Jump to content
Dogomania

Akity Baby:)


Matagi

Recommended Posts

[quote name='Darius']Ujj, zal mi chlopaka:loveu:
Ale. lolka, nie wyciagaj z tego zbyt daleko idacych wnioskow, to niezbyt dobre dla hmmm... rodziny:evilbat:

Ile godzin gnalas chlopaka? Jakie temperatury u Was?
U nas w ciagu dnia sympatyczne -8°C, tylko Kari zaczyna mi cos kaszlec:-(

Serwus[/quote]
dla rodziny bedzie cos mogl myslec jak sie pokaze z dobrej strony na wystawach:diabloti:

mlody mial ganianie za pileczka, patykiem i wykonywanie komend...no i ringowe szkolonko tez sie zrobilo.
Takze wysileczek fizyczny i umyslowy zrobil cud:loveu:

co do temperatur to u nas w nocy tak do -10 spada a w dzien w okoliccach -1.... Holandia jest ciepla...to nie raj dla kudlaczy:shake:
a Kari biedactwo:-(.... moze do weta trzeba:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='lolka75']
a Kari biedactwo:-(.... moze do weta trzeba:roll:[/quote]

Dzieki w jej imienu...
Kari naprawde biedna. Nie dosc, ze ma taka wredna alergie, to jeszcze sie jej to paskudztwo przyplatalo. Prawdopodobnie zarazila sie od nas. Istnieja pewne informacje, ze wirusy ludzkie tez dla psa niezdrowe. A my bylismy wszyscy ciezko chorzy.

Wychodzenie na dwor przy tych temperaturach teraz bardzo ograniczone, tabletki na wzmocnienie systemu immunologicznego, cieple mleczko z miodkiem... I czekac. Nic wiecej na razie. Zobaczymy za 2-3 dni. Bidulka.

Ide ja wysciskac.

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Dzieki w jej imienu...
Kari naprawde biedna. Nie dosc, ze ma taka wredna alergie, to jeszcze sie jej to paskudztwo przyplatalo. Prawdopodobnie zarazila sie od nas. Istnieja pewne informacje, ze wirusy ludzkie tez dla psa niezdrowe. A my bylismy wszyscy ciezko chorzy.

Wychodzenie na dwor przy tych temperaturach teraz bardzo ograniczone, tabletki na wzmocnienie systemu immunologicznego, cieple mleczko z miodkiem... I czekac. Nic wiecej na razie. Zobaczymy za 2-3 dni. Bidulka.

Ide ja wysciskac.

Serwus[/quote]
kurcze....ale miodek moze jej to gardziolko podrazniac...lepsze mleko z maselkiem, a miodek jak przestanie kaszlec. Nie wiem...tak mi sie wydaje:roll:
To takie smutne jak futro choruje:-(

Link to comment
Share on other sites

Jak juz tytul mowi - Kari juz jest zdrowsza. Od 2,5 godziny jestem w domu, jeszcze nie zakaszlala. Czyli jutro rano zamiast 10 minutek bedzie pol godziny szalenstwa w sniegu. Na szczescie snieg czysty, potem trzeba tylko lapy wytrzec i jest OK.


Sluchajcie - jakie sa Wasze psiska? Czysciochy, brudasy...? Moj rudzielec jest smieszny. W domu czysciocha i paniusia, jakich malo. Jak jeszcze cieczki miewala, to w zyciu nie wlazla do naszego lozka. W "normalnych" czasach nieraz zastalem lozko "po uzyciu"...:angryy: Jak sie ma gdzies polozyc, to najpierw to miejsce wypucuje, dopiero potem mordke tam polozy. Pomyslalby czlowiek - paniatko. Dopoki nie ma okazji po blocie polatac...

