Jump to content
Dogomania

Szeniak czy dorosły pies?


Kiessa

Recommended Posts

W moim przekonaniu to raczej szczeniaki się lepiej adaptują :roll:

Dorosły pies moze już miec jakieś nawyki, nie zawsze łatwe do oduczenia, ale za to jest mniej z nim problemów, jeśli chodzi o sikanie, smycz9jeśli był tego oczywiscie wczesniej nauczony).Szczeniakiem natomiast-szczególnie małym- trzeba sie zajmowac praktycznie cały czas, maluch sika w domu gryzie wszystko.Ale za to szczeniaki mają w sobie taki urok ,że wiekszość osob woli go kupić anizeli dorosłego psa

Link to comment
Share on other sites

Kiessa, co Ty się tak powtarzasz? ;)

Wszystko zależy od tego gdzie pies był wcześniej. Jeśli masz pewność, że pies był u odpowiedzialnych ludzi, którzy go odpowiednio socjalizowali i wychowywali to możesz kupić i dorosłego.

Jeśli masz szczeniaka to owszem, czeka Cię dużo pracy, trzeba mu poświęcać jak najwięcej czasu, ale to Ty go wychowasz, Ty mu wpoisz zasady, które obowiązują w Twoim domu od początku.

A dorosły pies może mieć wpojone nawyki, których Ty nie akceptujesz i wykorzenienie ich, może zabrać nie mniej pracy niż przy szczeniaku...

Szczeniaki adaptują się doskonale! Już po paru dniach są "u siebie", u dorosłego to znacznie trudniejsze... :roll:

Ja wolę szczeniaki. Po pierwsze dają mnóstwo radości, po drugie- jestem pewna, że to ja go wychowam...

Link to comment
Share on other sites

Mysle tak jak moi poprzednicy, ze wybor zalezy od Ciebie, ale szczeniak wedlug mnie jest lepszy pod tym wzgledem, ze Ty sama go ukladasz, w swoj sposob...Mozesz go nauczyc nie tylko komend, ale i wielu sztuczek, czego nie nauczysz juz doroslego psa(chyba ze juz to bedzie umial).

Pozatym szczeniaki sa zawsze takie kochane i nawet kiedy nabroja nie mozna sie na nie dlugo gniewac :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...