Jump to content
Dogomania

Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!


Paula95

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Położenie Suchego Boru ja też widziałam.
Wiezienie psa z Opola na Śląsk jest wbrew jakiejkolwiek logice,
są przecież bliżej schrony.
Ale skoro absurdów u nas nie brak, poprosiłam Myszę2
o rozesłanie wiadomości o Idze, w tamte strony.
Mail o zaginięciu poszedł do schronu w Rudzie Śl,
Otoz i schron Lubliniec, schron Chorzów, Fund.Mali Bracia Opole.
Dlaczego tutaj zrobiło się tak pusto?
Nikt nie wierzy w odnalezienie Igi, czy może my o czymś nie wiemy?
Paula, Dt kontaktuje się w ogóle, czy zapadł się pod ziemię?

Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam się jeszcze, że 1,5 tygodnia temu nie było żadnych plakatów o szukaniu Igi widocznych w Suchym Borze... a karmelcia (prawdopodobnie to była ona bo z terenów tartaku) około 2 miesiące temu była w ośrodku wypoczynkowym pytać czy nie widziano tam biało-czarnego pieska bo uciekł spłoszony przez pociąg! [SIZE=3][B]to było na początku PAŹDZIERNIKA!!!! [/B][/SIZE]

kłamstwo ma krótkie nogi droga karmelciu :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Dowiedziałam się jeszcze, że 1,5 tygodnia temu nie było żadnych plakatów o szukaniu Igi widocznych w Suchym Borze... a karmelcia (prawdopodobnie to była ona bo z terenów tartaku) około 2 miesiące temu była w ośrodku wypoczynkowym pytać czy nie widziano tam biało-czarnego pieska bo uciekł spłoszony przez pociąg! [SIZE=3][B]to było na początku PAŹDZIERNIKA!!!! [/B][/SIZE]kłamstwo ma krótkie nogi droga karmelciu :angryy:[/QUOTE]Iga byla u karmelci 06.10. To chyba troche dziwne...Chyba,ze uciekla zaraz po przyjezdzie?Jaka jest prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwstar58']Położenie Suchego Boru ja też widziałam.
Wiezienie psa z Opola na Śląsk jest wbrew jakiejkolwiek logice,
są przecież bliżej schrony.
Ale skoro absurdów u nas nie brak, poprosiłam Myszę2
o rozesłanie wiadomości o Idze, w tamte strony.
Mail o zaginięciu poszedł do schronu w Rudzie Śl,
Otoz i schron Lubliniec, schron Chorzów, Fund.Mali Bracia Opole.
Dlaczego tutaj zrobiło się tak pusto?
Nikt nie wierzy w odnalezienie Igi, czy może my o czymś nie wiemy?
Paula, Dt kontaktuje się w ogóle, czy zapadł się pod ziemię?[/QUOTE]

Dzwoniliśmy do Chorzowa, bo firma Gabi, która wyłapuje psiaki współpracuje z tamtym schroniskiem. Dziękuję za pomoc! Ale po tym, co napisała Malawaszka...Iga może być teraz wszędzie. Ja nie wierzyłam, że można być tak podłym i żerować na nieszczęściu psa, szczególnie takiego, jak Iga... Kłamała cały czas, że Iga nauczyła się załatwiać na podkłady, jak to je makrele z jej ręki, a jej tam nie było... Ja nie umiem tego przyjąć do wiadomości... Igunia, PRZEPRASZAM! ;( DT się nie odzywa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Dowiedziałam się jeszcze, że 1,5 tygodnia temu nie było żadnych plakatów o szukaniu Igi widocznych w Suchym Borze... a karmelcia (prawdopodobnie to była ona bo z terenów tartaku) około 2 miesiące temu była w ośrodku wypoczynkowym pytać czy nie widziano tam biało-czarnego pieska bo uciekł spłoszony przez pociąg! [SIZE=3][B]to było na początku PAŹDZIERNIKA!!!! [/B][/SIZE]

