Jump to content
Dogomania

Ratujpsa.pl dobroczyńcy czy oszuści


a.piurek

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym otrzymałam od Isadory informację o nowo powstałej na FB akcji nazywajacej się ratujpsa.pl.
twórca na tzw dzień zachęca do kupowania bransoletek po 85zł plus koszty przesyłki, podobno z tego 30% ma iśc na psy i; żeby skłonić do zakupów pokazuje zdjęcia psiaków z gazet oraz z netu, nawet przypiął sobie logo fundacji EMIR oraz Shiry znajdującej się pod opieką Fundacji (oczywiście bez zgody kogokolwiek z Fundacji), żeby uwiarygodnić poparcie dla swej akcji. Co o tym sądzicie? Może ktoś poznaje psy z tej strony?

[URL]https://www.facebook.com/pages/RatujPsapl/271533732895159[/URL]

Edited by a.piurek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='cyranka'][INDENT]"skoro 30% ma iść na psy...To reszta ma paść brzuchy założycielom,tak? "
[/INDENT]

Sądzę , że właśnie o to im chodzi! Co za łajzy...[/QUOTE]

Dokładnie tak i to dla mnie jest najpodlejsze... A cierpią na tym tylko... psiaki

Link to comment
Share on other sites

Sprawa dosyć podejrzana.
Na facebooku byli dość ostro atakowani. Nie odpowiadali na pytania i usuwali posty. Dziś zaglądam cała ich strona w modernizacji, a na fb śladu po nich już nie ma.
Jeśli ktoś wie coś więcej to proszę o jakieś info.
Ja im również wysyłałam zdjęcia naszych psiaków miało to na celu pomoc choćby w poszukiwaniach domów ale chyba nasze przytulisko zostało oszukane :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaradna']Sprawa dosyć podejrzana.
Na facebooku byli dość ostro atakowani. Nie odpowiadali na pytania i usuwali posty. Dziś zaglądam cała ich strona w modernizacji, a na fb śladu po nich już nie ma.
Jeśli ktoś wie coś więcej to proszę o jakieś info.
Ja im również wysyłałam zdjęcia naszych psiaków miało to na celu pomoc choćby w poszukiwaniach domów ale chyba nasze przytulisko zostało oszukane :/[/QUOTE]

Uuuu...
To nie wiedziałam, że ich kariera na FB trwała niecały tydzień. Mnie w ogóle zablokowali za zadawanie niewygodnych pytań.

Link to comment
Share on other sites

no i teksty o wielkiej miłości do zwierząt pani włascicielki, która to miłość była motorem tej akcji -też to znikło??
ho ho ho.

proszę pani - z klasa zarabiać - to dopiero satysfakcja. proszę kiedys spróbować.

na marginesie, podobne bransoletki były na bazarku ostatnio, za 5-7 zł. nie miały zapinek, ok, ale niemal 80zł róznicy za zapinkę? za towar z półki gadżety z katalogu?
space balls!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaradna']Sprawa dosyć podejrzana.
Na facebooku byli dość ostro atakowani. Nie odpowiadali na pytania i usuwali posty. Dziś zaglądam cała ich strona w modernizacji, a na fb śladu po nich już nie ma.
Jeśli ktoś wie coś więcej to proszę o jakieś info.
Ja im również wysyłałam zdjęcia naszych psiaków miało to na celu pomoc choćby w poszukiwaniach domów ale chyba nasze przytulisko zostało oszukane :/[/QUOTE]

Mamy wszystkie screeny równiez modernizowanej akurat strony. Istnieje również profil którego celem jest zachowanie/pokazanie tego wiekpomnego dzieła
[URL="https://www.facebook.com/pages/NIE-dla-Ratujpsa/129661413821149"]https://www.facebook.com/pages/[B]NIE-dla-Ratujpsa[/B]/129661413821149[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czorcik']jak to lewe wątki, lewe psy ??[/QUOTE]

Nie było Cię na dogo, ta sprawa jest sprzed mniej więcej dwóch lat.

