Jump to content
Dogomania

W jakim kierunku zmierza hodowla Dogo Argentino w Polsce ?


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

@chima
Nie neguje, ze trzeba przyladac wage ale trzeba tez pogodzic sie ze swiadomoscia, ze cos moze wyjsc, z czegos trzeba zrezygnowac. Ja mowie jakie wady bylbym w stanie zniesc. Zniose np spionowana lopatke jesli dlugosc psa zrekompensuje to i w efekcie nie wplynie na ruch itd itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

'anonimku', mam ochotę zacytować Dodę ;) ... wiesz dookoła czego lata mi to kim jesteś :) i tak się tego dowiem :)
Jezeli ci się wydaje, że to jest nie możliwe, to się mylisz :) a jak się dowiem, to zaczniemy rozmawiać po dorosłemu :) i nie przez forum :)
Na razie zachęcam Cię - z całego serca- grząźnij dalej i głębiej . Zasuwaj więcej głodnych kawałków , z których cholernie ciężko przyjdzie ci się wykręcać , jak już przyjdzie co do czego...
daj popis , po całości i na bogato ;) oczernij jeszcze kogoś , napisz coś z czego każdy będzie mógł wywnioskować, że piszesz to po to, żeby zniechęcić czytelników do konkretnych hodowli. Pisałaś osobo 'anonimowa' jakieś bzdury o kilku hodowcach... tym samym dałaś im podstawę do wystapienia na droge sądową ... Wiesz, jakiś czas temu FM uświadomiło mi , że hodowla psów rasowych to biznes - a w kazdym razie inwestycja - czasu, zdrowia i ... PIENIĘDZY. Połącz z sobą te fakty :) PIERWSZA ZASADA BIZNESU MÓWI : CHROŃ SWOJĄ INWESTYCJĘ ... jeżeli sadzisz, że twoje działanie nie będzie miało konsekwencji , to jesteś kims o maleńkim ilorazie inteligencji, o instynkcie samozachowawczym nie wspominając ;)

Wiesz, tak mi się teraz fajnie i na lajcie do Ciebie pisze :) bez jakichklowiek nerwów, bo o 15ej mam spotkanie w kancelarii prawnej :) i powiem tak : kimkolwiek q jesteś , bekniesz za ten syf, który piszesz i o mnie i o innych ludziach. Mam jedną cholernie poważną wadę ; zajebiście pielęgnuję w sobie urazę do takich śmieci jak ty ... i stać mnie na dobrego prawnika

Jak ci się wydaje , że ściemniam ,bo się przez miesiąc nie odzywałam, to weź mnie, kurcze, sprawdź :) popisz sobie jeszcze , rozwiń skrzydełka i pokaż na co cię stać (ale pamiętaj, że prawnicy to kosztowni sprzymeirzeńcy)

Pozdrawiam i życze miłego dnia :)

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nadal nie rozwijasz swojego toku rozumowania w oparciu o psy. Wasze wzajemne ataki z Weaver są raczej słabe, widać Twoje intencje. Weaver napisała większość konkretnych postów na forach o rasie, żaden hodowca się na to nie zdobył jak do tej pory, wolą chować się na privach lub swoich zamkniętych forach lub profilach FB. To złe podejście i do ludzi i do samej rasy. Pisz konkretnie i postaraj się unikać takich konfrontacji, na tyle postów ledwo ledwo zahaczyłeś/aś o same psy. To nie ma sensu.

Weaver

Wydaje mi się, że Twoje posty rzuciły trochę światła na problemy w tej rasie, nie uwzględniły jednak problemu ścisnieniowanych właścicieli i hodowców tej rasy w kraju. Sąd prawdopodobnie niczego nie zmieni w najlepszym razie jakaś grzywna, pouczenie, ale nic więcej. Może piszmy dalej o psach, bez faworyzowania jednej czy drugiej hodowli, ja na oko widzę problemy w każdej bez wyjątku. Więc temat się nie kończy pod warunkiem, że pisanina będzie o konkretnych psach, wystawach w oparciu o materiały czy to filmy czy też zdjęcia. Na razie robi się jak kiedyś na CdB, czyli śmiesznie. Z cytatem się w pełni zgadzam.

