Jump to content
Dogomania

XVI Wystawa Psów Rasowych Kraków 16-17.06.2012 r .


marcelinka371

Recommended Posts

[quote name='Patik']A ile kosztuje jak chce wejść jako widz i po prostu pooglądać?? I od której do której będzie to trwać??[/QUOTE]

Ocena psów na ringach zaczyna się od 10-ej ok.15:30 (powinny) rozpocząć się finały.
Niestety co do ceny biletów to nie wiem ale przyłączam się do pytania [B]-po ile bilety wstępu i parking?

[/B]

Edited by izabela.szczepaniak
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

info z ostatniej chwili

[FONT=Arial]Szanowni Państwo [/FONT]
[FONT=Arial][B]Ważna informacja
[/B] W [/FONT][FONT=Arial] związku z odwołaniem przyjazdu na Wystawę przez Pana Andreia Kisljakova nastąpiły [B]zmiany w planie sędziowania[/B] (z przyczyn niezależnych od organizatora) :[/FONT]
[FONT=Arial][I]Sobota - Wystawa Międzynarodowa:[/I][/FONT]
[FONT=Arial]Rasa Owczarek Środkowoazjatycki sędziowana będzie przez Pana Vladimira Piskaya na ringu nr 15
Rasy Owczarek Kaukaski, Mastiff Hiszpański, Mastiff Neapolitański i Tosa będą sędziowane przez Panią Vierę Stawiarską na ringu nr 16
Rasy Hovawart, Dog Kanaryjski, Dog z Majorki, Duży szwajcarski pies pasterski, Entlebucher, Pirenejski pies górski, oraz Tornjak sędziować będzie Pani Phyllis Poduszka-Aigner[/FONT]
[FONT=Arial][I]Niedziela - Wystawa Międzynarodowa :[/I][/FONT]
[FONT=Arial]Rasy Owczarek niemiecki długowłosy oraz Owczarek niemiecki krótkowłosy sędziować będzie Pan Jaroslav Matyas[/FONT]
[FONT=Arial][I]Niedziela - wystawa krajowa III grupy FCI :[/I][/FONT]
[FONT=Arial]Rasy Staffordshire Bull Terriery oraz American Staffordshire Terriery sędziować będzie Pani Dianne Barclay na ringu nr 20[/FONT]
[FONT=Arial]Rasy Australian Silky Terrier, English Toy Terrier, Irish Soft Coated Wheaten Terrier, Jack Russell Terrier, Niemiecki Terier myśliwski, Parson Russell Terrier oraz Terier Irlandzki sędziować będzie Pani Monique Van Brempt[/FONT]
[FONT=Arial]Rasę Biewer Yorkshire a la Pom Pon sędziować będzie Pani Rita Kadike-Skadina[/FONT]
[FONT=Arial][B]Aktualny plan sędziowania znajduję się na stronie [/B][/FONT][URL="http://wystawpsa.pl/krakow2012.html"][FONT=Arial][B][url]http://wystawpsa.pl/krakow2012.html[/url][/B][/FONT][/URL]
[FONT=Arial]Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy
[URL="http://www.wystawpsa.pl"]www.wystawpsa.pl[/URL] / [URL="http://www.zkwpkrakow.pl"]www.zkwpkrakow.pl[/URL] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Jeśli na stronie nie jest napisane po ile bilety to nie sądzę żeby ktoś dysponował jakąś wiedzą tajemną po ile są... Jak tak to może ktoś wie po ile kiełbaski tam będą sprzedawać? Też nie pisze a ja bym wiedzieć chciała...

Pff[/QUOTE]
Jak dla mnie to żadna wiedza tajemna a kiełbaski po 10 zł szt (nie pisze a wiadomo!)

[B]panbazyl [/B]tylko że ja w sobotę o 10-j zaczynam.

Link to comment
Share on other sites

Kochani z tego co wiem od osób III ...
Cena za wejście między 10-15zł (dorosła osoba)
Parking 30-40zł
Jednak nie są to informację z ZK, w ZK jak pytałam kobieta mówiła że niestety na dzień dzisiejszy nie są w stanie nic powiedzieć, informacje miały być uzupełnione na stronie bądź na zgłoszeniach - czego niestety nie zrobili.

