Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

[quote name='missiaa']Czyli jednak nie szczeniak ? A może Barbórek by sie nadał?[/QUOTE]

Barry'ego już wysłałam w pierwszym mailu, kolejne również przesłałam :)
Początkowo była mowa o szczeniaku, po paru dniach dostałam takiego maila. Wszystkie psiaki wysłane, okaże się w niedzielę jaka decyzja zapadła, bo wtedy Państwo zobaczą psiaki i opisy (nie posługują się komputerem).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś'][quote name='iwonia
[...']
Wszyscy to wiemy, bo czytaliśmy te wątki i opluwanie się wzajemne jadem.
Teraz już nie czas na to,
W obecnej chwili należy pomóc zwierzętom.
Ja także otrzymałam ten list otwarty.
Osoba, która mnie go przesłała przeprosiła.
Zna powagę sytuacji i chce pomóc zwierzętom.[/INDENT]
Iwonko mnie jakoś ta osoba do tej pory nie miała odwagi przeprosić ,a list nie obrażał Ciebie tylko mnie i Magde H. Zapominasz też ,że to nie ja opluwałam jadę osoby mnie obrażające i nazywające kłamca tylko pisałam prawdę i prawda ta wyszła na jaw tak jak wyszło ,ze Harbutowice współpracowały z Anna K broniły Kłaja , a potem mimo iz wiedziały ,ze Anna K podpisała umowę ze schroniskiem w Szczytach nadal z nią współpracowały.
Jestem bardzo ciekawa gdzie te 50 psów od Anny K. zmieściły sie w Harbutowicach i w jakich warunkach przebywają . [IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG][/QUOTE]

hehe,
po tym, co wyprawiasz w pracy nie będę Ci już nawet odpisywać.
Os dziś jesteś przeze mnie ignorowana.


[quote name='missiaa']Ze szczeniaków mamy : Olina, Bibisia i Fermisia- będą małymi pieskami.
(są jeszcze Mrówka i Dinuś, ale w ich sprawie są potencjalne domki do sprawdzenia)

U missieek w hotelu jest Fistaszek i jeszcze 5 szczeniaków.

I w Olkuszu są szczeniaczki ... [IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif[/IMG][/QUOTE]

Myślę, że miskowe szczeniaki (tę piątkę JJJJJ) trzeba by podesłać, bo będą mieć oczekiwaną wagę, ok 20 kg, gdy dorosną.
Wszystkie szczepione, wypielęgnowane...
[quote name='paula_t']Missiaa, a możesz mi je podesłać (zdjęcia+krótkie opisy) na maila? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
I byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wskazał mi, gdzie mogę znaleźć zdjęcia Nigi[IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image003.gif[/IMG]

Edit: znalazłam, wysłałam [IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif[/IMG][/QUOTE]
Paula - pamiętaj -
do mnie zawsze na email zapytania - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
na nie odpisuję najszybciej jak się da.
TU... czasem nie docieram.


[quote name='elaja']Wątek nowotarski [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223647-Schronisko-na-tzw-KONCU-SWIATA-masa-psow-bezskutecznie-czekajacych-na-pomoc/page112[/URL]

Ostatnio psiaki wozi Ania B , w kolejce czeka teraz Beza ale termin odbioru zależy od widzimisie właścicielki schroniska . Nowy Targ wydaje tylko suki po sterylizacji a Beza , mimo , że siedzi kilka lat jeszcze nie jest wysterylizowana . Ma miejsce w hoteliku zaklepane przez Dogo07 [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/242059-Kudłata-bida-czeka-na-pomoc-Brakuje-jeszcze-40zł-na-hotelik[/URL][/QUOTE]

Gdy byłam tam kiedyś po pieski nie było większych kłopotów z wydaniem ich.
Może gdyby z nią znów spokojnie porozmawiać?

