Jump to content
Dogomania

Fiszka malenka ratlerkowata sunieczka i mam chate nad morzem...dziekuje


giselle4

Recommended Posts

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tadzik czapka']Fiszka bezproblemowo dogaduje się z innymi zwierzakami i dziećmi.
Jest jednak takim maluchem, że ogródek w zimie odpada ze względu na temperatury. Latem do wylegiwania się w słonku i owszem.

Poza tym Fiszka jest bardzo mało kłopotliwa w opiece. I jest grzeczniutka. Nauczona czystości. Reaguje na podstawowe komendy i prawie nie je :D
Generalnie ze wszystkich psów jakie miałam ten jest najgrzeczniejszy i najmniej "kłopotliwy" - dlatego w ogłoszeniu napisałam "piesek ideał"

Utworzyłam jej wydarzenie na FB
[url]http://www.facebook.com/events/109182235878055/[/url]

Mogą tam zajrzeć.[/QUOTE]

wszystko prawda:)
jest we wszystkich dolnoslaskich gazetach

Link to comment
Share on other sites

U Fiszki ruch w interesie nie lada.
Z tą panią jest prześmieszna historia.Zadzwoniła do mnie jeszcze w sprawie adopcji Braszki, która już od miesiąca grzeje doopcię w DS.
Oczywiście podchwyciłam temat.Pogadałyśmy o tym jakiego chce psa i na koniec spytałam o adres mejlowy. Podała mi , a ja od razu zorientowałam się ,że pracuje tam gdzie mój mąż. Spytałam na którym wydziale pracuje, okazało się ,że na tym gdzie mąż. Więc mówię do niej ,że pewnie zna go. Ona na to ,ze może.Podałam jej imię i nazwisko i cisza zaległa w telefonie na dłuższą chwilę po czym usłyszałam , o rany przecież to mój szef.:evil_lol:

Edited by Poker
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']U Fiszki ruch w interesie nie lada.
Z tą panią jest prześmieszna historia.Zadzwoniła do mnie jeszcze w sprawie adopcji Braszki, która już od miesiąca grzeje doopcię w DS.
Oczywiście podchwyciłam temat.Pogadałyśmy o tym jakiego chce psa i na koniec spytałam o adres mejlowy. Podała mi , a ja od razu zorientowałam się ,że pracuje tam gdzie mój mąż. Spytałam na którym wydziale pracuje, okazało się ,że na tym gdzie mąż. Więc mówię do niej ,że pewnie zna go. Ona na to ,ze może.Podałam jej imię i nazwisko i cisza zaległa w telefonie na dłuższą chwilę po czym usłyszałam , o rany przecież to mój szef.:evil_lol:[/QUOTE]


Tylko, że ta Pani zaczęła rozmowę ze mną od stwierdzenia, że weźmie psa jeśli pies nie szczeka. Gdy powiedziałam, że już są ludzie, którzy chcą jej dać jej dom to zapytała czy aby pies nie jest chorowity.
Może i ma dobre intencje, ale ja bym jej Fiszki z takim początkowym nastawieniem i tak nie oddała :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem i daj do domku , co do którego masz 10000% przekonanie.
Ona pyta o szczekanie , ponieważ mieszka w bloku,a o zdrowie mnie też pytała, bo mówi ,że nie chciałaby zaczać wspólnego życia od wizyt u weterynarzy i leczenia psa, chociaż zdaje sobie sprawę z tego ,że to z czasem będzie nieuniknione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tadzik czapka']Tylko, że ta Pani zaczęła rozmowę ze mną od stwierdzenia, że weźmie psa jeśli pies nie szczeka. Gdy powiedziałam, że już są ludzie, którzy chcą jej dać jej dom to zapytała czy aby pies nie jest chorowity.
Może i ma dobre intencje, ale ja bym jej Fiszki z takim początkowym nastawieniem i tak nie oddała :)[/QUOTE]

ale nie uprzedaj sie
ludzie czasem pytaja
ale maja dobre inetencje..
mnie tez pani
zapytala czy aby nie jest chora
bo pies generuje koszty
to jej powiedzialam
ze tak jak i czlowiek
i grzecznie podziekowalam
za zainteresowanie Fiszka

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wieczorem Fiszka pojechała do nowego domu. Będzie teraz mieszkać nad morzem w Gdańsku. Oczywiście wcześniej była wizyta przed adopcyjna, a z rodziną nadal jestem w kontakcie.

Dlatego można zamknąć wątek, ale wcześniej chciałabym podzielić się kilkoma, mam nadzieję, że konstruktywnymi, spostrzeżeniami na temat funkcjonowania forum i szukania domów.

