Jump to content
Dogomania

tatuaż u szczeniąt i chipowanie


Alojzyna

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]O ile wiem, za tatuowanie w ZK przy przeglądzie miotu jest cennik związkowy i już. Dopłata jest za dojazd do hodowli. Natomiast chipowanie kosztuje bardzo różnie, może byc nawet bezpłatne - np w łodzi kiedyś tak można było na Marmurowej (myśmy tam zachipowali nasze psy).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

...u nas w zwiazku niestety sie placi za tatuowanie-8 zl. ale prawdopodobnie do listopada wszystkie ZK musza zaopatrzyc sie w czytnik bo wg prawa od listopada nie obowiazuja tatuaze jako identyfikacja psow w ZK w Polsce!! To jest narzucone przez Zarzad Glowny w Belgii.
Ciekawe jak bedzie w praktyce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tkacka']...u nas w zwiazku niestety sie placi za tatuowanie-8 zl. ale prawdopodobnie do listopada wszystkie ZK musza zaopatrzyc sie w czytnik bo wg prawa od listopada nie obowiazuja tatuaze jako identyfikacja psow w ZK w Polsce!! To jest narzucone przez Zarzad Glowny w Belgii.
Ciekawe jak bedzie w praktyce...[/quote]

Tkacka, to byłaby super wiadomosc.
Moge spytac jakie jest jej zródło ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszynoska']no nie wiem , to jak będzie można wzrokowo odróżnic rasowca od nie ????

właśnie tatuowałam niedwno szczenięta i do każdego malucha wybranego przez przyszłych właścicieli dopasowałam imię

i to zostało zapisane w karcie miotu i w metryce

a czytnika sobie przeceiż nie kupię[/quote]

a co to ma do rzeczy, bo nie bardzo Cię rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='małyskrzat']
Tym bardziej że tatuaż po kilku latachżycia pieska przestaje być czytelny.(przynajmniej w pachwinie- nie wiem jak w uchu)[/QUOTE]

o jakich latach mówimy:p :shake: moja Dulka ma 10 miesięcy i juz tatyażu nie mozna odczytać:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszynoska']no nie wiem , to jak będzie można wzrokowo odróżnic rasowca od nie ????

właśnie tatuowałam niedwno szczenięta i do każdego malucha wybranego przez przyszłych właścicieli dopasowałam imię

i to zostało zapisane w karcie miotu i w metryce

a czytnika sobie przeceiż nie kupię[/quote]

Ja tam nie narzekam, mam 6 psów z których 2 maja tatuaz, reszta ma chipy, ani hodowcy ( ani ja na zdjeciach) nie mielismy problemu z rozroznieniem szczyli.
A odroznienie rasowca od nierasowca.. A kto o to dba na codzien :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiedyś szczenięta tatuowałam w wieku 5 tygodni, żeby na przegląd w wieku 6 tyg. tatuaż był już wygojony. Ale w ubiegłym roku tatuowałam podczas przeglądu (szczeniaki miały wtedy 7 tygodni.
W tym roku też będę tatuować podczas przeglądu (6 tygodni i 2 dni).

Link to comment
Share on other sites

Mój owczarek miał robiony tatuaż w wieku 8 tygodni, ponieważ uszka szczeniakom się nie rozwinęły wystarczająco - jak mają za małe uszy to właśnie tatuaż po paru latach może się rozejść i stać mało czytelny. Tak mi powiedziała hodowczyni.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś wie czy działa Ogólnopolski Rejestr Zwierząt? Wchodzę na ich stronę, ale po wpisaniu numeru chipa nie pojawiają się dane psa! Pies był zaczipowany w sierpniu ub. roku i został zarejestrowany w bazie danych (mam taką nadzieję, bo robił to weterynarz...) Gdzie to można sprawdzić? Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Ja tam nie narzekam, mam 6 psów z których 2 maja tatuaz, reszta ma chipy, ani hodowcy ( ani ja na zdjeciach) nie mielismy problemu z rozroznieniem szczyli.
A odroznienie rasowca od nierasowca.. A kto o to dba na codzien :roll:[/quote]
mnie nie chodziło o to że nie rozpoznam swoich szczeniąt :crazyeye: jesteśmy z nimi dzień i noc i już kilka dni po urodzeniu potrafimy je rozróżniać

chodzi mi o to, że np, na wystawie w razie wątpliwości ( a zdażają się przypadki podkładania innych psów) tatuaż jest od razu widoczny i wtopa murowana ;)

z czipem jest więcej zachodu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...