[quote name='paula_t']Właśnie widziałam, dzięki, czekam i przesyłam dalej.
Dostałam na maila też bardziej sprecyzowane warunki : "Paulina, ważne informacje dotyczące tej adopcji szczeniaczka do zawoi:
Wiek około roku (ale jak znajdziesz starszego kandydata lub kandydatkę to też przedstawię bo rok w tą czy w tamtą jak pieso fajny...)
pies lub suczka (to bez znaczenia ale lepiej by suczka była po sterylizacji a jeśli nie to Państwo mają znajomego weta)
wybraniec będzie miał królewskie warunki domek z ogrodem, 2 koty do towarzystwa, gołębie no i jeszcze coś Państwo preferują psiaka śpiącego w fotelu lub łóżku a nie w budzie [IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif[/IMG] (ta ja tez tak mam[IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image005.gif[/IMG]
Aha i tylko ma nie być biały a docelowa waga 20-22 kg"
więc jeśli takie psiaki są, to też możesz mi podesłać i tak decyzja należy do Państwa.[/QUOTE]


[quote name='krakowianka.fr']
Ad szczeniakow -jesli szukamy do 22kg I ok roku (albo2) to Borni by tez sie zalapal.....[/QUOTE]
Tak, rzeczywiście Borni by się nadawał idealnie.

[quote name='Milejdi']A ja się zapytam wprost, gdzie te psy przebywają, bo mam nadzieję, że nie w |Harbutowicach, bo tam jak jest 70 psów, to już nie jest wesoło. O tym, że A.K. współpracuje z Harbutowicami wiedzą wszyscy, wielokrotnie pan z Harbutpwic był widywany z panią A.K. Dlaczego psy z Harbutowic nie są pod opieką gmin, tak jak psy z Woli Batorskiej? To ich obowiązek a pani Małgosia niech nie zbawia świata, tylko niech zacznie sterylizować, suki, bo bardzo dużo szczeniaków ostatnio (zresztą jak co roku) wyprodukowała. Jak twierdzą ludzie, bardzo trudno dostać stamtąd psiaka, wręcz pałac ze złotymi klamkami by musiał być i służba obowiązkowo, inaczej lipa, psa się nie dostanie. Gdzie Wy ludzie macie oczy, komu pomagacie, zastanówcie się, zanim wysterylizują wszystkie suki będzie masa szczeniąt, tam się nie usypia ślepych miotów.
Psy A.K. mają mieć ustawowo zapewnioną opiekę z budżetu gmin i nie muszą być sponsorowane przez ludzi, którzy i tak pomagają bardzo dużo i zwierząt naprawdę potrzebujących jest jeszcze więcej. Niech p. Małgosia złoży do prokuratury doniesienie, że A.K. podrzucała jej psy i niech gmina zacznie za to płacić!!! Ciekawe tylko jak je podrzucała nie posiadając nawet samochodu...[/QUOTE]

Odpiszę Ci na ten temat na WŁAŚCIWYM WĄTKU.
[quote name='Malgoska'][IMG]f[IMG]http://imageshack.us/a/img17/1763/dsc05886u.jpg[/IMG][/IMG]

przypominamy się z bazarkiem[/QUOTE]

Pani Szelosława jest niebywałej urody i gust ma wspaniały !

[quote name='krakowianka.fr'][B]watek HARBUTOWICKI jest tu:[/B]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=234052[/URL]

[B]ten watek jest OLKUSKI ![/B][/QUOTE]

:)
[quote name='missiaa']Dziś do nowego domu do Krakowa pojechał Dino. Bardzo dziękuję Ziutce i Javenie za pomoc i za ogłoszenie go, dzięki nim chłopak już grzeje pupkę w nowym domu.[/QUOTE]

Super wiadomości !

