Jump to content
Dogomania

W jakim kierunku zmierza hodowla Dogo Argentino w Polsce ?


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

monika

Rozumiem, wydaje mi się, że wystarczy zmienić sposób treningu, zmienić metodę. Na pewno jest przetrenowana, ale wyglądała na spokojnego i dobrze utrzymanego psa. Więc dramatu nie ma. Ona nigdy nie będzie bóg wie jak szeroka, nie ma po prostu szerokiego frontu, rosnąć już też nie powinna w górę. Z czasem nadrobi, byle nie aż tak intensywnie, jej organizm wysłał ostrzeżenie, że ma dosyć, odpocznie i będzie dobrze, jestem pewien.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]S.W.[/B] przykro, że masz Chimę za kiepa, ignoranta. jest to człowiek o trzy klasy inteligentniej się wypowiadający od ciebie. wyśmienicie odczytuje twoje zagrywki. pozytywnie podsumował twoje wypracowania, miernie ocenia następujące po nich dywagacje. ty i effa dalej błaznujcie symultanicznie, czujemy się jak królowie. [B]Chima[/B] dzięki z krajówkę z Gdyni, ze zdjęć trudno scharakteryzować. ładne młode psy, muszą jeszcze się rozwinąć. zgadzam się z tym co napisałeś. warto spojrzeć na opuszki, czy coś nie utkwiło w nich albo nie są poździerane.

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nie wydaje mi się żeby Weaver uważała mnie za frajera, nie prowokuj jej na siłę. Jej posty oceniam bardzo pozytywnie, gorzej jest z komentarzami do takich userów jak Ty czy inni, którzy się tu pojawiali prowokując tylko. Effa to inna bajka, ją znam od lat i po prostu nasze drogi się rozeszły kynologicznie of course. Nie chce mi się z nią rozmawiać, bo wiem, że później wszystko wynosi dalej, a nie życzę sobie tego. Stąd ban na nią na DGM. Zdjęcia pokazują tyle ile się udało zrobić, nie wróciłem jeszcze do zdrowia i mam problem z trzaskaniem dobrych zdjęć, a potrafię zrobić dużo lepsze, te jednak nie wyszły tragicznie. Pies wystawiany miał przyżółconą sierść, różowe wytarcia na sierści, nie wiem czy to alergia czy zwyczajnie nie został przygotowany, sylwetka, ruch, wzrost bez zarzutu dla laika jakim jestem w tej rasie, ale kondycja powiedzmy sobie szczerze średnia. Suka bialutka, zadbana, bardzo dobrze się prezentowała. Na pewno jednak utykała, już wiemy od właścicielki co mogło być przyczyną, eksterierowo, za duża, w typie charcim, duża, wysoka na łapach wąska młoda suka, na pewno się jednak bardzo rozwinie. Klaty i przedpiersia jednak na pewno nie będzie miała takiej jak ten pies, z tym albo się szczeniak rodzi albo nie, sędziowie mogą zwracać uwagę na jej wzrost, na oko (co jest miarą mało wiarygodną) jest za duża już teraz. To jednak jeszcze nie dramat, pies widać, że ma dobrze, jest w fajnej formie, prosty grzbiet, ciemne oko, uszy nosi poprawnie, mimo, że nie kopiowany DA ma zupełnie inny wyraz niż tradycyjnie cięty pies. Właścicielka musi jeszcze inaczej ją pokazywać, podkasać jej uszy podczas pokazywania sędziemu, podkreśli to wyraz głowy. Nie prowokuj kolejnej awantury, Weaver napisała wiele dobrych postów, które mogły zdenerwować wielu posiadaczy i hodowców, ale nie krytykuję ją za to wręcz przeciwnie, dobrze, że wywołała dyskusję i poruszyła zapleśniałe twa od DA. Potencjalni chętni na szczeniaki dwa razy się zastanowią zanim wpakują się w DA. Pozdro. Uważam, że dobrze zrobiła pisząc te wszystkie posty. Sam dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima[/B] właśnie o tym napisałem o czym wspominasz. jednak czy kiedykolwiek mnie dopingowałeś ? imputowanie świadczy o niepoważnym traktowaniu ciebie. cały ten tekst to odwrócenie kota ogonem. to moje zdanie czy tak nie uważasz ? to S.W. i effa oczarowują nas wzajemnym poklaskiem i niewstrzemięźliwością

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nie bawię się w podkręcanie dyskusji, nie znam ani Ciebie ani Weaver, po prostu piszemy na tym samym forum. Effa sobie może pogadać i tyle jej, mnie to nie obchodzi, nie ma nic ciekawego do powiedzenia, ploteczki to nie jest realna wiedza. Hoduje coś tam swojego i zabiera głos podobnie jak ja na temacie DA bo ma znajomych w tej rasie i łączy się z nimi w bólu. Tylko co mnie to obchodzi. Weaver ma zwyczajnie ciśnienie na Ciebie i to też się zdarza. No nie lubi Cię, bywa.

