Jump to content
Dogomania

Nowa acana


iskra_wroc

Recommended Posts

[quote name='iskra_wroc']Hej, czy Ktoś z Was próbował już Acany w nowej formule (więcej mięsa, mniej zbóż i mniejsze opakowania..)???
Ciekawi mnie przede wszystkim porównanie starej do nowej wersji Acany Lamb&Apple, ale inne również. Jak psy reagują na wyżej mięsną wersję?[/QUOTE]
pierwsze słyszę o nowej Acanie!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ACANA?!
Ja z czystym sumieniem mogę polecić tą karmę, mój piesek ją uwielbia, a do tego jak na razie jest zdrowy, a nie tak jak inne psy żywione na tańszych karmach, (nowotwory, i te sprawy). Wolę wydać więcej na karmę, ale mieć czyste sumienie, że mój pies odżywia się zdrowo. :)

Link to comment
Share on other sites

mam mieszane uczucia odnośnie nowej Acany a konkretnie wersji Lamb&Apple
w poprzedniej wersji było 40/30/30 teraz jest 45/35/20 (mięso/owoce-warzywa/zboże)
mam wrażenie że to tylko chwyt marketingowy
że niby więcej mięsa - skoro tak dlaczego mniej białka? stara wersja ma 27% białka, a nowa 25%
tak samo z energią
stara 3950 kcal/kg - nowa 3505 kcal/kg
w starej nie było ziemniaków, w nowej są co uważam za pogorszenie składu
w starej było niby mniej mięsa ale za to pozbawionego wody, wysuszonego, a w nowej jest wiecej mięsa ale świeżego z którego i tak trzeba wodę usunąć w procesie produkcji karmy
moim zdaniem stara wersja pod względem składu dużo lepsza od tej nowej, kryzysowej wersji (wiadomo kryzys światowy - producent szuka oszczędności)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEIMAR']mam mieszane uczucia odnośnie nowej Acany a konkretnie wersji Lamb&Apple
w poprzedniej wersji było 40/30/30 teraz jest 45/35/20 (mięso/owoce-warzywa/zboże)
mam wrażenie że to tylko chwyt marketingowy
że niby więcej mięsa - skoro tak dlaczego mniej białka? stara wersja ma 27% białka, a nowa 25%
tak samo z energią
stara 3950 kcal/kg - nowa 3505 kcal/kg
w starej nie było ziemniaków, w nowej są co uważam za pogorszenie składu
w starej było niby mniej mięsa ale za to pozbawionego wody, wysuszonego, a w nowej jest wiecej mięsa ale świeżego z którego i tak trzeba wodę usunąć w procesie produkcji karmy
moim zdaniem stara wersja pod względem składu dużo lepsza od tej nowej, kryzysowej wersji (wiadomo kryzys światowy - producent szuka oszczędności)[/QUOTE]

Kalorie spadły z prostej przyczyny - mniej węglowodanów ze zbóż(brak owsa). A białko? No cóż, nie tylko mięso jest jego źródłem.

O nawet znalazłam rozkładówkę:
[B]Nowa L&A
[/B]ROZKŁAD KALORII
Energia metaboliczna 3505 kcal/kg. 27 % energii pochodzi z białka, 40 % z tłuszczy, 33 % z owoców, warzyw i owsa.
[B]Stara L&A:
[/B]Energia metaboliczna:
3.950 kcal/kg, z tego 33% z białka, 34% z tłuszczu i 33% warzyw i owoców i zmielonego owsa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Kalorie spadły z prostej przyczyny - mniej węglowodanów ze zbóż(brak owsa). [/QUOTE]
wprowadzasz w błąd - nowa wersja zawiera owies
a oprócz tego ziemniaki, które są ciężkostrawne dla psów
wg. mnie nowa wersja jest dużo gorsza
stara miała po równo kalorii z każdego źródła, nowa najwięcej z tłuszczy (a powinno być z białka, bo psy z białka uzyskują najwięcej energii)
[quote name='iskra_wroc'] [COLOR=#000000]A białko? No cóż, nie tylko mięso jest jego źródłem.[/COLOR][/QUOTE] dziwna logika tej wypowiedzi... skoro nowa ma więcej mięsa to powinno być i więcej białka, tak czy nie?
niby poziom mięsa wzrósł, a poziom białka spadł - dla mnie nielogiczne

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jednym słowem, producent acany poczuł się chyba zbyt pewnie na rynku i ewidentnie zagrywa jak wielkie koncerny - ciągłe odświeżanie linii produktowej, obniżanie kosztów i jednocześnie ciągłe podwyżki przy każdej możliwej okazji. Kurczę, gdybym nie miał takich problemów z karmieniem mojego psa, przez chwilę nie zastanawiałbym się nad rzuceniem tej złodziejskiej acany w cholerę.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[QUOTE][COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]Po pierwsze ziemniaki są dla psa doskonałym prebiotykiem i doskonale naprawiają [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]florę bakteryjną jelit, co zostało potwierdzone u licznych psów, które miałem [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]okazję prowadzić. Po drugie są doskonałym wypełniaczem, kiedy psy są uczulone na [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]zboża. Po trzecie są nośnikiem energii, a w przypadku psów z niewydolnością [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]wątroby lub trzustki nadają się bardzo jako wzbogacenie diety. Ziemniaki są [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]także bogatym nośnikiem minerałów i witamin: sód, potas, cynk, fosfor, fluor, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]żelazo, magnez, wapń, mangan, miedź, jod, biotyna, karoten, witamina C, witamina [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]K oraz witaminy z grupy B, B1, B2, B6. Po kolejne, błonnik w nich zawarty pomaga [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]w oczyszczaniu jelit oraz wspomaga leczenia w przypadku stanów zapalnych jelit [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]czy żołądka.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]Urban Legend głosi - pies ziemniaków nie trawi, nie podawajmy ich. Na [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]szczęście to tylko miejska legenda z która walczę od dłuższego czasu (z [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]powodzeniem)[/FONT][/COLOR][/QUOTE]




Ja mam pytanie, czy to jakaś nowa Acana? Z kaczką?
[URL]http://www.vipet.pl/karmy-dla-psa.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=811&category_id=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Od dzisiaj mój bąk je Acanę Small Breed w takim czerwonym opakowaniu. Skład ma świetny, w porównaniu do Brit, Ariona, Animondy i innych, cena - taniej niż Royal, a chyba skład dużo lepszy. Na razie bąk jadł Royal Canin Small Breed, Royal Canin Dental, Royal Canin Urinay (na próbę, od swojego kolegi dostał;) 0rijen.

Najlepiej z tego wypadł Orijen, najchętniej go jadł, ale skubany drogi jest.
Royal Small Breed wcinał jak cukierki, miał po nim kupy ok no i zapach karmy super.

RC Urinary - smakowało mu, ale miał troszkę biegunki,

RC Dental - na początku mu nie smakowało, ale ptem jadł, bez apetytu.

Orijen uwielbia:) daję mu to jako przysmaki :) bo drogo wychodzi.

No i teraz czas na Acanę. Na razie bez szału...jakoś mu specjalnie nie smakuje, ale je. Zobaczymy po kilku dniach.

Oczywiście nie zmieniam mu karmy nagle, takie przejście z karmy na inną trwa minimum kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Joven']Od dzisiaj mój bąk je Acanę Small Breed w takim czerwonym opakowaniu. [/QUOTE]

Acana small breed nie jest w czerwonym opakowaniu tylko szarym (z małym dodatkiem czerwonego)

[IMG]http://www.cattlemenscorner.ca/wp-content/uploads/catablog/originals/acana-adult-small-breed-dog.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...