Jump to content
Dogomania

W jakim kierunku zmierza hodowla Dogo Argentino w Polsce ?


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

pissaro po co wulgaryzmy. chcesz zrobić wrażenie, masz plan sprowadzić to forum do rynsztoka. nie wstyd ci. dołączasz do SW i effy. nie wiem czy ktoś tu robi nagonkę na Huntera. na pewno nie ja. wiem za to kto robi nagonkę na innych. to ci nie przeszkadza? wymieniłem jedną sukę. nie mam ochoty rozkładać na części Galli to przykre i żałosne. Sigourney.Weaver i effa to lubią, niech ją rzetelnie zobrazują. masz ochotę posługiwać się tą samą retoryką co one, bardzo proszę. potrzebujesz uzasadnienia przestudiuj weimara zobaczysz więcej analogii niż do doga. sam wiesz ze to słaba suka . jesteś gotowy rozkładać psa na części to rozłóż tego ocenimy twój obiektywizm.

Edited by gingiel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gingel cała prawda o szczerości Twoich postów wypływa już z Twojego zakamuflowanego alter ego... to przykre że nie potrafisz stanąć twarzą w twarz z rozmówcą i powiedzieć własnego zdania jako Ty. Rozumiem strach przed przedstawieniem się bo wtedy skończyło by się w najlepszym wypadku na sądzie koleżeńskim. To świadczy tylko o Tobie. Ja mogę chętnie rozłożyć ta sukę na czynniki pierwsze z mocnymi i słabymi stronami, proszę wrzuć zdjęcie swojego psa to zrobimy porównanie. Stac cię na to?

Link to comment
Share on other sites

gingiel

wydaje mi się, że to trochę nie tędy droga. Pissarro poznałem osobiście, spoko człowiek, nie poznaliśmy się oczywiście na tyle żebym mógł dać sobie rękę obciąć za to co pisze i tak dalej ...ale na pewno jego pies jest przyzwoitym egzemplarzem DA. Dobre pochodzenie, niewiele ściemy w poprzednich pokoleniach, a te, które były są nie groźne. Gallia nie jest najgorszą suką tej rasy w kraju, wprawdzie ją widziałem tylko na zdjęciach, ale uwierz widziałem psy jakie w ogóle nie łapią się na repa czy sukę hodowlaną, a były hodowane latami lub nadal są dając coraz słabsze mioty niestety. być może nie jest to wzorzec, ale tak jak napisałem personalne próby ataku lub celowe działanie w ten sposób niewiele może zmienić na lepsze. pisz wprost pokarz swoje psy i zdecydowanie nie rozmawiaj z ludźmi, którzy straszą Cię sądami koleżeńskimi, takich ludzi unikaj jak możesz. I Ty i Pissarro macie swój cel w tej deprecjacji psów i samego konkurencyjnego hodowcy, a to jest bardzo czytelne i bez sensu w gruncie rzeczy. I drugi temat, niech psa opisuje spec od rasy, sędzia lub wieloletni hodowca, a nie każdy kto się zgłosi z łapanki.

Link to comment
Share on other sites

[B]effa[/B] sąd koleżeński? przejdzie do kanonów forumowych potknięć. uwidacznia jak funkcjonujesz. skup się na merytoryce. nie mogę znaleźć słów. uzmysłów sobie jak jesteś odbierana przez świat zewnętrzny. warto o chwilę refleksji. można promować kompanów z klasą. trzeba znać umiar. nie każdy promowany na taką promocję zasługuje. nie w taki sposób. po co obrażać innych. ludzie czytają,mają oczy, widzą,rozumieją. w pewnym czasie stracisz zaufanie,
[B]Chima [/B]zgadza się pissaro pies jest fajny. nie jest fajnie usuwać zdjęcia. wtórując, dając pole innym do krytyki pozostałych. zapewniam cie nie chodzi o promocje. ze zdjęcia trudno sukę oceniać. niewygodne zostały usunięte. czy można nie rozmawiać. to wielka strata. tu psy oceniają specjaliści najwyższej próby,prekursorzy, pionierzy Sigourney.Weaver i effa.

