Jump to content
Dogomania

Zagrożenie skrętem jelit/żołądka u Husky?


Guest edene

Recommended Posts

Napiszcie mi proszę jak to jet z tą straszną chorobą. Naczytałam się ostatnio bo w ogóle nie wiedziałam , że takie coś istnieje. Podobno nieznana jest przyczyna tej choroby a tylko czynniki sprzyjające. Czy Husky jest na liście ras predysponowanych?? Mam szczeniaka 3 miesiące i martwię się bo jak mam go uchronić przed skrętem jak on jak to szczeniak się wścieka. Nie ważne czy przed czy po jedzeniu, cały czas biega, hasa - nawet w domu, a przecież go nie zwiążę na godzinę po jedzeniu żeby sobie spokojnie strawił. Skacze po kanapach a przeczytałam, że pies może nawet dostać skrętu żołądka jak sobie po posiłku wskoczy na sofe :(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Spokojnie! Husky nie jest na liście ras predysponowanych do skrętu żołądka.

Słyszałam o różnych przypadkach chorób u husky, ale nie słyszałam, żeby jakikolwiek husky czy w typie husky miał skręt żołądka. To już raczej u Malamutów - ze względu na ich wielkość. Ale oczywiście odpoczynek po jedzeniu należy się i huskiemu, nie każ mu biegać czy wariować z pełnym brzuszkiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...