Jump to content
Dogomania

Mam pytanko dotyczącej brązowej odznaki ? i NIE TYLKO


Laura:)

Recommended Posts

1. Minimalny wiek egzaminowanego - 8 lat,
2. Teoria :
zachowanie konia;
prawidłowe zachowanie się przy koniu i podstawy pielęgnacji;
podstawy żywienia i technika żywienia;
podstawy zdrowia konia;
podstawy eksterieru, maści i odmiany;
podstawy teorii jazdy konnej;
dosiad i jego rodzaje;
rodzaje pomocy;
podstawowe figury na ujeżdżalni;
zasady zachowania na ujeżdżalni;
sprzęt jeździecki i strój do jazdy.

Praktyka:
prawidłowe podejście do konia;
prawidłowe odczytanie i interpretacja reakcji konia;
prowadzenie w ręku i wiązanie;
siodłanie i kiełznanie, podstawowe dopasowanie rzędu;
pokazanie na czworoboku (wg załączonego programu) podstawowych trzech chodów konia w prawidłowym dosiadzie ujeżdżeniowym i z prawidłowym użyciem pomocy.
Obowiązują ogólne zasady z przepisów dyscypliny ujeżdżenia.
pozytywne zaliczenie części ujeżdżeniowej jest warunkiem koniecznym do przystąpienia do części skokowej, podczas której należy pokonać 4 pojedyncze przeszkody o wysokości 70 cm, w tym jedna przeszkoda to cavaletti ułożone z trzech drągów z kopertą pokonywana z kłusa (wysokość przeszkód dla kuców - zależna od kategorii kuca, maksymalnie 60 cm);
Drugie nieposłuszeństwo konia, upadek jeźdźca lub konia - eliminują z egzaminu.
pokazanie galopu w półsiadzie na odcinku jednego okrążenia placu lub ujeżdżalni zakończonego zatrzymaniem (przez kłus) przed określoną linią. Przekroczenie linii powoduje automatycznie eliminację.

3. To pytanie chyba już było,

4.Przystępując do egzaminu musisz mieć konia chyba że jedziesz na obóz jeździecki , który zakończony jest BO i wtedy to stadnina udostępnia Ci konia,

Galopu uczysz się jeśli czujesz się na siłach dużo też zależy od instruktora. Ja osobiście galopowałam już na 5 jeździe. Bez galopu nawet nie podchodź do egzaminu strata kasy. Jeżdżę od 4 latach i dopiero teraz przygotowuje się do egzaminu.

5. Ćwiczenia ?

6. O co konkretnie pytasz ?

Link to comment
Share on other sites

Magdalenkl, bzdura. Nie trzeba mieć własnego konia. Na odznakę możesz miec konia swojego albo wypożyczonego ze stajni, w której się egzamin odbywa.

Laura - Galopu uczysz się, kiedy swobodnie anglezujesz w kłusie, dajesz radę mieć spokojną rękę, masz równowagę, nie masz problemu z jazdą kłusem ćwiczebnym, z półsiadem, kiedy umiesz używać pomocy w miarę niezależnie od siebie, masz stabilny dosiad i umiesz prowadzić konia w pewny sposób. Wtedy powoli, pod okiem instruktora, możesz myśleć o nauce zagalopowań i galopu. I nie ważne, czy jeździsz tydzień czy rok. Bez tego ja swoich uczniów na galop nie zapraszam.

Skoki to już jak umiesz galopować swobodnie w pełnym siadzie i w półsiadzie, najpierw nauka na cavaletti w stępie, kłusie, galopie, potem małe przeszkody, 40-50cm. Pojedyńczo, po dwie, po trzy.

Co do odznaki - na stronie PZJu masz wszystko napisane. [URL="http://www.pzj.pl"]www.pzj.pl[/URL]
Bez dobrej umiejętności galopu i skoków nawet nie próbuj się zapisywać.