Edited by gingiel
Link to comment
Share on other sites

gingiel

Zdjęć moich psów usunąłem tak wiele, że na prawdę nie ma o co kruszyć kopii - bo są moje, bo nie życzyłem sobie żeby jakiś roofi, gruby czy effa korzystali z nich bez mojej autoryzacji, bo likwidowałem konto na serwerze, powodów było wiele, a prawie żaden z nich nie był związany z samą jakością moich psów, czy jakością zdjęć. Pissarro ma do tego prawo jeżeli uznał, że mogą to być zdjęcia krzywdzące dla psa. Sam widziałem takie działania u dosłownie każdego forumowicza czy to na DGM czy FM, teraz cała piana przeniosła się na FB myśląc, że to lepsze narzędzie do propagowania ściemy, ale to tylko sen blondynki. Gorzej jeżeli pies znika i pojawia się z kompletem uzębienia, bez plam na ogonie i uszach, no to tu już nic nie powiem, wiadomo. Weaver nie znam, ale jej posty rzuciły wiele światła na rasę i jej problemy, ma prawo mieć takie zdanie nie inne, możesz z nią polemizować, ale na przykładach. Nie zagłębiałem się w pobudki jakimi się kieruje lub kierowała, ale jej posty na DGM i FM pokazały skalę problemu, nie tylko z samymi psami. Ty natomiast nie potrzebnie krążysz z tematem naokoło nikt nie jest w stanie nawiązać do tego co piszesz dyskusji, no może jak ktoś skumał o co Ci chodzi, ale jak już wrzucasz temat to było by dobrze go opisać dokładnie, o co chodzi, o jakiego psa, pokazać go na forum na poparcie tego co się przekazuje. Miało by to początek i koniec i jakiś sens, a tak jest tylko krótką wrzutą, którą rozumie lub nie sam odbiorca. effa natomiast zawsze taka była, dzisiaj jedyną różnicą jaką widzę to pokazowa "przyjaźń" ze wszystkimi, których miała kiedyś gdzieś i uważała ich za miernoty. Dzisiaj to już przyjaciele, więc albo wówczas byli źle odbierani albo effa jest taka jak oni. Sądami koleżeńskimi się nie przejmuj, najwyżej jakiś pedałek Cię wyrzuci z ZK nic więcej, to nie boli.

Link to comment
Share on other sites

Chima uważasz, że teksty S.W coś wartościowego wniosły? przykro mi jesteśmy innego zdania. nie krążę z tematem, jeśli koloruje się jeden rodowód drugi też wypada. nie wprowadza się w błąd, który współczynnik jest wyższy czy niższy. to manipulacja

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Oczywiście, że wniosły. Nie trzeba przecież łykać wszystkiego bezkrytycznie. Teksty Weaver dały jednak do myślenia. Nie muszę zgadzać sie ze wszystkim, każdy niezależnie jak będzie się bronił ma pewne preferencje i to widać w każdym poście. Chodzi mi raczej o nakreślenie ogólnej sytuacji w rasie i niewielką świadomość ludzi zajmujących się tą rasą czy to jako hodowcy czy właściciele i wystawcy. Nie mamy złych tych psów dzisiaj, ale jeszcze kilka lat temu było słabiutko. Dzisiaj w każdej z istniejącej hodowli trafiają się psy słabe, mioty są zróżnicowane na tyle, że czasami nie wiadomo co by tu wybrać, ale jest postęp. Wg mnie Weaver pisząc to co pisała dała przykład jak wiele aspektów jest do ogarnięcia, niepotrzebnie tylko ujawniła swoje typy. To było niepotrzebne ponieważ wzbudziło kontrowersje i spowodowało brak wiarygodności. Podkolorowanie jednej i deprecjacja drugiej hodowli na pewno było niepotrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima[/B] teksty S.W. to gdybanie bez konkretów. głoszenie idealistycznych teorii, propagandy, rekomendacji. piszesz, że kilka lat temu było słabiutko. czemu nie cieszyć się tym co jest teraz. czemu i komu służy deprecjacja.

