Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

ja sie zglosilam tym ich formularzem, ale nie mam żadnych dodatkowych informacji typu kto sedziuje, jezeli planowo to 2 dniowa wystawa to w który dzien jakie rasy itp. Na stronie zwiazku nie znalazlam zadnych informacji.

Ja zamierzam jechac tylko na CACIB bo nie chcemy nocować więc co jesli wystawa sie odbedzie w tym zamym dniu co CAC, a nas nie bedzie bo sadzilismy ze mamy sie stawic nastepnego dnia?

W ogole nie wiem czy dam rade załatwić sprawy zwiazane z wiza itp :/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Hawana']
Ja zamierzam jechac tylko na CACIB bo nie chcemy nocować więc co jesli wystawa sie odbedzie w tym zamym dniu co CAC, a nas nie bedzie bo sadzilismy ze mamy sie stawic nastepnego dnia?

W ogole nie wiem czy dam rade załatwić sprawy zwiazane z wiza itp :/[/quote]

no własnie ja też chce tylko na CACIB na dwa dni sie tam nie wybieram. Rozpiska co gdzie kiedy i jak powinna byc jakies dwa tyg lub conajmniej tydzień przed wystawa na stronie KLUBU ROSTO.

Sprawy z Wiza to pikus w porównaniu z ich organizacją. ja idę od naszego "Orbisu" i oni dalej załatwiają co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko
w Kalliningradzie sa też CAC możecie podać mi ich daty ? wiem,
że we wrześniu jest CAC Kaliningrad „DEBAJ DOG SZOY” , ale może cuś więcej ? :)
Najlepiej tak marzec/kwiecień - wtedy już mamy podwójnego mł ch pl i możemy po mł ch rosji sie wybrać :)

Link to comment
Share on other sites

Może to się komuś przyda, a może i nie, ale zamieszczam prawdziewe informacje na temat formalności związanych z wyjazdem do obwodu kaliningradzkiego.

Otóż :
1. wiza jest płatna (137 zł/wiza/Warszawa) pod warunkiem osobistego złożenia jej w stosownym odddziale Ambasady Federacji Rosyjskiej a nie u pośrednika (który być może celowo dolicza także voucher!)
2. w przypadku wyjazdu na wystawę voucher absolutnie nas nie interesuje, gdyż jest on niezbędny do otrzymania wizy turystycznej a nas interesuje wiza zwykła
3. w przypadku wizy zwykłej niezbędne jest zaproszenie dla każdej jadącej osoby wystawione przez kaliningradzką Policję

Informacje powyższe otrzymałam z : Ambasady Federacji Rosyjskiej, Konsulatu, Organizatora Wystawy.

P.S.
O prezerwatywach i reszcie "niezbędników" nie dostałam potwierdzenia w Konsulacie, hihi.....

Link to comment
Share on other sites

Wiza do Obwodu Kaliningradzkiego uprawnia do wielokrotnego wjazdu na 365 dni - wymiana przygraniczna, 90 dni wjazd dwukrotny i jednokrotnego wjazdu na 30 dni.


Wymagania:
[LIST]<LI class=podst>wypełniony elektronicznie lub ręcznie i [U]podpisany[/U] wniosek wizowy
<LI class=podst>paszport ważny przynajmniej pół roku od daty [U]zakończenia[/U] wizy, mający przynajmniej dwie puste strony
<LI class=podst>aktualna fotografia o wymiarach 3 x 4 cm
[*]w przypadku wizy wielokrotnej na 365 dni - dodatkowo wymagane jest badanie na nosicielstwo HIV[/LIST]Osobom posiadającym wizę wielokrotną do Obwodu Kaliningradzkiego nie wydaje się wiz wielokrotnych uprawniających do wjazdu na terytorium pozostałej części FR.

UWAGA: Konsulat nie pobiera opłat za wydanie wizy
do Obwodu Kaliningradzkiego od obywateli polskich.
Czas oczekiwania na wizę wynosi 5 dni roboczych.
W przypadku osób z innym niż polskie obywatelstwem,
pobierane są opłaty za wydanie wizy, a także wymagane jest ubezpieczenie, jak również zaproszenie lub voucher turystyczny.
[IMG]http://www.wizydorosji.pl/obrazki/kreska.gif[/IMG] [URL="http://www.poland.mid.ru/ank_pol.doc"][COLOR=#0000ff]pobierz wniosek wizowy [/COLOR][/URL]

[URL="http://www.poland.mid.ru/kom_05_pol.html"][COLOR=#0000ff]aktualne stawki opłat konsularnych [/COLOR][/URL]

Informacje:

Informacja dla osób spoza Warszawy
Osoby spoza Warszawy lub nie mogące przyjść do nas osobiście mogą przesłać wymagane doku-menty wybraną pocztą kurierską,
a my odeślemy paszport
z wstemplowaną wizą tą samą drogą. Koszty przesyłki w oby-dwie strony ponoszą klienci.

