Jump to content
Dogomania

kołtuny :(


agoosia

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='owczarnia']
Bardzo lubię jak ktoś tak wyrywa sobie moje notki z kontekstu i dorabia do nich znaczenie według własnego uznania, swoją drogą :cool3:.[/quote]

A tam przesadzasz:evil_lol: To jest wlasnie najlepsze. Potem trzeba sie nameczyc, zeby wszystko wyjasniac od nowa... :diabloti:

[SIZE=1]
Ale mam ochote sie poklocic[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']Hihihi, no to ze mną się nie pokłócisz, ja Cię za bardzo lubię :p.[/quote]

Ojej jak mi milo:oops: Dziekuje:calus:
Ja rowniez bardzo ciebie lubie:razz:

Ale nas wzielo na wyznania:evil_lol:

A tak szczerze to nie chodzilo mi o klotnie z toba, ale z kims innym, bo po przeczytaniu niektorych postow mialam ochote cos napisac, ale wole trzymac "jezyk za zebami":diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Juz mi ręce opadają. Amelka dostała łupiezu .Zaliczyłam 3 weterynarzy. Pierwsze podejrzenie: szampon. Uzywałam Bernarda dla szczeniąt z talkiem, odstawiłam go i według zaleceń weta używałam specjalistycznego szamponu na łupież Peroxyvet a do tego peparatów doustnych: Gammolen i Kerabol. Stan się jeszcze bardziej pogorszył z łupiezu zrobily się rany.
Pobiegłam do sklepu i kupiłam Hery Action Poils Abimes niby dla poranionej i chorej skóry. Efekt - jeszcze gorzej. Znowu wizyta u weta. Dostała sterydy, bardzo zle sie po nich czuła. Efekt - zero. Kolejny wet i seria antybiotyku i róznych masci. Antybiotyki nie zadzialaly (tylko przytyła ponad pól kilo) preparaty na rany zadzialaly o tyle, ze rany znikały ale pozniej zaczeły pojawiac sie nowe mniej drastyczne. Kolejna propozycja szamponu : Dr Seidla dla psów Alergików. Trzeba przyznac ze jest po nim ładny włos, błyszczy się i łatwo sie go rozczesuje ale pies zaraz po kapieli zaczął się drapac niemiłosiernie i tak do dzisiaj. Dodam jeszcze ze odstawiłam jej wołowinę, witaminy które brała i inne w celu wykluczenia alergii pokarmowej. Ale ewidentnie jej stan się pogarsza po kapielach. Co robić? Juz jej nawet ograniczyłam kapiele i kapie ja raz na miesiac. Doradzccie co robic? Na wetów nie mam juz co liczyć bo mi psa wykoncza tymi sterydami. Juz sobie pomyslalam ze moze dlatego ze nie uzywam zadnego olejka? Ma to znaczenie? Pozdrawiam Was.
[CENTER][B][COLOR=#0047b1][U][SIZE=4][/SIZE]
[/U][/COLOR][/B]
[COLOR=#0047b1][/COLOR] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylaaaa']Juz mi ręce opadają. Amelka dostała łupiezu .Zaliczyłam 3 weterynarzy. Pierwsze podejrzenie: szampon. Uzywałam Bernarda dla szczeniąt z talkiem, odstawiłam go i według zaleceń weta używałam specjalistycznego szamponu na łupież Peroxyvet a do tego peparatów doustnych: Gammolen i Kerabol. Stan się jeszcze bardziej pogorszył z łupiezu zrobily się rany.
Pobiegłam do sklepu i kupiłam Hery Action Poils Abimes niby dla poranionej i chorej skóry. Efekt - jeszcze gorzej. Znowu wizyta u weta. Dostała sterydy, bardzo zle sie po nich czuła. Efekt - zero. Kolejny wet i seria antybiotyku i róznych masci. Antybiotyki nie zadzialaly (tylko przytyła ponad pól kilo) preparaty na rany zadzialaly o tyle, ze rany znikały ale pozniej zaczeły pojawiac sie nowe mniej drastyczne. Kolejna propozycja szamponu : Dr Seidla dla psów Alergików. Trzeba przyznac ze jest po nim ładny włos, błyszczy się i łatwo sie go rozczesuje ale pies zaraz po kapieli zaczął się drapac niemiłosiernie i tak do dzisiaj. Dodam jeszcze ze odstawiłam jej wołowinę, witaminy które brała i inne w celu wykluczenia alergii pokarmowej. Ale ewidentnie jej stan się pogarsza po kapielach. Co robić? Juz jej nawet ograniczyłam kapiele i kapie ja raz na miesiac. Doradzccie co robic? Na wetów nie mam juz co liczyć bo mi psa wykoncza tymi sterydami. Juz sobie pomyslalam ze moze dlatego ze nie uzywam zadnego olejka? Ma to znaczenie? Pozdrawiam Was.
[CENTER][B][COLOR=#0047b1][/COLOR][/B]
[/CENTER]
[/quote]
A czy Twój pies nie załapał gdzieś po prostu grzybicy? Robiono wymaz z tych ranek?...

