Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla psa o wrażliwym żołądku ??


paulaa.

Recommended Posts

Witam,
Jeśli był już taki temat to bardzo przepraszam.. :roll:
Mam problem z moim 1,5 rocznym Cockerem. Nie możemy odpowiednio dobrać karmy, chociaż próbowaliśmy już wiele.. Na początku było kupowanie po 1kg, ale żadna się jakoś specjalnie nie sprawdzała, a zmiany karmy powodowały biegunke, ostatnio dowiedziałam się nawet, że i łupież jest tym spowodowany. Więc poszliśmy za radą pani z zoologa i doradziła nam Fitmina, podobno karma super w stosunku do ceny, producent to hodowca borderów, wiec dla o skład i stawy psów aktywnych, na czym mi zależało. Kupiliśmy 15kg worek, lecz koopki naprawde kiepskie, łupież nie znikł, gazy, mniej niż po Pedigree, które też przez pewnie czas jadł, ale jednak. Ogólnie na początku karma mu smakowała, jednak teraz zaczyna mu się przejadać.
Może macie sprawdzoną karme dla takich psiaków, bardziej wrażliwych ? Co moge mu podawać by mieć pewność, że jego stawy są zabezpieczone. I czy łupież to tylko wina zmian karmy ?
Z góry dziękuje za odpowiedź. ;)

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim warto zrobić psu badania - biochemia, morfologia, badanie kału - może biegunki spowodowane są jakąś chorobą a nie samą nietolerancją karmy?
mój pies jest po wielu bojach i badaniach oceniony jako pies z zespołem jelita drażliwego albo coś koło tego. cuda się dzieją na karmie TOTW pacific stream [z rybą], ale do każdego posiłku dodaję jeszcze łyżkę preparatu colon c [do kupienia w aptekach] i szklankę wody. jak przez parę dni nie było colonu z jedzeniem - powróciły wzdęcia bolesne i gazy. więc polecam dla wrażliwych jelit, usprawnia trawienie.

Link to comment
Share on other sites

Polecam BARFa. :)
Hathor przez prawie pół roku miała nawracające stany zapalne żołądka i jelit ( dzień bez biegunki lub wymiotów był dniem straconym :razz:), weci podtykali nam wszystkie możliwe karmy weterynaryjne i masę leków, aż ja się zbiesiłam i -wbrew protestom wetów- przestawiłam rudą na surowe mięcho. Po tygodniu problemy z trawieniem zniknęły całkowicie, a i pies przestał "pachnieć" jak stare grzyby.
Barfujemy już od 2 lat i Hathor kwitnie, ma bardzo dobre wyniki badań krwi; ale jeśli zje choć trochę suchej karmy ( i nie ma znaczenia jak dobrej) to odchorowuje.

Aaaaa, dodatkową zaletą BARFu jest to, że wychodzi duuużo taniej niż dobrej jakości chrupki. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']Polecam BARFa. :)
Hathor przez prawie pół roku miała nawracające stany zapalne żołądka i jelit ( dzień bez biegunki lub wymiotów był dniem straconym :razz:), weci podtykali nam wszystkie możliwe karmy weterynaryjne i masę leków, aż ja się zbiesiłam i -wbrew protestom wetów- przestawiłam rudą na surowe mięcho. Po tygodniu problemy z trawieniem zniknęły całkowicie, a i pies przestał "pachnieć" jak stare grzyby.
Barfujemy już od 2 lat i Hathor kwitnie, ma bardzo dobre wyniki badań krwi; ale jeśli zje choć trochę suchej karmy ( i nie ma znaczenia jak dobrej) to odchorowuje.

