Jump to content
Dogomania

Jak często?


kulturkaa

Recommended Posts

Witam.
Karmię swojego psa na razie tylko ryżem z mięsem i marchewką, ponieważ żadnej suchej karmy nie chce jeść.
Zastanawiam się jak często powinnam dawać mu ryż? Bo wydaje mi się, że dwa razy to za mało, bo dostaje rano ok 7 i potem ok 16, w międzyczasie daję mu chleb z pasztetem czy jakąś kiełbaskę.
Jest to jamnik 3,5 lat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Musisz zmieniać mu jedzenie, co jakiś miesiąc. Jeżeli będzie dostawał cały czas to samo, to może np. się przebiłkować. Co do kiełbasy to nie dawaj ! Jest w niej za dużo przypraw, i pies może dostać uczulenia. Je dwa razy dziennie to i tak sporo po co chcesz go utuczyć ? Co do suchej karmy to jak go troche przegłodzisz - nie dostanie jeść jeden dzień, to i karme zje. Nie kupuj oczywiście jakiejś Biedronkowej, bo to syf.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Musisz zmieniać mu jedzenie, co jakiś miesiąc. Jeżeli będzie dostawał cały czas to samo, to może np. się przebiłkować. Co do kiełbasy to nie dawaj ! Jest w niej za dużo przypraw, i pies może dostać uczulenia. Je dwa razy dziennie to i tak sporo po co chcesz go utuczyć ? Co do suchej karmy to jak go troche przegłodzisz - nie dostanie jeść jeden dzień, to i karme zje. Nie kupuj oczywiście jakiejś Biedronkowej, bo to syf.[/QUOTE]

bzdura, z tym przebiałkowaniem. i bzdura że dwa posiłki to utuczenie - zdrowiej dla psiego trawienia jest karmić częściej a mniejszymi porcjami, ja karmię 3 razy i nie wyobrażam sobie całą porcję dać na raz :| a ryż z mięsem i marchewką to dobre lekkostrawne jedzenie, jakby mi się chciało stać przy garach i byloby mnie na mięso stać też bym gotowała nadal :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies je dwa razy dziennie, bo na raz to chyba wiadro ;). I wcale utuczyć się nie da.
Poprzedni pies przez większość życia był ma gotowanym mięsie z warzywami i ryżem. Nic mu nie było. A suchego nawet po kilkudniowym przegłodzeniu do pyska nie wziął :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

No nie dostaje tylko ryżu, konsultowałam się z weterynarzem polecił dawać na zmianę ryż, kaszę gryczaną i makaron i tak dostaje z mięskiem gotowanym i marchewką, czasem też dorzucam inne starte warzywka, wszystko wciąga bez patrzenia :) A kiełbaskę teraz dostaje tylko w małych kawałeczkach jako nagroda za komendy :) I co do suchej karmy, wet powiedział że skoro nie chce to nie, nie trzeba mu wciskać na siłę.

Link to comment
Share on other sites

Jak Ci się chce to gotuj psu, tylko się najpierw dowiedz u weterynarza jakie posiłki są najlepsze. Bo tu to Ci każdy co innego powie tak naprawdę i w końcu się nie dowiesz. Jeśli się zdecydujesz na karmę, to proponuję Acanę, Orijen, Biomill, 1st Choice, Brit - to są lepsze karmy. Na pewno nie kupuj marketówek, bo psu może i będą smakować, ale zbyt wartościowe to to nie jest. A te karmy, które wymieniłam można dostać bardzo łatwo. Nie wiem jak jest w stacjonarnych sklepach, bo tam dawno już zakupów nie robiłam, ale w internetowych sklepach na luzie dostaniesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...