pissarro

Wiem, że się doskonale rozumiemy, ale mała uwaga, piony czy to łopatka czy tył mają elementarny wpływ na rodzaj i jakośc ruchu, pionowy pies po prostu się kołysze, nigdy nie poleci tak wydajnym i ładnym kłusem jak poprawnie zbudowany pies, może wprawdzie nadrabiać temperamentem i zaciętością w polu, ale to nadal będzie pies źle zbudowany z dużym prawdopodobieństwem dysplazji czy to HD czy ED, jest to sygnał, że jest raczej źle... Co gorsza jest prawie pewne, że przekarze te wady w kolejnych pokoleniach jak to widać przy krowie z tyłu wielu ostatnio wystawianych i hodowanych psów. Długość ciała, przebudowany zad, luźny łałok, bulldoża mózgoczaszka i coraz słabsze w wyrazie kufki nowych pokoleń również są poważnym problemem w rasie obecnie, pojawiają się takie psy coraz częściej. Jest na FM jakiś miot dwa szczeniaki jeden z łatką na ogonie, jeżeli o mnie chodzi nie powinien to być problem, ale w odniesieniu do wzorca w rasie piesek jest niehodowlany i tyle. Detal, mała łatka przy nasadzie ogona, a robi różnicę, jeden szczeniak nadaje się drugi nie, na dwa, to pokazuje proporcje. Nawet inbred nie pomógł, bo był zwyczajnie zbędny, wg mnie wynik krycia "obcym" psem był by lepszy, a miot liczniejszy. To są właśnie te detale i szczegóły.

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

chima :) sąd zmiena wszystko :)
Nie staraj sie rozmywać tematu :) to co robią te śmieci jest karalne i tyle. koniec. kropka :)
Ciebie mogę prosić jedynie o to, żebyś nie dopingował tych 'osób' , ale co zrobisz to Twoja sprawa.

ponieważ na ta chwilę nie mam nic do dodania :) nie będę się wypowiadać

Link to comment
Share on other sites

Weaver

No coś Ty, ja jestem chyba ostatnią osobą, która by rozmywała temat. Chcę po prostu pisaniny na temat psów. Jak narazie bieda w tym temacie. Właściciele tych psów przypominają mi takie różowe blachary z yorkami, które widać na ulicy pomykające na szpileczkach ze swoim szczurkiem do kolejnego butiku, takie odnoszę wrażenie :P A powinno być inaczej, za psami tej rasy powinny iść i temperamentne osoby z wiedzą i siłą, a nie takie pojękujące lale jakie czytam czy tu czy na FM lub FB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sigourney.Weaver']'anonimku', mam ochotę zacytować Dodę ;) ... wiesz dookoła czego lata mi to kim jesteś :) i tak się tego dowiem :)
Jezeli ci się wydaje, że to jest nie możliwe, to się mylisz :) a jak się dowiem, to zaczniemy rozmawiać po dorosłemu :) i nie przez forum :)
Na razie zachęcam Cię - z całego serca- grząźnij dalej i głębiej . Zasuwaj więcej głodnych kawałków , z których cholernie ciężko przyjdzie ci się wykręcać , jak już przyjdzie co do czego...
daj popis , po całości i na bogato ;) oczernij jeszcze kogoś , napisz coś z czego każdy będzie mógł wywnioskować, że piszesz to po to, żeby zniechęcić czytelników do konkretnych hodowli. Pisałaś osobo 'anonimowa' jakieś bzdury o kilku hodowcach... tym samym dałaś im podstawę do wystapienia na droge sądową ... Wiesz, jakiś czas temu FM uświadomiło mi , że hodowla psów rasowych to biznes - a w kazdym razie inwestycja - czasu, zdrowia i ... PIENIĘDZY. Połącz z sobą te fakty :) PIERWSZA ZASADA BIZNESU MÓWI : CHROŃ SWOJĄ INWESTYCJĘ ... jeżeli sadzisz, że twoje działanie nie będzie miało konsekwencji , to jesteś kims o maleńkim ilorazie inteligencji, o instynkcie samozachowawczym nie wspominając ;)