Nie wątpię, że każdemu kto tu jest leży na sercu dobro psiaków - ale nie można być w tym sentymentalnym, a należy być skutecznym.
I pozwolę sobie zauważyć, że pisanie postów o trzymaniu kciuków tylko po to, żeby podbić wątek - kiedy jego temat jest, ze pies ma DT (mimo, że prosiłam o zmianę tematu na informujący o szukaniu DS) - nie przynosi żadnych efektów.
Jednocześnie ani razu nie padło pytanie jak mała się czuje, jak można mi pomóc, czy w ogóle potrzebuję pomocy - itd.
Ja doskonale rozumiem, że biorąc psa na DT przejmuję odpowiedzialność za niego w 100% i to na mnie spoczywa odpowiedzialność za szukanie mu domu i inne - ale nie róbmy przy tym "sztucznego zainteresowania".
Na moje konkretne pytania: czy ktoś gdzieś umieścił ogłoszenia (bo padały takie deklaracje) nie dostałam odpowiedzi. Tak jak i o wspomnianej już wyżej zmianie tematu wątku.
Zwyczajnie za mało konkretów, a więcej zbędnych ckliwości.

A teraz kilka praktycznych wskazówek odnośnie szukania domów dla psów;
Obawiam się, że czasy ogłoszeń w gazetach minęły bezpowrotnie...
I nie mają najmniejszego sensu.

Zrobienie zdjęć, napisanie ogłoszenia i umieszczenie psa w 10 miejscach w sieci (np. allegro, morusek.pl, dogomania.pl, mojpies.pl, gumetree.pl, aukcjezwierzat.pl, psydoadopcji.pl, itp.) zajęło mi 2,5 godziny.

Przede wszystkim zaś FACEBOOK!
Ma niesamowitą siłę rażenia w dzisiejszych czasach.

Rano miałam z marszu 4 telefony, które dzwonią do tej pory.

Od umieszczenia ogłoszenia do trafienia do nowego domu minęło tylko 5 dni!

Jeśli chcemy znajdować szybko dobre domy naszym podopiecznym to przy naprawdę niewielkim nakładzie pracy można być bardzo skutecznym w czasach internetu (jeszcze raz podkreslę: z facebookiem na czele).

I proszę się nie urażać tym co napisałam; ja też chce jak najlepiej dla tych bid, a widzę, że to co się tutaj dzieje można usprawnić.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

pouczajace
ale ja dalej bede robila ogloszenia w necie
bo widze wyniki
Nie doczytalam ze musze zmienic tutul ale poszukam tego wpisu...teraz juz przepraszam
a na to gdzie umiescilam ogloszenia odpisalam i to jest na dogo,trzeba tylko chciec odczytac.
a tak na marginesie to nie wkleilas ani pol fotografi i to raczej do Twojego obowiazku nalezalo napisac jak sie czuje
a podbijac i trzymac kciuki tez dalej bede
Kazdy ma swoje sposoby szukania domkow.

i prosze sie nie obrazac bo ja tak z serca ,bo szkoda mi tych wszyskich bid i chce jak najszybcieje dla nich znalezc domki

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='giselle4']to raczej do Twojego obowiazku nalezalo napisac jak sie czuje [/QUOTE]

i tu sie niezgodzę. natalia sama pojechała, za swoja kase po psa, dała jej bezpłatny dt, opiekowała sie nia i szukała na własna reke domu i kogos do wizyty przedadopcyjnej. informowanie na dogomanii o jej stanie zdrowia i wklejanie fot to nie jest jej obowiazek. chyba, ze istnieje tu jakis regulamin, ktorego ja i natalia nie znamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paniMysza']i tu sie niezgodzę. natalia sama pojechała, za swoja kase po psa, dała jej bezpłatny dt, opiekowała sie nia i szukała na własna reke domu i kogos do wizyty przedadopcyjnej. informowanie na dogomanii o jej stanie zdrowia i wklejanie fot to nie jest jej obowiazek. chyba, ze istnieje tu jakis regulamin, ktorego ja i natalia nie znamy.[/QUOTE]

dziekuje za obrone tadzia
ja mialam ciagly kontakt z tadziem
i bardzo,bardzo dziękuje
za pomoc przy Fiszce.

Wszystkie jezdzimy,placimy ,dajemy
pomagamy...i chwala nam za to

Edited by giselle4
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paniMysza']i tu sie niezgodzę. natalia sama pojechała, za swoja kase po psa, dała jej bezpłatny dt, opiekowała sie nia i szukała na własna reke domu i kogos do wizyty przedadopcyjnej. informowanie na dogomanii o jej stanie zdrowia i wklejanie fot to nie jest jej obowiazek. chyba, ze istnieje tu jakis regulamin, ktorego ja i natalia nie znamy.[/QUOTE]
podeprę sie Twoja wypowiedzią kiedy będa dziewczyny prosily o fotki i info o psiaku ktory przebywau mnie na Dt.....
,,nie mam obowiazku ,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...