Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
grrrond

Psie studia na SGGW

Recommended Posts

[quote name='Devis&Marta']Ja sie na to chce wybrac, ale w przyszlym roku, problem w tym, ze zaczynam drugie studia zaocznie i nie wiem czy sie zjazdy nie naloza, jesli ruszy pierwsza edycja to pisz jak jest koniecznie!

co do podyplomowki na AR we Wroclawiu- to ja skonczylam zootechnike i szczerze mowiac moglabym sama tych ludzi uczyc o psach, bo ich wiedza jest no marna:p jesli masz pojecie o szkoleniu psow, to podejrzewam, ze sie zalamiesz jak pojedziecie do osrodka szkolenia na niskie laki:cool1: mi szkoda na to kasy, wole sggw, ale jesli chcesz miec ten papierek to moze i warto, choc nie licz, ze wiele sie nauczysz:roll:[/quote]
Na SGGW prowadzą zajęcia ludzie ze Związku kynologicznego a zarazem wykładowcy z wydziału zootechniki :lol:

[quote name='Minio']Na SGGW prowadzą zajęcia ludzie ze Związku kynologicznego a zarazem wykładowcy z wydziału zootechniki :lol:[/quote]

no dlatego mam nadzieje, ze poziom bedzie wyzszy, oby to powstalo chociaz w przyszlym roku!

[quote name='olekg18']Minio dziękuje .Chociaż 1 osob awkońcu odpowiedziała na moje pytanie :*
To super ,że można psy trzymać :)[/quote]
Ale ja kończyłam SGGW 10 lat temu. Mimo to nie wydaje mi sie , że coś się zmieniło. W końcu to uczelnia rolnicza.:lol:

[quote name='Devis&Marta']no dlatego mam nadzieje, ze poziom bedzie wyzszy, oby to powstalo chociaz w przyszlym roku![/quote]
To pewnie zależeć będzie od zainteresowania takim kierunkiem.
Jeśli w tym roku dużo osob się zapisze to jest duża szansa , że będą kontynuować zajęcia.

Róznież jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń, relacji, opinii. Sama właśnie studiuję podyplomowo "Psychologię zwierząt" w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ale jak na razie, było bardzo mało zajęć o psach. Wielu studentów się zraziło

[quote name='Bejka']Róznież jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń, relacji, opinii. Sama właśnie studiuję podyplomowo "Psychologię zwierząt" w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ale jak na razie, było bardzo mało zajęć o psach. Wielu studentów się zraziło[/quote]
Nie wiem kto takie zajęcia prowadzi w Szkole Wyzszej Psychologii Społecznej ale wydaje mi sie , że owe zajęcia powinni prowadzić ludzie mający dużą wiedzę na ten temat:crazyeye:
Zapewniam , że SGGW ,wydział zootechniki jest posiada wykładowców z taką wiedzą.

[quote name='Minio']Nie wiem kto takie zajęcia prowadzi w Szkole Wyzszej Psychologii Społecznej ale wydaje mi sie , że owe zajęcia powinni prowadzić ludzie mający dużą wiedzę na ten temat:crazyeye:

Zajęcia prowadzą głównie profesorowie PAN, SGGW i SWPS plus praktycy (weterynarz, dogoterapeuta, hipoterapeuta i in.), ale zajęcia o psach to tylko wycinek programu.

Zapewniam , że SGGW ,wydział zootechniki jest posiada wykładowców z taką wiedzą.[/quote]

Ja nie wątpię. Mnie też ten kierunek zainteresował (niestety, nie wiedziałam o nim wcześniej). Dlatego ciekawa jestem wrażeń pierwszych studentów.

Studia na SWSP są bardziej teoretyczne - podobno więcej praktyki ma być w drugim semetrze. Myślę, że na SGGW mogą być bardziej praktyczne.

Minio wydzial to jest Nauk o Zwierzetach a nie zootechniki;) no i niestety ale w akademiku trzymac psiakow nie mozna:( sama sie temu dziwie no ale uczelnia rolnicza nie musi sie rownac z tym ze lubi sie zwierzeta...

co do tych studiow podyplomowych szczerze to jestem sceptycznie nastawiona,jakos nie bardzo mi sie to widzi a i czy gdzies sa dostepni wykladowcy?przeg;adam stronke i nie widze:(

Myślę, że bym reflektowała na te studia, ale za 1,5 roku, jak skończę to, co teraz studiuję. No i oczywiście dobrze by było zobaczyć jak to działa, tylko najpierw ktoś musi zaryzykować ;)

[quote name='Kostek']Minio wydzial to jest Nauk o Zwierzetach a nie zootechniki;) no i niestety ale w akademiku trzymac psiakow nie mozna:( sama sie temu dziwie no ale uczelnia rolnicza nie musi sie rownac z tym ze lubi sie zwierzeta...[/quote]

Ja studiowałam w Siedlcach zootechnikę i na V roku przychodziłam na zajęcia z psem:crazyeye:

no to jak chyba jutro tam przedzwonie, a co mi szkodzi ;)

[B]alive[/B], a nie wiesz może, czy ja się nadaję? jestem teraz na piątym roku, dyplomu jeszcze nie ma.. na niektorych podyplomowych tak można.

koszt to 2000, ale najgorsze ze dochodza jeszcze zjazdy 3 dniowe, gdzies trzeba mieszkac i cos zjesc, co robic? kurcze....to mnie martwi, bo pocaigi z Lodzi, nocleg... nie łatwo!!!! [B]PROSZE O RADE !!!![/B]

ja wlasnie sie dowiedzialam, ze studia podyplomowe na ktore sie wybieralam sa odwolane w tym roku :-(

[quote name='Kostek']Minio wydzial to jest Nauk o Zwierzetach a nie zootechniki;) no i niestety ale w akademiku trzymac psiakow nie mozna:( sama sie temu dziwie no ale uczelnia rolnicza nie musi sie rownac z tym ze lubi sie zwierzeta...

co do tych studiow podyplomowych szczerze to jestem sceptycznie nastawiona,jakos nie bardzo mi sie to widzi a i czy gdzies sa dostepni wykladowcy?przeg;adam stronke i nie widze:([/quote]
dobra ... za moich czasów było to zootechnika:lol:
stara jestem.

Jeżeli otworzą i ktoś pojedzie to ja chętna jestem na opis :) Bardzo mnie to zaciekawiło, ale do lipca tego roku to nie ma szans praktycznie na nic - domek buduje, ale już od pażdziernika to byłabym chętna :D

[quote name='nadzieja']ciekawe czy po tech wet. rowniez mozna sie na ten kierunek zapisac?[/quote]
Myśle , że jeśli podyplomowe to chodzi o dyplom ukończenia studiów. ;)
Ale możesz sie dowiedzieć.

[quote name='nadzieja']w tym roku zaczynam studia jednak nie na wet, a Politologia. czy po tych studiach rowniez moglabym w przyszlosci zapisac sie na SGGW?[/quote]

podyplomowka to podyplomowka, musisz miec dyplom, ale mysle ze nie ma zadnych wymagan jaki ma byc:cool3:

Przed chwilą dzwoniła do mnie Pani z SGGW i sprawa wygląda tak...
Na obecną chwilę jest 20 osób chętnych. Ponieważ koszt studiów był rozłozony na planowane 26 osób ich koszt wzrósł do 2000-2100, im mniej studentów tym koszt rośnie. Wszystkie papiery razem z dowodem wpłaty trzeba złożyć do 5 lutego. Studia rozpoczynają się 23 lutego i trwają do czerwca.