Jump to content
Dogomania

Fryzjer dla zwierząt w Łodzi?


saskia

Recommended Posts

Mam dużo;) ale chodzi o cocker spanielkę. Byłam za granicą przez ostatnie pół roku, moja Coco została z moimi rodzicami, a oni nie mieli zbyt dużo czasu na jej czesanie- teraz ma bardzo skoltunione uszy, a ja nie umiem jej tego wprawnie wyciąć, widzę, że ją bardzo boli gdy próbuję. Najchętniej chciałabym, zeby obciąć ją na krótko, bo nie jest psem wystawowym tylko do kochania.
Będę bardzo wdzięczna za kontakt do osoby, która mogłaby nam pomóc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć
Znalazłem fajny salonik na Nawrot 24 :multi:
Nazywa się "Wibrysek" tutaj ich stronka [URL="http://www.wibrysek.pl"]www.wibrysek.pl[/URL]
Byłem tam w zeszłym tygdoniu z moim goldenem i jestem bardzo zadowolony :lol: .
Miła obsługa w niezłej cenie.

Link to comment
Share on other sites

jest jedna zasada idac z psem do fryzjera,NIGDY i to nigdy nie zostawia sie psa samego,w salonie fryzjerskim ,i sie po pewnym czasie odbiera.Nalezy wybrac salon ,w ktorym wlasciciel przebywa z psem w jednym pomieszczeniu,nie musi go glaskac ,czy pocieszac ale pies nie bedzie sam z fryzjerem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jest jedna zasada idac z psem do fryzjera,NIGDY i to nigdy nie zostawia sie psa samego,w salonie fryzjerskim ,i sie po pewnym czasie odbiera.Nalezy wybrac salon ,w ktorym wlasciciel przebywa z psem w jednym pomieszczeniu,nie musi go glaskac ,czy pocieszac ale pies nie bedzie sam z fryzjerem.[/quote]
To trzeba znaleźć fryzjera do którego będzie się miało zaufanie. Klienci często przychodząc pierwszy raz zostają z psem ale później już nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea00']To trzeba znaleźć fryzjera do którego będzie się miało zaufanie. Klienci często przychodząc pierwszy raz zostają z psem ale później już nie.[/quote]
Zaufanie przede wszystkim powinien miec pies. To on zostaje w obcym miejscu z obca osobą która wykonuje niezbyt miłe dla niego czynnosci. To jest potrójny stres i jezeli nawet psiak jest spokojny i przyjazny to też silnie to przezywa.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co szkoda że ja o tych zasadach wczesniej nie wiedziałam.

Pierwszy raz wybrałam się z psem do salonu wydawało mi sie profesjonalnego.(no może i są profesjonalni ale podejścia do klienta brak)
zabrano mi psa nie pozwolono przy nim być,żeby czasem nie podejrzeć co robią i oddano po 2 h. Jakby mieli coś do ukrycia!
a ja jak ta d..... siedziałam w tym salonie, słyszałam piski psiaków, niepokoiłam sie jak nie wiem co....a nawet nie zaproponowano mi szklanki wody.
dodam że do salonu jechałam sporo km ...ale to mniejsza z tym.
Najgorsze jest to,że od tamtego momentu psica mi panikuje jak ktoś inny ją bierze na ręce(nie mówię ze obcy).
Więc ja chrzanie wszystkie te salony!
I żadnego nie polecę!

Link to comment
Share on other sites

Mały skrzat - To jest Twój pies, Twoje pieniądze i Twoje nerwy. I masz prawo decydowania co sie z nimi dzieje. To fryzjer jest dla Twojego psa a nie odwrotnie. Ja nigdy psa nie zostawiłam i nie zostawię ani u weta (byłam przy kazdej narkozie i wybudzaniu), ani w salonie. Przeciez mu nie wytłumacze ze to tylko na chwilę, dla niego to jak koniec świata - własciciel go porzuca i jeszcze dziwne rzeczy z nim robia......
Rozumiem że niektóre psy sa spokojniejsze bez obecności własciciela i to bardzo ułatwia pracę ale pies tez ma nerwy i uczucia. To nie jest płaszcz oddany do pralni i powinien być podmiotem a nie przedmiotem.

Link to comment
Share on other sites

Może i ja coś wtrące w tym temacie.
Ja przeznaczam na każdego psa tyle czasu by mieć godzinę w zanadrzu. Zawsze proponuję pozostanie z pieskiem w poczekalni z której przez bambusową matę wszystko widać. Dodatkowo mam wielkie okno przez które również można podejżeć co sie dzieje z psem kiedy jest na stole.Przeważają jednak sytuacje kiedy pies zostaje a właściciel wraca po moim telefonie. Nie pracuję na akord. Ta "luźna" godzina jest właśnie po to by mieć czas na zapoznanie sie z psem, na oswojenie go z zaistniałą sytuacją, czasem jest to zabawa, czasem głaskanie, drobne smakołyki. Co jakiś czas pozwalam psu by pochodził po salonie. W moim salonie nie ma czegoś takiego jak wysięgnik - szubienica. I ....naprawdę uważam że nie jest to mi potrzebne!

