Jump to content
Dogomania

Baryłeczkama 30 kg nadwagi i 650 zł długu...Prosimy o pomoc!


BUDRYSEK

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nathaliena']Mój Bari też ważył 53kg, jak trafił do mnie ze schroniska. Po karmie light przy maksymalnie zaniżonej dawce- 300g nie schudł nawet kilograma. Polecam karmę weterynaryjną leczącą otyłość, dla mnie rewelacja Purina Obesity OM, cena ok. 200-230zł/14kg, dawkowanie jest niskie, więc starcza na dość długo, to lepsze niż zanizanie maksymalne karmy bytowej i kombinacje, nie można kombinować ze zdrowiem psa. ŻADNYCH smakołyków i dokarmiana, tylko karma, zalecam dawkę podzielić na 3 razy dziennie. Dodałabym preparat na stawy, bo jednak to ogromne obciążenie dla nich. Krótkie spacerki na początek, żeby nabrała kondycji. Pewnie mocno sapie, przy takiej nadwadze? U nas sapanie było nieustannie. Radziłąbym też ograniczyć chodzenie po schodach (mam na myśli dużą ilość oczywiście), ale nie jestem ortopedą, tak nam zalecano. Mój Bari aktualnie z 53 kg przeszło na 36 w chwili obecnej. Jest u mnie od czerwca, karmę odchudzającą wprowadziliśmy w lipcu. Zjadł 2 worki, później chudł już na bytowej, z zaniżoną optymalnie dawką.[/QUOTE]

Mojego zaczęłam odchudzać RC Obesity. Wet powiedział że pies powinien jeść maksymalnie dwa razy dziennie a to ze względu na długi proces trawienia który jest inny niż u człowieka. Jeżeli dostaje jeść trzy razy dziennie to dostaje w czasie kiedy poprzednie jedzenie nie zostało jeszcze strawione. Takich rzeczy dowiedziałam się niedawno, dwa tygodnie temu. Do kogo kaska na podróż?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...