Jump to content
Dogomania

Psie wózki - strona o tym jak je samemu wykonać


Patia

Recommended Posts

Znalazłam w sieci stronę założoną przez Roberta i Ulę , których suczka Sabinka porusza się na wózku.
[URL]http://www.sabina.studioonline.pl/[/URL]

Robert sam skonstruował wózek i na swojej stronie krok po kroku wyjaśnia jak to zrobić, jakich materiałów użyć .
Na swojej stronie umieścił linki do wątków piesków na wózkach -Aksy i Oskara z Dogomanii , które czekają na dom.
Napisał mi też , że chętnie pomoże każdemu , kto taki wózeczek bedzie chciał skonstruować.
Chciałam aby tak umieścić adres jego strony na Dogomanii aby każdy kogo pupil ma problemy z poruszaniem mógł tam trafić , oswoić się z myślą , że piesek może żyć na wózeczku .Jak to zrobić i czy tak się da,może w przykejonych ?
Zaznaczam , że Robert wózeczków nie sprzedaje a tylko radzi jak je zrobić , gdzie zdobyć części itd.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

mysle ze bede potrzebowac wozka dla jamnika nie ma mowy o zrobieniu go jestem gamon w takich sprawach szukalam w internecie na ten temat ale jak juz znalazlam to nie wchodzi ten moj trup w ta strone i nic nie wiem nawet gdzie zamawiac i czy to jest bardzo drogie moze mozna mi jakos pomoc

Link to comment
Share on other sites

W Polsce- nie, natomiast popatrz na linki ze strony Sabiny- np:
[URL]http://www.eddieswheels.com/html/special_carts.html[/URL]

...tam są takie jak najbardziej... Jeśli masz zdolności techniczne, to mozesz się pokusić o zmajstrowanie własnoręczne, jeśli nie- zwróć się o producenta wózków, czy by nie spróbował. O ile wiem, pan z Wrocka jest chętny do wypróbowywania swoich sił, robił nawet wózek dla szynszyli, więc może zechce podjąc i takie wyzwanie;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odświezę watek.....

Czy ma ktos do odsprzedania wózeczek dla typowego jamnika szorstkowłosego????
Dżekuś jest w tej chwili po 3 paraliżu, ma 13 lat i spory wyciek moczu(mimo leków).Z 2 poprzednich niedowładów ładnie wyszedł ale teraz jak widzę , nie bardzo ma ochotę:shake: .Zresztą wet mówił, że po każdym następnym może byc gorzej.
Nie chce uparcich chodzić na szelkach :shake: więc myślałam sobie, że może wózka spróbować ???
Czy ktos ma jakieś dojścia?
Nie mam nikogo kto by mógł mi taki wózi skonstruować mimo pieknej podpowiedzi jak to zrobić na stronie Sabinki.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Mam ogromną prośbę-pilnie potrzebny wózek na tylne łapki dla pieska wielkości pudelka.Biedak wpadł pod samochód,ma sparaliżowane tylne łapki.Jego Pani nie chce go uśpić mimo sugestii weta(drugi wet daje nadzieję,ze psina będzie chodzić za jakiś czas)Może ktoś ma niepotrzebny wózeczek albo ktos może pożyczyć na jakiś czas.Błagam pomóżcie!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='joaaa']Ja mam namiary na pana, który robi wózki w Wwie.
Pan sam przyjeżdża i bierze miarę, a potem przywozi wózek i zakłada
na miejscu.
Gdyby ktoś chciał kontakt, to podam na pw.[/quote]


Bardzo proszę o namiary na tego pana. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mój owczarek niemiecki ma problemy ze stawami :-( nie wiadomo co będzie dalej:-( jak sprawa się tak potoczy jak nie chce mysleć:shake:To chyba nie będzie chodził.... Super,że wątek przyklejony!! Bardzo przydatny chyba poprosze brata i zrobi taki wuzek jeśli będzie Karusiowi(mojemu psiakowi) potrzebne..:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='joaaa']Ja mam namiary na pana, który robi wózki w Wwie.
Pan sam przyjeżdża i bierze miarę, a potem przywozi wózek i zakłada
na miejscu.
Gdyby ktoś chciał kontakt, to podam na pw.[/quote]

Witam, jestem tu od dziś, dosłownie.
Potrzebuję wózek dla doga niem... pilnie.
Jeśli to jeszcze aktualne, również poproszę o namiary na priv albo jakkolwiek

z góry bardzo dziękuję

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='joaaa']Ja mam namiary na pana, który robi wózki w Wwie.
Pan sam przyjeżdża i bierze miarę, a potem przywozi wózek i zakłada
na miejscu.
Gdyby ktoś chciał kontakt, to podam na pw.[/QUOTE]

Jesli ktoś ma te namiary, to bardzo proszę o podesłanie na priva.
Napisałam do joaaa, ale chyba nie odbiera mejli, a sprawa pilna.

