Jump to content
Dogomania

Program adopcyjny -- Gliwice


Guest Jacol123

Recommended Posts

A czy pod pojecie 'szkolenie psiaka schroniskowego' można też zaliczyć psiaka będącego u kogoś w domku tymczasowym?

I jak ten staż teraz, po pewnym okresie czasu i zapewne wielu zmianach wygląda i w jakim stopniu przygotowuje nas do szkolenia psiaków schroniskowych? Tzn. czy po takim stażu mozemy już sami bez konieczności dojeżdżania na szkolenie szkolic psiaka i uczyc tych podstawowych zasad udanego współżycia z człowiekiem?
Czy w stażu moze brac udział osoba nie będąca wolontariuszem, ale dająca DT psom schroniskowym?

Bardzo bym chciała się załapac na taki staż i móc pomagac w ten sposób psiakom ze schroniska, przebywających w DT np. u mnie.
Nie wiem, czy pamieta Pan historię Dżeka - ten pies bardzo lezy mi na sercu, nadal przebywa w hotelu dla zwierząt, a ja najbardziej na świecie chcę, aby znalazł dom! Pokochałam to psiko i po prostu nie moge patrzec jak bezczynnie siedzi w hotelu i zamiast poprawiać swoje zachowanie, to jest pogorszenie i to okropnie mocno - chciałabym własnie stworzyc szanse takim psiakom...
Chciałabym przede wszyskim nauczyc się więcej o zachowaniach i psychice psów, żebym wiedziała jak z nimi postepować, żeby już nie było takiej sytuacji jak z Dżekiem :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Jacol123

Dokładnie w tym celu prowadzimy program LIRA. Jego celem jest nauczenie wolontariuszy samodzielnej pracy z psami w schronisku w zakresie podstawowego posłuszeństwa, oceny charakteru i możliwości psa oraz poznanie mechanizmów uczenia się, a także najczęściej występujących problemów behawioralnych i radzenia sobie z nimi.
Po ukończeniu stażu wolontariusze nabywają podstawowych umiejętności pracy z psami ze schroniska, natomiast oczywiście nie jest to żaden "zawód". Jeśli tylko masz ochotę dołączyć do grona stażystów Wesołej Łapki to serdecznie zapraszam!

Link to comment
Share on other sites

Jacku, a wiesz, czego sie doczytałam? :cool3:

[URL]http://www.psy.pl/news/?O=6216[/URL] Rozpoczynamy piątą edycję plebiscytu miesięcznika „Mój Pies” Serce dla Zwierząt! Zapraszamy do głosowania na przedstawione kandydatury osób i instytucji, które swoją działalnością przyczyniają się do poprawy losu zwierząt. Od was zależy, kto otrzyma statuetkę!
Aby oddać swój głos, wyślij SMS o treści MP.SERCE.numer kandydata pod numer 7238 (koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT). Głosowanie trwa do 20 maja.

5. Jacek Gałuszka, szkoleniowiec, za program szkolenia psów schroniskowych
Pomysłodawca programu „Lira”, którego celem jest zwiększenie liczby adopcji psów schroniskowych dzięki ich szkoleniu. Wolontariusze mogą za darmo wziąć udział w kursie „Pies, twój przyjaciel”, podczas którego dowiadują się, jak pracować z psami z przytulisk, by nauczyć je podstawowego posłuszeństwa.

Nic, tylko głosować!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halbina']Jacku, a wiesz, czego sie doczytałam? :cool3:

[URL]http://www.psy.pl/news/?O=6216[/URL] Rozpoczynamy piątą edycję plebiscytu miesięcznika „Mój Pies” Serce dla Zwierząt! Zapraszamy do głosowania na przedstawione kandydatury osób i instytucji, które swoją działalnością przyczyniają się do poprawy losu zwierząt. Od was zależy, kto otrzyma statuetkę!
Aby oddać swój głos, wyślij SMS o treści MP.SERCE.numer kandydata pod numer 7238 (koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT). Głosowanie trwa do 20 maja.

5. Jacek Gałuszka, szkoleniowiec, za program szkolenia psów schroniskowych
Pomysłodawca programu „Lira”, którego celem jest zwiększenie liczby adopcji psów schroniskowych dzięki ich szkoleniu. Wolontariusze mogą za darmo wziąć udział w kursie „Pies, twój przyjaciel”, podczas którego dowiadują się, jak pracować z psami z przytulisk, by nauczyć je podstawowego posłuszeństwa.

