Jump to content
Dogomania

Kupno owczarka z rodowodem


Recommended Posts

Na początku wszystkich witam.
Mam takie pytanie che kupić szczeniaka owczarka niemieckiego długowłosego oczywiście z rodowodem przeglądam oferty i pieski maja różne rodowody różnych organizacji ZKwP, PKPR, PFK. Czy może ktoś mi wytłumaczyć na czym polega różnica czy np. pies z PFK lub PKPR nie jest w pełni rasowy?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Wiem, że minął już rok od tego postu, ale może komuś się przyda:

Rodowód potwierdza pochodzenie psa, czyli podaje jego przodków. W Polsce jest wiele organizacji kynologicznych i każda z nich ma inne wymogi do hodowlanki - zdobycia przez psa/sukę uprawnień hodowlanych.
Generalnie wszystkie psy z rodowodem są rasowe, ALE pytanie czy kupujemy psa na kolanka czy na wystawy i do hodowli.

TYLKO i WYŁĄCZNIE rodowody ZKwP są honorowane na całym świecie i przez wszystkie organizacje. Rodowody PKPR, PFK, ZHPR, etc. NIE. FCI uznaje tylko "swoje" organizacje i tylko z rodowodem FCI wejdziesz na każda wystawę.

PKPR itp też maja szerokie uznanie na świecie ale nie aż takie jak ZKwP

A ponieważ nigdy nie wiadomo co nam do głowy przyjdzie kiedy nasz pies jest już w domu, to najlepiej mieć takiego z rodowodem FCI!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Witam serdecznie! Rodowod jest oznaka rasowosci...ale Kochani nie zdrowia...tak jak moj przedmowca napisal...zalezy do czego Nam pies potrzebny. Czy ma byc przyjacielem, czy chcemy otwierac hodowle...lub jezdzic z psem na wystawy. Znam taka sytuacje...kiedy jedni Panstwo przyjechali ogladac szczeniaki do Hodowli z ktorej mam swoja Lucy...Kolega Pana ktory przyjechal  ogladac szczeniaki, ma znajomego, ktory ma tzw hodowle FCI...po znajomosci zaproponowal za szczeniaka 3tys pln.....Tymczasem corka tych Panstwa uzbierala 1500pln na swojego upragnionego ONKA....Co dalej...Panstwo zobaczyli psiaki...i dzwonia do tego...FCI...cyt: Chcesz zobaczyc piekne 2,5 miesieczne Onki...wieksze od Twoich 4 miesiecznych?....Zdrowe i grubej kosci...za 1200pln... Reasumujac...trzeba strasznie uwazac... I najpierw samemu okreslic do czego Nam pies...Czy przyjaciel czy...robimy cos dalej..Pozdrawiamy serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam serdecznie

Mam owczarka niemieckiego długowłosego (sukę) z rodowodem. Obecnie ma 2 lata. W przyszłym roku chciałabym ja dopuścić do pokrycia przez  psa tej samej rasy także z rodowodem. Co muszę zrobić ,żeby jej potomstwo otrzymało rodowód? 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...