Byli (były dokładnie rzecz biorąc) tacy co znajdowali zdjęcia w necie i zamieszczane one były na dogo właśnie w psach w potrzebie, z tego co pamiętam zareagowała jako pierwsza Coronaaj.
Na szczęście panienki mają bany dożywotnie.

Edited by a.piurek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek']Nie było Cię na dogo, ta sprawa jest sprzed mniej więcej dwóch lat.

Byli (były dokładnie rzecz biorąc) tacy co znajdowali zdjęcia w necie i zamieszczane one były na dogo właśnie w psach w potrzebie, z tego co pamiętam zareagowała jako pierwsza Coronaaj.
Na szczęście panienki mają bany dożywotnie.[/QUOTE]

w głowie mi się to nie mieści :(:(
bezwzględność ludzi i chciwość nie zna granic

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam,
reprezentuję akcję RatujPsa i chciałabym rozwiać wszystkie wątpliwości. Celem akcji jest uświadamianie okrucieństwa wobec psów jakich dopuszcza się człowiek i wsparcie finansowe dla przytulisk dla zwierzaków. Regulamin akcji jest dostępny do wglądu dla każdego na naszej stronie internetowej pod tym linkiem [url]http://www.ratujpsa.pl/uploads/Dokumenty/Regulamin%20sprzeda%C5%BCy_01.04.2012.pdf[/url]
Sprzedajemy bransoletki z wizerunkiem pieska w dwóch przedziałach cenowych, z których 50 % dochodu przekazywane jest na cele statutowe wybranych Fundacji i Towarzystw zajmujących się ochroną zwierząt w Polsce. Pozostała kwota poświęcona jest na produkcję, utrzymanie strony, materiały promocyjne akcji, logistykę akcji wyjazdowych, takiej jak ta nad morzem, dla Dąbrówki [url]http://www.ratujpsa.pl/uploads/Dokumenty/Regulamin%20sprzeda%C5%BCy_AkcjaLetnia_01.07.2012.pdf[/url] 100 % dochodu przeznaczone zostaje na schronisko w Dąbrówce. Nasze wpłaty można sprawdzić kontaktując się z beneficjentami akcji. Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś wątpliwości proszę o kontakt pod adresem admin(małpa)ratujpsa.pl lub zachęcam do odwiedzenia naszej strony [url]www.ratujpsa.pl[/url] lub profilu na Facebooku.

Życzę miłego dnia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,
chciałam przekazać wiadomość w imieniu Organizatora naszej akcji:

[FONT=&quot]Uprzejmie informuję, że w dniu 6.08.2012 zostało złożone zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art.212§2 Kodeksu Karnego polegającego na publikowaniu za pośrednictwem środków masowego przekazu na kilku portalach internetowych tj. dogomania, facebook, nieprawdziwych oszczerczych stwierdzeń narażających mnie na utratę zaufania publicznego niezbędnego dla prowadzonej przeze mnie działalności.[/FONT]
[FONT=&quot]Postępowanie przygotowawcze prowadzi II Komisariat Policji w Krakowie w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.[/FONT]
[FONT=&quot]Rozważam również wystąpienie przeciwko sprawcom z roszczeniem o zadośćuczynienie na podst. Art.24§1 Kodeksu Cywilnego.[/FONT]
[FONT=&quot]Pragnę podkreślić, że zainicjowana akcja „RatujPsa” jest podyktowana szczerą chęcią niesienia pomocy zwierzętom i stawiane organizatorom zarzuty są całkowicie niezrozumiałe i krzywdzące.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ponadto chcemy podziękować wszystkim wielbicielom naszej akcji za wsparcie i udział. [/FONT]
[FONT=&quot]Zapraszamy do dalszego uczestnictwa. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Organizator akcji „RatujPsa.pl[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Patrycja_R, może tu raczycie odpowiedzieć, bo na waszym profilu na fb o to ciężko - gdzie można znaleźć konkretne rozliczenie dochodu z "lajków" na fb oraz potwierdzenie ze strony schroniska, że pieniądze faktycznie do nich dotarły? Na czym w ogóle polega dochód z "lajków"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...