kłamstwo ma krótkie nogi droga karmelciu :angryy:[/QUOTE]
myslisz ,ze sie ona przejmuje,bedzie dalej zabierala psy ,bo tylko kasa jest motorem przyjmowania psow.
W poscie 817 cos na ten temat napisalam.
Jak mozna psa dzikego bez szelek i bez obrozy wypuscic.Ta cala Karmelcia nic nie uczynila ,zeby tylkiem ruszyc i psa szukac,o plakatach czy ulotkach to zapomnijcie.Gdyby od razu zaczela szukac ,wierze ,ze poprzez plakaty ludzie zwrocili by uwage na tego pieska,a tak uplynely 2 miesiace,a ona dzika moze biec przed siebie,a czy zyje,czy przezyje bez jedzenia,w czasie obecnych polowan z dala od zabudowan ludzkich ,pies ktory nic nie znal od szczeniaka trzymany w kojcu ,budzie to..............????????????

Ta osoba nie powinna miec u siebie zadnych psow jako DT ,a tym bardziej PDT
Ta osoba kwalifikuje sie za swoja bezmyslnosc ,brak odpowiedzialnosci za zywa istote ,lekcewazenie sobie zycia i zdrowia psa/psow na CZARNE KWITKI

A tak PS jak mozna wysylac psy lekliwe i wloczyc po Polsce ,to jest zupelna brak wyobrazni i ryzyka!
Takie psy nalezy miec na oku i albo przyjac pod swoj dach w miejsu skad pochodza ,gdzie znaja twarze wolontariuszek(wazne podczas poszukiwan psow jak przypadkowo uciekna )albo szukac odpowiedzialnych kompetentnych ludzi majacych doswiadczenie z psami taki jak Iga, ale tez w takiej odleglosci zeby wolontariusze ,pracownicy schroniska ,co mialy kontakt na codzien z psem,karmily go ,w razie czego pojechac i wspolnie szukac.Pies poznalby glos zapach tych osob i latwiej by mozna go odkryc.

Uwazam ,ze mimo ,ze 2 miesiace uplynely ,powinna osoba winna wystawiac jedzenie przed swoj dom
Dziwi mnie ,ze nikt tego psa nigdzie nie widzial ,a lbo nie zwrocil uwagi.Moze w innym kierunku nalezy szukac Igi,w inny mkierunku jak Opole
Nie zanam mapy tych okolic ,ale napewno dziki pies nie bedzie sie zblizal do miasta,do duzych aglomeracji ,tylko bedzie krazyl po wsiach kolo gospodarstw

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Iga byla u karmelci 06.10. To chyba troche dziwne...Chyba,ze uciekla zaraz po przyjezdzie?Jaka jest prawda?[/QUOTE]

może uciekła od razu... nie wiem, tylko przekazuję co mi się udało ustalić od znajomej, ale już na pewno taki ignorowanie opiekunów psa jest podejrzane i mocno nie w porządku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']może uciekła od razu... nie wiem, tylko przekazuję co mi się udało ustalić od znajomej, ale już na pewno taki ignorowanie opiekunów psa jest podejrzane i mocno nie w porządku...[/QUOTE]
jak to rozumiesz?

tak sie zastanawiam ,czy nie nalezaloby szukac w innym kierunku tzn nie duzych zbiorowisk ludzkich i nie tylko poprzez plakaty ale ulotki czy radio.ja moge na podany numer dopiero zatelefonowac w poniedzialek ,albo w niedziele.Moze wam sie wczesniej uda.Moze radio da na to wojewodztwo apel o zagininym psie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Serce mi zaczęło mocniej bić, jak usłyszałam, że w Nysie jest bialo-czarna nieufna sunia, ale to nie Igunia... :( W Kędzierzynie Koźle też jej nie ma. Do Opola i do tej miejscowości na Ch.nie udalo mi sie dodzwonić. Czekam na informację z leśniczówki...

EDIT

xxxx52 wyjaśniałam Ci to wszystko na PW, więc nie wiem, po co te wpisy tutaj. Nasze schronisko zmieniło się baaaardzo przez ostatnie 5 lat, już dawno nie ma tam kierownika, którego ty pamiętasz. Teraz jego miejsce zajmuje kochająca zwierzęta pani kierownik. I mnie jakoś nie doszły słuchy, że chciałaś zabrać Igę, gdybyś rozmawiała z obecną panią kierownik, to bym o tym wiedziała, a nic nie słyszałam o chęci zabrania jej do Poznania... Chyba, że mówisz o sytuacji sprzed ponad 5 lat, bo 4 lata w tył to NA PEWNO nie były. I nie bardzo rozumiem, jak ma się mój popsuty komputer do sytuacji z Iga...

