Jump to content
Dogomania

XLI Krajowa Wystawa Psów Rasowych CZĘSTOCHOWA


izabela.szczepaniak

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pawelg']Itske teriera japonskiego pokazalismy drugi raz w Polsce. W Europie jest ich tylko szesc, z czego tylko dwa sa prezentowane na wystawach.

Zdjecia sa na pies.tv lub na naszej stronie, [URL="http://www.nihonteria.pl"]www.nihonteria.pl[/URL]

Zapraszam ;)[/QUOTE]

dziękować, dziękować, juz Was namierzyłam w katalogu :-)
Pokażecie się w Sopocie?
z literatury wynika, ze to świetne psy!
Fantastycznie, że już są w Polsce!

Link to comment
Share on other sites

Literatura, hmm ;) tak naprawde nie ma dobrej pozycji opisujacej dobrze teriery japonskie w j. angielskim. Dzis sie dowiedzialem, od hodowczyni z Japonii, ze...wikipedia ma zle informacje o tej rasie. My tez sie caly czas uczymy, dowiadujemy czegos nowego. W internecie praktycznie nie ma zadnych informacji o tej rasie, nie mowiac juz o poprawnych artykulach w encyklopediach. Czasami mozna przeczytac takie glupoty, ze...

Rasa jest istotnie, bardzo ciekawa, inteligentna, zagadkowa. Caly czas ja poznajemy. Szkoda tylko, ze sedziowie kompletnie sie na niej nie znaja.

Ale coz, musimy ich edukowac. Co do polskich wystaw, to na pewno pokazemy sie jeszcze w Opolu. Pozniej damy sobie spokoj z pokazywaniem naszego Keru w Polsce. W naszym kraju jest za duze kolesiostwo, szczegolnie na BISach. Wole pojezdzic na zagraniczne wystawy i mile spedzic czas, niz meczyc sie na polskich wystawach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelg'] Co do polskich wystaw, to na pewno pokazemy sie jeszcze w Opolu. Pozniej damy sobie spokoj z pokazywaniem naszego Keru w Polsce. W naszym kraju jest za duze kolesiostwo, szczegolnie na BISach. Wole pojezdzic na zagraniczne wystawy i mile spedzic czas, niz meczyc sie na polskich wystawach ;)[/QUOTE]

To ja bardzo proszę o poczekanie na wariatkę z aparatem :mdrmed: może w końcu uda mi się foty porobić bo w zabrzu/Gliwicach nie wyszło ze względu na pogodę.

Link to comment
Share on other sites

Zuzia malo Ci zdjec przeslalem? ;) co do rozmnazania tej rasy, to dzieki wystawom w koncu Japonczycy odpisuja na moje e-maile. Staram sie o sprowadzenie suczki, prawdopodobnie bede musial pojechac po nia do Japonii. JKC jest dziwnym zwiazkiem, gorszym od ZKWP. Bardzo zamknietym na kontakty z nieznajomymi ;) cale szczescie, ze niektorzy Japonczycy mowia po angielsku. Nawiazalem wstepny kontakt z dwoma hodowlami (lacznie na swiecie jest ich 6-8). Moze sie uda w przeciagu roku sprowadzic suczke do Polski.

Duzym problemem tej rasy jest lek, a wlasciwie ostroznosc. One zachowuja sie podobnie jak Charciki Wloskie. Kolejny problem, to brak wiedzy sedziow na jej temat. Niestety, bardzo czesto pochopnie oceniaja psa, nie czytajac wzorca, nie przygotowujac sie od oceniania (bylismy z nim na 9. wystawach i tylko jeden sedzia widzial wczesniej ta rase na zywo). To nie jest typowy terier. Na jego zaufanie trzeba troche popracowac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelg']Zuzia malo Ci zdjec przeslalem? ;) co do rozmnazania tej rasy, to dzieki wystawom w koncu Japonczycy odpisuja na moje e-maile. Staram sie o sprowadzenie suczki, prawdopodobnie bede musial pojechac po nia do Japonii. JKC jest dziwnym zwiazkiem, gorszym od ZKWP. Bardzo zamknietym na kontakty z nieznajomymi ;) cale szczescie, ze niektorzy Japonczycy mowia po angielsku. Nawiazalem wstepny kontakt z dwoma hodowlami (lacznie na swiecie jest ich 6-8). Moze sie uda w przeciagu roku sprowadzic suczke do Polski.

