Jump to content
Dogomania

sunia w typie labka po szkoleniu oddana do raju na łańcuch (s.14)-prosimy o pomoc!


joanna83

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joanna83'][B]
Bakteria[/B] trzeba w tej sytuacji zapytać deklarowiczów, czy zgodzą się, aby pieniążki te zostały przekazane na szkolenie Saby/hotel ze szkoleniowcem.
Ja napiszę na fb do Anny A. i do Pipi przez dogo, które wpłaciły na moje konto.[/QUOTE]

OK, czyli Saba dalej szuka DT, DT ze szkoleniowcem? Nie zostaje u kaszanki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pędzelopka']Kaszanka żyjecie ?[/QUOTE]


Żyjemy - ale net nam nawalił :) - teraz z roboty piszę

Z Sabą jest ok. Dziewczyna jest w porządku nie jest moim zdaniem przypadkeim ADHD, ale obowiazkowo musi mieć docelowo dom z ogródkiem, ona chodzi z nosem przy ziemi, coś grzebnie szuka, jest aktywna, jak wychodzę do neij, już czeka nasłuchuje człowieka. jak widzi mnie to już nie skacze na mnie, ale podskakuje z łapami górnymi i stawia je spowrotem na ziemię - więc to już cieszy, na męża i dziecie niestety zdarzy jej sie skoczyć z łapami, ale poćwiczymy. Młodsza córka póki co boi się jej, wyraźnei to widać i mówi o tym :( . Saba umie juz dwie komendy i naprawdę je wykonuje na rozkaz :D - siad i podaj łapę ( te drugie załapała po 5 powtórzeniach. :) Moim zdaniem nie jest tak źle, ale trzeba jeszcze dużo czasu........ zanim będzie normalnie ułożonym psem. Na spacerze bardzo ciągnie ale uczę ją chodzić bliżej człowieka. Pociągneła - zaterzymujemy się, zazwyczaj sama siada i patrzy w oczy co dalej. Czekam chwilkę w spokoju i ruszamy dalej. Póki co spacery straszne są, ale zobaczymy czy będzie lepeiej.

Mogę nadal w domu nie mieć neta, wiec nie martwie sie o Sabę. :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięuję Ula ( mam nadziję że ja również nie pomyliłam imienia :))twoja metoda jest przydatna - dla psiaków któe w domu buszują - a Saba przebywa na pdwórku - ma kampana do zabawy - ganiają się razem.W weekend Michał przebywał z nimi i rzucał Sabie patyka- ganiała jak oszalała, później z sąsiadów suką gania wzdłóż ogrodzenia.... cały czas również czuwa, i szczeka jak coś usłyszy - wiec w sumie sie nie nudzi i ma cały czas zajęcie. Ale dziękuję bardzo za radę - ona jest przydatna szczególnie dla takich rozwichrzonych stworxzeń :D ale jeszcze jej nie stosowałam na Sabce.

Edited by kaszanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Dzięuję Ula ( mam nadziję że ja również nie pomyliłam imienia :))twoja metoda jest przydatna - dla psiaków któe w domu buszują - a Saba przebywa na pdwórku - ma kampana do zabawy - ganiają się razem.W weekend Michał przebywał z nimi i rzucał Sabie patyka- ganiała jak oszalała, później z sąsiadów suką gania wzdłóż ogrodzenia.... cały czas również czuwa, i szczeka jak coś usłyszy - wiec w sumie sie nie nudzi i ma cały czas zajęcie. Ale dziękuję bardzo za radę - ona jest przydatna szczególnie dla takich rozwichrzonych stworxzeń :D ale jeszcze jej nie stosowałam na Sabce.[/QUOTE]

Imienia nie pomyliłaś :) co do tej metody to ona wyczerpuje psychicznie psa więc dla Sabci jak najbardziej wskazana ;) Jak zrobisz to napisz co zauważyłaś bo moje obiboki uwielbiają to mimo,że i tak większość czasu spędzają śpiąc na kanapie ale jak widzą jaki prezencik szykuję są bardzo pobudzone i szczęśliwe,że będzie zabawa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Czyli mam zapakować to pudło i dać jej do rozrywania na podwórku? - ja sięboję że mój fox bardziej tym zaintreresowany będzze :D - Ula sprawdzę jutro i dam ci znać jak poszło.[/QUOTE]

Dokładnie tak, zapakuj jak się da najdokładniej by miała zabawę na dobrych parę minut :D potem tylko sprzątanko czeka :D jak rozpakuje prezent ;)

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :cool1: - zmieniam przeznaczenie mojego bazarku torebkowego na Tarę z[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223517-Terierkowaty-zapchlony-woreczek-na-ko%C5%9Bci-sam-na-pustostanie-pomocy-%28/page5"] tego[/URL] wątku, która przyjeżdża do mnie na DT jutro, będziemy potrzebowały jakiejś lepszej karmy itp. a że Saba już nigdzie nie jedzie i nie ma tak pilnej potrzeby finansowania transportu, pomyślałam, że Tarze się też trochę kasy przyda...

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie skopiować wiadomosć od Uli :

" Jest fajne proste ćwiczenie by zmęczyć psa (psychicznie) w rolkę po papierze toaletowym włóż kawałeczek żółtego sera lub smakołyki lub cokolwiek Twoje psiaki lubią ,zagnieć ta rolkę potem jak masz jakiś dodatkowy karton lub niepotrzebną szmatkę zawiń to tak by pies tak szybko nie dostał się do zdobyczy.Zabawa na 15 min a wyczerpuje umysł,że hej pies kombinuje jak dorwać się do smakołyku i męczy się nie tyle fizycznie co psychicznie i potem po wysiłku odpoczywa :-D spróbuj może się sprawdzi i u Ciebie :smile:
Pozdrawiam i życzę powodzenia ;-) "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...