Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Filemon.

Wyzel Weimarski - na co patrzec?

Recommended Posts

Staraj się chodzic po polach i łakach. Wyżły głownie do pracy w takim terenie są. Lasy sobie odpuść bo i zakaz puszczania psów w lesie jest i masz mniejsza widoczność jeśli pies za daleko odejdzie.
Myśle, że każda osoba czuje niepewność co do pp może chyba tylko ci co szkolą i prowadzą na takich imprezach innym psy tak się nie przejmuja. Ale jak nie na jednych to sa drugie czy trzecie możesz podchodzić i próbować. Masz większość możliwość niz tacy co budzą sie tuż przed ukończneiem 24 miesiecy przez psa i wtedy jest szukanie na złamanie karku miejsc gdzie odbywaja sie pp.

Staram sie chodzic z nim tam gdzie mowisz. W mojej okolicy sa wlasnie takie male lasy polaczony z polami. wiec tam glownie chodzimy. co do oddalania się psa to nie mam raczej problemów z przywolaniem go. pilnuje sie, i zawsze wraca :).
Czyli bez zadnych szkolen Myśliwskich[?] duzo psow zdaje pp?
pozdrawiam :)

Filemon ja podeszłam do pp z moim wyżłem jesienia tamtego roku jak miał skończone 13 miesiecy, bo na wiosenne pp był za malo oblatany w polu i nie bylam pewna jego pracy. Na 22 startujące psy zajął III miejsce i oczywiście dyplom I stopnia. Pierwsze miejsce miał myśliwy, który układa ludziom psy do konkursów. Nie jezdzilam do nikogo na szkolenia ani nie oddawalam psa nikomu sama z nim pracowałam wiec jest to możliwe. :lol:
Moja znajoma, która ma wegierke Zorze także sama pracowała z psem i też zaliczyła pp bez problemu. Czuszka starsza siostra Forysia także bez szkolen zaliczyla pp. Mysle, ze jest sporo psów które bez profesjonalnych szkolen czy stacjonarnych czy z dojazdu zaliczaja pp.;)