Wiesz, tak mi się teraz fajnie i na lajcie do Ciebie pisze :) bez jakichklowiek nerwów, bo o 15ej mam spotkanie w kancelarii prawnej :) i powiem tak : kimkolwiek q jesteś , bekniesz za ten syf, który piszesz i o mnie i o innych ludziach. Mam jedną cholernie poważną wadę ;[B] zajebiście pielęgnuję w sobie urazę do takich śmieci jak ty[/B] ... i stać mnie na dobrego prawnika

Jak ci się wydaje , że ściemniam ,bo się przez miesiąc nie odzywałam, to weź mnie, kurcze, sprawdź :) popisz sobie jeszcze , rozwiń skrzydełka i pokaż na co cię stać (ale pamiętaj, że prawnicy to kosztowni sprzymeirzeńcy)

Pozdrawiam i życze miłego dnia :)[/QUOTE]

mam ubaw po pachy, gratuluję ci poczucia humoru. to taka prowokacja z mojej strony. mam nadzieje, że nie blefujesz. jesli wrzucasz wszystkich do jednego wora zabawa bedzie przednia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']Weaver

Właściciele tych psów przypominają mi takie różowe blachary z yorkami, które widać na ulicy pomykające na szpileczkach ze swoim szczurkiem do kolejnego butiku, takie odnoszę wrażenie :P A powinno być inaczej, za psami tej rasy powinny iść i temperamentne osoby z wiedzą i siłą, a nie takie pojękujące lale jakie czytam czy tu czy na FM lub FB.[/QUOTE]
No ja sobie wypraszam

Link to comment
Share on other sites

@Gingiel
Sama sobie rozgrzeszenia dac nie mogę :) Ale możesz mi pomóc... którego psa obraziłam, może byc cytat z innego forum. Przeproszę właściciela bo jak tak to nie powinnam. Ty to robisz, Twój poprzednik to robił. A co do przedstawiania się to gdy znamy się długo to i nie musimy, niezależnie od posiadanego nicku.

A BTW to luss w kolanach bo szkoda tylko psów i rasy przez takie dyskusje. Durne to trochę, jeśli jest ta dyskusja wyznacznikiem kierunku w jakim zmierza DA w Polsce jak sugeruje tytuł wątku. Bo na pierwszy rzut oka widać że zmierza w dobrym... są importy, krycia świetnymi psami za granicą - lepsze gorsze, mniej/bardziej przemyślane ale są. Jakimś cudem odcięliście się grubą kreską od tego co było hodowane lata temu w Polsce w oparciu głównie o psy pochodzące od tych sprowadzonych przez Shmipfa. Przestano na nich hodowa bardzo szybko gdy zaczęły się pojawiac importy o dużo lepszej jakości niż to co ówcześnie hodowano. W niewielu rasach hodowcy odsuwają z hodowli Int. i Multi.Ch. uznając że to nie to, a wam się udało. A teraz ktoś hoduje na gorszych psach HA HA HA można by skwitować; podczas gdy wy postanowiliście przyczepic się do psa z czystym rodowodem Marchesi kryjąc psami z czystym rodowodem Marchesi. Więc o co tu chodzi? Chyba tylko kto bardziej chce, a nie gdzie jest lepiej.

Żal czytac takie próby manipulacji i kłamstewka :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pissarro']No ja sobie wypraszam[/QUOTE]


pissarro

O taki żart :p, Masz Yorka ahahahahahaha ? nie wiedziałem :P bo już mnie głowa boli od marudzenia. nikt nie potrafi napisać niczego sensownego, ale mało tego niczego co związane jest z psami i DA.