Link to comment
Share on other sites

Witam,
potrzebuje rady. Mam prawie 8 miesiecznego Yorka i jest uczulony na kosmetyki 1all sysytem czy macie pomysł czego mogłabym sprobować i czy można gdzieś ewentualnie uzyskać próbki? Uczulenie potwierdziły testy alergiczne. Bede wdzieczna za wszelka pomoc. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylaaaa']Juz mi ręce opadają. Amelka dostała łupiezu .Zaliczyłam 3 weterynarzy. Pierwsze podejrzenie: szampon. Uzywałam Bernarda dla szczeniąt z talkiem, odstawiłam go i według zaleceń weta używałam specjalistycznego szamponu na łupież Peroxyvet a do tego peparatów doustnych: Gammolen i Kerabol. Stan się jeszcze bardziej pogorszył z łupiezu zrobily się rany.
Pobiegłam do sklepu i kupiłam Hery Action Poils Abimes niby dla poranionej i chorej skóry. Efekt - jeszcze gorzej. Znowu wizyta u weta. Dostała sterydy, bardzo zle sie po nich czuła. Efekt - zero. Kolejny wet i seria antybiotyku i róznych masci. Antybiotyki nie zadzialaly (tylko przytyła ponad pól kilo) preparaty na rany zadzialaly o tyle, ze rany znikały ale pozniej zaczeły pojawiac sie nowe mniej drastyczne. Kolejna propozycja szamponu : Dr Seidla dla psów Alergików. Trzeba przyznac ze jest po nim ładny włos, błyszczy się i łatwo sie go rozczesuje ale pies zaraz po kapieli zaczął się drapac niemiłosiernie i tak do dzisiaj. Dodam jeszcze ze odstawiłam jej wołowinę, witaminy które brała i inne w celu wykluczenia alergii pokarmowej. Ale ewidentnie jej stan się pogarsza po kapielach. Co robić? Juz jej nawet ograniczyłam kapiele i kapie ja raz na miesiac. Doradzccie co robic? Na wetów nie mam juz co liczyć bo mi psa wykoncza tymi sterydami. Juz sobie pomyslalam ze moze dlatego ze nie uzywam zadnego olejka? Ma to znaczenie? Pozdrawiam Was.


[/quote]


Polecilabym dobrego weta. Zadzwon do Zwiazku Kynologicznego w BYTOMIU w kazdy poniedzialek od 16 przyjmuje tam pan Dr Mariusz Stefanek.wet naprawde dobry!! wyleczyl niejesnego psa z choroba dermatologiczną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Polecilabym dobrego weta. Zadzwon do Zwiazku Kynologicznego w BYTOMIU w kazdy poniedzialek od 16 przyjmuje tam pan Dr Mariusz Stefanek.wet naprawde dobry!! wyleczyl niejesnego psa z choroba dermatologiczną.[/quote]

Mona4 dziękuję za namiary, napewno się wybiorę bo Amelka ma nowe rozdrapane miejsca. Skąd jesteś? Pewnie też ze śląska?

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie wróciłam z moim psiaczkiem od fryzjera. Bardzo miła pani zajmowała się Toficzkiem 2 godziny (oczywiście bez mycia) i w rezultacie dało się uratować tylko główkę. Cała reszta jest zgolona. Może nie wygląda to za pięknie ale w końcu psiak się nie męczy i widać że jest o wiele szczęśliwszy:multi:. Po wyjściu od fryzjera biegał, skakał aż teraz padł i śpi.:evil_lol: Muszę zrobić kilka zdjęć i wstawić tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agoosia']my juz sie pozbylismy kołtunkow niestety z włoskami :([/quote]

Zazdroszczę Ci. Ja swojego wczoraj kąpałam, jak doszło do czesania, o zgrozo:crazyeye: , to co zobaczyłam powaliło mnie. Z wierzchu nic nie widać a pod spodem koszmar:-o . Mój Tupek w większości sam sobie takie kołtuny sprawia. Dlaczego on na łapach nie ma takiego włosa jak na ogonie?. Dzisiaj tniemy te kołtuny.

Link to comment
Share on other sites

Niestety York jest rasą bardzo wymagającą. Jeśli lubisz włos długi, zwiewny musisz go bardzo dobrze pielęgnować i już malutkiego szczeniaczka przyzwyczajać do czesania. Polecam miękkie szczotki z włosia które tylko głaszczą psiaka i nie sprawiają mu przykrości (wyrywanie włosów, drapanie i kaleczenie skóry nieodpowiednimi szczotkami) i oczywiście dużo pochwał i nagród. [B]Czesanie codzienne[/B], nawet tylko 1/2 minuty dla zabawy, potem zaowocuje spokojnym psem w czasie bardziej skomplikowanych zabiegów. [B]Jeśli nie masz dla psa czasu nie kupuj yorka[/B] :placz:. Jeśli już go masz a nie masz czasu :mad: to ostrzyż go króciutko, i rozczesuj włoski na łapkach. Zawsze czesz leciutko natłuszczony włos, a kołtunki rozdzielaj najpierw w palcach. Nie kąp psa z kołtunami bo te się utrwalą w wodzie :razz: . Pies nie wystawowy powinien być codziennie czesany, On ma włos tak jak ludzki - czy wy swoich włosów nie czeszecie i to przynajmniej kilka razy dziennie? Czy Wam robią się kołtuny?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...