Jump to content
Dogomania

Wyzel Weimarski - na co patrzec?


Filemon.

Recommended Posts

Staraj się chodzic po polach i łakach. Wyżły głownie do pracy w takim terenie są. Lasy sobie odpuść bo i zakaz puszczania psów w lesie jest i masz mniejsza widoczność jeśli pies za daleko odejdzie.
Myśle, że każda osoba czuje niepewność co do pp może chyba tylko ci co szkolą i prowadzą na takich imprezach innym psy tak się nie przejmuja. Ale jak nie na jednych to sa drugie czy trzecie możesz podchodzić i próbować. Masz większość możliwość niz tacy co budzą sie tuż przed ukończneiem 24 miesiecy przez psa i wtedy jest szukanie na złamanie karku miejsc gdzie odbywaja sie pp.

Link to comment
Share on other sites

Staram sie chodzic z nim tam gdzie mowisz. W mojej okolicy sa wlasnie takie male lasy polaczony z polami. wiec tam glownie chodzimy. co do oddalania się psa to nie mam raczej problemów z przywolaniem go. pilnuje sie, i zawsze wraca :).
Czyli bez zadnych szkolen Myśliwskich[?] duzo psow zdaje pp?
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Filemon ja podeszłam do pp z moim wyżłem jesienia tamtego roku jak miał skończone 13 miesiecy, bo na wiosenne pp był za malo oblatany w polu i nie bylam pewna jego pracy. Na 22 startujące psy zajął III miejsce i oczywiście dyplom I stopnia. Pierwsze miejsce miał myśliwy, który układa ludziom psy do konkursów. Nie jezdzilam do nikogo na szkolenia ani nie oddawalam psa nikomu sama z nim pracowałam wiec jest to możliwe. :lol:
Moja znajoma, która ma wegierke Zorze także sama pracowała z psem i też zaliczyła pp bez problemu. Czuszka starsza siostra Forysia także bez szkolen zaliczyla pp. Mysle, ze jest sporo psów które bez profesjonalnych szkolen czy stacjonarnych czy z dojazdu zaliczaja pp.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...