Link to comment
Share on other sites

[B]effa[/B] Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych. Ludzie są albo czarujący, albo nudni. Jesteście nużące. twoje populistyczne treści straciły na wartości. co zrobił mój poprzednik to jego sprawa. ja biorę odpowiedzialność za swoje słowa. zbiór konotacji i asocjowanie przez was osiąga upokarzający dla płci pięknej poziom.
czego się spodziewać po kimś kto jednego dnia cytuje dodę i Oscar Wilde ? Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób. demagodia S.W. wspiąła się na wyżyny
[B]Chima[/B] Wszyscy leżymy w rynsztoku. ale niektórzy z nas sięgają po gwiazdy. wątek stracił sterowność, nic na to nie poradzę. Ludzie są gorsi od najokrutniejszych zwierząt. S.W i effa zaczynają nadzwyczajnie kończą jak zawsze arogancko. trudno ciągnąć dyskusję jak znasz jej finał. Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości. Moje watpliwości S.W rozwiała

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Weaver napisała dobre posty, nie można zapomnieć, że to właśnie ona rozpoczęła ten tok myślenia o rasie. Wyraziła o co jej chodzi, mimo wszystko ja to oceniam pozytywnie niezależnie od prawdziwych pobudek jeżeli takowe istnieją. Effę znam wydawało by się bardzo dobrze, jak dla mnie sprzedała się. Jej postów nie czytam i nie będę ich komentował, dla mnie dziewczyna popłynęła. Szmbo szambem, ale i dzielą nas i łączą psy, może dobrze było by przestać się mazać i zacząć pisać o psach. Kto wie może było by to rozwiązanie optymalne. Skoro już piszesz o ocenianiu i ludzkiej słabości do subiektywnej oceny innych.

Link to comment
Share on other sites

Gingiel dziewczyno w jakim surrealistycznym świecie żyjesz? Oczywiście, jestem, nie jesteśmy. Jestem w osobie pojedynczej, rozdwojenia osobowości czy realnych czy forumowych nie posiadam. Poprosiłam Cię grzecznie, nudno - bo nie pierwszy raz i owszem - o wskazanie gdzie, co... a Ty dalej brniesz w swoje małe kłamstewka. Jak zwykle bez przykładów. Tak jesteś szalenie nudna. Twój cel jest jasny - zamknąć usta. Nie mówić o problemach. Nie mówić o tendencjach w rasie. Nie mówić o sukcesach innych. Wygodnie jest gdy na forach nie ma informacji o wygranych psów z innych hodowli, gdy naświetla się niewygodne punkty rasy (głuchota? alergie? pigment? wady postawy?). Jak to źle że ktoś śmie drążyć temat, który tak bardzo nie pasuje. Powinni zamknąć dziób i spadać. Nie spadła Weaver, a dzięki Tobie i Twojemu koledze udało nam się poznać osobiście co jest bardzo fajne, więc mimo całego rozczarowania Twoją osobą... dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima[/B] można napisać coś dobrego dać pod rozważanie., spekulować z klasą. zostawić dobre wrażenie. jeśli się kieruje innymi pobudkami tematy się kończą w znany Ci sposób. obnaża się wtedy prawdziwe oblicze.
[B]effa[/B] dziewczyno ? znów swoje. masz rację, jest błąd. była modyfikacja tekstu,był obszerniejszy. jednak szkoda nękać kałamarz. rozmawiać trzeba umieć. Głupstwo nie jest warte tego, żeby dużo o nim pisać.

Link to comment
Share on other sites

Ważne że potrafisz siebie podsumować. Plus dla Ciebie. Zero konkretów, ale przynjmniej bez ściemy że o cos innego chodzi niż wciskanie kitu.

A chłopaku? Może być skoro w tej płci lepiej się poczujesz.

Chyba lekko popłynęłaś w dziwnej filozofii swoich postów.

