

Link to comment
Share on other sites

ZPR - byłam w Kalinku kilka razy i nigdy nie przysłali mi rzadnego potwierdzenia ani nie odpisywali na maile w konkretnych sprawach. Zawsze musiałam "wisieć" na telefonie i o wszystko zabiegać. Wysyłając prośbę o zaproszenie czyniłam sztukę dla sztuki nie sądząc w jego przysłanie. A tu niespodzianka - zaproszenie jest!!! Na Twoim miejscu nie czekałabym na owo potwierdzenie, bo możesz się nie doczekać:evil_lol: . Jesli chodzi o wystawy w Kalinku - niczego nie mozna byc pewnym : sędziego stawki, itp. Jedno czego mozesz byc pewnym to to, że jak Ci powiedzieli, że masz płacić tyle to tyle dokładnie zapłacisz. Może to szczegół, ale jakże ważny:lol: :cool3: choc nieco gubiacy sie w calosci....

[quote name='Asiaczek']Hahaha, już Cię Koffam!!!
No to starajcie, abyśmy mogli oblewać na wesoło!!!:lol:
Pzdr.[/quote]

Ty to mnie lepiej nie koffaj, ty chlodz wodke:loveu: :mad: ;) i dodatkowo trzymaj kciukole zebysmy chociaz po ichnim championacie przywiozly:modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...