Wracając... jutro będę próbować jeszcze raz dzwonić do Opola i nie pamiętam nazwy tej miejscowości drugiej. Nadal czekam na informację z leśniczkówki. Dzwoniłam też do gminy, ale nie było tam zgłoszenia o błąkającej się Iguni...

Znacie kogoś z Opola? Ja niestety kojarzę tylko 2 osoby, ale z nimi się już kontaktowałam.[/QUOTE]

W Opolu nie ma takiej suni, pojawiła się bardzo podobna, ale to nie Igunia.. :( Ja po prostu martwię się o nią. Nie mogę przestać o niej myśleć, płochliwy pies nie przetrwa sam. Wszystko z pewnością ją przeraża, boi się wszystkiego. Noce zimne, dnie tak samo, gdzie ona się schowała? Za niedułgo może spaść śnieg, i co wtedy. ahhh nawet nie chce myśleć, ona może być wszędzie... Nie wiadomo gdzie bojący się wszystkiego pies mógł pobiec w popłochu, gdzie się schował.?! Napisałaś do mnie na PW na FB. Ja mam teraz takie zawalenisko że nie dam rady tam podjechać.. Chyba ze ktoś by się do Suchego Boru wybierał to ja bym się zabrała z nim... Podejrzewam,że jej tam może nie być... Wychodzę nocą na spacery z psami z myślą , ze gdy jest troche ciszej, trochę spokojniej ona gdzieś mi przebiegnie, gdzieś ją zobaczę, ale to chyba moja złudna nadzieja..

Jak ja miałam płochliwego psa, to miała na sobie obroże, szelki zczepione razem i krótką smyczke, ale to była mikro sunia, bała się hałasu , a ja DT mam w samym centrum, to sobie pomyślcie co ten pies przeżywał, ale była dobrze zaezpieczona i każda jej chęć ucieczki i wyrywania się niestety nie udawała jej się! Już od dawna w DS! :)

Edited by Ewelinaaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']wolę sie nie wypowiadać , bo mnie zbanują.Biedna sunia.
Podła kobieta z tej kar. .. jak jej tam :angryy:[/QUOTE]

ja w podobnym temacie chciałam napisać, że te dziewczyny które mnie znają, to wiedzą jak mną nosi. Taka bezczynność jak na tym wątku jest- przeraża. Wyciągnęłyście psa ze schronu z dobrymi warunkami, gdzie miała michę żarcia i swój kąt, innego od urodzenia nie znała, a teraz gdzieś po drzewem siedzi jeśli jeszcze żyje. Dziewczyny to jest już ponad miesiąc tej bezczynności, od przyszłego tygodnia idzie zima, a my tu gadu-gadu. Cały problem oparł się na dziewczynie 17-letniej,która spędza całe dnie w szkole i nic nie jest w stanie zrobić. eh.....

Link to comment
Share on other sites

Przydałoby się ekipą podjechać do tego babsztyla i sprawdzić na miejscu co ona zrobiła i robi.
Ja nie jestem zwolenniczką wyciągania psa ze schronu po tylu latach ,jeżeli sobie w nim radzi.To jego cały znany mu świat. Nie przesadza się starych drzew.
Paula , wiem ,ze chciałaś dobrze,ale to jest doświadczenie na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Ja pisałam do wszystkich dziewczyn z woj.opolskiego, jakie na mapie dogo znalazłam z prośbą o pomoc, ale martwa cisza...

Poker, teraz to wiem... :([/QUOTE]
daj listę tutaj do kogo wysłałaś pw. zobaczymy co da się z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Tutaj jest watek opolskiego schroniska [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/224700-Opolskie-schronisko-może-tutaj-czeka-na-ciebie-twój-przyjaciel/page16[/URL] moze poprosic,zeby dziewczyny podjechaly za zwrot kosztow paliwa?[/QUOTE]

Tak, mamy na koncie trochę $$$ dla Iguni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...