Link to comment
Share on other sites

gingiel

No raczej, niczym innym się przecież nie zajmuję. To o czym pisałem wiele lat temu dzisiaj dzieje się w mojej rasie. Mniej lub bardziej z głową i odrobiną szczęścia, ale dzieje się - i jakoś nikomu nie przeszkadza, że małpuje moje autorskie pomysły. Nie oznacza to jednak, że rasa święci sukcesy, jest gorzej niż było sami Hiszpanie podzielili się na tych pro rosyjskich zwolenników poprzebieranych w ludzkie ciuszki piesków i na tych, którzy jednak woleli by widzieć kawał prawdziwej presy w tej rasie, co patrząc na próby podczas tegorocznego Mono na Majorce szybko nie nastąpi... Są w DA dostępne psy o klasę lepsze niż te, od których wychodziliśmy w kraju. W przypadku DA nikt spoza rasy nie rozumie skąd te skojarzenia i wybory, kto sie objawił jako nowy hodowca i dlaczego, czasami mam wrażenie, że nie do końca rozumiemy, że to rasa trudna, obciążona wieloma chorobami, w wielu krajach zbanowana. Więc skąd ten front milczenia i podsrywanie się na forum. Żaden hodowca nie jest na tyle łaskawy żeby się skutecznie odezwać, pokazać pasję i zaangażowanie.

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

Chima -i w sumie all :) z wyjątkiem śmiecia, bo z anonimami, którzy starają się celowo zaszkodzić porządnym ludziom będę rozmawiać w innych okolicznościch. Przykre jest tylko to - i tu piję do Ciebie Jarek, że twierdzisz, że interesuje Cie pisanie o psach, a nie przeszkadza Ci, że osobowości, które dopingowałeś, zajmowały i zajmują się wszystkim tylko nie kynologią...

Moje pobudki były takie, żeby pobudzić do myślenia ;) przede wszystkim nabywców szczeniąt.
Cel został osiągnięty.
A że przypadkiem powychodziło na jaw,że niektóre forumowe gwiazdy hodowli nie są za bardzo ogarnięte w temacie rasy, którą hodują...
To, że okazało się, że na najpopularniejszym -do niedawna- forum, na którym ciucia się o DA można ciuciać tylko na temat psów z tylko niektórych hodowli...bo jak masz psa z innej hodowli, np. import, to cię w najlepszym przypadku zamilczą i samemu ci się odechce ciuciać...
To, że jednoznacznie okazało się, że w tym ciucianiu nie chodzi o to, żeby rzeczowo omówić to co udało się wyhodować...
Tak wyszło... Takie jest życie :)
To, że ktoś zachowuje się jak przygłupiasty Kazio po dużych lodach, nikogo nie uprawnia do lansowania opinii, że generalnie bardzo mentalnie słabi ludziezajmują się w Polsce tą rasą - bo to nie jest prawda. Trzech- czterech pajaców , w tym może jedna osoba prowadząca zarejestrowaną hodowlę DA , to za mało, żeby przypinać łatkę wielu wartościowym osobom.
Ludzie są różni :) po prostu są ludzie i parapety. Ludzie hodują, a parpety plują na forach na 'konkurencję' i kombinują jak komuś przy...lić.
Od chwili, kiedy w maju zeszłego roku zamieściłam pierwszy post w dziale DA na FM sporo wody w Wiśle upłynęło :)
Są w rasie nowi ludzie,
mają nowe pomysły, i
mportują psy...
Trochę się nowych dogo urodziło :) …
Najważniejsze, że nie musimy się martwić, że wszystkie polskie dogo będę po jednym i tym samym repie :) jest szansa na różnorodność :)
Naprawdę, ja od paru tygodni gryzę się opuszki palców :) ale tak mnie teraz śmieszy ta wybitna hipokryzja niektórych 'miłośników' dogo, że coraz trudniej mi się powstrzymywać :)


W paru kwestiach zmieniłam zdanie ja, w kilku innych ktoś inny...
.
Już samo to, że w sierpniu DACI ogarniać będzie także problem genetyki dogo, mówi o tym, że-sorry- ale tak się złożyło, że to ja zaczęłam grzebać w tematach, które dla forumowych gwiazd hodowli są niewygodne i mają łatkę 'TABU', a dla speców od rasy są tematami oczywistymi do „przerobienia”. Jak jakiś anonimek ma ochotę, to sobie może na mnie psy wieszać (do czasu ;) …) ale nie zmieni to faktu, że ten pociąg już ruszył :) Nawet w ojczyźnie rasy, nawet tzw 'starzy Argentyńczycy' przestali udawać, że pewne tematy dalej można olewać.