Edited by gingiel
Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nie napisałem, że nie cieszę się. Nie mam powodów żaby się martwić, kilkoro z hodowców znam osobiście i nie kupił bym od tych ludzi żadnego psa, a DA na pewno nie, więc idealnie też nie jest. Gdybanie tu chyba trochę przesadziłeś, co lata po ringu widzę i daleko jeszcze do super psa, powodów jest kilka, inbredowanie bez żadnego pomysłu, kojarzenie słabych, szczerbatych i łaciatych psów z wieloma wadami, brak powszechnych badań słuchu co w tej rasie uważam za obligo etc. Na razie praca nad tą rasą w kraju jest w powijakach, kilka, dosłownie kilka nowych psów, na szczęście są jakieś z ciekawym pochodzeniem z Argentyny czy Włoch. Po czym nawet jak pies nie wyjdzie idealny lub co gorsza jest petem dalej się go promuje, to tak jak robienie sobie na rękę, nie o taką pracę hodowlaną chodzi. Wydaje mi się, że Weaver napisała więcej konkretów niż do tej pory Ty. Tak więc skoro gdybanie jest złe, prosze o konkrety z Twojej strony. Napisz o psach, temat wątku jest bardzo czytelny, pokarz wszystko co mamy, niezależnie w jakiej hodowli i powiedzmy stwórz top ten najciekawszych Twoim zdaniem psów, tak obiektywnie bez podziałów. Ja tego zrobić nie mogę, ale chcętnie przeczytam i napiszę co myślę.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima[/B] jak czytam większość wątków ma temat zgoła inny. ten w jakim kierunku zmierza hodowla Dogo Argentino w Polsce powinien brzmieć jak upokorzyć niewygodną hodowlę,hodowcę jego psy. powinno się ograniczyć rozmnażanie szczerboli, łaciatych i inbredowanie. w diablo i troi kryło się łaciatymi i cisza. jeden inbred wystarczył do ataku na nido ale ten w troi jest dobry. badania powinni przeprowadzać wszyscy. dlaczego nie możesz zrobić top ten. zrób to. nie masz psa bądź obiektywny z klasą. masz hodowle alfabetycznie
[URL="http://dogiargentynskie.com/"][COLOR=#000080]http://dogiargentynskie.com/[/COLOR][/URL]- BALNCO LOBOS DE LA MONTENES
[URL="http://guerreradelblanco.pl/index2.html"][COLOR=#000080]http://guerreradelblanco.pl/index2.html[/COLOR][/URL]– GUERRERA DEL BLANCO
[URL="http://www.dogo-argentino.com.pl/"][COLOR=#000080]http://www.dogo-argentino.com.pl/[/COLOR][/URL]- LA GARGANTA DEL DIABLO
[URL="http://www.dogo-argentino.pl/"][COLOR=#000080]http://www.dogo-argentino.pl/[/COLOR][/URL]- NIDO DE CONDORES
[URL="http://www.sulimer.pl/"][COLOR=#000080]http://www.sulimer.pl/[/COLOR][/URL]- SULIMER
[URL="http://www.dogoargentino.com.pl/"][COLOR=#000080]http://www.dogoargentino.com.pl/[/COLOR][/URL]- WHITE HUNTER
[URL="http://www.dogosargentinos.pl/"][COLOR=#000080]http://www.dogosargentinos.pl/[/COLOR][/URL]- ZŁOTA TROJA

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Zacznimy od początku, inbred jako gwarancja uzyskania równego BIAŁEGO miotu w rasie to za mało żeby w ten sposób hodować, zwłaszcza jeżeli choroby skóry, głuchota, alergie skórne i pokarmowe, braki w uzębieniu i niestabilny charakter to jest akurat to co można dzięki zbyt bliskim skojarzeniom uzyskać. Każdy to wie, nie mam zamiarau faworyzować żadnej z hodowli. Inbred inbredowi jest jednak nierówny, to również powszechnie znana prawda, kojarzenie rodzeństwa lub w bezpośredniej linii rodzica ze szczeniakiem z miotu to moim zdaniem zbyt blisko jak na rasę, która jest obciążona tyloma genetycznymi chorobami. Czasami warto zrobić skojarzenie krewniacze, ale w przemyślany sposób, gdzieś już chyba ktoś i ja wrzucał rodzaje skojarzeń krewniaczych, nie w każdej rasie trzeba ich unikać, ale w przypadku DA jak najbardziej. Budowanie populacji powinno opierać się na wyselekcjonowanych egzemplarzach, przebadanych pod kątem ewentualnej głuchoty i wówczas ewentulanie można zrobić inbred, ale na pewno w dalszych pokoleniach na zdrowego i wybitnego przodka. Top ten nie zrobię z prostej przyczyny, nie widzę psów jakie rzuciły by mnie na kolana. Mamy wiele sprowadzonych psów i może jak w przypadku mojej rasy powinno się zawiązać współpracę między hodowlami, ale nie polegającej na kryciu repem, który krył już wszystko i to ze średnim wynikiem, jest miot, szukamy outcorssu i łączymy dwie lub więcej linii jeżeli psy pasują do siebie typem, a wynik z miotu jest dobry, conajmniej dobry. Szczeniaki przeznaczone do hodowli zostają u hodowcy, a te mniej udane idą do ludzi na kanapę, nie wierzę, że w miocie będzie więcej niż jeden/dwa szczenięta na tyle dobre żeby na nich hodować, a u nas...no cóż, każdy szczeniak jest championem, nie dlatego, że jest, a dlatego, że dzięki temu kosztuje parę tysięcy. To za mało. Te hodowle jakie wynieniłeś po 10 latach pracy mogły by być brane ewentulanie pod uwagę w tworzeniu populacji tej rasy w kraju, a na razie raczkują. Ilość miotów i śmieszne moim zdaniem chamiponaty z wystawek w ZK to za mało żeby je brać pod uwagę. Wydaje mi się, że powinno się robić szczegółowe przeglądy hodowlane i próby pracy inaczej te DA to jest tylko legenda i ściema nie rasa o jakiej rozpisują się w wielu postach naganiacze. Dzisiaj może kilka z nich brało udział w pracy w zagrodzie czy na polowaniu, a z tych, które to robiły może 1/3 nadawała by się do tego. To trudna do hodowli rasa właśnie ze względu na szereg wad jakie niosą za sobą cechy recesywne rasy na siłę utrzymywane przez nieświadomych mam czasami wrażenie właścicieli, tylko człowiek na siłę utrzymuje cechy rasy jakie wypiera natura. Szkoda, że hodowcy nie potrafią sklecić logicznego i treściwego zdania na żadnych z forów edukując ludzi, opisując swoje posunięcia tak żeby można było zrozumieć jakiekolwiek założenie hodowlane poza kryciem tym co się ma pod płotem. Skoro istnieje tyle hodowli to właśnie tym ludziom powinno zależeć na poznaniu rasy w jaką inwestują swój czas i pieniądze. Ale u nas jak to często bywa nagminne jest chowanie się na pv, na zamkniętych forach i podpieranie się klakierami, którzy więcej robią szkody niż przynoszą korzyści. Sam po tylu latach nigdy nie polecę takiej hodowli, hodowcy i jego psów, jak ktoś chce się bawić w podziemie to niech w tym podziemiu sobie funkcjonuje, dla mnie przedmiotem do jakiejkolwiek dyskusji jest własciciel psa lub hodowli, który otwarcie mówi o tym co ma i dlaczego, co planuje i dlaczego, co mu wyszło i co nie do końca, bez tego dla mnie te śmieszne hodowle zwyczajnie nie istnieją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gingiel']pissaro po co wulgaryzmy. chcesz zrobić wrażenie, masz plan sprowadzić to forum do rynsztoka. nie wstyd ci. dołączasz do SW i effy. nie wiem czy ktoś tu robi nagonkę na Huntera. na pewno nie ja. wiem za to kto robi nagonkę na innych. to ci nie przeszkadza? wymieniłem jedną sukę. nie mam ochoty rozkładać na części Galli to przykre i żałosne. Sigourney.Weaver i effa to lubią, niech ją rzetelnie zobrazują. masz ochotę posługiwać się tą samą retoryką co one, bardzo proszę. potrzebujesz uzasadnienia przestudiuj weimara zobaczysz więcej analogii niż do doga. sam wiesz ze to słaba suka . jesteś gotowy rozkładać psa na części to rozłóż tego ocenimy twój obiektywizm.[/QUOTE]