[quote name='missiaa']Czyli jednak nie szczeniak ? A może Barbórek by sie nadał?[/QUOTE]

podsyłajcie, chłopak musi znaleźć dom
[quote name='Justyna Lipicka']właśnie to samo miałam napisać!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

:) luuuzzz ;)
[quote name='paula_t']Barry'ego już wysłałam w pierwszym mailu, kolejne również przesłałam [IMG]file:///C:/Users/Iwonia/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image004.gif[/IMG]
Początkowo była mowa o szczeniaku, po paru dniach dostałam takiego maila.
Wszystkie psiaki wysłane, okaże się w niedzielę jaka decyzja zapadła, bo wtedy Państwo zobaczą psiaki i opisy (nie posługują się komputerem).[/QUOTE]

a gdzie piesek dokładnie ma iść?

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://farm8.staticflickr.com/7315/8808119506_7f80d4e034_z.jpg[/URL]
[URL="http://www.flickr.com/photos/iwoniad/8808119506/sizes/z/in/photostream/"]

http://www.flickr.com/photos/iwoniad/8808119506/sizes/z/in/photostream/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']Dziewczyny
gdzie mam szukac goldena młodego do adopcji?[/QUOTE]
Młodego tzn. w jakim wieku ?
trzyletni
[url]http://www.adopcje.org/adopcja85853.html[/url]
Czteroletni
[url]http://www.adopcje.org/adopcja84988.html[/url]
osmiomiesięczny
[url]http://www.adopcje.org/adopcja85850.html[/url]
wszystkie z portalu [url]www.adopcje.org[/url]
zajrzyj tez tutaj
[url]http://www.zlotypies.com.pl/viewforum.php?f=90&sid=33e5f82ef3db5fe38cef4d8f33d50455[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Młodego tzn. w jakim wieku ?
trzyletni
[URL]http://www.adopcje.org/adopcja85853.html[/URL]
Czteroletni
[URL]http://www.adopcje.org/adopcja84988.html[/URL]
osmiomiesięczny
[URL]http://www.adopcje.org/adopcja85850.html[/URL]
wszystkie z portalu [URL="http://www.adopcje.org"]www.adopcje.org[/URL]
zajrzyj tez tutaj
[URL]http://www.zlotypies.com.pl/viewforum.php?f=90&sid=33e5f82ef3db5fe38cef4d8f33d50455[/URL][/QUOTE]

O jejkusiu, jaka błyskawica! Musisz mieć chyba ściany wytapetowane monitorami / komputerami, bo zawsze jesteś gotowa na każdą ewentualność. Podziwiam!!!!!!!!!!!!!!

A "mojej" Megi nie wypatrzyłaś czasem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ikusia']O jejkusiu, jaka błyskawica! Musisz mieć chyba ściany wytapetowane monitorami / komputerami, bo zawsze jesteś gotowa na każdą ewentualność. Podziwiam!!!!!!!!!!!!!!

A "mojej" Megi nie wypatrzyłaś czasem?[/QUOTE]
Nie żartuj sobie ze mnie, Ikusiu ;)
A możesz coś więcej w temacie Megi ? Akurat z tego tematu nie jestem przygotowana ...:oops: Ciebie kojarzę zawsze z kotkami z Fiordem ale wiem, że masz też innego pieska (suczkę ?)

Jeszcze taki wątek znalazlam na dogo
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/138664-Goldeny-w-potrzebie[/url]

Edited by barb
dodanie linku
Link to comment
Share on other sites

UWAGA: LEK DO ODDANIA!!!
CIOTECZKI ZOSTAŁO ZEBRANYCH DLA OLKUSZAKA KARO ( NIESTETY PSINA ZA TM) MOC [U]ESPUMISANU[/U]- szukamy teraz na ten lek chętnych- jeśli ktoś potrzebuje dla swoich psiaków piszcie zaraz na pw do nicka kcd