Tu jest moj "czyscioch" w troche innych warunkach:
[IMG]http://www.akita-welt.de/dodatki/dogomania/hurra.jpg[/IMG]

Chcialbym zwrocic uwage na pewien drobiazg; Kari mianowcie wyleciala by z kazdego porzadnego ringu: za dluga mordka, za dlugie uszy, tylne lapy w "X". Ale ogon ma klasy swiatowej! Ja juz mnostwo akit widzialem, takiego ogonka jak u mojego rudzielca jeszcze nigdy. A moze by w koncu zrobil kto wystawe na akitowe ogony? Wreszcie miala by Kari "zloto" w kieszeni:loveu:

A co tu mi moj rudzielec chcial powiedziec, nie wiem do dzisiaj. Wlasciwie we wlasnej samoobronie nie probuje sie domyslac:angryy:

[IMG]http://www.akita-welt.de/dodatki/dogomania/blablabla.jpg[/IMG]

Serwus

Link to comment
Share on other sites

Moja jest brudas jakich mało... Żeby ją umieć trzeba wsadzać na siłę do brodzika, czy wanny. A trzeba przyznać, że wtedy wbija się całym ciałem w podłogę i w 2 osoby ją podnieść ciężko. Obrażona potem o utratę brudu jak nie wiem... Ale nie wiem czemu ma taką awersję do kąpieli jako dorosła, bo jako maluch znosiła to dzielnie i nie protestowała wcale.
Ale kto by zrozumiał akitę... :shake: :roll: :p

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie bardzo,że Kari zdrowieje!:lol:
Jej ogon to faktycznie jest imponujący,u mnie taki to ma tylko Okii,zawsze,nawet jak łysy.
U mnie brudas nr.1 to Tosiek,fleja z niego i tyle-nie myje sie po robocie:diabloti:.
Akirka to raczej czyścioszka,choć jak trzeba wleźć w błoto,bo tam może da sie coś zjeść,to czemu nie;)Kąpać się niespecjalnie lubi,ale nie protestuje,mało ma do gadania;)Ojo to damulka,ona zawsze czyściutka,bielutka,sama sie poleruje i dba o brata Okiiego,czy on chce czy nie ,to wymyje go i tak.Najgorzej z kąpiela Ojo.Nie mam wanny tylko brodzik,tam więc musze prać towarzystwo.Jak przychodzi kolej Ojusi,to ta kładzie sie na podłodze i jest sztywna.Taką deskę wkładam do brodzika np.na prawa strone i piorę.Potem sztywniaka przewalam na drugi bok i to samo.Ona nawet sie nie rusza,trup,po prostu trup.Jak wyjme i wytre to oczywiście lata i sie wyciera,istne szaleństwo.Najlepszy jest Okii:evil_lol:.Jego po prostu zapraszam do łazienki.Hrabia wkracza,podnosi noge i.....obsikuje brodzik:diabloti:ZAWSZE!!!!Potem włazi i czeka na instrukcje.Jemu wystarczy powiedzieć w prawo,w lewo,daj łapę,usiądź,wstań.Posłuszny chłopak,lubi jak sie przy nim i z nim cokolwiek robi.Jak wytrę,to trzeba wiać,bo z nóg zwali:evil_lol:.
Baba jak była mała to kąpałam ją w ...zlewie:evil_lol:.Do dziś pamiętam pierwsze pranie i ogon Babowy:evil_lol:Wyprostowała go i zadarła do góry,wyglądała jak surykatka,do tego wściekła.Jej dzieci to też czyściochy,ale shiby jak koty:same sie myją i myją wszystko co sie da wokł,Baba mi przecież "wymyła" kolczyki z uszu:angryy:.Najfajniej wygląda jak Okii pierze Babę,jej łeb lata na lewo na prawo,cała siedzi mokra,ale nie zwiewa.Baba też myje Okiiego,jego uszy wewnątrz,oczy i ....zęby,czego on nie lubi:shake:.Ona bierze łapa i odchyla mu fafle ,chyba robi to mało delikatnie:roll:,bo chłopak burczy,ale leży.Zrobię kiedyś zdjęcia tych ablucji i wstawię,a może i gdzieś mam....poszukam;).

