Jump to content
Dogomania

Psie studia na SGGW


grrrond

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='shangri_la']to moze ja sie tutaj podłącze, co prawda nie SGGW ale AR (a wlasciwie teraz to UP ) czy ktos moze slyszal cos o tych studiach, lub moze skonczyl? :cool3: zastanawiam sie czy warto a czas mam do konca wakacji ( jak dobrze pojdzie )
tutaj jest program studiow- zaoczne 2 semestry
[URL]http://gen.ar.wroc.pl/studia/program.htm[/URL]

pozdrawiam[/quote]

Shangri_la zauważ, że w całym cyklu nauczania czyli przez 5 lat zootechniki czesć materiału, która jest na tych podyplomowych, już była w ciągu 5 lat magisterki. Nie wiem czy to nie strata czasu - znowu genetyka i fizjologia(i to jeszcze z prof Zawadzkim, który więcej szowinistycznych kawałów opowiadał niz cokolwiek o fizjologii na wykładach), natomiast zajęcia z Gucwińskim to już chyba nieaktualne od roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moskva']Shangri_la zauważ, że w całym cyklu nauczania czyli przez 5 lat zootechniki czesć materiału, która jest na tych podyplomowych, już była w ciągu 5 lat magisterki. Nie wiem czy to nie strata czasu - znowu genetyka i fizjologia(i to jeszcze z prof Zawadzkim, który więcej szowinistycznych kawałów opowiadał niz cokolwiek o fizjologii na wykładach), natomiast zajęcia z Gucwińskim to już chyba nieaktualne od roku.[/quote]

no niby tak ale- z genetyki mielismy tyle o psach i kotach co nic (no zrobilismy pare zadan o kotach ale podobno byly przykladowe wiec nie wiadomo czy prawdziwe), z fizjologii zero, to samo anatomia chyba tylko sie uczylismy wzoru zebowego psa :cool1:, profilaktyke weterynaryjna bede miec w przyszlym semestrze tzn juz zaraz ale szczerze watpie aby bylo nt psów, zapewne znowu to cudowne bydło, trzoda, owce grrrr, a ja glupia poszlam na te studia ze wzgledu na specjalizacje hodowla koni i jezdziectwo i w trakcie studiów specjalizacje znieśli :mad: wiec chciaz taka podyplomówka może by dała rade.... ale nie chce ryzykować poki nie pogadam z kims kto na tym byl :diabloti: ewentualnie zostaje sggw ale do wawy daleko :shake:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Taaaaa, wzory zebowe mi sie do dziś po nocach śnią. Rzeczywiście w materiale nauczania dominowały zwierzęta gospodarskie, wszystkie doswiadczenia na fizjologii były przeprowadzane na owcy, na anatomii skupialismy sie na koniu i krowie a miesożerne gdzieś na dalszy plan spadały.

A z tą hodowlą koni to sie dziwie, że ją zlikwidowali bo dla mojego rocznika(obecnie 2 rok) jest nadal aktualna. Zresztą jakieś 70% ludzi z roku sie tam wybiera. I jest też specjalizacje której kiedyś nie było: amatorska hodowla zwierząt.

A jeśli chodzi o te podyplomowe to też zawsze istnieje ryzyko, że nie utworzą z braku chętnych. Ale zycze powodzenia wszystkim, którzy mają na nie ochote, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

o jej to widze ze wroclaw sto lat za warszawka...nie fajnie bo chcialam sie wyniesc z warszawy do wroclawia a tu takie kwiatki...ja u siebie(SGGW) mamy na zootechnice ogolna hodowle zwierzat,hodowle zwierzat amatorskich,hodowle zwierzat godpodarskich i nowke sztuke od tego roku-hodowle zwierzat agroturystycznych wiec zapraszam do warszawy:D aha i chca nam jeszce nazwe uczelni zmienic hihi nie pytajcie na jaka bo mozna majtki zasikac;)

Link to comment
Share on other sites

Kostek- no ogólna hodowle to my tyz mielismy :diabloti: a co do nazwy to AR juz zmieniona na Uniwersytet Przyrodniczy :diabloti: a z tego co wiem to dopiero na mgr bedziemy miec przedmiot "kynologia" i to wlasnie na specjalizacji "hodowla zwierzat amatorskich" wiec pewnie cos jeszcze bedzie o tych psach (mam taka nadzieje :razz:)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gwiazdeczka*']Co zamierzacie robić po takich studiach:confused: ?[/quote]

Ja właśnie nie za bardzo wiedziałam co można po zootechnice robić "na serio" i zmieniłam kierunek.