Aaaaa, dodatkową zaletą BARFu jest to, że wychodzi duuużo taniej niż dobrej jakości chrupki. :cool3:[/QUOTE]
U nas było tak samo...Kilka miesięcy temu wykryto u Duffla niedoczynność tarczycy i wraz z tym zbiegły się w czasie problemy żołądkowe. Ciągle miał luźne kupy lub biegunki, gazy,wcinał trawę jak szalony, widać było, że żołądek mu dokucza. karmy hypoalergiczne nic nie dały, na Gastro Intestinalu była tylko chwilowa poprawa, a potem od początku powtórka z rozrywki. Od kilku tygodni pies jest na BARF-ie i wszelkie problemy żołądkowe zniknęły jak ręką odjął. Nie ma żadnych kłopotów z trawieniem, normalnie się załatwia. A, no i jeszcze na karmie co 2-3 tygodnie trzeba mu było czyścić zatoki okołoodbytowe i miał wiecznie brudne uszy. Od czasu przejścia na BARF-a w uszach nie ma co czyścić, a zatoki jak na razie też nie doskwierają ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Słyszałam o BARFie, ale się w jakoś nie wgłębiałam, bo mój pies jak narazie nie interesował się surowym mięsem w żadnej postaci, powącha i odchodzi, chociaż jest raczej z typu psów wszystko żernych...[/QUOTE]
Mój na początku też nie chciał tego jeść...Po prostu nie wiedział, co to, nie był przyzwyczajony do takich rzeczy. A ogólnie jest chodzącym żołądkiem ;)
Więc na początku jak dostawał gnata to go zachęcałam do jedzenia, udawałam, ze sama jem, mówiłam, jakie pyszne itd. :lol: No i najpierw nieśmiało próbował, a z czasem coraz bardziej się przekonywał i teraz wcina z radością :) Jak na razie są tylko 2 rzeczy, których nie lubi-kaczka (w końcu zjadł nogi, ale dopiero jak mu podziabałam na małe kawałki i rzucałam) i ozór cielęcy (za nic nie chciał zjeść nawet kawałeczka).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Mój na początku też nie chciał tego jeść...Po prostu nie wiedział, co to, nie był przyzwyczajony do takich rzeczy. A ogólnie jest chodzącym żołądkiem ;)
Więc na początku jak dostawał gnata to go zachęcałam do jedzenia, udawałam, ze sama jem, mówiłam, jakie pyszne itd. :lol: No i najpierw nieśmiało próbował, a z czasem coraz bardziej się przekonywał i teraz wcina z radością :) Jak na razie są tylko 2 rzeczy, których nie lubi-kaczka (w końcu zjadł nogi, ale dopiero jak mu podziabałam na małe kawałki i rzucałam) i ozór cielęcy (za nic nie chciał zjeść nawet kawałeczka).[/QUOTE]

kupujesz gotowego BARFA, czy po prostu sama surowe mięso ? może i byśmy spróbowali czemu nie, skoro karmy nawalają, musiałabym się tylko zorientować, jak to cenowo wychodzi... ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]paulaa [/B]- Poczytaj sobie wątek o BARFie, w żywieniu znajdziesz :) Zwróć uwagę na to jak powinno się przestawić psa na BARF, żeby nie było sensacji :cool3: [B]evel[/B] o tym pisała ostatnio.

Ja kupuję surowe mięso, bezpośrednio w hurtwoni zresztą. Miesięcznie na wyżywienie całego stada - a mam 8 psów o łącznej wadze 160kg - wydaję 400 -500zł ( wychodzi 50zł/mies na psa ;) )
Tylko pamiętaj, że BARF to nie samo mięso, ale też warzywa i owoce, nabiał i oleje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica'][B]paulaa [/B]- Poczytaj sobie wątek o BARFie, w żywieniu znajdziesz :) Zwróć uwagę na to jak powinno się przestawić psa na BARF, żeby nie było sensacji :cool3: [B]evel[/B] o tym pisała ostatnio.