Chima, całego świata nie zmienisz :)masz fb ? Widzisz ile na świecie dogo z różowymi łatami na nosach:) ? skądś się one biorą :) widać są tacy hodowcy, którym to nie przeszkadza... Więcej są nimi zachwyceni i non-stop ładująich fory w albumy ze zdjęciami. Czy ja mam drzeć szaty z tego powodu :) ? Masz pojęcie ile NA CAŁYM, CHOLERNM ŚWIECIE jest potwornie brzydkich dogo :) ? Ile jest psów, które po prostu nie mają frontu :) dogo z kosteczkami jak wykłaczki/ości... Może chodzi o to, że np. łopatka, to naprawdę jest bardzo poważny problem u DA, może ci ludzie nie wiedzą nawet jak wygląda poprawna łopatka .
Ale wali mnie to :) Ja wiem, Ty wiesz i przynajmniej kilkoro innych naszych 'znajomych', którzy hodują DA też to wie.
Mamy trochę naprawdę dobrych psów :)jest z czego być dumnym. Na całe szczęście mamy w Polsce różne hodowle/linie :) one się nie muszą mieszać i na dłuższą metę pewnie nie będą (prawie mnie cieszy ta mentalna różnica...).Poczekajmy jeszcze ze 2-3 lata i zobaczymy czy faktycznie jest powód, żeby pisac, że 'u nas w kraju' jest jakoś tam.. U nas jest tak, jak wszędzie :czasem ktoś coś zinbreeduje, albo porwie się na totalny out corss; z lepszym lub gorszym skutkiem.
A czasem kogoś szlag trafi, że inny ktoś nie zasuwa ze wszystkim na forum i nie nie ma jak podejrzeć co robi i nie można ściągnąć pomysłu na strategię hodowlaną, ale takie jest życie


Świetne jest to, że nikt już nie może udawać, że wszystko jest cacy i wszyscy są tacy ekstra –bo to nie jest prawda. Za to spokojnie można powiedzieć, że są ludzie, którzy mają pomysł i zapał i są fajne psy – oby ichbyło coraz więcej :)


Na koniec : można sobie prowadzić dyskusje w zamkniętym gronie, tyle tylko, że to gje daje. Jakaś osoba, której się wydaje, że 'może wszystko' kreuje sytuację, w której nowi użytkownicy nie mają ochoty wchodzić na DGM i ja się im nie dziwię...

Ale luz :) za chwilę klub :) i w Warszawie po prostu trzeba będzie być :)


Nowy wzorzec został już przetłumaczony :) - powiedzmy, że wstępnie i roboczo :) i skoro tytuł wątku to pytanie o kierunek hodowli, to myślę, że można pokusić się o to jak pomysły polskich hodowców mają się do wzorca, który nie bardzo różni się od tego poprzedniego :) po prostu wymownie podkreśla, że czas skończyć z zawracaniem głowy,bo jak dogo ma wyglądać (i jaką ma mieć psychikę) każdy wie :)


do następnego :)