Z gory dzięki!
zielony_listek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U mojej rodzinki jest psiak po operacji kręgosłupa - jest szansa, że w końcu wszystko dobrze się zakończy ale proces jest długotrwały :(
Psina jest bardzo kontaktowa i za wszelką cenę stara się być w pobliżu swoich właścicieli - jednak przemieszczanie sprowadza się do ciągnięcia za sobą całego prawie bezwładnego tyłu.
Myślę, że taki wózek umożliwił by psiakowi poruszanie jednocześnie zmniejszając stres a dodatkowo ułatwiając dojście do siebie poprzez zmniejszenie obciążenia, które raczej na pewno powinno być w czasie rehabilitacji ograniczone.

Jako, że nie bardzo mam możliwość zająć się zrobieniem czegoś takiego we własnym zakresie jestem również bardzo zainteresowany namiarem na wspomnianego wyżej Pana z W-wy, który się tym zajmuje.

Również bardzo dziękuję za "przyklejenie" tego tematu - bo długo się wahałem gdzie takie zapytanie napisać i bez "przyklejenia" pewnie bym nie znalazł właściwego miejsca.

Martwię się trochę widząc, że na zapytania - poprzednicy chyba nie doczekali się odpowiedzi - a sprawa dość pilna.
Sugeruję (o ile Pan nie będzie miał nic przeciwko) zamieścić kontakt do Niego bezpośrednio w wątku co by zdecydowanie ułatwiło sprawę następnym potrzebującym - nie uzależniając tego od wizyt na wątku osób "poinformowanych".

A na dziś [b][u]BARDZO PROSZĘ[/u][/b] o podanie mi (priv/mail) namiaru lub jakąkolwiek informację kto ew. ma/może sprzedać/pożyczyć takie "ustrojstwo".

Z góry WIELKIE DZIĘKI za każdą informację. Mój mail: [email][email protected][/email]
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja w końcu nie kupiłam wózka (możesz zerknąć w moim watku na tym podforum).
w skrócie: do chpodze nie po domu wózek nie za bardzo sie nadaje, bo pies się w nim nie może położyć. Trzeba by mu co jakis czas zakładac i zdejmowac, nie wiem czy to ma sens.
Pan z Warszawy, który robi wózki nazyw sie Bartosiński, tel. 603541581. Wózek dla owczarka kosztował bodajże 600 zl, pan przyjeżdza do domu obmierzyc psa a potem tez przywozi wózek.
Można zamówic tez internetowo we Wroclawiu ([URL]http://dogxtension.eu/glowna.htm[/URL]), widziałam na forum pochwały pod adresem tego pana.Inna strona producenta wózków to [URL]http://www.wozekdlapsa.pl/[/URL]
Przejrzyj inne mejle, jest troche komentarzy o wózkach, ale trezba sie powczytywać.
Co do pozyczenia wózka, tomoże znajdż jakiegos wózkowego psa podobnych gabarytów blisko Twojej rodziny, może pozycza na troszkę, żeby wypróbować?
Bo o wypozyczaniu wózków dla psa to nic nie słyszałam...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[b]Julita2[/b] - dzięki za namiary - już tam grzebię :)

[b]Myszko[/b] - /mysza/ mi ciężko przez klawiaturę przechodzi :)
Niebawem powinienem mieć wymiary psiaka (a może nawet i zdjęcia) Jakby ten Twój mały pasował - będziemy koŃbinować. Jak nie to jest szansa, że u kogoś coś podobnego się przypasuje - to można by chociaż próbę jakąś zorganizować - a i z Wetem łatwiej się będzie skonsultować odnośnie co i jak ew. wyżej/niżej/inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Spoko - nic bez zgody Weta nie zrobię. Na razie to bardzo świeża sprawa dla mnie i jeszcze cholernie mało wiem. Jedynie jak rozpaczliwie żałośnie wygląda psina i że właściciele (nie młodzi już) są bardzo zrozpaczeni a przez to dość bezradni.
Temat (wózki) całkiem nowy dla mnie i "uczę się go" w przyspieszonym tempie - w czym Wasza pomoc jest jak zawsze nieoceniona :)
[quote name='Sandra']gorąco mi się zrobiło! Nie strasz!! [/quote]
Jakby to był któryś z moich - to byś miała linki 20-tka czcionka, czerwoną i z Caps-em

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...