Jump to content
Dogomania

Przerażona Kula znalazła dom!


whyou

Recommended Posts

Miałam telefon w sprawie suni, Kula i Kiki najbardziej Pani odpowiadają, ma być około 10:00 w sobotę, jest zainteresowana niedużą sunią do 4-5 lat, mieszka w bloku, nie ma dzieci w domu, dom bardzo spokojny nie bardzo aktywny, pani po operacji kolana, Kula i Kiki bardzo się pani podoba, ale ie jest wykluczone że na innej suni oko zawiesi, można tez jej pokazać chłopaczków (Lutek, Moby...), ale takich nakolankowych

Agnieszka i Diana w sobotę poczekajcie na panią, Agata z Lutkiem, Iza z Moby też

Link to comment
Share on other sites

Ta kobieta niestety nie pojawiła się dzisiaj w schronisku. Może innym razem Kuli się poszczęści :)

Dzisiejszy spacer... Byłyśmy z Kulą na wybiegu, jak zwykle nie zorientowała się, że jest bez smyczy. Próbowałam ją rozbawić, ale bała się każdej zabawki, którą jej podkładałam, więc zrezygnowałam z tego. Gdy biegłam, ona biegła za mną. Jak za płotem widziała jakieś psy to sama do nich podlatywała zaciekawiona. Czyli - prócz strachu - ma jeszcze jakieś emocje! :D Jednak... gdy, np. poleciała za jakimś psem, i ją potem zawołałam, jednocześnie sprawdzając, czy reaguje na imię, to podbiegła do mnie, po czym dosłownie przed moimi nogami skuliła się, położyła na ziemię, dosłownie czekając na cios! Taki... przerażający, smutny widok. Jakby myślała, że chcę ją skarcić za to, że się ode mnie oddaliła. Co ona musiała przeżywać...
W budynku ponownie próbowałam ją przekonać do kanapy - ale bez rezultatów. Pozwoliła mi się przytulić, więc podniosłam ją i posadziłam na niej, potem oczywiście smakołyki, że wszystko dobrze, itd. Trochę przerażona była z początku, ale potem się nieco rozluźniła. Położyła główkę i łapki na moich kolanach, i tak leżała - czasami nawet drzemała :) Pokazała nawet ząbki, gdy podszedł do mnie jakiś pies.
Dla niej idealny byłby dom z jakimiś starszymi - ale też nie aż tak - ludźmi, którzy by ją kochali i rozpieszczali. Może i na razie boi się kanapy, ale i tak myślę, że okaże się z niej milusi kanapowiec :D

Zdjęć niestety z dzisiaj nie mam. Może za tydzień jakieś porobię jak wezmę aparat :p

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj była niezwykle ładna pogoda i jakoś tak od razu lepiej się spacerowało. Kuli również dopisywał dobry humor - wychodząc z boksu, ewidentnie się cieszyła i machała ogonkiem, a na wybiegu nawet pohasała sobie za Cezarem, Kapslem i Borysem, gdy gonili za patykiem. Potem, gdy sobie usiadłam, ona do mnie przyszła, schowała się pod nogami i tak odpoczywała.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-GzT8Ioyv7OY/T1IciFewX8I/AAAAAAABsyo/42vpqCLfS4o/s640/03032012112.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-L8noqpeH_CA/T1Ickf6J-HI/AAAAAAABsyw/VRncJSv-UrE/s640/03032012111.jpg[/IMG]

Na razie staram się na nowo nauczyć ją zaufania do ludzi, więc jej nie szkolę - jedynie od czasu do czasu, próbuję z nią siad (i siada!) oraz łapka, ale tutaj już nie zawsze chce ją podać. No ale nic na siłę, najpierw musi się bardziej otworzyć :)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-DP_1bJ9IPgc/T1IcwezZKLI/AAAAAAABsy4/oUwxI70IY2w/s640/03032012113.jpg[/IMG]

Co mnie jeszcze cieszy - to, że pokazuje inne emocje, nie tylko strach, gdy jest na spacerze. Np. jest zazdrosna. Gdy ją głaszczę i tulę, pokazuje do kręcących się obok nas psów zęby, a dzisiaj zaatakowała Borysa. Zęby pokazuje nie tylko z zazdrości - warczy też wtedy, gdy jakiś pies jest zbyt nachalny i aż nadto ją obwąchuje. :D Jest też radosna - przy głaskaniu oraz (a raczej w szczególności), gdy widzi na horyzoncie Kiki! Dzisiaj, gdy na chwilę się spotkały, ta nie odstąpiła jej na krok! Nie wiem czy to jakieś siostry czy po prostu mają taką więź przez to, że dzielą razem boks?


O, jak pięknie razem wyglądają:

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-9Pu86FxVO4M/T1Icyr6Hr_I/AAAAAAABszA/18COgkhNMxQ/s640/03032012115.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...