Informacja dla obywateli
z niepolskim obywatelstwem
UWAGA: W przypadku osób
z obywatelstwem innym niż polskie, do każdego rodzaju wizy wymagane jest ubezpieczenie. Informujemy również, iż takie osoby ponoszą inne koszty
za wydanie wizy. [IMG]http://www.wizydorosji.pl/obrazki/kreska.gif[/IMG] Masz problem? Zadzwoń do nas: 851-06-89, 851-06-99 lub napisz:[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Może to się komuś przyda, a może i nie, ale zamieszczam prawdziewe informacje na temat formalności związanych z wyjazdem do obwodu kaliningradzkiego.

Otóż :
1. wiza jest płatna (137 zł/wiza/Warszawa) pod warunkiem osobistego złożenia jej w stosownym odddziale Ambasady Federacji Rosyjskiej a nie u pośrednika (który być może celowo dolicza także voucher!)
2. w przypadku wyjazdu na wystawę voucher absolutnie nas nie interesuje, gdyż jest on niezbędny do otrzymania wizy turystycznej a nas interesuje wiza zwykła
3. w przypadku wizy zwykłej niezbędne jest zaproszenie dla każdej jadącej osoby wystawione przez kaliningradzką Policję

Informacje powyższe otrzymałam z : Ambasady Federacji Rosyjskiej, Konsulatu, Organizatora Wystawy.

P.S.
O prezerwatywach i reszcie "niezbędników" nie dostałam potwierdzenia w Konsulacie, hihi.....[/quote]
Bardzo dziękujemy. Ale skąd otrzymać "zaproszenie" i to na dodatek z Policji kaliningradzkiej...?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałkam cały temat i wymiękam. Psy mam zgłoszone, ale odpadam. Ode mnie do kaliningradu w linii prostej jest 40 km, ale z tego co czytam to mamy do czynienia z drogą przez mękę. Zastanawiam się, czy nam już totalnie odbiło, żeby godzic się na takie pierdy tylko po to, żeby wyjechac na wystawę?
Sorki, ale mnie chyba nie stac. 2 wizy, 2 paszporty, 2 psie paszporty, ubezpieczenia... apteczkę i prezerwatywy moge zalatwic, ale po co?

Link to comment
Share on other sites

Nie trezba zadnego zaproszenia od ich Policji!! to akurat jest bzdura .
Tu jest dokładnie wypisane co trezba i mozna jeszcze do nich zadzwonic:
[URL]http://www.wizydorosji.pl/[/URL]

Ja tez psy zglosiłam ale najzwyczajniej boję sie jechac bo nie wiem co mnie spotka na granicy. ja tez mam blisko bardzo ale coraz bardziej mi sie odechciewa.

Link to comment
Share on other sites

Shilla masz rację ale nie do końca.... Oczywiście info na temat wiz, które podajesz, jest prawdziwe i widnieje na stronie Ambasady. Ale... Ale tam jest tylko teoria, która widnieje od dawna. Nie do końca zgadza się ona z prawdą.

Wklejam więc :
1. [B]Umowa między Wspólnotą Uropejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej [/B]
[URL]http://www.poland.mid.ru/visa_01_pol.html[/URL]
2. [B]Tryb skadania dokumentow niezbednych do otrzymania wiz[/B]
[URL]http://www.poland.mid.ru/cons1_pol.html[/URL]
3. [B]Stawki oplat konsularnych za rozpatrzenie wnioskow wizowzch i wzdanie wiz dla obzwateli polskich [/B]
[URL]http://www.poland.mid.ru/kom_05_pol.html[/URL]

Nalezy podkreslic, ze sa dwa rodzaje wiz
1. Turystyczna
czyli voucher na podstawie ktorego wystawiaja wize
2. Zwykla
zaproszenie na podstawie ktego wystawiaja wize

Zaproszenie przysyla osoba, ktora podaje nasze dane z paszportu w Policji i ona wystawia zaproszenie.