Link to comment
Share on other sites

dziekuję za ekspresowa akcję:)
szukamy tylko młodego goldenka
wczoraj straciłam mojego psiego chrześniaka:( rak:( 3 tyg temu operacja żołądka, niestety, choroba była silniejsza
na razie w domu płacz, ja juz się rozgladam, niczego nie obiecuję, bo raczej chca kupić szczeniaka, ale moze się zdecydują ...jakby był młody bez domu.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']dziekuję za ekspresowa akcję:)
szukamy tylko młodego goldenka
wczoraj straciłam mojego psiego chrześniaka:( rak:( 3 tyg temu operacja żołądka, niestety, choroba była silniejsza
na razie w domu płacz, ja juz się rozgladam, niczego nie obiecuję, bo raczej chca kupić szczeniaka, ale moze się zdecydują ...jakby był młody bez domu.....[/QUOTE]
To bardzo smutne... :-(
Ale zajrzyj na wątek goldenów w potrzebie na dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

bardzo mi przykro :(

ale koniecznie nie kupny,
dawaj ta twoja rodzine tu na dogo to ich zaraz przekonamy
mamy tu takie fajowe psiaki :)

[quote name='Marta72']dziekuję za ekspresowa akcję:)
szukamy tylko młodego goldenka
wczoraj straciłam mojego psiego chrześniaka:( rak:( 3 tyg temu operacja żołądka, niestety, choroba była silniejsza
na razie w domu płacz, ja juz się rozgladam, niczego nie obiecuję, bo raczej chca kupić szczeniaka, ale moze się zdecydują ...jakby był młody bez domu.....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']bardzo mi przykro :(

ale koniecznie nie kupny,
dawaj ta twoja rodzine tu na dogo to ich zaraz przekonamy
mamy tu takie fajowe psiaki :)[/QUOTE]

to nie takie proste....
nic na siłe....
sama kiedyś nie wyobrażałam sobie psa nie z miotu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Nie żartuj sobie ze mnie, Ikusiu ;-)
A możesz coś więcej w temacie Megi ? Akurat z tego tematu nie jestem przygotowana ...:oops: Ciebie kojarzę zawsze z kotkami z Fiordem ale wiem, że masz też innego pieska (suczkę ?)

Jeszcze taki wątek znalazlam na dogo
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/138664-Goldeny-w-potrzebie[/URL][/QUOTE]

Na temat Megi mogę się wypowiedzieć na wątku Harbutowickim, to suczka z Pawiej, więc tam, jak chciała Iwoniam, mogę coś opowiedzieć. Ale dotrę na dogo dopiero jutro wieczorkiem. Z Iwoniam spędziłyśmy dzisiaj ładnych parę godzin u wet. Ze szczeniakami Iwoniam jest źle, nawet bardzo źle. Wszystkim dzisiaj nasze wet założyły wenflony. Będą tylko na kroplówkach, więc Iwoniam pewnie nie zaglądnie tutaj. A ja mam jutro rodzinną imprezkę, na której muszę być.
I nie żartuję z Ciebie tylko na poważnie podziwiam!!! Ja tak nie ogarniam wszystkiego. Dzisiaj nie mogłam sobie u wet przyporządkować imion moich bezdomniaków do poszczególnych ciałek. Ale wstyd:diabloti:! (teraz oczywiście już wiem:oops:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72']Dziewczyny
gdzie mam szukac goldena młodego do adopcji?[/QUOTE]

pamiętaj jeszcze o złotym psie
tam czasem są maluszki
nie wiem nic nt oddania takiego młodziutkiego, bardzo młodego, ale kto wie.?


[quote name='Ikusia']O jejkusiu, jaka błyskawica! Musisz mieć chyba ściany wytapetowane monitorami / komputerami, bo zawsze jesteś gotowa na każdą ewentualność. Podziwiam!!!!!!!!!!!!!!

A "mojej" Megi nie wypatrzyłaś czasem?[/QUOTE]

Powiem Ci, ze to samo miałam napisać-
expresowo i jak zwykle kompleksowo
FULL WYPAS ! :)
[quote name='barb']Nie żartuj sobie ze mnie, Ikusiu ;)
A możesz coś więcej w temacie Megi ? Akurat z tego tematu nie jestem przygotowana ...:oops: Ciebie kojarzę zawsze z kotkami z Fiordem ale wiem, że masz też innego pieska (suczkę ?)