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol:[img]http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif[/img]
Lila koniecznie fotki bo sie posikalam ze smiechu i musze to zobaczyc.....:evil_lol:

a tak szczerze to dawno Babuni przeslodkiej nie widzialam:placz:. Fotek to dajesz jak na lekarstwo:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']:evil_lol::evil_lol:[IMG]http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif[/IMG]
Lila koniecznie fotki bo sie posikalam ze smiechu i musze to zobaczyc.....:evil_lol:

a tak szczerze to dawno Babuni przeslodkiej nie widzialam:placz:. Fotek to dajesz jak na lekarstwo:shake:[/quote]

O widzisz jak to jest;)mnie przed momentem to Hoshi się znowu posikał:mad:latał,bawił się i znowu mina:"ojejjjjjjjjjj znowu lać chcę' ...i nalał:mad:
A przedwczoraj to siedziałam na sofie,ten dureń przyszedł sie miziać,stał na dwóch łapach obok mnie i poczułam ciepło.....w bamboszach:mad:,a jego mina była rozanielona:mad:"Znowu się zlałem";):mad:.

Zdjęcia porobię,wiem,że ich mało,ale jakoś mi "nie po drodze "do aparatu,poprawię się,obiecuję:roll:;):lol:.
A Baba łysa jak kolano,zapewne w przyszłym tygodniu przybędzie jej małżonek;),więc się będzie działooooooooo:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']O widzisz jak to jest;)mnie przed momentem to Hoshi się znowu posikał:mad:latał,bawił się i znowu mina:"ojejjjjjjjjjj znowu lać chcę' ...i nalał:mad:
A przedwczoraj to siedziałam na sofie,ten dureń przyszedł sie miziać,stał na dwóch łapach obok mnie i poczułam ciepło.....w bamboszach:mad:,a jego mina była rozanielona:mad:"Znowu się zlałem";):mad:.

Zdjęcia porobię,wiem,że ich mało,ale jakoś mi "nie po drodze "do aparatu,poprawię się,obiecuję:roll:;):lol:.
A Baba łysa jak kolano,zapewne w przyszłym tygodniu przybędzie jej małżonek;),więc się będzie działooooooooo:evil_lol:.[/quote]
Czyzby to znow malzonek Holender?:evil_lol:
to naprawde bedzie sie dzialo:diabloti:
koniecznie fotorelacja z pobytu umilowanego:diabloti::multi::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']Czyzby to znow malzonek Holender?:evil_lol:
to naprawde bedzie sie dzialo:diabloti:
koniecznie fotorelacja z pobytu umilowanego:diabloti::multi::diabloti:[/quote]

Tak,to znowu LATAJĄCY HOLENDER czyli Bibi/SUNAMIE/:lol:Ten co gra w piłkę jak pittbull,ceni sobie swój domek i prywatność i.....rżnie wszystko co na drzewo nie ucieka!:evil_lol:Nie daje sobie w kaszę dmuchać,jak do niego z zębami,to i on kłapie,jemu nie trzeba kolacji przy świecach i TYLKO ON potrafi poskromić Babę złośnicę!!!:evil_lol: Zdziwiłam się niedawno,bo jak w domu zawołałam 'Bibi" to Baba zaczęła latać i szukać,a machała przy tym miło ogonem,nawet gębusia się jej uśmiechała.....:roll:;)więc jest chyba monogamiczna i lubi sadomacho....:evil_lol::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Tak,to znowu LATAJĄCY HOLENDER czyli Bibi/SUNAMIE/:lol:Ten co gra w piłkę jak pittbull,ceni sobie swój domek i prywatność i.....rżnie wszystko co na drzewo nie ucieka!:evil_lol:Nie daje sobie w kaszę dmuchać,jak do niego z zębami,to i on kłapie,jemu nie trzeba kolacji przy świecach i TYLKO ON potrafi poskromić Babę złośnicę!!!:evil_lol: Zdziwiłam się niedawno,bo jak w domu zawołałam 'Bibi" to Baba zaczęła latać i szukać,a machała przy tym miło ogonem,nawet gębusia się jej uśmiechała.....:roll:;)więc jest chyba monogamiczna i lubi sadomacho....:evil_lol::diabloti:[/quote]
nie zapomne zdjec z mina Baby po poskromieniu przez Bibiego:roflt:. Super ze beda Babine dzieciaki:multi::loveu:. A corunia Babina nie bedzie mamusia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']nie zapomne zdjec z mina Baby po poskromieniu przez Bibiego:roflt:. Super ze beda Babine dzieciaki:multi::loveu:. A corunia Babina nie bedzie mamusia?[/quote]