Oby moje wylgaryzmy byly najwiekszym powodem do wstydu dla uzytkownika forum. To nie one sprowadzaja forum do poziomu rynsztoka. Po pierwsze posadzanie mnie o deprecjacje jakiekolwiek hodowli uwazam za przegiecie. Tego nie znajdziesz na zadnym z forow. A jezleli moj pies posluzyl do ropoczecia zadymy no coz. Nie jego wina. Jesli chodzi o wymiane opinii o psach -> bardzo prosze. Bede na klubowce, zapraszam. Z checia porozmawiam o kazdym psie i z kazdym ale na pewno nie na forum. Jesli czytasz FM wiesz, ze nigdy nic nie napisalem zlego o zadnym psie ani hodowli.
A jesli mam cos pozytywnego do powiedzania to owszem - pisze i mowie. Tak bylo z moja opinia na klubowce o Cammorze, ktora to glosno wyrazilem do Anay. Mnie prosze nie wciagac w Wasze rozgrywki bo sobie nie zycze.
Jezdzic po innych hodowlach, psach jest b. latwo anonimowo. Zobaczymy jak nam pojdzie na zywo. Bardzo chetnie podziele sie opinia o psach, o Kokosie. Nie mam z tym problemu. O Galli ze Zlotej Troi, o Twoim psie jesli posiadasz. Zaden problem.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima [/B]fajnie wypowiedziałeś się. tylko czy jakiś pies cię zadowoli ? coś na świecie cię oczarowało. wychodzisz na faceta, którego trudno zadowolić.
[B]pissarro[/B] nikt o deprecjacje cię nie posądza. zastanawiające było oburzenie na mnie jak napisałem o galli. wskazywało koneksje. S.W. i effa bardziej ekstremalne sformułowania wyrażały. nie oburzałeś się.