Nic, tylko głosować![/QUOTE]



Ja juz zagłosowałam ;)))) Zachęcam do oddawania swoich głosów, na 'pewnego' wspaniałego człowieka... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam za offa ale bardzo szukamy transportu dla 8 miesiecznego dobermana, ktory teraz jest na tymczasie w Cieszynie. Chodzi o podwiezienie psa mojej kolezance, ktora zabierze go w gore Polski gdzie czeka juz na niego domek.
Ona w sobote rano wraca z rzeszowa i jedzie przez Krakow ( tzn autostarda, do K-wa nie wjezdza ) potem Katowice, Legnica.
Najpewniej do Gliwic tez by podjechala po psa, tylko ktos musialby go tam z Cieszyna dostarczyc.
To jest ta sobote czyli jutro, w godzinach porannych.
Z gory dziekujemy za pomoc!

Beata

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie że tu piszę, ale z bardzo pewnych źródeł wiem ze w Gliwicach jest pseudo hodowla:( Facet rozmnaża same rasowe min Cocer Spaniele i Colie:( Dwie znane mi osoby zakupiły szczeniaki od Faceta który przyjeżdza pod market i sprzedaje zarobaczone, wychodzone, zawszone,zasikane psiaki:( Jak Go zamierzyć? Jak pomóc tym małych biednym szczeniaczkom?:placz:
Nie krzyczcie, że kupili od dziada jakiegoś, bo to są osoby niedawno poznane i nie mieli pojęcia o takich procederach...:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Edi100']Wybaczcie że tu piszę, ale z bardzo pewnych źródeł wiem ze w Gliwicach jest pseudo hodowla:( Facet rozmnaża same rasowe min Cocer Spaniele i Colie:( Dwie znane mi osoby zakupiły szczeniaki od Faceta który przyjeżdza pod market i sprzedaje zarobaczone, wychodzone, zawszone,zasikane psiaki:( Jak Go zamierzyć? Jak pomóc tym małych biednym szczeniaczkom?:placz:
Nie krzyczcie, że kupili od dziada jakiegoś, bo to są osoby niedawno poznane i nie mieli pojęcia o takich procederach...:placz:[/quote]
Pod jaki market gość przyjeżdża , moze się tam wybiorę na przeszpiegi:evil_lol:. Może udami się zdobyc od niego jakieś namiary.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggie1971']Pod jaki market gość przyjeżdża , moze się tam wybiorę na przeszpiegi:evil_lol:. Może udami się zdobyc od niego jakieś namiary.[/quote]
Mam nadzieję że jutro będę wiedziała więcej. Ponoć facet ogłasza się na allegro:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataJ']Przepraszam za offa ale bardzo szukamy transportu dla 8 miesiecznego dobermana, ktory teraz jest na tymczasie w Cieszynie. (...)[/quote]

Wielkie podziekowania dla [B]maggie1971[/B], ktora pomogla nam w tym transporcie. Dzieki temu dobek jest juz w nowym domku!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Jacol123

W Gliwicach we współpracy ze Schroniskiem ruszamy z kolejną edycją "Programu Lira". Psiaczki będą pracować z trenerami i stażystami przygotowując się w zakresie podstawowego posłuszeństwa do udanej adopcji. Szkoła "Wesoła Łapka" została zaproszona przez organizatora- sklep Decathlon - na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w weekend 31 maja - 1 czerwca 2008 przed gliwickim supermarketem ARENA (od godziny 16). Oprócz pokazów pracy psiaczków schroniskowych będzie również kącik adopcyjny schroniska w Gliwicach. A więc bezpośrednio z pokazu będzie można modela lub modelkę zabrać do domu.
Jednocześnie chciałbym Wam zwrócić uwagę na to, że program LIRA może zyskać większą uwagę wśród społeczeństwa, ze względu na akcję "Serce dla Zwierząt" organizowaną przez miesięcznik "Mój PIes". Więcej o tej akcji znajdziecie na stronie [url]http://www.psy.pl/?O=6216[/url]
Możecie oddać głos na mnie wysyłając sms o treści: MP.SERCE.5 na numer 7238. (koszt SMS-a to 2,44 zł z VAT). Głosowanie trwa tylko do 20 maja :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
Guest Jacol123

Program LIRA uświadomił wielu schroniskom potrzebę szkolenia psiaków, bo to im ułatwia adopcję. Mam nadzieję że w Gliwicach znowu zbierze się kolejna grupa wolontariuszy aby popracować z psami. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...