Co do wejścia z psem - szczerze wątpię, w zeszłym roku dzwoniłam do oddziału zapytać czy mogę przyjechać ze szczeniakiem - niestety kobieta powiedziała, że mogę próbować ale nie obieca mi wejścia bo to zależy od osób wpuszczających na wystawę , tak czy inaczej zaświadczenie p.wściekliźnie musi być ,a czy bez zgłoszenia wpuszczą? To już jedna wielka niewiadoma - i tyczy się to każdej wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yang']ponawiam pytanie[/QUOTE]
W Krakowie będę po raz pierwszy, więc nie wiem jak to tam wygląda, ale generalna zasada jest taka, że na wystawach mogą przebywać jedynie psy wystawiane/zgłoszone.
W praktyce wszystko zależy od służb porządkowych. Czasami "kordon" jest szczelny (z reguły dotyczy to halówek), a czasami nikt nawet ksiązeczek zdrowia nie sprawdza i generalnie nawet z tygrysem bengalskim można wejść ;)
Jako wystawca jestem przeciwny wprowadzaniu na teren wystawy psów innych niż zgłoszone, no chyba że dotyczy to papików lub bejbików zabieranych dla otrzaskania się z atmosferą wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa'] Czasami "kordon" jest szczelny (z reguły dotyczy to halówek), a czasami nikt nawet ksiązeczek zdrowia nie sprawdza i generalnie nawet z tygrysem bengalskim można wejść ;)
Jako wystawca jestem przeciwny wprowadzaniu na teren wystawy psów innych niż zgłoszone, no chyba że dotyczy to papików lub bejbików zabieranych dla otrzaskania się z atmosferą wystaw.[/QUOTE]

W Krk co roku książeczki sprawdzał akurat nasz wet z jakimś innym i wiem ,że on akurat spradza bardzo dokładnie - przypatruje się daty, a jak widzi psa z Krakowa to lubi popatrzeć kto akurat szczepił ... sam się do nas śmiał jak u niego byliśmy i o Krakowskiej wystawie rozmawialiśmy.
Co do psów - jestem podobnego zdania, na wystawach jest wystarczający chaos z tymi wystawianymi jakby każdy chciał wejść jeszcze ze swoim psem to ja dziękuje.... A bajbiki brać na wystawę to też lekkie ale dla samego bebjbika :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa']W Krakowie będę po raz pierwszy, więc nie wiem jak to tam wygląda, ale generalna zasada jest taka, że na wystawach mogą przebywać jedynie psy wystawiane/zgłoszone.
W praktyce wszystko zależy od służb porządkowych. Czasami "kordon" jest szczelny (z reguły dotyczy to halówek), a czasami nikt nawet ksiązeczek zdrowia nie sprawdza i generalnie nawet z tygrysem bengalskim można wejść ;)
Jako wystawca jestem przeciwny wprowadzaniu na teren wystawy psów innych niż zgłoszone, no chyba że dotyczy [B]to papików lub bejbików zabieranych dla otrzaskania się z atmosferą wystaw[/B].[/QUOTE]
ale po co zabierać "dla otrzaskania sie" z wystawami, jak mozna po ludzku i legalnie zgłosić na wystawę. Wedle aktualnych norm, bejba już mozna od 3 miesiąca zycia zgłaszać na wystawę. Koszt zgłoszenia jest mniejszy niż dorosłego psa.

Link to comment
Share on other sites

Ale tak na chłopski rozum .... Bajbiki też się podniosły bo kosztują już 40zł ;) A guzik im z tych bejbików później, a tak można wziąć za free.
My sami bejbiki wystawialiśmy tylko raz.... 2x w szczeniakach i odpuszczam więcej - po co? poczekamy na młodzież :)

Link to comment
Share on other sites

a ja w bejbach wystawiam. Bo to że się pies pospotyka z innymi to jednak zbyt mało - edukacja ringowa, to "obmacywanie", sprawdzanie paszczy, bieganie na ringówce jest jednak bardzo ważne. Owszem mozna to robić "chałupniczo" nawet i na wystawie. Ale jednak kontakt z sędzią i to całe zamieszanie, stres i wszystko inne - jak dla mnie ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ale po co zabierać "dla otrzaskania sie" z wystawami, jak mozna po ludzku i legalnie zgłosić na wystawę. Wedle aktualnych norm, bejba już mozna od 3 miesiąca zycia zgłaszać na wystawę. Koszt zgłoszenia jest mniejszy niż dorosłego psa.[/QUOTE]
Proszę z łaski Swojej nie dokonywać dziwnych interpretacji mojej prostej wypowiedzi, gdzie stwierdzam, że nie jestem przeciwnikiem wprowadzania na wystawy niezgłoszonych papików i bejbików.