Duzym problemem tej rasy jest lek, a wlasciwie ostroznosc. One zachowuja sie podobnie jak Charciki Wloskie. Kolejny problem, to brak wiedzy sedziow na jej temat. Niestety, bardzo czesto pochopnie oceniaja psa, nie czytajac wzorca, nie przygotowujac sie od oceniania (bylismy z nim na 9. wystawach i tylko jeden sedzia widzial wczesniej ta rase na zywo). To nie jest typowy terier. Na jego zaufanie trzeba troche popracowac ;)[/QUOTE]
Ofikowych fotek mi wystarczy, ale chodzi mi czy ktoś ma inne baski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelg']Zuzia malo Ci zdjec przeslalem? ;) co do rozmnazania tej rasy, to dzieki wystawom w koncu Japonczycy odpisuja na moje e-maile. Staram sie o sprowadzenie suczki, prawdopodobnie bede musial pojechac po nia do Japonii. JKC jest dziwnym zwiazkiem, gorszym od ZKWP. Bardzo zamknietym na kontakty z nieznajomymi ;) cale szczescie, ze niektorzy Japonczycy mowia po angielsku. Nawiazalem wstepny kontakt z dwoma hodowlami (lacznie na swiecie jest ich 6-8). Moze sie uda w przeciagu roku sprowadzic suczke do Polski.

Duzym problemem tej rasy jest lek, a wlasciwie ostroznosc. One zachowuja sie podobnie jak Charciki Wloskie. Kolejny problem, to brak wiedzy sedziow na jej temat. Niestety, bardzo czesto pochopnie oceniaja psa, nie czytajac wzorca, nie przygotowujac sie od oceniania (bylismy z nim na 9. wystawach i tylko jeden sedzia widzial wczesniej ta rase na zywo). To nie jest typowy terier. Na jego zaufanie trzeba troche popracowac ;)[/QUOTE]

No tak ale jak rasy nie ma na ringach to skad maja o niej wiedziec :cool3:
Trzymam mocno kciuki za sprowadzenie dziewczynki :loveu:;) Ambitne plany,oby sie spelnily:p Japonczycy tez sa specyficzni to nie ma co sie i psa dziwic :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oj, tylko w Opolu, nie dajdę znad morza, hm.... a dacie sie napaść u siebie (boście chyba z czętochowy :-), tak chociaż na 15 minut, mozemy się na jakimś terenie umówićm czasem bywam tam u rodziny ( nie na terenie, tylko w częstochowie :-) ) trzymam kciuki za sprowadzenie suki, powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

no niestety i my sie spotykamy z niewiedza sedziow na temat nowych ras w Polsce... nasze szwajcary bywaja niezrozumiale gdy idzie o nieufnosc i wycofanie (to cecha rasy) - lucerenka z kolei bywa porownywana do szwycera, a przeciez mimo jednego wzorca to dwa odrebne typy psa... no coz wiemy przynajmniej czego po niektorych sie spodziewac, do kogo jezdzic, a do kogo nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo obszerna relacja z wystawy znajduje się na:[URL]http://www.kynologia.pl/wystawy/lista-wystaw/xli-krajowa-wystawa-psow-rasowych-national-dog-show-cac,19#galeria[/URL]
Myślę, że wielu z Was się tam odnajdzie :) Brakuje tylko podpisów z nazwami psów.