A co do tych podyplomowych z hodowli to napewno przydadza sie ludziom myślącym na powaznie o hodowli zwierząt. Zawsze to lepiej troche sie znać na anatomii i fizjologii zwierząt, które sie chce hodować. Zresztą będze pewnie pare słów o działalności ZK i inne praktyczne porady. Ale absolwenci zootechniki część tej wiedzy już w trakcie studiów pochłaniali.

Jeśli ktos sie zdecyduje bądz zdecydował to niech da znać co i jak.

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: no ja skonczylam w czerwcu i wyladowalam w londynie, gdzie zbieram kupy, ale psie, jestem dog walkerem, jest to co prawda tymaczasowe, ale zycze wszystkim, ktorzy jeszcze zootechniki nie skonczyli zeby nie mieli takiego stresa jak ja po obronieniu pracy magisterskiej ( "no i co tu dalej robic?") Jesli chodzi o przedmiot-kynologia, to zycze dowiedzenia sie czegokolwiek nowego;)
ja rowniez zmieniam kierunek i ide na drugie studia-tym razem zaoczne.....

a jak sie bylo mlodym to sie myslalo, ze zootechnika to kierunek, na ktorym sie zdobywa wiedze o pieskach i kotkach:diabloti: i jak juz sie jest mgr inz. to w ogole super:razz:

Link to comment
Share on other sites

hmmm,zastanawia mnie jedna rzecz,sama studiuję zootechnikę,dziennie na SGGW,kupa nauki,przedmiotów ścisłych i stresu również.I na pewno nie zamierzam zaprzepaścić 5 lat nauki na to żeby potem nie mieć gdzie pracować-owszem,moze i nie ma duzo ofert dla zootechnikow,z reszta tez nie kazdy chce pracowac w tym zawodzie,nie mam zamiaru sprzatac po psach czy doić krów ( bez urazy dla ludzi ktorzy tym sie wlasnie zajmują),ja sie zakrecilam obok projektu wlasnego pomyslu,na co jeszcze nikt w Polsce nie wpadl,a wystarczylo troche poszperać i pewnie dzieki temu bede robila doktorat na uczelni.Dla mnie sprawa jest taka-obojetnie czy to zootechnika czy cos innego,uwazam,ze nie kazdy sie nadaje do takich czy innych studiów i do niektorych kierunkow trzeba byc prawdziwym pasjonatem.Pisdze dlatego,bo nie spodobala mi sie za bardzo opinia,ze mozna po tym kierunku kupy sprzątać ,a niestety zdanie sporej czesci osob na temat tego kierunku jest wlasnie takie,co mnie szczerze-denerwuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Gwiazdeczka*']A przed budynkiem Kliniki Małych Zwierząt SGGW nikt kup nie sprząta:angryy:[/quote]

A to już chyba raczej zarzut do właścicieli psów, nie do personelu... Są usawione kosze na kupy, są torebki (a jak nie ma, to można poprosić przecież). Tylko jakoś mało widać ludzi, którzy po to wszystko sięgają.

A co do zootechniki - pamiętajcie, że po tych studiach też można robić doktorat i doczekać się profesury... Studia jak każde inne.

Link to comment
Share on other sites

insomnia to z kupami pisalam z przymrozeniem oka sama studiuje zootechnike i na pewno nie po to zeby latac za psimi kupami...tez wiele razy slysze "co po tym bedziesz robic" dla mnie wazny jest pomysl na zycie ktory mam ;) i powoli go realizuje i szczerze insomnia jesli denerwuje Cie gadanie o kupach to chyba jednak nie jestes przekonana do tych studiow...