Link to comment
Share on other sites

gingiel

Nie jest aż tak źle, wbrew pozorom nie jestem aż tak wymagający w kwestii eksterieru. Pisząc jednak posty trzeba nadać wypowiedzi wyraz, a zwrotami prawie, chyba i zadowalający nie przekonam nikogo. Stąd ten mały radykalizm bardziej na cele użytkowe niż zaplanowany. Mógłbym dzisiaj pisać o psach jakie widziałem, a to za mało na chwilę obecną przy tych powstających jedna za drugą hodowlach. Chętnie poczekam na kogoś kto widział te psy, zna rasę, hoduje i potrafi je opisać. Tak jak napisałem wyżej bez tego nie ma tematu rasy na tym forum.

Link to comment
Share on other sites

gingiel
Moje oburzenie wywolalo rozsiewanie plotek o White Hunter itd. A Twoja ocene Galii skomentowalem na spokojnie. Masz prawo do swojej opinii warto byloby tylko sie przedstawic i uzasadnic a nie szalec anonimowo. Effe latwo spotkac, Weaver byla na klubowce, Viola z Z.T., Ja, Iza z W.H., Anay, ja. Tam jest pole do popisu i wymiany opinii tyle, ze trzeba miec troche odwagi

Edited by pissarro
Link to comment
Share on other sites

pissarro

Siema, siema, ja w kwestii formalnej. Na forach można używać roboczych nicków i być anonimowym. Nie może to być piętnowane tylko dlatego, że ktoś nie ujawnia swoich danych osobowych. Regulamin forum tego nie wymaga i szczerze mówiąc my też nie możemy jeżeli ktoś sobie tego zwyczajnie nie życzy. Na wystawie można oczywiście porozmawiać, ale trzeba było by nagrywać to chyba kamerą co mówią Ci ludzie jakich min. wymieniłeś, ponieważ później jakoś dziwnie wersje się różnią od deklaracji i realnej sytuacji w hodowli. Wiele razy słyszałem na wystawach jedno, czytałem na forum drugie, a w hodowli działo się zupełnie coś innego. Oczywiście gingiel już zresztą to pisałem w jego kierunku lub jej...powinien pisać o konkretnych psach i na konkretnych przykładach, obyło by się bez poruszenia i ciśnień. Jednak nie musi się przedstawiać, ja bym tego nie robił jeżeli mam być szczery. To, że mnie niektórzy z userów rozpoznają nie oznacza, że mnie znają. Gingiel powinien być merytoryczny, ale nic więcej. Krytyka lub opinia na temat innych psów lub hodowli jest dopuszczalna jeżeli jest poparta konkretami, to samo dotyczy jego uwagi na temat Twoich wulgaryzmów, ja tam niczego takiego nie zauważyłem, a w wulgaryzmach jestem na prawdę dobry jak już trzeba. Tak więc albo hodowca, współwłaściciel lub właściciel psa potrafi się wypowiadać albo nie ma prawa głosu jeżeli się czai za plecami pomagierów. Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

pissarro

Oczywiście, że opis psa należy poprzeć konkretami. To, że uważa Gallię za najgorszą sukę DA w kraju to jedno, ale na jakiej podstawie, typ, charakter, pochodzenie, dlatego, że znajduje się w tych nie innych rękach. Tu się zgadzam to jasne jak słońce. Dlatego też namawiam samych właścicieli do opisu własnych psów, można to zrobić w każdej chwili, ale trzeba wiedzieć co napisać to już inna sprawa. Jak Wiesz ja na wystawy już nie jeżdżę i nie sądzę żebym miał ochotę rozmawiać nawet jak bym był z pewnymi ludźmi, a forum lub własna www to jest w dzisiejszych czasach najlepsze miejsce na poparcie swojej pracy. W mojej rasie podoba mi się kilka sprowadzonych psów, wyhodowanych przyzwoitych jest już mniej, ale nie sądzę żebym miał ochotę i vice versa rozmawiać z ich właścicielami, zwyczajnie ich nie szanuję i nie trawię ściem jakie propagują w rasie i o rasie, ale tu może nie ma aż takiego dysonansu, kto wie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chima [/B]radykalizm spory i przyznaję nadajesz nim wyraz. spoko gość z ciebie. nie jesteś klakierem masz swoje zdanie i się go trzymasz. rozkładanie psa nic nie da. chyba że rozłożymy wszystkie. szczerbate, łaciate, zinbredowane.
[B]pissarro[/B] na temat WH wypowiedziałem się o galli. to odpowiedź na protekcje tego miotu postponując inny. to bezczelny wybieg S.W. i effa. pisałem dlaczego i ty też o tym wiesz.