Jeszcze taki wątek znalazlam na dogo
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/138664-Goldeny-w-potrzebie[/URL][/QUOTE]

o Megi to i ja kilka słów teraz mogę powiedzieć
Nie dużo, ponieważ tak dobrze się jeszcze nie poznałyśmy, ale ciut już mogę opowiedzieć
Ma NIESAMOWICIE miękkie włosy, jest drobniutka, spokojna.
Otworzy się na ludzi na pewno, ale póki co musi dojść do siebie po traumie, którą przeżyła
resztę na pewno opowie Ikusia, a Kejsi wyprowadzi malutką na prostą ;)
[quote name='bea100']UWAGA: LEK DO ODDANIA!!!
CIOTECZKI ZOSTAŁO ZEBRANYCH DLA OLKUSZAKA KARO ( NIESTETY PSINA ZA TM) MOC [U]ESPUMISANU[/U]- szukamy teraz na ten lek chętnych- jeśli ktoś potrzebuje dla swoich psiaków piszcie zaraz na pw do nicka kcd[/QUOTE]

a ja napiszę...
gdyby ktoś miał jakiś dobry, skuteczny lek na powstrzymanie biegunki u szczeniaków.. bardzo proszę o informację.
moje są wzdęte, bo mają kłopoty z jelitami, ale najgorsza w tym momencie jest biegunka.
Maluszki się z tym bardzo męczą..
[quote name='Justyna Lipicka']Iwoniu ale super, że Zika do domu pojechała:multi:chyba dobrze rozszyfrowałam zdjęcie?;)[/QUOTE]

Tak, Zikunia, (nie pisałam, bo bardzo obawiałam się o to, czy zaakceptują się z p. Anią), po śmierci Gizuni nie poddała się. Cierpiała po jej stracie, ale powiedziała, że nie może zamknąć swojego domu dla piesków, a że Giza przetarła szlak dla kundelków.

[B]ZIKA MA SWÓJ NAJLEPSZY DOM NA ŚWIECIE :)[/B]
[quote name='krakowianka.fr']bardzo mi przykro :(
ale koniecznie nie kupny,
dawaj ta twoja rodzine tu na dogo to ich zaraz przekonamy
mamy tu takie fajowe psiaki :)[/QUOTE]

;)
[quote name='Marta72']to nie takie proste....
nic na siłe....
sama kiedyś nie wyobrażałam sobie psa nie z miotu....[/QUOTE]

OPOWIEDZ im może historię Szczęściary :)
[quote name='Ikusia']Na temat Megi mogę się wypowiedzieć na wątku Harbutowickim, to suczka z Pawiej, więc tam, jak chciała Iwoniam, mogę coś opowiedzieć. Ale dotrę na dogo dopiero jutro wieczorkiem. Z Iwoniam spędziłyśmy dzisiaj ładnych parę godzin u wet. Ze szczeniakami Iwoniam jest źle, nawet bardzo źle. Wszystkim dzisiaj nasze wet założyły wenflony. Będą tylko na kroplówkach, więc Iwoniam pewnie nie zaglądnie tutaj. A ja mam jutro rodzinną imprezkę, na której muszę być.
I nie żartuję z Ciebie tylko na poważnie podziwiam!!! Ja tak nie ogarniam wszystkiego. Dzisiaj nie mogłam sobie u wet przyporządkować imion moich bezdomniaków do poszczególnych ciałek. Ale wstyd:diabloti:! (teraz oczywiście już wiem:oops:)[/QUOTE]