Edited by Ela_i_Morfeusz
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pawelg']Literatura, hmm ;) tak naprawde nie ma dobrej pozycji opisujacej dobrze teriery japonskie w j. angielskim. Dzis sie dowiedzialem, od hodowczyni z Japonii, ze...wikipedia ma zle informacje o tej rasie. My tez sie caly czas uczymy, dowiadujemy czegos nowego. W internecie praktycznie nie ma zadnych informacji o tej rasie, nie mowiac juz o poprawnych artykulach w encyklopediach. Czasami mozna przeczytac takie glupoty, ze...

Rasa jest istotnie, bardzo ciekawa, inteligentna, zagadkowa. Caly czas ja poznajemy. Szkoda tylko, ze sedziowie kompletnie sie na niej nie znaja.

Ale coz, musimy ich edukowac. Co do polskich wystaw, to na pewno pokazemy sie jeszcze w Opolu. Pozniej damy sobie spokoj z pokazywaniem naszego Keru w Polsce. W naszym kraju jest za duze kolesiostwo, szczegolnie na BISach. Wole pojezdzic na zagraniczne wystawy i mile spedzic czas, niz meczyc sie na polskich wystawach ;)[/QUOTE]


Całkowicie Was rozumiemy ;) Niestety za późno dojrzeliśmy do tego aby zrezygnować z Polskich wystaw. Człowiek uczy się na błędach. Przez 6 lat nasz palcach u jednej ręki można było policzyć kiedy basset artezyjsko normandzki stanął na pudłach głównych. Powód- .......... hahahahahahahah. Dopiero w Paryżu na światówce nasze psy zostały docenione. czyli w kraju z którego pochodzą :) Przykre . A Częstochowa - całkowita "degrengolada" na bisach. Tu nie chodzi o niewiedzę sędziów- oni muszą się uczyć na naszych psach -niestety. Tu chodzi o rzetelność ........... oj brakuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='z_pastorowej_sfory']no niestety i my sie spotykamy z niewiedza sedziow na temat nowych ras w Polsce... nasze szwajcary bywaja niezrozumiale gdy idzie o nieufnosc i wycofanie (to cecha rasy) - lucerenka z kolei bywa porownywana do szwycera, a przeciez mimo jednego wzorca to dwa odrebne typy psa... no coz wiemy przynajmniej czego po niektorych sie spodziewac, do kogo jezdzic, a do kogo nie ;)[/QUOTE]



Wiesz tak się składa że starszy nas psiak miał różne 'wady' - na championacie francuskim był 3 ........ hahahah . Hodowcy tak unikatowych ras ............ jest już ich trochę- pewnie znacznie więcej potrafią powiedzieć o hodowanej przez siebie rasie od Sędziego który musi się gruntownie przygotować do oceny. Ech Pastorze pokaż mi Artesiana a powiem Ci co w nim nie tak a co jest genialne - po to je hoduję ;) Tak samo jak Wy swoje niuniochy :)

Link to comment
Share on other sites

A ja tak jeszcze odnośnie zaistniałej sytuacji na MP.
Nie dość, że ZK wybiera sobie uczestników(wielu osobom nieobca jest sprawa z Tosią), to jeszcze przymykają oczy na AGRESYWNEGO psa. Sytuacja szczerzenia zębów na obcego handlera miała już miejsce nie pierwszy raz, dziwię się, że nikt nie reagował. A co dopiero ugryzienie. A to, że jest to rasa pierwotna to trochę marne tłumaczenie, tak samo, jakbym miała przykładowo haszczaka, który by pogryzł kogoś na ulicy - no ale przecież to rasa pierwotna, wolno mu gryźć innych:shake:
Cóż, może to była agresja lękowa, ale po co w takim razie pchać się z takim psem na MP?
Nie rozumiem tez sytuacji, w której shiba uciekła, a właścicielka kontynuowała MP - przynajmniej dla mnie normą jest to, że jak mój pies mi ucieka, to przerywam start i go szukam, wołam - cóż, widocznie dla niektórych ważniejszy jest nędzny pucharek od własnego psa. Smutne.
Jeżeli kogoś uraziłam, to przepraszam, ale to, co ostatnio dzieje się w polskiej kynologii przechodzi ludzkie pojęcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...