Edited by Sigourney.Weaver
Link to comment
Share on other sites

Weaver

Nie mam zamiaru zbawiać całego świata, tego psiego w szczególności. Niewiele mnie to szczerze mówiąc obchodzi. Zajmuję się swoim psem / kilkoma psami ze schronu dzięki firmie w jakiej obecnie pracuję i reszta mi wisi, tak bardzo jak nigdy. To nie oznacza jednak, że jestem ignorantem, widzę co się dzieje i co więcej wiem dlaczego, ale staram się rozmawiać z każdym kto się pojawi, dobrze było by porozmawiać o psach, ale powiedzmy, że można wykreować pewne zachowania pisząc i trochę prowokując. Prowokując do myślenia of course. Wiem od jakich psów tej rasy zaczynaliśmy hodowlę i widzę co teraz mamy, co nowego przyjechało. Robi się ciekawie, ale o jednym zapominasz, moglibyśmy tu rozmawiać o pekińczykach to bez znaczenia, zwsze pojawi się jakaś menda, oszołom i oszust. Taka jest Polska, polscy sędziowie, kynologia i cały ten ZKwP. Wyluzuj trochę, nie trawisz kogoś kto pisze pod nickiem gingiel, zablokuj go i po temacie. Ja tak zrobiłem z Effką i mam ją z bani. Już przejechałem się nie jeden raz na "przyjaciołach". DA AB CdB Filla Alano Espanol to rasy jakimi się interesowałem od dawna, mniej lub bardziej zależy co się pojawiało u przyjaciół i znajomych, ale nigdy nie widziałem takiej bezradności i nieporadności tych "hodowców" DA, psy z temperamentem, a ludzie w większości nimi się jarający to albo dziewczynki z wybujałym ego albo zakompleksione wsioki gdzieś spod Malborka, no proszę Cię...Nadal liczę, że pojawią się ludzie piszący o swojej rasie bez skrępowania. Bez tego po co w ogóle się pojawiać na forach, wystawach i w hodowli po szczeniaka. Mi fora zaszkodziły i to bardzo, nie uważam jednak, że najlepiej jest schować się w domku i szlochać nad okrutnym losem...To tylko psy.

Link to comment
Share on other sites

@All

Krajówka w Gdyni, dzisiaj. W końcu wystawa, na którą udało mi się dotrzeć, jako widz oczywiście. Były dwa DA, DE QUEEN Sulimer, ta duża suka z nie ciętym uchem i pies, którego nie znam. Sędziował A. Szutkiewicz, nie znam wyników, na pewno ktoś je poda. Suka utykała, tyle słyszałem z opisu sędziego, mam to na filmie, na razie jednak zdjęcia. Może to skłoni wszystkich do rozmowy w jakim kierunku zmierza hodowla DA w Polsce. Suczka poza utykaniem w dobrej kondycji, będzie duża. Pies w dobrej kondycji poza skórą i sierścią.


[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04184.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04183.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04182.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04181.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04179.jpg[/IMG]



[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04173.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04172.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04171.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04168.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04167.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04165.jpg[/IMG]

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

@All


Kilka zdjęć DC z wystawy w Gdyni. Trzy suki dwie PA Tesa i Tradycja i jedna z Guanchos Guacha Canchas de los Guanchos (chyba dobrze napisałem). Trzy przyzwoite suki, mili właściciele. Nie znam wyników suk z PA. Suka beżowa z Guanchos dostała BOB i ZW. MŁ. bez nominacji na ring główny. Wrzucę tu wszystkie zdjęcia jakie mam, nie chce mi się robijać tego na rasy, większość tematów na DGM nie chodzi, a tu będzie wszystko łatwiej znaleźć.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04231.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04230.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04229.jpg[/IMG]

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04288.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04287.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04286.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04285.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04278.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04277.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04276.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04289.jpg[/IMG]


[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04269.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04268.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04267.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04265.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04260.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04250.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04234.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04223.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04221.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04194.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04193.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04190.jpg[/IMG]

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

@All

Trafił się również jeden BB Szejk XL jeżeli się nie mylę. Sympatyczni właściciele. Masywny nieduży 2 letni pies, bardzo mocna budowa. Stabilny charakter, jakoś wytrzymywał ciśnienie na wystawie i pałętających się ludzi.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04215.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04214.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04213.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04211.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04210.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04209.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04208.jpg[/IMG]


Kolejne wielkie cielę, MA. Widziałem tylko tego psa. Więc wrzucam, o DA i tak nikt nie pisze to chociaż sobie obczaicie zdjęcia innych psów ;)

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04275.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04274.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04273.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04271.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04266.jpg[/IMG]


Jakiś CC, Filla, Owczarek Holenderski (nie często się je widzi u nas), Tosa. Było po kilka egzemplarzy, nie udało mi się zrobić wszystkich, więc zdjęcia raczej przypadkowe.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04324.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04322.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04321.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04315.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04314.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04291.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04290.jpg[/IMG]