poprawka.. nie wszystkim
z Dalią-Delfi się nie udało.
w żyłę jarzmową też się nie udało. Pomimo nawadniania podskórnego nie idzie łatwo.
Jutro kolejna próba założenia jej wenflonu.
Najmniejszego jaki jest. Byle się udało.
teraz maluszkom leci duphalyte w kroplówie, ja siedzę pomiędzy nimi i się nie poruszam..
Maluchy, poza Nigą, która z wyjątkiem biegunki ma się całkiem nieźle, czują się źle.
Leżą, nie wstają..
w najgorszym stanie jest Dalia i Santa. nieco lepiej Tajfi, później Rasti.
ogólnie ciężko powiedzieć cokolwiek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']


a ja napiszę...
gdyby ktoś miał jakiś dobry, skuteczny lek na powstrzymanie biegunki u szczeniaków.. bardzo proszę o informację.
moje są wzdęte, bo mają kłopoty z jelitami, ale najgorsza w tym momencie jest biegunka.
Maluszki się z tym bardzo męczą..


....[/QUOTE]

Iwonko, dowiedz się czy mogą przyjmować Nifuroksazyd. Dla ludzi bardzo dobry, ale nie wiem czy takie maluszki mogą go brać.

Link to comment
Share on other sites

na biegunkę u szczeniaczków polecam zmieloną korę dębową. Ja kupowałam zmielona korę w proszku dawałam co kilkanaście minut do pyszczka, żeby choć trochę połknęły. Gdyby nie było zmielonej kory, to można kupić w tabletkach Quecor lub inny i je rozgnieśc. Kora jest gorzka i szczeniaki będa ją wypluwać dlatego ważne, żeby w formie rozdrobnonej papki (mozna zmieszć z wodą) dawać im małymi porcjami ale często

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']na biegunkę u szczeniaczków polecam zmieloną korę dębową. Ja kupowałam zmielona korę w proszku dawałam co kilkanaście minut do pyszczka, żeby choć trochę połknęły. Gdyby nie było zmielonej kory, to można kupić w tabletkach Quecor lub inny i je rozgnieśc. Kora jest gorzka i szczeniaki będa ją wypluwać dlatego ważne, żeby w formie rozdrobnonej papki (mozna zmieszć z wodą) dawać im małymi porcjami ale często[/QUOTE]
Alojzyno, taka kore mozna gdzieś kupić ?
Jesli tak to moze wyslać informacje do iwoniam na mail - zawsze mówila, że tam prędzej przeczyta lub sms-ka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Iwonko, dowiedz się czy mogą przyjmować Nifuroksazyd. Dla ludzi bardzo dobry, ale nie wiem czy takie maluszki mogą go brać.[/QUOTE]

nie, dostały już tyle antybiotyków, że kolejny tego typu lek je wykończy..

[quote name='Alojzyna']na biegunkę u szczeniaczków polecam zmieloną korę dębową. Ja kupowałam zmielona korę w proszku dawałam co kilkanaście minut do pyszczka, żeby choć trochę połknęły. Gdyby nie było zmielonej kory, to można kupić w tabletkach Quecor lub inny i je rozgnieśc. Kora jest gorzka i szczeniaki będa ją wypluwać dlatego ważne, żeby w formie rozdrobnonej papki (mozna zmieszć z wodą) dawać im małymi porcjami ale często[/QUOTE]

[quote name='Alojzyna']korę można kupić w aptece lub w Zielarni. Do Iwoniam już rano wysłałam smsa.
Nie jest dobrze :( szczeniaczki zaczynają mieć nerwowa postać nosówki :( :([/QUOTE]

Dzieki za poranny sms.
Podałam im tę korę. Aż się pienią całe, chcą to wypluć, ale muszę spróbować
Santa i Tajfi całe się rozjeżdżają, trzęsą im się głowy i mają ten tik nerwowy, co kilka sekund.
Włączyłam im ogrzewanie (w maju..), bo muszą mieć ciepło.

Gdyby ktoś z was znał osobę, która ma psa, który przechorował nosówkę i żyje. I ta osoba byłaby w stanie oddać krew na surowicę.. Dajcie proszę znać..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...