Jump to content
Dogomania

Naj, naj staffik


Franco

Recommended Posts

Myślę, ze głównie specyficzna uroda powoduje względne zainteresowanie, choc ja nie nazwałaby pięknym choćby boksera, który do dzis jest chętnie kupowany. Dziwne to wszystko.

Psiaków takich jak boksery(mówię tu o prawdziwych bokserach-bez urazy),staffiki czy AST nie kupuje się dla urody-od tego są inne psiaki :D

To smaczki dla tych,co lubią siłę,muskulaturę,zdecydowanie,szybkość i pewną niezależność-chociaż rasy te nie są pozbawione specyficznej urody-ale tylko dla koneserów :wink: :lol:

Piękne te wasze stafiorki :D

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że jednak nie dokońca tak jest. Mi się te psy strasznie podobają, w ogóle uwielbiam molosy i dla mnie są śliczne. A znam ludzi którzy kupili takiego psa nic o nim nie wiedząc tylko ze względu na urodę... co nie było przemyślaną decyzją i źle sie skończyło...

Z drugiej strony dużo osób jest zrażonych do tych psów nie ze względu na ich urodę, a przez nagonkę w mediach. I jest tak, że widząc staffika się nim zachwycaja do momentu, aż nie dowiedzą się jaka to rasa :roll:

Link to comment
Share on other sites

...Czy określenie "STAFFORD" odnosi się do staffików czy amstaffów?? :roll:

Niestety jest z tym problem. Amerykanie mówią tak o swoich amstaffach. Europejczycy nazywają tak staffiki. Polacy natomiast ze względu na popularność astów nazywają tak właśnie je.

U nas, jak i w reszcie Europy miano stafforda powinien nosić Anglik.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie mozna by odniesc do tej i tej rasy,gdyz to pochodzi od STAFFORDSHIRRE - nazwa hrabstwa w Wielkiej Brytani , a i Staffik i Am'staff ten czlon w swojej nazwie rasy posiadają.Mimo wszystko przylgnelo do Am'staffów i raczej jak ktos pyta o STAFFORDA ma na mysli AMERICAN STAFFORDSHIRRE TERRIER-a.

NAJ,NAJ STAFFIK - INT.CH. MULTI.CH.ITALY ZW.SWIATA,ZW.EUROPY :

suczka-

BEAUTYGIRL DEI BULLS DEGLI ORSI

o: AMBASADOR OF JUMPING FLASH

m: MOOSSKEL BELLA IL BAMBINO

a takze psiaczek - MULTI CH. MOOSSKEL GOGET EHM

Fotki jak mi sie uda wsadze pózniej O.K.??

Link to comment
Share on other sites

Staff-ka... niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale shirre znaczy hrabstwo, więc w prostym tłumaczeniu jest to terrier (pies) na byki z hrabstwa stafford :D

A wiecie jak najczęściej określa sie stafika w stanach? BULlTERrIER :-? :o :roll:

Najprostszy podział byłby na ast, stafik i bulik. Po co mieszać gdy jest tak prosto. Ewentualnie staford ang. amerykański. I juz.

Syliwa, ludzie kupują boksery bo istnieje obiegowa opinia, bardzo silnie zakorzeniona, że bokser jest świetnym, bezproblemowym psem rodzinnym. Łagodny, przyjazny, kocha dzieci, nie choruje i nie wymaga specjalnej pielegnacji. Poza tym obronny. Czy tak jest?

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak Marto - Staffik byl psem wyhodowanym "na byki" .jeden Staffik chytal skutecznie wielkiego wolu za chrapy i po pewnych zmaganiach obalal go na ziemie, albo dla ulepszenia efektu puszczali jeszcze pare innych psiaków ,które "doczepialy" sie wolu i tak wspólnie powalali zwierzę - nie powiem aby mnie to podniecalo :evilbat:

Do tego tez dochodzilo "mordowanie" gryzoni(ale w tym lepszy okazal sie Bullek , a na koniec wymyslili psie walki ,a to sie bardzo spodobalo Amerykanom,którzy zapragneli miec takiego psa.Zciagneli Staffiki na swój kontynent i tam zaczeki je "ulepszać" gdyz jednak te zwinniejsze przynosily lepszy efekt podczas walki. Tak tez drobnymi kroczkami stworzyli ,wieksza ale bardziej w sportowym typie "wersje psa walczacego" , Staffik w walkach z drugim psem nie sprawdzil sie tak jak by tego chcieli -byl za malo widowiskowy!!!!. A,ze uszy byly bardzo narazone na "wybitne" skaleczenia - uchlastali i już , ogona nie bo okazywal sie bardzo przydatny przy utrzymaniu równowagi.

Z tad tez nazwa PIT BULL = walczacy pies na byki, mniej wiecej o to im chodzilo.No i tu wkroczyli Anglicy,gdyz niezbyt sie im spodobalo,ze Amerykanie tak jakby "ukradli " im rasę i ja ulepszyli( do dzis przeciez PIT nie jest uznawany przez FCI) ,w takim ukladzie Amerykanie "zmodernizowali" walecznego PIT-a i powstal STAFFORDSHIRE TERRIER AMERYKANSKI(American) ,takze nazwa hrabstwa zostala w czlonie - i kazdy do dziś jest zadowolony(domniemam) .Am,staffa zarejestrowalo FCI bez problemów.

Sorrki jak cos nie tak wyszlo jak chcialam napisać,ale to tak wlasnymi slowami - a historie znam poniekad z Amerykańskich czasopism i kiedyś posiadalam(pozyczona)historię rasy STaffordshire Bull Terrier angielskiego autora,niestety w wersji niemieckiej,wiec moglam cos nie doczytać :oops:

Link to comment
Share on other sites

BossTone- witaj,,

tak wyjazd aktualny,no chyba ze w tym samym czasie zbiegnie mi sie wyjazd do Czech do krycia :( , nie wiem bo taka dziwna ta ruja :roll:

Dziekuje ,Maluchy juz prawie wszystkie w nowych domkach.Ostaly mi sie jeszcze dwie sulki - takie "uwysyny edne" ,jedna jest tak przekochana,ze musi znależć bardzo,bardzo zyczliwych opiekunów..

Pozdrówka :drinking:

Link to comment
Share on other sites

BossTone- witaj,,

tak wyjazd aktualny,no chyba ze w tym samym czasie zbiegnie mi sie wyjazd do Czech do krycia :( , nie wiem bo taka dziwna ta ruja :roll:

Dziekuje ,Maluchy juz prawie wszystkie w nowych domkach.Ostaly mi sie jeszcze dwie sulki - takie "uwysyny edne" ,jedna jest tak przekochana,ze musi znależć bardzo,bardzo zyczliwych opiekunów..

Pozdrówka :drinking:

Staff-ko to ja sie decyduje na wyjazd a Ty teraz odpadasz ?Nieladnie :evilbat: :wink:

:drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

macie jakies namiary na fotki Bena z Hambalek i Fay Sirius Atlet CS - jakoś nie moge znaleźć a chciałbym się przyjżeć rodzicom mojej Diny.

Z Benem nie ma problemu,

4max.gif

ben.jpg

ben.jpg

Ostatnie kiepsko mi wyszło :roll:

Zdjęcie Fay, jak będziesz cierpliwy, to za parę dni powinienem dostać, więc wkleję.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...