Edited by Chima
Link to comment
Share on other sites

pissarro

Coś specjalnie dla Ciebie, a propos mojego żartu o lachonach na szpilach z yorkami, tego nie da się kupić za żadne pieniądze świata, to trzeba zobaczyć, a miny ludzi spoza ringu bezcenne :P

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04325.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

@All


No i na koniec jedyne CdB jakie było Ukajali RJO. Młoda suczka, dostała wszystko co mogła dostać, wesoły pies i bardzo mili właściciele.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04304.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04303.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04302.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04301.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04300.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04298.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04296.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04295.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04294.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04227.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04226.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04225.jpg[/IMG]
[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/DSC04220.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam, ponieważ zauważyłam zdjęcia swojej DE QUEEN Sulimer czyli Kany to postanowiłam się zarejestrować i jeżeli mogę to ogromnie poproszę o udostępnienie zdjęć i ewentualnego filmy z moją Kaną (proszę o informację czy na forum mogę przesłać prywatną wiadomość ze swoim adresem e-mail - już przesłałam). Kana to mój pierwszy DA nie znam się na tym w jaki kierunku zmierza hodowla DA, więc głosu zabierać nie będę. Celem wyjaśnienia suka dziś utykała na wszystkie łapy (na niektóre mniej na niektóre bardziej) i nawet tego nie negowałam ale wolałam nie uświadamiać sędziego, że ponieważ ma już 10 miesięcy to zaczęliśmy wprowadzać większy wysiłek fizyczny i bieganie przy rowerze już jej nie wystarcza a i ja nie nadążam i na nierównych drogach głowę mi przy tej prędkości o mało nie urywa, więc przez 2 dni przed wystawą i dziś rano (i to był nasz błąd :(), sunia biega za samochodem 10-15 km ze średnią prędkością 30 km/h i ma za...ste zakwasy :), to powiedziałam też do męża przed wejściem na ring i powtórzyłam po zejściu. Zakwasy to nie dysfunkcja ani choroba podsumowując nie utyka i ma zdrowiutkie nóżki :(. Pozdrawiam i proszę o foto i video.

Edited by monika_i_kana
Link to comment
Share on other sites

monika

Wysłałem Ci już informację na pv. Film nadal się ładuje, jak będzie gotowy będziesz mogła go wziąć podobnie jak zdjęcia. Suka utykała patrząc na psa z przodu na przednią lewą łapę. Reszta była ok. Targanie jednak psa za samochodem przy tej prędkości i na tym dystansie to duży błąd, można ją zwyczajnie skrzywdzić. Jeżeli nie wystarcza jej bieganie przy rowerze dodaj do tego obrożę z obciążeniem lub szelki z obciążeniem, tylko proszę nie załaduj jej od razu całego ciężaru na pierwszym treningu. Dzisiaj być może to same zakwasy, ale za kilka miesięcy będzie to już trwała kontuzja, stan zapalny, a w efekcie tego trwałe zwyrodnienie. Bieganie za samochodem to chyba najgorsze co można psu zrobić, znałem już kiedyś takiego asa, ale on waży grubo ponad grube 100kg i jemu się nie dziwię. Pies w tym wieku co Twoja Kana nadal kształtuje układ kostno-ruchowy i taki wysiłek jak widać po kulawiźnie zwyczajnie jej szkodzi i może zaszkodzić na resztę życia. To duża, wysoka na łapach suka, w sporotowym typie, w ten sposób nie wypracujesz jej klaty. Do tego celu są szelki do uciągu, a żeby psa zmęczyć doradzam pływanie za aportem i to co napisałem wcześniej czyli obciążenie. Zdjecia i film są Twoje. Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje. Widzę że trochę ją przetrenowałam (pies padł) i mam świadomość pomysłu, my ją od początku strasznie oszczędzaliśmy w obawie o ewentualne problemy stawowe, więc zgodnie z zaleceniami, nie dawać skakać, rozjeżdżać się na podłodze, nie przemęczać, dużo nie biegać, nie po twardym i dziurawym. Więc ona teraz taki dzieciak jeszcze z budowy i chcę zacząć nadrabiać zaległości. Pozdrawiam i dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...