Link to comment
Share on other sites

@gingiel
Nie wiem czy zauwazyles, ale ode mnie ciezko uslyszec na forach publicznych krytyke a w szczegolnosci nieuzasadniona jakiegokolwiek psa czy hodowcy. To, ze mam psa z San Agnes tez bylo przyczyna tego, ze uslyszalem wiele uwag i zlosliwosci na jego temat. Ale gdy slysze opinie, ktora wyrazil jasno i wyraznie ktos o nim a mialo to miejsce na forum publicznym, podpisane imieniem i nazwiskiem, ze nie jest w typie tego czlowieka i woli inny - cenie sobie. To, ze sie nie odzywam czesto nie ma jednak nic wspolnego z brakiem wiedzy i wyrobionej opinii. Wrecz przeciwnie. Wiele osob by sie zdziwilo jak wiele wiem. Uwazam, ze moze wciaz podchodze do tego zbyt ideologicznie ale zywie wciaz nadzieje, ze uda sie kiedys stworzyc tu klub rasy. Burzliwie by bylo owszem, ale z korzyscia dla wszystkich. Powstaje wiele nowych hodowli. Kazdy z ich wlascicieli ma swoje wlasne plany i bedzie dzwigal ciezar swoich decyzji. To rzecz naturalna, ze spotkaja sie z krytyka, ale dzieki temu jest coraz wiecej dogo, coraz wiecej ludzi, z ktorymi mozna bedzie porozmawic i coraz wiecej psow. Bardzo sie uciesze gdy pies z polskim przydmkiem powtorzy sukces Prady niezaleznie od tego czy bedzie to pies od Violi, Anay, Izy, Grzeska, Przemka itd itd. Sa psy oczywiscie, ktore mi sie podobaja, sa ktore nie, ale co to ma za znaczenie? Oby Kokos za pare lat byl jednym z najgorszych psow z Polsce a Galia najgorsza suka. I nie zycze sobie tekstow "przeciez sam o tym wiesz". Nie. Nie wiem, ze Galia jest najgorsza suka w Polsce. Powiem wiecej to nie jest prawda.
Mysle tez, ze gdyby przyszlo do rozkladania szczerbatych, laciatych, zinbreadowanych trzeba by rozlozyc wszystkie psy w Polsce. Mi np. bark P, lata na uchu znikajaca po kopiowaniu, rozsadny inbread srednio przeszkadzaja. Bardziej mnie mecza wady postawy, slabe katowanie, front, kiepskie podciagniecie, szuflada i slaby pigment. Nie wspomne o dysplazji. Ja osbiscie te bym byl za obnzem wysokosci w klebie we wzorcu. Sam wolalbym zeby Kokos byl nizszy. Podkreslam to moje osobiste zdanie. Ale wszystko to ryzyko jakie niesie hodowla. Cala kwintesencja dogo to ruch, sylwetka, energia, temperament. I to, ze the M brothers tworzac rase i wzorzec stworzyli teorie doskonalego "narzedzia" i psa rodzinnego. Troche to utopia ale jest cel do ktorego trzba dazyc. Dzieki S.W. wzrosl mysle poziom swiadomosci jakie ryzyko niosa za soba pewne rzeczy, wady. A, ze Zuza ma taki sposob wyrazania opinii no coz. Przynajmniej nic zawoalowanego. Effa tez sie nie bawi w subtelnosci. Ty tez, Chima tez. Chodzi glownie o to , ze nie zgadzam sie z opinia Twohja o Galinie a wqrwienie wynika z rozsiewania poltek, ze W.H. nie hoduje itd.

Link to comment
Share on other sites

Che
Chyba się lekko zagalopowałeś bo zdjęcia Twoich psów posiadam własnego autorstwa. Nigdy nie musiałabym ich ściągać z internetu bo mam do nich wyłączne prawo.

Gingiel
Zapomniałaś chyba początku tej dyskusji i to że próbujesz manipulować faktami niczego nie zmienia. Inbredy, krycia, najlepsze psy... Można przytaczać Twoje słowa - jednym wolno a innym już nie? Tylko kto to zaczął. Nie opisałaś na żadne z pytań... wracasz po czasie z pustymi frazesami i obrażaniem psów z przeciwnego obozu nie mając cienia merytoryki i poparcia dowodami tego co piszesz. Ładnie napisane zdania to nie wszystko gdy brakuje przekazu. Ja Ciebie sądami nie straszę bo od sądów takich czy innych trzymam się z daleka, ale z czegoś wynika To że potrafisz tylko jechać innych a swojego psa pokazać do oceny nie chcesz. Ładna próba makiawelizmu ale czytający na szczęście chcąc wiedzieć o c chodzi przeczytają całość dyskusji z której wszystko jasno wynika.

Przykro czyta się Twoje wywody... bo pies w Diablo bo suka w Troi... bo jeden inbred w hodowli NdC... jeden? Przestań chwalić tą hodowlę w nieudolny sposób bo pisząc że nie robi rzeczy x która robi podsycasz niezdrową atmosferę prowokując do tego żeby ktoś zaczął pisać a nie prawda bo robi to to i to. Taki pies taka suka takie wady...

