Jump to content
Dogomania

Co sądzicie o nazywaniu psów imionami ludzkimi?


Navarette

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gufiona']Od pewnego czasu moja sąsiadka ma psa o imieniu Bogdan, jest to buldożek. Bardzo to dziwnie brzmi, szczególnie jak nie chce iść i trzeba go wołać i ciągnąć :) Ubaw po pachy :)[/QUOTE]
mój buldożek ma na imię Bogusław :diabloti:
i też nie chce chodzić i jest uparty jak osioł :evilbat:

kiedyś było popularne jeszcze imię Kama

najwięcej zdziwienia w stadku moich psów i tak robi imię mojej suczki które brzmi Rekin

Link to comment
Share on other sites

Koło mnie mieszkają dwa jamniki- Igor i Gutek. Jednak tendencja do nadawania popularnych imion psich (Reksio, Puszek, Psotka, Łatka) jest bardzo duża. Ja wolę bardziej niespotykane imiona, ale w ludzkich nadawanych psom nie widzę nic złego.
Rekin- genialne imię! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Buldog Boguś to brzmi nawet sympatycznie :D
A mnie się przypomniał peerelowski medialny pies o ludzkim imieniu - Pankracy. Był taki program dla dzieci - "piątek z Pankracym" :) (I był też Telesfor - ale to smok, nie pies.)[/QUOTE]

Jak Przy Pankracym jesteśmy to mnie się przypomniał czeski film, który leciał w trakcie programu. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu, ale główną bohaterką była terierka Daszeńka. Dobrze mówię? :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie w rodzinnie od jakiegoś czasu przyjęło się nazewnictwo zwierząt ludzkimi imionami.
Mam psa Bogusia (pasuję do niego :) )
Kota Wacka i Majkę, kiedyś miałam Zygmunta.
Znam; Szynszyla Stefana, psa Lunę, psa Ninę, psa Piotrusia, psa Monę, kota Mariusza i kobyłę Kasie :)
Dziwnie ludzie reagują jak chodzę i klnę na Wacka, który zawsze wraca późnymi wieczorami, a pies Boguś
jest podziwiany :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']jak karmel to i ciastko:cool3: już sobie wyobrażam jak pani krzyczy 'ciacho, do mnie!':loveu:[/QUOTE]

Fajny wątek :) Jeśli chodzi o ciastka to ja swoją biszkobtową labkę nazwałam Beza ;) bo jest tak mega słodka, że żadne inne imię poprostu do niej nie pasowało ;) Moja druga sunia nazywa się Majka. Wcześniej miałam jeszcze Sabę, Sonię i Muszkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...