Link to comment
Share on other sites

no wiesz Insomnia, jako zootechnik, czy nawet przyszly doktorat kupy tez bedziesz sprzatac- od tego sa praktyki (ja mialam w zoo, w stajniach, a teraz sprzatam bo musze, z reszta sprzatam takze po moim pse, i jeszcze dobrze mi za to placa, tak ze moge odlozyc i wrocic do kraju by zaczac bardziej przydatne studia) :evil_lol: i jesli uwazasz to za cos chanbiacego to jednak chyba nie bardzo kochasz zwierzatka, nie od razu jest sie szefem:p i nawet jak bedziesz robic doktorat to musisz wiedzec jaka kupe robi krowa:cool3:
ja tez moglam zostac na doktoracie, ale jednak wole cos w koncu zrobic praktycznie niz siedzec kolejne lata w ksiazkach i i udawac, ze niewiadomo jak madra jestem;) nie obrazajac nikogo oczywiscie! jednak moim zdaniem naukowcy powinni wlozyc troszeczke wiecej praktyki w swoja prace! znam wielu ludzi, nawet tych, ktorzy maja juz cos wiecej niz magistra- a nie maja kompletnie podejscia do zwierzat, chcac nie chcac by byc prawdziwym zootechnikiem, trzeba swoje fizycznie odwalic, od tego jest zootechnik.....
a przy okazji taka historia-kolega po studiach zaczal prace na fermie drobiu (nie mowiac o tym, ze prosci ludzie znali sie lepiej odniego na wszytskim, bo czegoz mozna nauczyc sie tylko z ksiazek i nie za bardzo mu byli przychylni), nagle zaczely mu padac ptaki, zadzwonil do pani doktor co ma z teraz zrobic, na co ona, ze w kiazce podana jest taka a nie inna temepratura, wilgotnosci itd., wszytskie warunki na fermie byly zachowane, a i tak ptaki padaly, weterynarz kazal mu zrobic sekcje zwlok:crazyeye: tego nigdy nie robil i przez telefon mowil mu jakich narzadow ma szukac, wyobrazcie sobie teraz jak sie to moglo skonczyc:p sam sie w koncu zwolnil, byla to mysle dla niego szkola zycia, a nie byl osoba fizyczna tylko kierownikiem i i tak musial "kupy sprzatac" ,
problemem zootechniki- mowie tu o wroclawskiej- jest brak praktyk polrocznych jak to kiedys bylo,
jesli ktos jest pasjonatem pracy na fermach to na pewno znajdzie prace! dotyczy to jednak raczej mezczyzn

acha i najbardziej mi sie zawsze podobalo- tego juz sie nie stosuje od 20 lat, ale musicie sie tego nauczyc! nie mowiac, ze program moich studiow mozna bylo zamknac w 3,5 roku, a nie w 5 lat

Link to comment
Share on other sites

Co tu duzo pisac...studenci sggw kierunku zootechniki maja takie przyslowie:
" Zootechnikowi qowno nie straszne"
Poza tym jezeli ktos nie ma pomyslu co robic po takim kierunku to rzeczywiscie bedzie mial ciezko, ja tak jak kostek mam jakies plany i tez bede powoli je realizowac.
Poza tym nie ma co ukrywac ze na zootechnice jest duzo osob ktore nie podostawaly sie na weterynarie, ale jak dla mnie nie ma co porownywac obu kierunkow.
Ja obecnie jestem zadowolona ze studiow, chociaz nie ukrywam zw latwo nie jest.
A wracajac do podyplomowce, fajna sprawa ciekawa jestem efektow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']
" Zootechnikowi qowno nie straszne"
[/quote]
i od razu przypominaja mi sie ćwiczenia z parazytologii :evil_lol: :cool3:

a tak serio to czy ja dobrze zrozumialam, że tes tudia na SGGW trwaja tylko jeden semestr? hmm na AR 2 semestry wiec może tam bedzie wiecej wiedzy :roll: program porównywalny.
przewidywany termin otwarcia kierunku luty 2007. i co ktos oprocz[B] alive [/B]sie zapisal? kiedy pierwszy zjazd? :cool3:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']ja jeszcze tak wpadne nie na temat: co można robić po zootechnice, o czym to jest?[/quote]

Kierunek Zootechnika:
Studia inżynierskie realizowane zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym uprawniają do tytułu zawodowego inżyniera zootechniki dają absolwentom szeroką wiedzę z zakresu hodowli i chowu zwierząt oraz niezbędną wiedzę z produkcji roślinnej. Kształcenie kierunkowe na studiach zootechnicznych obejmuje: biologię rozrodu, genetykę i metody doskonalenia zwierząt gospodarskich i domowych, rybactwo, pszczelarstwo, żywienie zwierząt i paszoznawstwo, ocenę surowców pochodzenia zwierzęcego, ekologię i ochronę środowiska, informatykę, ekonomię, zarządzanie i marketing. Na studiach magisterskich kierunku zootechnika, realizowanych wyłącznie w systemie indywidualnych programów nauczania, funkcjonują cztery specjalności magisterskie: hodowla zwierząt, hodowla koni i jeździectwo, hydrobiologia i ochrona środowiska zwierząt, produkcja pasz przemysłowych i premiksów. Studenci mogą dowolnie modyfikować zakres zdobywanej wiedzy, wybierając przedmioty zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Studia przygotowują do prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz do pracy w nadzorze hodowlanym (stacje hodowli i unasienniania zwierząt, związki hodowców i producentów, stadniny koni), w doradztwie rolniczym, w służbach ekologicznych, w administracji i usługach rolniczych oraz przemyśle paszowym.
Informacje ze strony AR Wrocław.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...