* * *

A psy promują się same... sa mniejsze i większe wystawy, wyniki od przypadkowych i uznanych sędziów, tytuły mniej i bardzie znaczące, Championy Polski zdobyte trudem bez konkurencji i Championy Argentyny... a na koniec zdjęcia, filmy i oględziny na żywo. Szczególnie dwa ostatnie nie pozostawiają złudzeń. Nazywając jakiegoś psa petem warto pokazać psa wartościowego, niech czytający dokona wyboru i w porównaniu nie ma złudzeń co do jakości tego psa czy tej suki.

Link to comment
Share on other sites

[B]pissarro[/B] post wyżej wyjaśniłem. niebywała apoteoza jednego miotu kosztem innego. dalej sądzę że wiesz i rozumiesz perfidię tej zagrywki. plotek nie rozsiewam nie napisałem że nie hoduje. wyraziłem swą opinię o suce. nie musimy się zgadzać. nie tylko prada jest. akurat tam była i trafiła. są równie ciekawe psy. np. twój
[B]effa[/B] wracam po czasie? mylisz się. w przeciwieństwie do was nie obrażam psów. wypowiedziałem się na temat jednego. słabego. nie rozkładałem jej na części. twoje mizerne intencje zostały pierwszorzędnie zinterpretowane. rozgrzesz się i daruj sobie.

Link to comment
Share on other sites

pissarro

Trzeba przykładać większą wagę do detali i szczegółów. Bez tego z miotu na miot z automatu obniża się jakość psów i standardy jakie powinni narzucać sobie hodowcy. Łaty te, które opisuje wzorzec jako wada poważna lub dyskwalifikująca z hodowli, coraz większe braki, akceptowane, ale nie akceptowalne w rasie pracującej o tym, a nie innym przeznaczeniu są równie ważne jak piony, zbyt obfite fafle i łałok, okragłe mózgoczaszki, które przekształcają wyraz psa w coś bliżej AB niż DA, różowości i brak prawidłowej pigmentacji, różne stopnie niedosłuchu przekształcające się już w kolejnym skojarzeniu w głuchotę. To wszystko jest ważne. Wiadomo również, że nie można liczyć na poklask jeżeli zaczyna się od za dużego psa i suki po szczerbatej matce, bo wyniki już dzisiaj widać na ringach i forach. Przykładowo Twój pies ze wszystkimi jego wadami jest w całości zdecydowanie lepszym materiałem na repa niż te pieski jakie dzisiaj dają mioty w kraju, nawet jak bym się przyczepił standardowo jak na mnie i go rozpisał na części pierwsze ma więcej wyrazu niż nie jeden pokazywany dzisiaj na ringu pies, ale zachowajmy się bardziej krytycznie to tylko poprawia standard i jakość DA jakie mogą pojawić się w kraju. Nie jest to też jedyny dobry pies, ale w mojej ocenie jak pies ma łaty to samo obcięcie uszu to za mało żeby poprawić jego jakość, skoro suka jest długawa i słabo kątowana. Można tak długo, aż w końcu ruszą się inni posiadacze i może zaczną bronić swoje psy, bo być może zasługują na większą atencję i wyższą ocene niż dobra na wystawie. Bo takich ocen w tej rasie powinno na dzień dzisiejszy być najwięcej. Sorry, ale takie rodzą się mioty w kraju, to nie jest i tak źle, bywają kraje gdzie DA przypomina białego wygarbionego charta...my mamy lepsze psy już dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

No ładnie...
Ależ tzw gingiel to ma tupet...
Cholernie jestem ciekawa kto pisze spod tego nick'a, bo odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że jest to absolutnie jasne dla wszystkich czytających związanych ze 'środowiskiem DA'...
Czytam jak zreanimowany po miesiącu kombinowania, jak tu komuś przy... ać gingielek sobie poczyna i mam tylko jedną sugestię : Kinga jeżeli to nie ty, to nie masz wyjścia :) jeżeli chcesz wyjść z twarzą z tej sytuacji– przecież czytasz dgm i nawet zdarzyło ci się tłumaczyć miesiąc temu, że to nie ty tutaj piszesz (wiesz komu się tłumaczyłaś), to krótka piłka :) Zasuwaj na najbliższy komisariat i złóż doniesienie, że jakaś menda pomawia ludzi poprzez forum, ubliża im etc i przy okazji robi to w taki sposób, że użytkownicy i czytelnicy forum uważają, że ty jesteś autorką tych wpisów -a to chyba nie przysparza ci sympatii znajomych ze świata DA, po których dobrym imieniu 'jeździ sobie' ten sfrustrowany twór... Naprawdę Kinga, jeżeli nie masz nic wspólnegoz tym syfem, to zrób coś z tym... Ja, powiem szczerze, mam już dość :) Wiesz, samo takie nawijanie przez społecznościówkę, że 'sorki ale to nie ja' gje daje tak naprawdę i jest mało wiarygodne. Jeżeli to nie ty, to sytuacja wygląda tak, że 'ktoś' świetnie się bawi twoim kosztem, wykorzystując fakt, że przynajmniej kilka osób przyjęło, że to ty piszesz wszystkie te 'intrygujące kawałki' – dziewczyno, ktoś ci definitywnie robi koło pióra,więc weź zareaguj, tak jak reagują dorośli ludzie (swoją drogą porażających mmasz znajomych, muszą cię naprawde lubić jeżeli ktoś ci taki numer robi...).


