Jump to content
Dogomania

Lejdusika dzikuska ;)


Dzikie nieporadne

Recommended Posts

To się cieszę że moja nie jest specjalnie wybredna :D I tak sobie czytam i czytam o tym  BARFie i okazuje się że objawy Lejdi bardziej niż do zwyrodnień stawów pasują do niedoborów wapnia! ( Byłyśmy u veta, ale ona nie zrobiła szczegółowych badań, uznała że nie jest to konieczne) To teraz kości, jak nie kości to tabletki z wapnem , jak pomoże to znaczy że to jest to,jak nie, to znaczy że zwyrodnienia i po staremu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale na diagnozę zwyrodnienia, to rtg powinno być ;)

Moja Tora ma zdiagnozowane początki zwyrodnienia. Wet zasugerował suchą karmę dla psów z problemami zwyrodnieniowymi :/

Jeszcze w gabinecie, wyprowadziłam weta z błędu i kategorycznie odmówiłam karmienia psa suchymi bobkami :D

Więc została suplementacja na stawy osobno, a nie w jedzeniu ;)

Jedyne co jej podaję na stawy, to glukozaminę (przeznaczoną dla koni) i efekty widać.

Co prawda, ograniczyłam jej też aport i nie biega przy rowerze, ale tak poza tym, to wszystko inne pozostało bez zmian ;)

 

Wapń możesz podawać w postaci zmiażdżonych w moździerzu skorupek z jaj kurzych ;)

Link to comment
Share on other sites

Skoro o jedzeniu mowa, możesz mi podesłac w końcu skład karmy, którą jada Lejdi?
Kiedyś nam się o tym zgadało, a potem sprawa ucichła :p

 

Mój jak jest głodny to zaczyna gadac :D

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj sobie szłyśmy chodnikiem, gdy nagle z krzaków, tuż obok Rilli wyskoczyl kot! Kot się najeżył i stoi, Rilla stanela i sie najeżylą, ja szybko chwycilam Rillę na ręce, ona się we mnie wtulila i wtedy...Lejdi zauważyła że jest kot! Skoczyła na niego z warkotem, on szybko umkną spowrotem w krzaki ja :
-Lejdi nie wolno tak!
Wtedy Rilla mnie dziabneła w brodę xD

 

DSC04395.JPG                                            DSC04401.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ale Wam zazdrościmy psich znajomości i spacerów! U nas w mieście, choć sporym (z google wynika, że w 2006 roku było 6231 osób, chociaż teraz jest ich o wiele więcej) nie ma zbyt wielu psiarzy, a jak już są to wolą spacery indywidualne :/ 

I szkoda.. :(

Piękne zdjęcia w muszce!

Link to comment
Share on other sites

Łatwo o nadwyrężenia, zwichnięcia itd. kuśtykanie , jak źle skoczy, zmęczy się itd., większa podatność na takie drobne urazy...Na razie BARFa zawieszam ze względów finansowych, po rozpoczęciu studiów, musze sobie dokladnie wszystko finansowo obliczyć,v więc może za 1-2 miesiące...W tym czasie Lejdi dostaje tran  = vit.D do syntezy wapna i fosforu, może czasem jej dam coś z kością żeby się przyswajały, w tym czasie...

 

 

A wczoraj bylam z Rillą na spotkaniu fretkowym....

 

11231094_900165240039130_550111053962310

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=87XS9yYiRfY

Link to comment
Share on other sites

Jak mi wychaczycie takie szelki dla fretki to ja bardzo chętnie :P Po za tym  jak ma takie  duperele to moze ktoś najpierw sie zapyta po co naobwieszałam ją jakimiś gumkami i brelokami xD  Po za tym to uświadamia, jak taka godzilla przegryzie komuś rękę na wylot to napewno trafii ...

 

 

Dzień zwierzaka!

 

W wiaderku jest Can -vit 

 

DSC04751.JPG

 

DSC04752.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...