Jump to content
Dogomania

W jakim wieku przerzucić szczeniaka na 3 razy dziennie?


Guest edene

Recommended Posts

Mój piesek skończył 13 tygodni, dotąd karmiłam 4 razy dziennie, czy mogę go już przestawić na 3 razy dziennie czy jeszcze poczekać? Je suchą karmę i mokrą (daję 3 posiłki suche i 1 puszkę).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cóż...jeśli poczytasz na forum dział Żywienie dowiesz się, że sposób żywienia, który stosujesz nie jest polecany. Jest wielu zwolenników karmienia tylko karmą suchą, tylko jedzonkiem gotowanym lub tzw. BARF, gdzie wszystko podaje się surowe.
Nie pamiętam dokładnie po jakim czasie przestawiłam mojego hasiora na 3 posiłki, więc nie będę się wypowiadać.
Zajrzyj do działu Żywienie - tam na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

A tak konkretnie to czemu nie jest polecany? Póki co mój piesek rośnie jak na drożdżach, jest zdrowy, ma mnóstwo energii (aż za dużo), nie ma biegunek, nie wymiotuje więc nie sądzę abym go źle żywiła.
Rano daję puszkę dlatego, że dostaje witaminy w proszku, proszek mieszany z suchym powoduje że się krztusi.
Długo nie było odp. na moje pytanie więc sama podjęłam decyzję i je już 3 razy dziennie. Za tydzień będzie miała 4 miesiące a wyczytałam że w wieku pół roku można karmić już 2 razy dziennie więc chyba czas na 3 posiłki nadszedł.

Link to comment
Share on other sites

Każdy psiarz powie Ci, że najlepiej trzymać się jednego sposobu karmienia psa. Może dziś wszystko jest fajnie, psiak jest młody i pełen energii, ale w późniejszym czasie mogą być różne konsekwencje. Poza tym różne karmy mają różny czas trawienia.
Moim zdaniem bez względu na sposób karmienia najlepiej jest dawać psiakowi jako dodatek owoce, warzywka - to, co zdrowe i naturalne. Z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy moje futro z wielkim smakiem wcinało ogórki czy buraczki w ogródku ;) Marchewki nie mogłam sobie w spokoju pochrupać, bo już siedział obok i sepił ;) A dziś... powącha i odchodzi z pogardą :> Taki się zrobił francuski piesek :>
Jeśli Twojej psince wystarczają 3 posiłki - w sensie, że nie jest strasznie głodny - to z pewnością przyszła już na to pora ;)

Zerknij sobie tutaj - możesz znajdziesz coś, co Cię zainteresuje:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223098-Szczaniak-%C5%BCywienie[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Hmmm, spytam weta bo niedługo idę na szczepienie pw wściekliźnie. Bo w sumie nie wiem jak inaczej podawać jej te witaminy. Moja psina dostaje oprócz tego różne smaczne kąski :) Lubi zwykły chleb, sucharki, jogurt naturalny, żółty ser, kurczaka. Owoców nie daję bo czytałam sprzeczne opinie, w jednych piszą że tylko surowe a w innych że surowe szkodzą więc nie wiem.
Mi trudno powiedzieć czy pies jest strasznie głodny czy nie :) Zjadła by wszystko w każdej ilości, to żarłok. Z drugiej strony nigdy nie upomina się że jest głodna, typu nie chodzi do miski i nie daje znaków (mój poprzedni walił łapą w miskę ;). Więc nie wiem jak to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jak zapytasz weta ;)
Zastanawia mnie jednak jedno: dajesz psiakowi dodatkowe witaminy przy suchej karmie?? Przecież ona jest tak zbilansowana, że zawiera wszystko co szczeniakowi jest potrzebne, a co za tym idzie nie powinno się wtedy dawać żadnych witamin dodatkowo. Ja podawałam witaminy, gdy gotowałam dla mojego futra - wiadomo, że przy gotowanym trzeba samemu zbilansować posiłek.
Uważaj, żebyś nie przedobrzyła. Przewitaminizowanie nie jest dobre ani dla człowieka, ani dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Wet kazała dawać witaminy bo karmiłam tylko Pedigree puszkami, powiedziała że nie zaszkodzą nawet przy lepszej karmie, witaminy kupiłam w klinice. Zaczęło się od tego że karmiłam gotowanym i witaminy były niezbędne. Teraz karmię Puriną Pro Plan a puszkę Pedigree. Daję niepełną dawkę bo dostaje jak na 10 kg a wazy już na pewno więcej. Mam pół dużej puszki witamin dla szczeniaka. Chciałam jej dać całą, szkoda wyrzucić. Myślisz że zaszkodzi?

Link to comment
Share on other sites

Gotowa karma jest tak zbilansowana, że żadnych witamin już nie trzeba. Było to uzasadnione, gdy karmiłaś gotowanym i samymi puszkami. Pedigree to bardzo kiepski pomysł, każdy Ci to powie... :shake: Zdecydowanie polecałabym dopytać weta lub fachowca od żywienia, bo ja nim nie jestem.
No ale to Twój pies i Twój wybór.

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Właśnie ze względu na Pedigree wet kazała mi dawać witaminy też. Jasne, że najlepiej psa karmić Royal Caninem ale nie każdego na to stać, mnie nie.
Pomyślałam, ze będę psu podawać witaminy 2 razy w tygodniu. Skończymy puszkę i odstawię.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam z karmami doświadczenie, pełno szkoleń na koncie,a przede wszystkim bagaż doświadczeń. Chcesz karmę dla Haszcza? Bosh medium junior jeśli masz suczkę, jesli psa możesz próbować maxi juniora... Karma 15 kg za około 120 złotych (krakvet), pies je chętnie, cena nie jest wygórowana,a Pedigree mamy jako smakołyk za siku i kupkę (sunia była karmiona pedigree junior zanim do nas trafiła). Jesli pojawia się biegunki idx do weterynarza po Purina Probiotic-smaczny i reguluje trawienie :)

Co do Royal Canin-długo by tutaj opowiadać, karma wiadomo-najgorsza nie jest,ale z drugiej strony cena jaką narzucają jest śmieszna, taką samą karmę, a czasem i lepsza kupisz taniej.... :)

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...