Link to comment
Share on other sites

gingiel

No nie wiem, partner w dyskusji powienien spędzać czas z Tobą, na rozmowie, a tu nadmierna atencja i Twoje prowokacje mogą Cię kosztować. Napiszę jeszcze raz, to są psy, hodowla, pasja, praca, to znaczy tak to powinno wyglądać. Weaver napisała wiele ważnych rzeczy w temacie, dotyczyły wzorca, głuchoty, pigmentacji i jej braku, oszustw i oszustów, którzy wystawiają na bezczelnego psy, które nie nadają się zgodnie z zapisami wzorca do hodowli etc... Wydaje mi się, że wykonała kawał dobrej roboty, ma swoje preferencje i typy, ale kto ich nie ma, nie bądźmy hipokrytami Ty również, skoro nie chcesz lub nie możesz z nią rozmawiać włącz ignora i po temacie. Sam uważam, że jest dobrym partnerem do rozmowy o psach. Nie musi się z Tobą we wszystkim zgadzać to nawet by podpadało, ale koła już razem nie wymyślicie, Martinez wymyślił (powiedzmy) tą rasę, a cała reszta to łatwizna. Więcej luzu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

All

Wrzucam zdjęcie nowego białasa w moim mieście. Nie znam jeszcze pochodzenia, widzimy się na spacerach. Zdjęć własnych nie posiadam, jakoś nie pomyślałem żeby cyknąć coś podczas ostatniego spotkania. Może ktoś z hdowców rozpoznaje swoją pociechę, na pewno napiszę po czym jest jak już się dowiem, na razie zdjęcie. Miałem okazję go potarmosić oczywiście, na razie dzielnie daje radę śmigając między tabunami turystów.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/biaas3m.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ok :) tak w bardzo dużym skrócie : zacznę od tego, że od 3 tygodni siedzę na Cyprze i mam wyjeb...e na gingiele/A...e i inne takie (choc sorry ale co się odwlecze to nie uciecze, więc luźna gumka)

Właśnie podglądam fotki z Nowego Sącza :) - przy okazji zdjęc : Jarek - poginęły Twoje fotki z tego wątku, o co kaman ? przeedytowałeś ? - pytam bo nie mam czasu wszystkiego czytac - I jak tak patrzę jak wyrastają szczyle z tych 'poodwoływanych miotów' (Nowy Sącz), to już mi raźniej :) W ciągu ostatniego roku dużo się zmieniło na plus i klasa polskich dogo idzie mocno w górę. Pojawiaj się nowe inicjatywy i to zajebiście dobrze

Jarek jest skarbnicą wiedzy , a że czasem wychodzi z jego 'charakterek' , a nie charakter, to cóż ;) Nobodys perfect ;) ja nie mam tolerancji na śmieci, on ma , bo jest troszkę starszy od mnie i byc może 'życiowo mądrzejszy' ;)

na koniec : amen za korektę w sprawie treningu !!! Pani Moniko , to może byc nie najgorsza suka (choc raczej będzie z tych dużych, oby nie-za-dużych) i szkoda byłoby jej zafundowac taką 'wyhodowaną' kontuzję

całuski dla wszystkich (szczególnie dla Jarka)

Link to comment
Share on other sites

Weaver

Cypr - nienawidzę Cię :p Zdjęcia wcięło, mam je paracie o ile dobrze pamiętam, sprawdzę i wrzucę jeszcze raz. Wywaliło mi jeden album nie wiem dlaczego. Miałem okazję być na dwoch wystawach, były DA, niestety duże, za duże. Poczekajmy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

gingiel

Nie można zmanipulować kogoś na kogo nie ma się przełożenia, pamiętaj. To broń obosieczna. Staram się nie oceniać, ale wyciągam wnioski i powodu do radochy i samozadowolenia nie mają nasi hodowcy DA. Dziwne pseudo towarzyskie układy widoczne gołym okiem na wystawach, a miałem okazję być na dwóch ostatnio, widać ten jad płynący im po brodzie jak się do siebie fałszywie uśmiechają. Psy w kondycji różnej, czasami bardzo słabej, poprzerastane, długie o opływowych kufkach. Popatrz na wyraz Kokosa i Istvana na FM. To jest budowa i wyraz DA. Suma sumarum jest ok. Rozmawiać mogę z każdym, ale jak już taka milunia kupuje DA to ja wyprzegam na prawdę hehehehehe...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...