Co musisz umieć na zawody? Dobry dosiad, równowaga, pomoce aktywizujące i wstrzymujące, półsiad i galop w pełnym siadzie, zmiana nogi (czy poprzez lądowanie na prawidłową nogę, czy zmiana przez kłus, czy lotna), łydka na odskok, liczenie odległości, refleks w sytuacjach nieprzewidzianych.

Domyślam się, ze dopiero zaczynasz - jeszcze długa droga przed Tobą.

Edited by emhokr
Link to comment
Share on other sites

Mhm. Fajnie. Długo. Długo to znaczy? Rok, dwa, kilka miesięcy? Twoje pytania sugerują, że nie jeździsz ani długo, ani dobrze. Skoro nie galopujesz, a tak sugeruje Twoje pytanie, to do odznaki brakuje Ci bardzo dużo.
Mam wrażenie, że gdybym wsadziła Cię na moje konie nie ruszyłabyś z miejsca. Ucz sie pod fachowym, dobrym okiem.

Jak dostałam pierwszego konia małam 16 lat i myślałam że wiem wszystko. Prawie 4 lata temu spadły mi DOPIERO klapki z oczu. Nie umiem wiele, bo będę się uczyła całe życie. NIgdy nie powiem, ze umiem jeździć. Jeżdżę 20 lat, od 7 roku życia. Zaczęłam jazdę z kimś mądrzejszym, w końcu mam nadany sensowny kierunek.

Link to comment
Share on other sites

Eee..Laura...wstaw SWOJE zdjęcia, z TOBĄ na koniu...
Dałaś ciała, mała :) Masz 12 lat (sprawdziłam w profilu), osoba na zdjęciu jest dużo starsza, poza tym bez odwiedzenia Twojego profilu widać po tym, jak się wypowiadasz.
Kłamstwo ma krótkie nogi.

Obawiam się, że na moim koniu jednak z miejsca nie ruszysz, a jak ruszysz, to nie skręcisz, nie zatrzymasz :) Ale zapraszam - pod Wołominem jesteśmy, będziesz w okolicy -- proszę :) Szkoda, że nie dasz sobie rady.

Rety, już 4 lata jeździsz?! WOW! Gratuluję. Ja tylko 20.
Ale nadal jeźdżę jak rekreant - kwestia samopokory :)

A tu ja na zawodach - takie pierwsze lepsze z brzegu ;] Głupio wyszłam :)
[IMG]http://i202.photobucket.com/albums/aa125/evellyn84/celebrities-anky-van-grunsven-866156.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A teraz na poważnie - w internecie łatwo jest ściemniać. Bujać. Tylko trzeba wiedzieć, że są sposoby na sprawdzenie.
Na zdjęciu oczywiście nie jestem ja, tylko Anky van Grunsven na koniu Salinero.

Myślę, że przesadziłaś. Będziesz miała Lauro tyle odwagi, żeby się przyznać?

Ty, Lauro, albo dopiero zostałaś z lonży puszczona, albo dalej na niej jesteś, bo kombinujesz i marzysz. Marzenia - dobra rzecz, ale nie przerost formy nad treścią.

A zdjęcia ukradłaś.

Edited by emhokr
Link to comment
Share on other sites

emhokr tyle wiesz co przeczytałaś wogule mnie nie znasz i niewiesz jak jeżdżę konno :evil_lol:
Troche mam daleko do wołmina , ale jak bedę napewno w pobliżu z chęcia wsiade na twojego konia !!
Ale jak wątpisz w moje umiejętnoiści ZAPRASZAM przyjdzi i zobacz włodzice małe za bolcem .
Czekam ;)

Edited by Laura:)
Link to comment
Share on other sites

xd:crazyeye: :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Taka z ciebie niby koniara ??
Widac właśnie :evil_lol:
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]jeździsz tak jak bys ujezdżała konia na biegunach a i jeździsz gorzej niż wyglądasz :diabloti:[/FONT][/COLOR]
[FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT]
[FONT=MS Shell Dlg 2]Ps. Twoje ajkiu spada dwukrotnie ...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...