I nie wysylajcie wnioskow listem + AMBASADA NIE PRZYJMUJE WNIOSKOW LISTEM. Wnioski takie trafiaja do posrednika Wspolnota 2000 i ona nalicza koszty....:diabloti: Ja tak sie dalam zrobic bo przeczytalam na istrnie, ze mozna listem.... Po czym dowiedzialam sie ze mam zaplacic prawie 1000 zl za 2 wizy rozpatrzone w ciagu 5 dni.... oczywiscie zrezygnowalam....
p.s.
przepraszam za pisownie ale wlasnie moja klawiature szlag trafil i zmienia mi litery i nie moge pisac poprawnie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilla2004']Nie trezba zadnego zaproszenia od ich Policji!! to akurat jest bzdura .
Tu jest dokładnie wypisane co trezba i mozna jeszcze do nich zadzwonic:
[URL]http://www.wizydorosji.pl/[/URL]

Ja tez psy zglosiłam ale najzwyczajniej boję sie jechac bo nie wiem co mnie spotka na granicy. ja tez mam blisko bardzo ale coraz bardziej mi sie odechciewa.[/quote]


Toz to sa dokladnie ci naciagacze, na ktorych ja sie nadzialam!!!:mad: Nie wierzcie im.:angryy: Ja sie nabralam. To klamstwo.

Link to comment
Share on other sites

moja mama była ostatnio na jeden dzień w Kaliningradzie (służbowo)..
przejechali jako VIPy.. mama mówi, że bez taki specjalnych zaproszeń stoi sie w kolejce czasami nawet i 2 dni na tym przejściu granicznym.. sprawdzają podobno baaaaaardzo dokładnie wszystko, nawet ilość benzyny w baku. :shake:

powodzenia Wam wszystkim życze..

Link to comment
Share on other sites

A to sorki i dzieki za Info. ja i tak nie miałasm zamiaru z nich korzystac bo u nas w Orbisie to załatwiaja . Ale zaczynam wymiekac chyba:-(
Rozmawialam ze znajomymi co tam jezdzili na wystawy nie raz i takich horrorów nie opowiadali. w tamta strone stali 1,5 godz na granicy z powrotem 6 ale to dalo sie przezyc. Nic nie mówili o jakis ubezpieczeniach samochodu czy zaproszeniach od Policji. Nic juz nie kapuje.


No to moz ktos wie jak takie zaproszenie od tej Policji dostac???

Link to comment
Share on other sites

Ja juz wize mam .
Jak pisalam wczesniej voucher kosztowal mnie 70 zl + 135 za wize razem 200 zl.
Jak ktos jest zainteresowany to moge dac namiary na firme.
Niestety nie mam z kim jechac, a sama sie boje :placz:
Czy jest szansa zeby do kogos sie dolaczyc?

Mam taki pomysl zeby jechac w nocy to do rano jakos sie przez granice przejdzie.
Niby wymaga to troche zachodu ale mysle ze warto.

A moze jak jechaloby sie wieksza grupa to na jakas "lapoweczke" sie zlozyc i jakos by sie udalo

Link to comment
Share on other sites

zaproszenie do Rosji mozna sobie chyba kupic:
[URL]http://transsib.com.pl/zaproszenia_cennik.html[/URL]

na biznesową to można chyba nawet zielonym pasem dla przejazdów służbowych jechac i to jest szybko.
Nie wiem jak z ta wiza turystyczną to to samo co Voucher??

Myślę że to dobry pomysl aby umówic sie przed granica w kilka samochodów , dac im ta zafajdana lapówke i w droge. Zawsze to rażniej ja też wybieram sie sama i sie zwyczajnie boję:placz:

Słyszałam też ż ena przejściu w Goldapi jest spokojniej niż w Bezledach np.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roksana']o co im chodzi? mam przesłać zgłoszenie listem jeszcze raz "na wszelki wypadek" ?[/QUOTE]

Jak dla mnie to raczej chodzi o to byś przesłała im na piśmie gwarancje że opłacisz wystawę na miejscu - taki list w którym zobowiązujesz się uiścić należność w podanej kwocie na wystawie dnia tego i tego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roksana']o co im chodzi? mam przesłać zgłoszenie listem jeszcze raz "na wszelki wypadek" ?[/quote]
W obrocie bankowymjest coś takiego, co nazywa się "list gwarancyjny". I pewnie chodzi im o takie zapewnienie, że opłacisz wystawę. Na pewno nie chodzi o Twoje pisemne zobowiązanie się do zapłacenia, ale o bankową gwarancję płatności.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiesia75']A jak jest na przejsciu w Mamonowie- to najblizej odemnie.
Shilla a skad jestes moze jakos w diwe kobitki bysmy sie umowily.
Mam juz wize i straszna ochote tam jechac.[/quote]
ja jestem z Giżycka. O Mamonowie nawet nie słyszałam:-( jedziemy 2 kobitki na dwa samochody i obie jesteśmy " zielone".
Do Goldapi Tobie za daleko:-( pewnie.

List gwarancyjny......jessso mogli podac konto jak biali ludzie a tu co raz lepiej:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...