[quote name='panbazyl']a ja w bejbach wystawiam. Bo to że się pies pospotyka z innymi to jednak zbyt mało - edukacja ringowa, to "obmacywanie", sprawdzanie paszczy, bieganie na ringówce jest jednak bardzo ważne. Owszem mozna to robić "chałupniczo" nawet i na wystawie. Ale jednak kontakt z sędzią i to całe zamieszanie, stres i wszystko inne - jak dla mnie ważne.[/QUOTE]
Ja równiez wystawiałem psy i w papikach i w bejbikach. Mozna to łatwo sprawdzić klikając na baner w podpisie i dalej w link "wystawy".
Co do reszty wypowiedzi, nie zgadzam się. Po pierwsze nie wszyscy sędziowie dotykają psy i oglądają zęby. Pomijam fakt pewnych sędziów, którzy nie za bardzo nawet są zainteresowani oglądaniem wystawianych psów ;) Bez zgłaszania można z bejbikiem, w towarzystwie innych psów pobiegać na ringówce przed rozpoczęciem sędziowania. Podotykać mogą go inni wystawcy w liczbie niemal dowolnej i z pewnością zrobia to nie gorzej niż sędziowie, ba śmiem twierdzić, że bywa lepiej. To samo z zębami.
Nie jestem fanatycznym zwolennikiem powiedzenia "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", ale...biorąc pod uwagę wzrastające koszty wystaw, organizowanie ich w miejscach niekoniecznie do tego przystosowanych, często kiepską jakość sędziowania, brak jakichkolwiek nawet symbolicznych nagród (mówię o medalach i pucharkach kosztujących w hurcie grosze!!!), nie wiem czy w przyszłości będę jeszcze wystawiał psy we wspomnianych klasach. Osobiście polecałbym wystawianie w tych klasach wyłącznie laikom rozpoczynajacym przygodę z wystawami, ale nie ze względu na psa, tylko na osobę takiego właściciela :)

Link to comment
Share on other sites

ann - to nie temat an rozprawy co jest lepsze a co gorsze. To temat o wystawie krakowskiej.
Ja laikiem w wystawach nie jestem, ale lubię już od małego pobiegać z bejbem na ringu właśnie.
A jak brakuje Ci nagród - to sam funduj :) Ja tak robię. Od kilku lat funduję i wykonuję dla labków rozety a od tego roku też dla ogarów. A tak mówiąc bardzo poważnie - te wszystkie pucharki są tak koszmarne że ja je trzymam w najciemniejszej szafie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ann - to nie temat an rozprawy co jest lepsze a co gorsze. [/QUOTE]
Wybacz, ale ty zaczęłaś :) Ja odpowiadałem na pytanie, czy można wprowadzać niezgłoszone psy na wystawę.

[quote name='panbazyl']To temat o wystawie krakowskiej. [/QUOTE]
Poważnie? ;) Patrząc po ostatnich postach to temat o tym jak spławić zadających pytania...a to do stronki odesłać, a to niech "se" skoczą po kiełbaskę ;) Znaczy taki temat bardzo uniwersalny, którego moim skromnym zdaniem nie można zawężać do wystawy krakowskiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa']W Krakowie będę po raz pierwszy, więc nie wiem jak to tam wygląda, ale generalna zasada jest taka, że na wystawach mogą przebywać jedynie psy wystawiane/zgłoszone.
W praktyce wszystko zależy od służb porządkowych. Czasami "kordon" jest szczelny (z reguły dotyczy to halówek), a czasami nikt nawet ksiązeczek zdrowia nie sprawdza i generalnie nawet z tygrysem bengalskim można wejść ;)
Jako wystawca jestem przeciwny wprowadzaniu na teren wystawy psów innych niż zgłoszone, no chyba że dotyczy to papików lub bejbików zabieranych dla otrzaskania się z atmosferą wystaw.[/QUOTE]


dzięki za odpowiedź, jeśli bym nie musiała to bym nie ciągnęła "gówniarza" , ale czasem tak jest, że nie ma z kim zostawić na cały dzień młodego psa i dlatego chciała bym go zabrać z dorosłymi./gdyby był zgłoszony szedł by w baby/ Mam nadzieję, że nas wpuszczą, mamy klatę więc młody nie będzie przeszkadzał. Zdaję sobie sprawę, że na teren wystawy powinni wpuszczać tylko psy które są wystawiane- ale różnie to właśnie bywa, i tak naprawdę tylko w Katowicach spotkałam się z NIE przy próbach wejścia nie zgłoszonych psów

A tak z innej beczki- 40zł za parking to też jakieś przegięcie :mad: , wszystko drożeje- zgłoszenia, paliwo, autostrady zrobili płatne i jeszcze parking z taką ceną - a potem się dziwią, że w rasie wystawiane są 1-2 psy albo w ogóle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...