Ha!Ja jej minę też pamiętam do dzisiaj:evil_lol:I to podbite oko:evil_lol:
A Babowa Hanusia dzieci mieć będzie,oczywiście.Teraz będzie miała cieczkę,jest łysiutka,ale kryć nie będziemy,bo Hanka nie ma jeszcze uprawnień hodowlanych.Jak obrośnie w kołtuny,to ruszamy na wystawy.Chcemy z Hanki zrobić dorosłą championkę Polski no i te uprawnienia.Hanka i Hoshi 23.lipca będą miały po 2 lata,a Baba 3:lol:/ta sama data urodzin;)/.W sierpniu,bądź wrześniu będzie nastepna cieczka i planujemy wydanie Hanki za mąż za.....:evil_lol: Holendra! Nazywa się Koki,jest w hodowli Mara Shimas w Holandii,przystojny chłopak z niego,ciekawe jak się Hance spodoba:roll:;)bo ona troszku charakter ma po mamusi....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ach:loveu:...poogladalam sobie Kokiego...sliczny chlopak...i to zaciecie na pyszczku:diabloti:...da rade:multi::evil_lol:
a z jakiej hodowli jest maz Baby?


i mam pytanie kolejne w sprawie moich zakochanych futer:roll:
Poniewaz mlody przestal spiewac do suki to puszczam ich do siebie na chwilke (oczywiscie pod kontrola calkowita). I dziwna sytuacja. Mlody nie skacze po suce.... za to suka dupczy go nachalnie i bez ustanku:shake:. O co jej chodzi:roll:?
Pozdrowienia z mroznej wiatrakowni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']..........,stał na dwóch łapach obok mnie i poczułam ciepło.....w bamboszach:mad:,a jego mina była rozanielona:mad:"Znowu się zlałem";):mad:.

[/quote]


Lilka, pisz tak dalej i sam sie posikam! Ryczalem ze smiechu jak glupi do sera:loveu:
Lilka, Ty z tym aparatem fotograficznym robisz kapitalny blad. To nie tak, ze jak cos ciekawego sie dzieje, to Ty lecisz przez cale podworko i pol chalupy w poszukiwaniu aparatu, ktory jest schowany w ostatniej szufladzie biurka. A Darek jeszcze klucz ze soba wzial...:evil_lol:
Te aparaty fotograficzne sa na dzien dzisiejszy takie poreczne, ze musisz go targac ciagle ze soba. No dobra, chyba ze spisz... Jak widzisz cos ciekawego - pstryk! I znowu, i znowu... Zle zdjecia wyrzuca sie, to i tak nic nie kosztuje.

Dzis lazilem z Rudzielcem dlugo po sniegu, szalala. Jak widac:
[IMG]http://www.akita-welt.de/dodatki/dogomania/huhn.jpg[/IMG]

Ale zrobilem blad; nie zauwazylem, ze gospodarz wywioz gnoj na pole... Raz w roku musi mi ta paskuda taki numer wyciac i wyciela go dzis! Bylem tak wkur... ze szkoda gadac, rudzielcowi to nie przeszkadzalo. Jak widac:
[IMG]http://www.akita-welt.de/dodatki/dogomania/flug.jpg[/IMG]

Ten brazowy pas za psem, to ten Chanel-Nawoz:angryy:

Niezadowolona byla dopiero jak futrzaka po prysznic wsadzilem. Zemscila sie - wlazla mi mokra do lozka...

