Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie zawsze imiona krótkie- seterka Dina, kundel Dżek, samoyedy- King i Hoto, kundlica Daszeńka i Tosia. Pieszczotliwie zwracam i zwracałam się różnie - Dżek bywał Belfegorem, Esesmanem albo Belzebubem, King - Kingulcem albo Patefonem, Hoto - Rocesem, Hotosławem, Daszeńka to Dasza, Perła lub Princessa, Tosia bywa Tosiną albo Szczurem :evil_lol:

Z ciekawszych imion jakie spotkałam to bullteriery Obłęd i Lecter :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']I jak go wołała? Ej, Chłopaku!? :)
U mnie był Bimber. Tez dość zabawnie brzmiało, zwłaszcza gdy pies nawiał i pani go szukała. Bimber! Bimbeeeer! :)[/QUOTE]

Wiesz jak sąsiadki starsze patrzą na mnie jak wracam ze szkoły i radośnie wołam "Brooowaaaar!";)?

Link to comment
Share on other sites

Co do filmowych imion, to pamiętam sezonowe wysypy Szarików i Cywili :p
No i oczywiście "Cezar"... Mój pseudoonek też dostał to szlachetne imię. Wtedy na ekranach królował film "Cezar i Kleopatra"...

Jeśli chodzi o PRL, to koleżanka miała psa o imieniu "Kryzys"... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja nie patrzę na to czy ludzkie czy nie, musi mi grać z wyglądem i osobowością, nasze psy:
York- Prezes
Kaukaz- Nuka
Doberman- Etna
Kundelek- Sake
Wilczarz Irlandzki -Borys
znałam też kiedyś pięknego Amstafa do którego imię ludzkie strasznie pasowało: Igor

Link to comment
Share on other sites

Mi osobiscie jest to obojetne. Moj pies nie ma imienia ludzkiego,bo akurat inne mi pasowalo.
Natomiast moja kolezanka nazwala psa Tosia, a chwile pozniej inna kolezanka urodzila corke i nazwala ja tym samym imieniem.
Nie mam pojecia jednak,jak sie obie zapatruja na ta sytuacje:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Troszkę schodząc z tematu ;), to jestem ciekawa, ile osób wołając psa używa imienia, które pies teoretycznie nosi, a ile używa skrótów lub w ogóle innego zawołania :)
W praktyce jednak lepiej sprawdzają się imiona krótkie, takie do szybkiego zawołania. Kiedyś też czytałam, że psy lepiej "identyfikują" imiona z jedną samogłoską a większą liczbą spółgłosek, albo wręcz jednosylabowe, takie trochę "zgrzytające" jak Grom, Brom, Zgred, Irga, Drań, Fuks itp.[/QUOTE]


Mój ma na imię Atos<oficjalnie> a wołam na niego Tosiek:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...