Kurza twarz... no się autentycznie dotknięta czuję … tekst o podsumowaniu pigmentu to jeden wielki konkret, na który nie było stać nikogo z 'orłów fm', bo gje o tym wiedzieli, więc teraz to jestem już obrażona na maxa.


Desperackie to jest wrzucanie zdjęć psa gościa, który dostał z 5 banów w zeszłym miesiącu przez kogoś kto udaje „bezstronnego” użytkownika...
Desperackie jest szkalowanie ileś tam razy z rzędu na fm mnie za moje posty, artykuły i filmy z wystaw wkolejnych tematach zakładanych prze jak zwykle 'nie wiadomo kogo' („Weaver Mary Jane Nismak”, „Trolle Weaver Mary Jane”,„Weaver i jej -ocenzurowano- odpowiedzialność Karna” etc na FM... ) i robienie tego samego na kolejnym forum z bonusowym działaniem pt 'załatwmy hodowców, którzy zdaniem Zuzanny Petrykowskiej piszącej jako „Sigourney.Weaver” są dobrzy, bo mają zasady i udaje im się wyhodować naprawdę fajne psy' – tojest desperacja (…) Przy czym przypominam, że wersja oficjalna jest taka, że ja gje wiem i gje jestem , no skoro tak , to skąd ta szalona próba przywalenia/zniszczenia/zdyskredytowania hodowców, o których oszołomsko myśli się, że uważam ich psy za conajmniej poprawne jeżeli nie dobre ??? Zero logiki. Albo gje wiem i coś tam sobie klikam albo wiem sporo i moje teksty odbijają się echem w dogo środowisku ... TTrzeba się kurcze zdecydować. Albo-albo.


Które, kurcze moje sformułowanie było 'extremalne' ??? To, że napisałam, że nie lubię różowych na twarzy dogo, bo wyglądają dla mnie jak prosiaki z alergią na pyłkitraw :) ? Czy to, że napisałam, że -grzecznościowo tak napiszę : psy z jednej z polskich hodowli mają min X i zajęcze długie pięty? To jest extremalne ? Ok, jest faktycznie jeżeli wszystkie psy z jakiejś hodowli mają dokładnie tą samą wadę, która wychodzi w każdym miocie – to wtedy jest to fakt o extremalnie istotnym znaczeniu - zgadza się. Ale ja nie mam na to wpływu :)



Najsmutniejsze jest to, że dzięki działalności współwłaściciela Bambino Nido de Condores, hodowcyi właściciele DA, którzy dotąd nie ujawniali się na DGM, chociaż mają ochotę, nie zrobią tego w najbliższym czasie. Po co mają to robić ? Żeby jakiś mądralski mądralinek zaczął ich terroryzować swoją działalnością ? Dla mnie niewielka strata –mam tych ludzi w znajomych na FB , mogę przez społecznościówkę gratulować im sukcesów i podpytywać jakie mają plany, oglądać foty psów itp. Szkoda tylko, że przez paru pajaców -min gingiel-ludzie, którzy nie mają tych osób w 'znajomych', nie pooglądająich psów i nie dowiedzą się o ich sukcesach...
A no właśnie :) nie udawajmy, że FB nie istnieje :)


Ps :) Chima espeszeli fr ju ;) →„Tylko w sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa”
pewnie wiesz ale dla zasady podpiszę;) dla tych co są mniej światli ;) → Oscar Wilde

Edited by Sigourney.Weaver
Link to comment
Share on other sites

[B]S.W. [/B]po raz kolejny napiszę ci nie jestem kinga. możesz dalej próbować wmanewrowywać w to kingę ale mylisz się. atakujesz bezpodstawnie drugą osobę z hodowli, która ci nie pasuję. to już norma. czego innego mogą się po tobie spodziewać forumowicze. skoro moje posty są tak transparentne to masz mętny wzrok. musisz mieć poważny problem skoro mój cynizm tak nieudolnie definiujesz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...