Ja kupuję surowe mięso, bezpośrednio w hurtwoni zresztą. Miesięcznie na wyżywienie całego stada - a mam 8 psów o łącznej wadze 160kg - wydaję 400 -500zł ( wychodzi 50zł/mies na psa ;) )
Tylko pamiętaj, że BARF to nie samo mięso, ale też warzywa i owoce, nabiał i oleje.[/QUOTE]

Ostatnio zaglądałam nawet na ten wątek, ale nie rozumiem jakim cudem mielicie kości. :crazyeye: U nas niestety chyba tylko opcja gotowców, bo maszyna jest wielka i wyciągana przez babcie od święta, a kuchnia malutka. Tylko czytałam różne opinie na temat tych gotowych, podobno niektóre firmy mielą podroby i jakieś świństwa :roll:
Co do przestaiania, domyślam się, że nie będzie to łatwe. Mój pies gdy dostanie coś gotowanego, to od razu biegunka i wymioty z rana, dlatego daje mu same gotowce, suche karmy i smaczki Maceda.
Ostatnio wpadłam na pomysł zrobić mu ciasteczka ątrubkowe tak popularne na dogo, skończyło się wymiotami przez 2 dni i okropną, w życiu aż takiej nie miał biegunki przez tydzień. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję gnaty (pamiętaj, że podaje się przede wszystkim mięso z kością) na bazarku, a takze gotowe mieszanki z Primexu (tutaj oferta dla Warszawiaków: [url]http://www.sangoma.pl/barf.htm[/url]), poniewaz mają ciekawe gatunki mięs w ofercie.

Zacząć się powinno od podawania przez kilka dni conajmniej żołądków wołowych, aczkolwiek ja przestawiłam psa praktycznie z dnia na dzień i obyło się bez żadnych sensacji. Ale jak Scooby jest taki wrażliwy,to bym radziła wam od tych żołądków zacząć.

A po co mielić kości ? Przecież zęby ma, to niech ich używa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erica']Też prawda :)

Aa, przypomniało mi się. [B]paulaa[/B] - A przy sensacjach podajesz siemię lniane?[/QUOTE]

Nic nie podawałam nigdy, nie wiedziałam co, a nie chciałam jeszcze bardziej zaszkodzić, bo jak podawałam mu coś lekkiego typu ryż z marchewką, często było jeszcze gorzej..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.']Kości z drobiu też ? Jakie kawałki mięsa najlepiej kupić ? Udka ? Widze, że będe się musiała bardziej zagłębić w temat BARF-a, chociaż ze Scoobym przejście na pewnie nie będzie łatwe.. :roll:[/QUOTE]
Tak, kości z drobiu też można podawać. Ja zaczynałam od indyczych szyi i kurzych korpusów-jakoś najlepiej psu wchodziły na początku. Ogólnie zaleca się podawanie właśnie drobiu początkowo. No i w waszym przypadku koniecznie zainwestowałabym w te żołądki.

Link to comment
Share on other sites

Zgłębiaj, zgłębiaj :) Wiedzy jest sporo.

Ja staram się unikać kurczaków, wolę indory - szyje, skrzydła, udka. Tylko, że kości indycze są dość twarde więc nie nadają się dla każdego psa.
Po za tym podroby drobiowe, żebra wieprzowe, szponder wołowy. Za to świńskie nóżki są be - tak twarde, że nawet Hathor nie chce ruszyć.

edit: Jak zaczynałam BARF u Haty, to nie mogłam nigdzie dostać krowich żołądków. Stanęło na piersiach z kurczaka i szyjach indyczych.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • 1 year later...

Polecamy karmy Fitmin. Może ta będzie odpowiednia? 

Polecamy https://stacjazwierzak.pl/FITMIN-dog-Purity-Rice-Semimoist-Rabbit-Lamb-0-8kg-p5159

Holistyczna, półmiękka karma, bezzbożowa karma dla psów i hipoalergiczna.

Więcej karm, bo wyżej jest jedynie jedna z opcji znajdziecie na StacjaZwierzak.pl - Sklep zoologiczny online

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak tak często będziecie zmieniać karmę to do żadnej się nie przyzwyczai... trzeba dać mu czas 🙂  nie będzie poprawy po magicznej karmie po jednym dniu 🙂 My dla naszego wrażliwca ze stwierdzoną celiakią dajemy bezzbożówki od Josery, aktualnie Lamm Batate, monobiałkowa (to ważne przy alergikach) z jagnięcinką. Po przejściu na tę karmę problemy z alergiami skórnymi, wypadaniem sierści i świądem minęły. Psiak po tak długim czasie wciąż zajada się nią ze smakiem!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...