Link to comment
Share on other sites

to ja tez coś dorzucę, jeśłi decydyjesz sie na psa wymagającego pielęgnacji to musisz być odpowiedzialny za jego pielęgnacje a nie że on sie nie daje.... a potem cudów od fryzjera się oczekuje, to właściciel powinien od szczenięcia pielęgnowac psa po to aby był przyzwyczajony do szczotki i grzebienia, to uniknienie frustracji związanych z wizytą w salonie wy i wasz pies. Nie jesteś w stanie psa wypielęgnowac to go nie kupuj , kup sobie zabawke pluszową, i wszystko na ten temat....pozdrawiam wszystkich fryzjerów psich, którzy mają cierpliwość, podejście i umiejętności w pielęgnacji psa, a zfrustrowanych właścicieli futrzaków no cóż zastanówcie się gdzie tak naprawdę tkwi problem....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota07']to ja tez coś dorzucę, jeśłi decydyjesz sie na psa wymagającego pielęgnacji to musisz być odpowiedzialny za jego pielęgnacje a nie że on sie nie daje.... a potem cudów od fryzjera się oczekuje, to właściciel powinien od szczenięcia pielęgnowac psa po to aby był przyzwyczajony do szczotki i grzebienia, to uniknienie frustracji związanych z wizytą w salonie wy i wasz pies. Nie jesteś w stanie psa wypielęgnowac to go nie kupuj , kup sobie zabawke pluszową, i wszystko na ten temat....pozdrawiam wszystkich fryzjerów psich, którzy mają cierpliwość, podejście i umiejętności w pielęgnacji psa, a zfrustrowanych właścicieli futrzaków no cóż zastanówcie się gdzie tak naprawdę tkwi problem....[/quote]

[quote name='Czarne Gwiazdy']Albo kup łysego lub ostatecznie gładkowłosego :)[/quote]

hej mądrale!

jeśli nie wiecie jak był pielęgnowany pies to się nie wtrącajcie!

Link to comment
Share on other sites

Dorota07 - o czym Ty piszesz i do kogo własciwie? Dla mnie komfort mojego psa jest wazniejszy niz wygoda fryzjera.
Niezależnie od tego jak był zwierzak zadbany/zaniedbany, pobyt w obcym miejscu i w obcych rekach [B]zawsze[/B] bedzie dla niego stresem. I o tym piszemy. A nie rozbestwionych psach i histerycznych włascicielach co "wymagaja cudów".
Np. z moimi psami kazdy moze zrobic praktycznie wszystko, pod warunkiem, ze ja będę obok. Psi spokój kończy sie gdy znikam z pola widzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dorota07 - o czym Ty piszesz i do kogo własciwie? Dla mnie komfort mojego psa jest wazniejszy niz wygoda fryzjera.
Niezależnie od tego jak był zwierzak zadbany/zaniedbany, pobyt w obcym miejscu i w obcych rekach [B]zawsze[/B] bedzie dla niego stresem. I o tym piszemy. A nie rozbestwionych psach i histerycznych włascicielach co "wymagaja cudów".
Np. z moimi psami kazdy moze zrobic praktycznie wszystko, pod warunkiem, ze ja będę obok. Psi spokój kończy sie gdy znikam z pola widzenia.[/quote]
otóż to!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota07']czy było to skierowane do [B]małyskrzat[/B] lub do [B]puli ? :razz: nie!!! więc o co to poruszenie,[/B] chyba nie na zasadzie uderz w stół a nożyce sie odezwą???:roll:[/quote]
No przeciez zapytałam :
[quote]Dorota07 - o czym Ty piszesz i do kogo własciwie?[/quote]A odpowiedzi niet
P.S. Moje psy nie chodza do fryzjera. Nie stac mnie na taka rozpuste przy takiej ilosci kłaków.....Ale moge pozyczyc komuś chetnemu do nauki jedna kudłę jako poligon doswiadczalny ;)

Link to comment
Share on other sites

no może źle to odczytałam- ale trafia mnie jak widzę i słyszę co się wyprawia w tych salonach!
Ja miałam pecha i dlatego jestem na nie do wszystkich salonów bez wyjatku!
Dla mnie mój pies i jego psychika jest najważniejsza a tego już nie odpracuję- zawsze jakiś cień pozostanie.


Puli ja chętnie skorzystam z Twojej propozycji:)
Doświadczenie mi się przyda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...