Jump to content
Dogomania

Obóz z psem - GRAF - Poznań


wikikoniki

Recommended Posts

[quote name='motyleqq']uwierz, jest wiele osób które odmawiają sobie wszystkiego, a nie byłyby w stanie wydać 200zł na ciachnięcie psa(nie mówię już o Justynie). ale to chyba nie znaczy, że w ogóle nie powinny go mieć. bo ja uważam, że psu jest lepiej w nawet najbiedniejszym domu, niż w schronie[/QUOTE]

Też tak uważam. Nigdzie nie pisałam, że tacy ludzie nie powinni mieć zwierząt. Ważne, że będą tego psa kochać i szanować.
Dla mnie po prostu zapobieganie zamiast leczenia jest przejawem odpowiedzialności za zwierze.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ola164']Też tak uważam. Nigdzie nie pisałam, że tacy ludzie nie powinni mieć zwierząt. Ważne, że będą tego psa kochać i szanować.
Dla mnie po prostu zapobieganie zamiast leczenia jest przejawem odpowiedzialności za zwierze.[/QUOTE]

tak, ale nie zawsze ma się taką możliwość i to też trzeba zrozumieć.
a poza tym uważam, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany przez weta, a nie tak ciachać wszystko co się rusza ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']tak, ale nie zawsze ma się taką możliwość i to też trzeba zrozumieć.
a poza tym uważam, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany przez weta, a nie tak ciachać wszystko co się rusza ;)[/QUOTE]


Rozumiem, choć mam zupełnie inną opinie i do tego prawo.
To to swoją drogą. Ale jeśli nie ma przeciwwskazań to naprawdę warto. Kilka godzin stresu i spokój święty.

Link to comment
Share on other sites

Jak to półsłówkami, całe dwa filmiki już mogliście zobaczyć! ;) My i Milka byłyśmy w grupie zaawansowanej, więc biegaliśmy całe torki (bądź ich fragmenty), a Wanda podpowiadała, co można zrobić inaczej, by pies pobiegł szybciej, zakręcił ciaśniej itd. W ciągu dnia były dwa treningi agility, jeden godzinny (na którym biegaliśmy wyżej wspomniane torki) i jeden półgodzinny (na którym uczyliśmy się bądź szlifowaliśmy przeszkody typu slalom czy koło). Treningi z Paulą trwały nawet 2,5h - wspominam je bardzo miło, Paula ma niesamowity dar do przekazywania wiedzy. Uczyliśmy się rzutów, słuchaliśmy o aportowaniu, rozgrzewce itd., każdy pies miał indywidualne sesje, dopasowane do jego poziomu zaawansowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jedną obrożę, jedną smycz i juliusy ;)[/QUOTE]

Aż chciałoby się kilknąć "lubie to" ;)
Ja co prawda wezmę ciut więcej, ale tylko dlatego, że jak jedną gdzieś rzucę to drugą warto mieć pod ręką.
Tyle, że mój pies praktycznie nie chodzi na smyczy. Jedynie na zawodach jak ma ciągnąć i 300m przy głównej drodze... Wiec mam nadzieje, że na grafie będzie mógł być luzem - chodzi za mną krok w krok.

Link to comment
Share on other sites

A moja za to ciągle na smyczy lub lince, więc będę musiała ciut więcej tego mieć.

a może pochwalicie się fotką swoich psiaków, ktore jadą na IV ? :) niektórzy wcześniej już dawali, ale nie każdy, a z chęcią bym zobaczyła, hm ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola164']Aż chciałoby się kilknąć "lubie to" ;)
Ja co prawda wezmę ciut więcej, ale tylko dlatego, że jak jedną gdzieś rzucę to drugą warto mieć pod ręką.
Tyle, że mój pies praktycznie nie chodzi na smyczy. Jedynie na zawodach jak ma ciągnąć i 300m przy głównej drodze... Wiec mam nadzieje, że na grafie będzie mógł być luzem - chodzi za mną krok w krok.[/QUOTE]

po prostu nie mam wiele więcej :lol: wolę inwestować w zabawki, bardziej są przydatne :)

myślę, że będzie mógł być luzem

Link to comment
Share on other sites

Ja generalnie nie kupuje. Moje psy mają tego trochę, ale na ogół są to jakieś wygrane w konkursach, podarowane albo uszyte przeze mnie.
Zdecydowanie wolę przeznaczyć kasę na coś sensowniejszego ;) Psu to i tak zwisa jakiego koloru ma szelki czy obrożę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia&Cody']A jeśli pies raz ma ochotę, a raz nie na jakąkolwiek zabawę to jest sens treningów z Paulą?
Coraz bardziej idzie mi nakręcanie go. Widać już małe postępy, bo ostatnio pierwszy raz szarpał się ze mną dyskiem na dworze, krótko bo krótko, ale zawsze :)[/QUOTE]

no jasne! przecież ona Ci pokaże jak go przekonać!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...