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']a.... za to suka dupczy go nachalnie i bez ustanku:shake:. O co jej chodzi:roll:?
[/quote]

Czesc Lolka,

to proste. U niej jeszcze hormony marsza Radeckiego graja a juz wlasciwie isc "na dol" pod mlodego ochoty nie ma. Za to pokazuje mu, ze to ona szefowa i trzyma go w garsci.

Tylko uwazaj, zeby sobie kregow ledzwiowych nie wybila...:megagrin:

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][B]Darku drogi!:lol:[/B] Dobrze,będę tak pisała dalej,aż się posikasz!:p:evil_lol:[/COLOR]
Postaram sie jakos dolecieć do tego aparatu,bo ja nic nie moge nosić ze sobą,wszystko rozwalę:p.Komórka co raz mi pada,teraz mam przeciwpancerną Nokię-ciekawe ile przeżyje:shake:.

Elegantka z tej Kari:evil_lol:,nie powiem;). A Tobie nie zazdroszczę.....nie,nie:shake:;):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pani Lilianno,

[quote name='Matagi'][COLOR=black]Dobrze,będę tak pisała dalej,aż się posikasz!:p:evil_lol:[/COLOR]
[/quote]

zdjec z tego nie dostaniesz. Zapomnij!:diabloti:
I pisz!



[quote name='Matagi']
Postaram sie jakos dolecieć do tego aparatu,bo ja nic nie moge nosić ze sobą,wszystko rozwalę:p.Komórka co raz mi pada,teraz mam przeciwpancerną Nokię-ciekawe ile przeżyje:shake:.
[/quote]

O rany, teraz juz wiem, czemu akity Cie omijaja:diabloti:
To chyba tylko Baba przezyje:loveu:

[quote name='Matagi']
Elegantka z tej Kari:evil_lol:,nie powiem;). A Tobie nie zazdroszczę.....nie,nie:shake:;):evil_lol:[/quote]

Elegantka? Malpa ruda, skunks!
Ale co zrobic - i tak wybralem najbardziej bezczelna z miotu, to musze ponosic konsekwencje. A ze ona mnie kocha, to wolno jej (prawie) wszystko. Rozpuszczona jak dziadowska torba, moja ukochana.

Wszystko jasne??:evil_lol:

Serwus

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darius']Pani Lilianno,



zdjec z tego nie dostaniesz. Zapomnij!:diabloti:
I pisz!

Oh!Pogrążę się w rozpaczu,drogi Dariuszu!:evil_lol::lol: A swoją drogą szkoda,warto było by to zobaczyć:roll::evil_lol:
no piszę,piszę:lol:




O rany, teraz juz wiem, czemu akity Cie omijaja:diabloti:
To chyba tylko Baba przezyje:loveu:

I karaluchy:evil_lol:



Elegantka? Malpa ruda, skunks!
Ale co zrobic - i tak wybralem najbardziej bezczelna z miotu, to musze ponosic konsekwencje. A ze ona mnie kocha, to wolno jej (prawie) wszystko. Rozpuszczona jak dziadowska torba, moja ukochana.

Wszystko jasne??:evil_lol:

Serwus[/quote]

I nie małpa i nie skunks;)....no może i bezczelna /tak twierdzisz;)/.
Ale to jest właśnie TWOJA AKITA!!!:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dotrzymałam słowa,pilnowałam dziś aparatu i zrobiłam troszke zdjęć;)Ponieważ Ojo dostała cieczkę, wolałam dziś przemeldować Okiiego i wsadzić go do swego pokoju,gdzie urzędują terroryści-czyt.shiby i Franek:lol:.Zapanował ogólny entuzjazm,nooo może Franek nie do końca był zachwycony-jest zazdrosny o mnie,a Okii to konkurencja;)

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img388.imageshack.us/img388/2834/ssa46789aqq1.jpg[/IMG][/URL]

mina Okiiego /chyba:evil_lol:?/ zachęca do zabawy
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img212.imageshack.us/img212/1285/ssa46790ajw9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...